Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz tixem #79 üzenetére

    Az amerikaiak is igyekeznek exportálni a saját gazdasági és politikai rendszerüket más országokba a kapcsolatépítés részeként. Mondhatni azért, hogy az amerikaikormány, cégek és állampolgárok mind megbízhassanak az adott országban.

    Mit gondolsz, mennyire fog tudni két tucat apró európai ország ellenállni a kínaiaknak, amikor mindegyiknek szépen egyesével felvetik, hogy a kínai bankok szolgáltatásainak leghatékonyabb és biztonságosabb működése érdekében szeretnék bevezetni az ottani kreditrendszer valamilyen változatát?
    Vagy mi lesz akkor, amikor elkezdik megszigorítani az olyan országokkal szembeni vízumkötelezettségeket, ahol nincsen olyan „biztonságos” megfigyelési rendszer, mint náluk?

    Kár azt hinni, hogy egy ébredező szuperhatalom megmarad majd a saját seggén és nem próbálja meg a politikai rendszerét exportálni. Elvégre az is csak méd in tsájna.

    Meg most úgy őszintén, szerinted a mi politikai elitünk nem ugrana örömest a lehetőségre, hogy a kínaiakhoz hasonló kontroll legyen idehaza?
    Ha nem látják, hogy 3 gyerekre vásárolsz a neten, akkor megy lejjebb a szociális kredited. Mert biztos hazaáruló vagy.

    Üdv, pengwin

  • doooo

    veterán

    válasz tixem #79 üzenetére

    "Tudtommal nem Kínában élünk, kit érdekel ott mi van?"
    Tudtommal Kína nem csak Kínában akarja tartani a praktikumait, és az ilyen kis rezsimek, mint a környékbeli országok, nagy előszeretettel adják el a lelküket nekik, számtalan példa van mondjuk Szerbia és Magyarország kapcsán. Vagyis ne mondd kétszer.
    Másodsorban meg láthatóan nagyon magas az empatikus megnyilvánulásod a fent említett 1,4 milliárd ember iránt, akik egy egyre mélyülő rémálomban élnek (lehet, hogy sokaknak nem is tűnik még fel, de az is biztos, hogy sokaknak már igen). Nem látok okot arra, hogy miért kell ezt bármiben is támogatni (mert a közönyösség is csak támogatás végső soron).

    pengwin: "kifogás az, hogy más is csinálja, vagy sem (nem)", idézet abból, amit írtam. De akkor, hogy jobban értsd, mindegy, hogy hányan csinálják/csinálták, hogy milyen módszerekkel, de akkor itt az ideje eldönteni, hogy melyik a "kisebbik rossz", és melyik a nagyobbik, amit minden áron el kell kerülni. Kína egyértelműen az utóbbi!

  • nyisziati

    veterán

    válasz tixem #85 üzenetére

    Nana. Ahhoz, hogy Floridában bedobjanak a krokodilok közé, minimum szenátori szinten kell disznólkodnod. Csak egy példa: a '80-as években (tehát szigorúbb korszakban) egy ezredes súlyos hadititkokat adott át a szovjeteknek. Az illetőt elkapták, rábizonyították, és úgy egyébként is bevallott mindent. 6 évet kapott.

    Ezzel szemben egy 15-20 éves kínai átnevelőtáborhoz (vagy kivégzéshez) elég aktívan kritizálnod a rendszert, töntetést szervezni, Tibetet, Tienanmen teret emlegetni meg ilyesmi.

    NAGYON NEM UGYANAZ AZ ELBÁNÁS.

  • nyisziati

    veterán

    válasz tixem #87 üzenetére

    Erre a szintre az USA soha nem fog lemenni. Ha kommentelnél amcsi topikokba láthatnád, milyen elszántan védi MINDENKI a szabadságot, a "free speech"-et, demokráciát és a fegyvertartási jogot (náluk ez egybeforrt az állampolgári szabadságjogokkal).

    Nem olyan málészájúak ám, mint a filmekben bemutatott buta redneckek.

  • doooo

    veterán

    válasz tixem #85 üzenetére

    "Ez a filozofálás, hogy ki a rosszabb csak fingreszelés nem több. Nekünk jobb nem lesz soha a büdös életbe."

    És megint csak odajutunk, hogy akkor másoknak se legyen jobb? Ott, ahol még van remény a jobbra? Hozzátéve, hogy Magyarországot is (Szegedet beleértve), ez a fajta közönyösség juttatta oda, ahova. Egy dologban tehetünk mindig valamit. Szavazhatunk. És ha mindenki veszi a fáradtságot, akkor sokkal kisebb eséllyel történnek olyanok, mint Trump, Brexit, Orbán, és még számtalan hasonló eset. Mert a többség azért még racionális tud lenni (csak sajnos közönyös is (nekem is unalmas ez a szó, de sajnos tökéletesen illik ide), és hallgatag, ezért tűnhet úgy, hogy a nem racionális, hangos, és aktívan szavazó része az emberiségnek a többség). Mellesleg kíváncsi vagyok, hogy a kínai kommunizmus meddig tudja még húzni ilyen formában... egyszer ott is betelik a pohár, és elég sokan vannak ahhoz, hogy képesek legyenek elsöpörni ezt az agymenést egyszer s mindenkorra. Mostanában jut abba a korba az a rendszer, aminél tovább még nem nagyon bírta hasonló diktatúra (persze egyelőre nem látszik a vége, de a sorozatos bekeményítések arra utalnak, hogy a modern, információs cunami nagyon rezegteti a lécet alattuk).

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz tixem #12 üzenetére

    Fentebb meg kommunista diktatúráztak. Pont azt akartam mondani, hogy az egyik kutya másik eb.

    A magyar állam meg nem stratégiai megállapodásban van a Huaweijel? xD Először a youtube reklámjaikat tiltsuk be, mert a legtöbb nagyon ratyi. Sérti a reklámipar nívóját. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák