Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szatyor95

    aktív tag

    válasz citkar #16 üzenetére

    Az MTK részéről. Az a 4.2.2-es dolog az egyik amire gondoltam, a másik meg, hogy én eddig MTK-s telefonra nem láttam olyan ROM-ot, ami nem a gyárin alapszik. Talán 2 ilyet ha láttam. Tudom, ez rétegigény, de engem például kifejezetten zavarna.

    "Ahogy megnézem, nemhogy az elmúlt két évben, de most is a JB vezet, azon belül is 4.1-4.2. Ezek szerint az is működik." Működni működik, csak többnyire azért van 4.1 és 4.2 az Androidos eszközökön, mert a gyártók csesznek támogatni. Én is ezért ragadtam meg a 4.2.2-nél.

    [ Szerkesztve ]

    Nyugodj békében Integra!

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz citkar #16 üzenetére

    Nem hiszem hogy szelektálnának mivel tökéletes jelerősséggel is elcsámboroghat. Mindegyik gyártónál vegyesen van - némelyiknél több - sőt adott keszülék romverziói között is van/lehet eltérés.
    Itt most arra gondolok hogy a jónak mondott sem képes arra legtöbbször, hogy a meghatározott/kijelzett pontosságon belül tartsa a pozícót álló helytében, hazavágyik a szíve Kínába és el-elindulgat néha arrafele. Vagy masfele.
    Sokak számára a jó GPS azt jelentette pár héttel ezelöttig, hogy a TTFF ideje 10mp alatt legyen az esőtánc után (ami azert javit a dolgokon), szerencsére ez mára megváltozott bár ídösanyám mondta hogy mostanába sokat csuklik. Egy elég rövid lista van arrol ha valaki jo GPS-es keszuleket keres. A sajat készulekerol a felhasznalok többsége pedig nem fog negativan nyilatkozni.

    Egyebkent egy ideje reszelem az irast errol hogy mas ne jarjon ugy mint én (elsősorban gyalogos GPS-re kellett keszülek es beleszaladtam a fentiekbe, hogy jo a GPS mindegyik mtk-s teloban) de sok a melos nap...

    Időm nem volt arra hogy megvárjam ezt a SOC-ot az MTK-tól (bizok abban hogy tisztan szoftveres probléma tehat a lassan terjedo CM11 is megoldhatja, de abban is hogy ez mar mas, kevesebb programozói torodest igenylo chipdarabkát tartalmaz amivel nem lesz probléma) igy vegülis vettem egy ZTE v5-öt snapdragonnal. Hát, minőségi csere volt...

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • Szatyor95

    aktív tag

    válasz citkar #27 üzenetére

    A 4.3-nak kevés érdemi újítása volt, és valahogy nem is láttam akkora felhajtást körülötte. Egyedül néhány Xperiát tudok, ami ezzel a verzióval fut a mai napig. Most már jó ideje, de korábban eléggé hangsúlyos hiányosság volt sokáig a 4.4 támogatás hiánya. Nem egyszer olvastam itt is a tesztekben, hogy ez mennyire kéne szerintük. Főzött ROM után szinte mindig Nexus lesz a vége. Ugyebár annál szabadabb Androidos telefon/tablet nincs. Qualcommal én is szívtam már, vagy a Sony miatt, vagy a Qualcomm szüntette be a támogatást. Nem inkorrekt az MTK, csak az ilyesmire oda kellene figyelnie, és máris lenne még több vevő.

    [ Szerkesztve ]

    Nyugodj békében Integra!

  • vicze

    félisten

    válasz citkar #27 üzenetére

    "oka lehet, hogy érdemben nem terjedt el"
    Hm, talán elég nagy tömegben volt Meditek SoC, ami nem támogatta? :P
    Felső kategóriás készülékek mindegyike megkapta, ami azért elég nagy tömeg szintén.

    Eddig igen is eléggé inkorrekt volt, mivel full zárt forráskóddal dogoztak és semmit nem adtak ki, szerinted véleteln, hogy nincs CM?
    Most nem kell mutogatni a szétdrótozott verziót, ismerem.

    "Qualcomos telefonjaim voltak ott is csak hitegetések, csúszások voltak"
    Ne keverd a készülék gyártót a HW beszállítóval. Qualcommnál amihez van support ahhoz egyből elérhető minden kb. a Droid verzió megjelenése napján!

    Továbbra se ellenségképnek tekintem a Mediateket, csak leírom a valóságot. Ezenkívül mindenki azt istenít amit szeretne, szive joga.

    #28, dilajoska1: Nem ez lenne az első fantom terméke a cégnek. :P

    Jaja azt most nézem, hogy a heterogén magokon, hogy a halálba csinálnak HMP-t??? :DDD (CNX-es kép)

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz citkar #38 üzenetére

    Nyilván ha ki akarod forgatni a szavaimat akkor ki fogod. Olvasd el mit írtam, hangulatjellel együtt. ;)
    Közrejátszik, a mértékét nehéz megítélni, ahogy Qualcomm frissíthetősége is közrejátszik, hiszen azok már 4.4-en vannak.

    Még egyszer nagyon nem mindegy, hogy a SoC gyártó nem támogat valamit vagy a készülék gyártó cseszik SW-t kiadni. Gigantikus a különbség, mert a kínai telefonok túlnyomó többsége így se fog semmilyen frissítést kapni, hiába van 4.4 pár MTK SoC-ra, és ott nyilván nem az MTK a hibás, ha hogy másik oldalon se a Qualcomm.

    A különbség az, hogy minőségi gyártó(legyen az kínai vagy más) nagyobb eséllyel ad ki új verziót egy Qualcomm SoC-ra, mert mindig van miből.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz citkar #41 üzenetére

    X évvel ezelőtti viszonyokhoz feleselgess hasonlítani a mostanit, mert folyamosan változik, ahogy 3hónappal ezelőtt csak ígérgetve volt MTK által a 4.4 mikor Allwinner, RockChip és még pár hasonló "neves" gyártó már decemberben kiadták az SDK-ikat. Nem arról van szó, hogy a Mediatek, Qualcommhoz képest lassú, hanem a kínai gyártókhoz képest is. (Középkategóriát használok, fél év alatt 4.2-ről 4.4-en voltam, sokadjára leírom, ez csak készülék gyártó kérdése.)
    Erre most jön a rajongói maszlag, hogy a 4.3 nem hozott semmi újat senkinek se hiányzott, akkor a 4.4 miért hiányozna? :D Semmiért, na ugye.

    A GPU miatt a 6595 se felső kategóriás csak közép, ahogy ez is.

    "Qualcomos készülékek sem nyűgöztek le"
    Ha nem tévedek túl nagyot akkor még ARMv6-os vagy 1magos SoC-okról beszélgetünk, és azokhoz képest egy fényév váltást tapasztaltál a 6589-tel. Hát igen egy CRT után az LCD TV is nagy váltás. :)
    6589 vetélytársa a S400-as sorozat, azzal hasonlítsd össze.

  • vicze

    félisten

    válasz citkar #43 üzenetére

    "És ki is jött. Közel három hónapja." Igen, csak épp decemberre ígérték. ;) Akkor mondjam, hogy talán március, tévedtem. :P

Új hozzászólás Aktív témák