Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz @tco@ #86 üzenetére

    Hűha.... A baj ott kezdődik, mikor valaki pl adó megkerülésre akarja használni. Egy álam, bank, bármi miért kéne bárminemű biztosítékot adjon a cryptokra, ha eleve nagyon sokan arra használják, hogy az említett rendszereket megkerüljék? Ez így ugye nem túl életszerű.
    Igen, németekről nekem is ezek az infok vannak.
    Nekem kicsit a bort iszik vizet prédikál esete ugrik be sok hsz kapcsán a témába. Rizikónak, befektetésnek lehet jó. De ugye vállalja mindenki a kockázatot. Namármost nekem van ismerősöm, aki jelzálogot vett fel a családiházára, hogy bányászni tudjon.... És ez a konkrét ismerősöm is, csak a hirtelen pénzt keresi. Nem tudom milyen sikerrel, figyelembe véve a havi törlesztést. Így azt gondolnám, hogy a már emlegetett szabályozás mindenképp szükséges lenne, mert az ilyeneket nem valószínű, hogy mással meg lehet védeni önmaguktól. És persze tőle is meghalgattam, hogy ez a jövő fizetőeszköze....Volt aki, több milliós munkát cryptoval akart kifizetni. Én meg mint bevételt, oldjam meg az adó részét. No comment....
    Ahhoz, hogy valami működőképes legyen, az alapjaitól stabilnak kell lenni. És ugye ilyen tekintetben az élet minden területén vannak szabályok, amik ugye pont ezt a részt hivatottak kezelni.
    Az egész jelenséget, mint olyat az azt használók hozzáállása teszi szarrá. Legyen szó kicsikről, nagyokról, tök mindegy. És mindezt hangzatos lőzungok mögé bujtatva próbálják meg legitimizálni. Tisztelet a kivételnek. De azért lássuk be: olyan nem sok van.... És ugye a nagyok is csak addig engednek lopni, amíg az nekik is megéri.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák