Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bencen

    lelkes újonc

    válasz vicze #287 üzenetére

    Nekem a legnagyobb bajom velük, hogy a pénz többet ér az ember életénél, múltkor olvastam egy Virginiai(?) teflongyárról, ami pénzspórolás miatt nem túl etikusan helyezte el a hulladékát, és hát nem kevés ember egészsége romlott emiatt. Ez csak egy a tengerben, de ott valahogy ez nem számít nagy dolognak. Ha nincs pénzed, akkor nem jutsz el orvoshoz, mert a gatyádat is ráfizeted. A fizetések 30 éve nem nőttek többet az inflációnal, ehhez képest a CEO-k fizetése ugyanennyi idő alatt 700%-al nőtt, átlagosan a cég átlagos jövedelmének 300-400 szorosát keresik meg, miközben már brutálisan magas így is a munkanélküliség, és ez csak tovább nő...

    Multkor néztem egy TED előadást arról, hogy kínában volt egy tüntetés, hogy a hongkongi állampolgárságot egy választóbizottság döntené el, de a számuk (a bizottságé) a hong kongi lakosság 0.1%nál kevesebb, vagyis nem túl reprezentatív. A tüntetés okát nem csak ez adta, hanem az, hogy azt is szelektálnák, hogy ki kerülhet egyáltalán be a bizottságba, így eléggé látható hova vezet ez. A vicces, hogy ezt a taktikát az amcsiktól vették, akik pont az elnökválasztásnál játszák ezt, mivel a kampányodat te állod, vagyis a pénzes réteg, akiknek benyalnak a politikusok, döntik el, hogy ki lesz az akit majd a plebs választhat, így betonozva be az érdekeiket.

    Tehát a lényeg, hogy a pénz beszél, és a nyugati kultúra bizonyítottan egészségtelen az állandó pörgéssel, stresszel, magunk kizsákmányolásával, és borzalmas mennyiségű feldolgozott "ipari hulladékkal" amit van aki ételnek mer nevezni. De látom, hogy kinek éri meg ez a fajta életmód, csak nem annak aki műveli.

  • Fall-N

    veterán

    válasz vicze #287 üzenetére

    Az az igazság, hogy a mi szempontunkból egyik hatalom sem jó, csak annyi talán a különbség, hogy egy átlag embert talán jobban békén hagynak otthon érvényesülni az USA-ban, mint Kínában. Na ez itthon sincs meg. De ettől függetlenül még sok mocskos dolog van, az említett egészségügyük is az. Ettől függetlenül a saját hatalmi és gazdasági érdekeik vannak előtérben, de nem mint a nemzet hanem a hatalmi körnek az érdeke. Az átlag ember mindkét helyen csak eszköz.

    Ahogy írták előttem, hazánkban az emberek nem változtak meg és a szemléletük sem, attól hogy papíron volt egy rendszerváltás. Az is hogy valósult meg? Hát nem nyugati, demokratikus módon. De így vagyunk szocializálva, hogy ne is legyen egy erős polgári réteg, akit nem lehet manipulálni és nehogy magához vegye az irányítást úgy hogy kivágja az egész bagázst az érdekembereikkel együtt.

    Egységes Európai közösség sem lesz, mert túl sok a történelmi és az országok közötti ellentét. Rátesznek egy lapáttal a politikusok is, így rögtön negatív lesz a megítélése az országunknak.

    A legfontosabb meg az, hogy hasonlóan a cégekhez egyik országot sem szabadna hagyni, hogy szuperhatalom legyen és ekkora ráhatása legyen más országokra. Kordában kéne tartani őket. Egyik sem jó ha túl nagyra és befolyásosrs nőjön.

Új hozzászólás Aktív témák