Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz dani3l #41 üzenetére

    Értelek én, de most felsoroltál pár dolgot, amit én meg is értek, hogy nem tetszik egy két dolog a kezelőfelületben, de ehhez képest mondjuk aztán a BB10 és a rendszere még sehol sincs szvsz. mondjuk nem is néztem utána youtube-on, meg ilyesmi, lehet kiszivárgott már csomo minden, amiről nem tudok...

    (Tudom, tudom, a háttérben ezerrel íródnak az alkalmazások, valami 75.000-es számról is hallottam) Viszont simán vehet itt is olyan irányt a fejlesztés, ami neked annyira nem fog bejönni, de nyugodtan ki is mondhatjuk, hogy a tökéletes rendszerektől még messze vagyunk. Persze ez is csak Ha, de az is csak feltételezés, hogy a BB10 ütős lesz, és elkerülnek vele mindenféle komolyabb problémát, valamint nem lesznek elbaltázott lépéseik... (mindenkinek vannak, lást apple töketlensége UI szinten, meg google.maps, meg ilyenek...)

    egyébként én szoktam eredeti appokat venni, nem sokat, de ami jobb vagy akciós, vagy simán kihasználom, arra áldozok is. most ha mindig úgy újítanék telefont, hogy hé, most a WP a legjobb, meg ilyenek, akkor átugrom oda, aztán a BB10-re, aztán meg a tökömtudja melyik rendszerre... az sem megoldás szerintem, mert lehet két-három év után ugyanott kötsz ki, mint ahonnan indultál...

    és ugye én használok is pár szolgáltatást (spotify mondjuk), és ez még WP8-ra sincs, így meg kötve hinném, hogy bb10-es rendszerre készen lesz az elején.

    tehát ez sok.
    neked lehet a BB10 bejön, de a trend nem ez mutatja, a trend az, hogy az android rohadt népszerű, és ezért a google tesz is. meg az olyan problémák, amelyek téged zavarnak, a legtöbb embert nem is érdekli komolyan, legalább nem bosszantja halálra magát, és az szinte biztos, hogy csupán azért a pár droidos újítás miatt nem fog telefont vagy rendszert váltani...

    a BB10 lehet életképes, de azt nem megérteni, hogy a többségnek bőven elég a droid, ami már a piac minden területét és árszegmensét rég lefedte... szóval a többség minek váltana a bb10-re, ha még a mostani okostelókat sem tudják érdemben kihasználni, a rengetek rendelkezésre álló app ellenére?

    a BB10 biztos sikeresebb lesz, mint az elmúlt pár évben volt, de ez lehet kevés lesz.
    az, hogy számodra életképes a koncepció, nem egyenlő azzal, hogy a BB visszatér arra a szintre, ahonnan elindult. üzleti szegmensben meg hiába lesz vagy lenne sikeres, azzal aztán nem sokra mennek, amíg a samsung és az apple több tízmillió telefont ad el fél év alatt... átlagembernek nem kell üzleti telefon, átlagembernek jó lesz a droid is. vagy bármi más is. bb10 is lehet jó lenne egy átlagembernek, sőt. csak amíg a csapből is a droid folyik, és néha-néha ár alatt kínálnak csúcstelefonokat, tableteket etc, és egyébként is ezt veszi a nagytöbbség (naponta majd 1.000.000 droid aktiválás!), addig nem valószínű, hogy ezt a lendületet idejekorán meg lehetne törni...

    persze mint mondtam, átlagembereknek bőven jó lehet a bb10 is, de azért ezeken kívúl van még négy variáció ugye (iOS, WP, droid, bada), így még ha totál elfogulatlanul is szemléli a terepet egy leendő vásárló (nem érdekli mennyi app, milyen rendszer meg etc), akkor is 20% körüli esélye lehet annak, hogy ezt a rendszert választja, de ha ezt vesszük, hogy megnézzük majd, a polcokon mennyi BB vagy egyéb rendszerrel ellátott telefon lesz megtalálható, akkor a doid fölény újfent megmutatkozik.

    30 droid teló között pl lehet megtalálja a számára leginkább szimpit, ezzel szemben ott lesz a BB-nek mittudomén 4-5 telefonja a kezdetben...

    szóval rohadt nehéz dolga lesz, a WP8-nak és a Badanak sem megy könnyen, pedig azért nyomatják őket gondolom hátulról rendesen...

    az olyan már kész megállapodások is a bb10 ellen vannak, mint pl, hogy a deezer stratégia megállapodást kötött ugye a telenorral. aztán ingyen nyomatják a zenét rajta. nah most mondjuk ez gondolom nem rendszerfüggő, de amíg a bb nem ér el normális részesedést a piacon, addig nem is lesz rá app. persze erre már fent utaltam. de szóval az ilyen megállapodásos kedvezményekkel sem tud majd élni egy ideig egy új bb10 tulaj...

    kicsit kapkodva fogalmaztam, de ne úgy vedd, hogy droid buzi vagyok. az előző telóm egy bada-s samsung wave volt, most SII van, és bár tetszik a WP8-as nokia 920 (háza, videója), de a wp8-tól inkább félek. bár nekem bejön azért a csempés felület, de hát még itt is bőven apphiánnyal kell küzeniük a felhasználóknak...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

Új hozzászólás Aktív témák