Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #13260800

    törölt tag

    válasz unrealnoise #11 üzenetére

    A Blackberry egy jól összerakott kiválló hangminőséggel nagyon jó telefonkönyvvel és igen erős céges szolgáltatásokkal van ott ahol. Amikor az ember Blackberryt vesz akkor levelezésre telefonálásra akarja használni elsősorban. Ebben nagyon nagyon jók. A jelenlegi 9800 Torch készülékemben nincsen Optikai képstabilizátor se barom erős vas. Ellenben ha úgy hozza, hogy annyit kell dolgozzak, hogy le sem tudok feküdni akkor is van benne energia és nem merül le. Akkor sem ha sokat telefonálok.

    Nekik nem kell parasztvakítani. Nyilván fejlesztik majd a multimédiás dolgokat, de azért meg lehet nézni őket. Ahhoz képest mekkora dömping van még mindig jelen vannak a piacon. Ez pedig azt jelenti, hogy tudnak valamit.

    Optikai képstabilizátort ne várj céges telefonba még egy jó ideig. Öszintén minek? (hacsak nem valami fotós vagy de akkor meg miért nincs fényképezőgéped?)

    Személy szerint ha megmarad a querty bill és a zöld piros gomb a kiválló űzemidő ezen kivűl futni fognak rajta az Android appok is (valahol olvastam ilyet) akkor nem kérdés mit fogok venni.

  • Иван

    őstag

    válasz unrealnoise #10 üzenetére

    Aki BB-ben gondolkodik, anak elsősorban nem a vetőmagos CPU a szempont. ;)

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • hum1

    csendes tag

    válasz unrealnoise #10 üzenetére

    ÉN bevállalnám, elegem van a kuka-droidból, a winfosból és a retardált ájóeszből! :)

    [-][_]|]]| aka Humi

  • emev

    csendes tag

    válasz unrealnoise #10 üzenetére

    "Aztán amúgy meg ki az, aki ha tappis telót akar, akkor nem droidot, apple kütyüt, vagy winphone-t vesz?"

    Én. Számomra előny, ha egy telefonon nem iOS, Android vagy WP fut. És egyébként egy jól megcsinált full touch kezelőfelület, mint amilyen úgy tűnik a BB10-nek lesz, óriásit dob a használhatóságon. Pl. a Nokia N9 után egy iPhone-t használni olyan, mintha valami régi, 5 évvel ezelőtti eszközt nyomkodnék (lényegében az is). Alapból már ez is egy nagy érv a BB10 mellett.
    Úgy tűnik hum1 is hasonló véleményen van, legalábbis az op. rendszert illentően. Valószínűleg nem csak mi ketten gondolkodunk így :)

    [ Szerkesztve ]

  • dani3l

    őstag

    válasz unrealnoise #39 üzenetére

    Szerinted. Szerintem meg nem.
    Nem varok töle semmilyen hokuszpokuszt, csak azt, hogy tudja normalisan azt, amit kell es ne akarjon ugy csinalni, mintha mindent tudna (pedig nem..).

    iOS nem lenne rossz, csak sajnos az is egyre bugosabb, meg a 4 eve ugyanolyan gui mar nem igazan allja meg a helyet.
    WP nekem alapjaiban nem tetszik, ehhez fölösleges többet hozzafüznöm.
    Android nem volt olyan rossz, csak ahogy a linkelt hsz-emben is irtam, nekem marhara nem jön be a fejlesztesi irany.
    Ennyit erröl. Ha a BB10 egy olyan oprendszer lesz, ami gond nelkül tudja az szükseges funkciokat es bugmentes lesz, akkor miert ne lehetne letjogosultsaga?

    "..a googlenek pár hónapra meglenne arra a saját, még jobb válasza..." - ehh.. :))

  • emev

    csendes tag

    válasz unrealnoise #39 üzenetére

    Én nem nevezném azt elvakult hozzáállásnak, hogy nem tetszik sem az iOS, sem az Android, sem a WP.
    Te írod, hogy az iOS UI förtelem, az Android pedig letisztult és szép. Biztos sokan fordítva gondolkodnak és ezt is elfogultságnak mondanák (pl. nekem Androidról nem a letisztultság és szépség jut eszembe). Ízlés kérdése és nem feltétlenül elfogultságé.

    BB10-ről elég sok videó és információ van már, csak ha nem keresed, akkor nem biztos, hogy tudsz róla. Nekem azok alapján tetszik a rendszer és inkább olyat vennék, mint az előbb említett három közül bármelyiket. Ahogy dani3l írja, ha jól működik, kényelmes használni, jók a készülékek és a támogatás, annyi nekem bőven elég. Persze lehet, hogy vegül élőben nem jön be, de az majd hamarosan kiderül.

    Amúgy nekem mindig a "kisebb" rendszerek tetszettek: WebOS, Meego, most BB10 és Jolla (bár utóbbinak a Slush előadása kicsit elkeserítő volt).

  • emev

    csendes tag

    válasz unrealnoise #44 üzenetére

    Daninak írt válaszoddal egyetértek. Ha valaki százával, ezrével tölti le az appokat, akkor nem fog könnyen váltani egy másik rendszerre, főleg, ha az új és még nincs hozzá 10 millió program. Viszont nekem például fontosabb a kezelhetőség, mint az appok. A beépítetteken kívül van néhány alap program amit használok és azokkal jól elvagyok. A BlackBerry pedig állítólag sok céget és fejlesztőt megfűzött, hogy fejlesszenek BB10-hez (volt sok fejlesztői rendezvényük is mindenütt a világon), úgyhogy optimista vagyok. Aztán lehet, hogy nem kéne, majd kiderül. Az olyanoknak, mint nekem nem probléma a váltás és az appok nem igazán szempont. Mondjuk N9-nél azért tényleg kicsit rossz a helyzet (mivel úgy jelentették be, hogy ez az utolsó meegos telefon), de számomra nem tragédia.

    A BB10 a megjelent információk és videók alapján pedig szerintem jónak tűnik, kicsit másabb, mint a többi rendszer és a nem üzleti felhasználóknak is szimpatikus lehet. Emiatt és a fent említett jónak ígérkező app támogatás miatt, úgy gondolom, hogy jó esélye van, persze amennyiben nem szúrnak el valamit és a piac felkarolja őket (pl. szolgáltatók, média, stb.). Persze, ahogy írtad, kétlem, hogy egyhamar eljutnának oda, ahol voltak pár éve, de nem is biztos, hogy ez kell, hogy legyen a cél most.

    A dizájnt illetően: az iOS-t én sem szeretem :) Viszont nekem az Android kicsit szedett-vedettnek tűnik és nem az elegancia és a letisztultság jut róla eszembe (plusz elég erős hardver kell alá). Nyilván a testreszabhatóság miatt ez nem akkora gond.

Új hozzászólás Aktív témák