Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nimda

    addikt

    válasz Integrale #87 üzenetére

    Kevés 3GB RAM? ugye iOS-ről beszélünk, legalábbis én még sosem futottam limitbe a SE-vel.

    tuki2200 chrome-ot használok (asztali gép szinkronnal), ott én nem tapasztaltam ilyet.

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz Integrale #105 üzenetére

    Mindenre.

    Ez a lényeg, ez nem kompromisszum. Sőt, inkább a teljesen fölösleges magas felbontásnak van hátránya. Igen, az X-nél is, jobb készülék lenne alacsonyabb felbontással. Samunál sem véletlen állítható. Vakteszten ott ha valódi hd-ra csökkentik a felbontást, “vakteszten” az sem különbözött a maximumról. Szóval ha neked az i7 szálkás, akkor vagy nagyítót használsz, vagy nem vagy ember.

    Kb mint a sok hülye veszi a 4k-s a tv-t és nézi 4-5 méterekről ahonnan még a hd és a fhd közötti különbség sem látható.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Sinesol

    veterán

    válasz Integrale #87 üzenetére

    Kajak olyannak tűnik néha nekem ez a topik, mint egy vérpistike összeröffenés.
    Hagyjuk már a bugyuta számháborút, a a ppi hasonló az i8-hoz, ami bőven jó, a RAM is bőven elég, az lcd kijelzővel sincs túl nagy probléma, kicsit nekem nevetséges is a sírás, 1-2 éve még véleményes volt az Amoled, ma meg már csakazajó mindenkinek. Persze nem rossz az Oled, de van más alternativa is a piacon.
    Szvsz nincs nagy probléma a telóval, kicsit nálunk drágábbra sikerült, de szerintem úgyis hamar beesik az ára arra a szintre, ahol lennie kell, az i8 is 200körül van.

    [ Szerkesztve ]

  • janeszgol

    félisten

    válasz Integrale #121 üzenetére

    Jó a szemed. Nekem is elég ez a 300ppi környéke. Igazából nem is érdekel. Jó lenne egy választható felbontás az eszközökbe, bár natív felbontás az igazi, ha az alatt használod, rosszabb minőségű képet kapsz.
    No mindegy, akinek nem elég, az egy picit meg van lőve, mert a másik két új az lényegesen drágább, az i8 Plus meg hiába egy baromi jó telefon, ha valakinek az új dizájn kell annak tulajdonságaival.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • joey04

    titán

    válasz Integrale #124 üzenetére

    Nem teszem, mert minden emebernek elég. De, üzemidőre sincs pozitív hatással, és komolyabb vas is kell hozzá minden szempontból.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • buvartacsko

    addikt

    válasz Integrale #195 üzenetére

    Igen, ez itt egy iPhone topic. Itt nagyrészt olyan emberek vannak akiknek ez elég. Ha nem elégíti ki az igényeid, akkor érdemes olyan fórumot felkeresni, ahol számodra megfelelő készülékekről van szó. :)

    Az én iPhoneom is személyre van szabva, legalábbis nem hiszem, hogy mindenki ugyanolyan beállításokkal használná mint én. Sőt, biztos.

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Integrale #283 üzenetére

    Sírok b@szki. Ezek cölibátust fogadtak az almának.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • joey04

    titán

    válasz Integrale #146 üzenetére

    Használtam iPhone X-t is, szóval nekem sem kell elmondani ne aggódj. Az emberi szemnek pedig megvannak a korlátai. Üzemidőbajnoknak valóban nem mondható sajnos egyik iPhone sem, mert csak átlagosat tudnak, de ennek oka a kisebb telep, mert tudjuk, hogy Ive inkább ezt is beáldozza a design oltárán. Ez van, ez a része nekem sem tetszik. Az erősebb soc pedig az egyre fejlettebb fotózáshoz, AR élményekhez, AI-hoz, egyebekhez kell.

    147: de, elég komoly. Fent írtam miért kell komoly soc, és miért kell majd még ennél is fejlettebb. A másik pedig az, hogy ha tegyük fel van olyan erős soc ami kihajtja ezt a felbontást és még az üzemidőre sincs negatív hatással, akkor is igaz, hogy nagyobb éhsége az ilyen kijelzőnek, miközben látható pluszt nem ad. Az alapvető feltevésem pedig ez volt...

    152: Volt fhd-s Xiaomi telefonom, több is. Közelébe nem volt a panel minősége az iPhone 7-hez képest mondjuk. Ami nem is elvárható, mert egy sokkal olcsóbb készülék, csak rávilágít, hogy hiába fhd.

    Általánosan elmondható, hogy azért szarozzátok a kijelzőt, mert alacsony a felbontása. Holott a tesztek szerint is az iPhone 7-ben volt anno a legjobb minőségű lcd a piacon. A felbontás csak egy dolog, nem csak ezen múlik egy panel minősége. Ott volt az első fhd-s telefon amit a Sony csinált, aztán egy rakás szar volt minden más szempontból...

    159: Amikor az Apple elhagyta a jack csatit, akkor meg azért ment a fikázás, hogy ha szerintük ez a jövő, akkor legyenek tökösek, és ne adjanak átalakítót sem, mert ennek szar üzenete van. Most nincs, akkor azért szemetek, hogy ilyen áron nem fér bele. Van sapka, nincs sapka tipikus esete. :D

    174: azt nevezik retina kijelzőnek, aminek olyan magas a ppi-je, hogy az emberi szem már nem tudja megkülönböztetni a pixeleket normális nézési távolságból. Ezt a számot mellesleg nem az Apple határozta meg, hanem szakértők. Ezt anno az iPhone 4-nél vezették be, azóta maradt meg a név, nem kell mögé semmi extrát látni. Attól, hogy ezt a ppi számot mások is elérték, nem hiszem, hogy dobni kéne az elnevezést.

    178: ezt meg tudom cáfolni, nem igaz.

    182: igen, hiszen nem oled.

    193: A X 3 gb rammal alig maradt el a 8Gb ramos csupasz droidot futtató készülékektől sem. Ez megint ilyen, hogy nem az a lényeg hány GB van, hanem hogy hogy kezeli a rendszer. iOS-nek elég kevesebb is ahhoz, hogy azt hozza amit a droid. Én is azt vallom, hogy ramból soha nem elég, de nyilván nem fognak többet beletenni, csak azért, hogy rá tudják írni a dobozra, ha egyszer ennyi is elég. Az átlag user meg leszarja mennyi ram van benne, ez max a geekeknek plusz pont. Azok meg akkor sem vennének iPhone-t ha 24gb ram lenne benne. dual kamera? azt tudja az xs. mert te azt írtad, még azok sem... mellesleg ott a nagy kamera teszt, látható, hogy képminőség nem attól függ hány kamera van a telefonban. face id piacvezető, jobb nincs. ujjlenyomat-olvasó olyan mint az infraport vagy bt fileküldés, az a múlt. üzemidőben lehet igazad lesz, de azzal meg legalább várjuk már meg a teszteket.

    195: nem is állította senki, hogy mindenkinek jobb választás egy iPhone.

    197: a frekis dolog már nem nagyon állja meg a helyét: [link]

    202: testvéremnek azt vettünk. Nagyon jó készülék azon áron, de közelében sincs kijelzőben (sem) az iPhone 7-nek, de még egy SE is szebb képet ad.

    206: amikor először használták, akkor bizony nagyon erős marketinget kapott, hogy mit is jelent. Az meg lássuk be, elég fura lenne ha minden bemutatón, meg minden terméknél szájbarágósan ott lenne. Na ez lenne a ciki. Ha tudtad, akkor meg kinek kérdezted? Egyből leírhattad volna a véleményed.

    222: mit vársz tőle? trollreg.

    225: hát sajnállak, ha ilyen ismerőseid vannak. más körökben kéne mozognod. Mondjuk ettől még nem korrekt így véleményt alkotnod.

    240: technológiai érdeklődés értelmében vett átlagember. Az lehet szegény, gazdag. Ott ez mindegy.

    246: hagyd, ő menthetetlen.

    247: normál körülmények között ez kizárt.

    258: nem mondta, hogy rakás szar, a te érvelésed alapján lenne az :D

    259: poltika tiltott. :(((

    276: A 326 ppi akkor is azt jelentette, hogy magasabbnak nincs értelme, és most is. az emberi szem nem fejlődött...

    291: én nem tapasztaltam ilyesmit sem iPhone X-en, sem 7 pluson, sem most a hetesen.

    298: csak közben lenézi és megveti az Apple felhasználókat és nem csak tacskót, mert ő tényleg véresszájú, hanem az összeset. a leggyakrabban tacskó is arra a kommentjére ugrik, amikor általánosan szidja az Apple usereket. Persze elegánsan át kéne rajta léni, nem úgy reagálni, ahogy tacskó teszi.

    301: én mondjuk note 9-hez meg p20 pro-hoz hasonlítom. Akár egy i7-et is. Fluidabb és megbízhatóbb, cserébe több a korlát. Valahol ez logikus is. Kinek mi a fontos. Van a kamionos csávó Somatom pl, neki nagyon fontos a mókolás lehetősége, neki egy 150 dolláros alap droid is jobb választás, mint az 1500 dolláros csúcs xs max. Másnak meg az alap i7 is jobb választás mint az 1250 dolláros csúcs Note 9. Az eladások nem igazán csökkentek az előző évhez képest btw. Amúgy meg minden olyan gyártónak meg kéne előznie az almát, amelyik nem csak csúcskategóriában van jelen. Amelyik mögötte van, az konkrétan béna. Mellesleg nálunk nincs pixel, valamint ott sem azonnal jön ota minden készülékre a frissítés, meg nem is feltétlen azok nyújtják a legjobb felhasználói élményt droidon. Szerintem egy Note szériának pl sokkal több "esélye" van egy szifonnal szemben mint egy Pixelnek, mert sokkal több pluszt ad a Pixelhez képest.

    310: nem, attól, hogy EU-ban van, itthon még nincs. A garinak meg olvass utána.

    318: nekem meg a haverom azt mondta egyre több ufót lát. garanciának te is nézz utána, ahogy a bend gate-nek is. kb az mint az antenna gate. iPhone-nál valakinek feltűnt, aztán amikor kipróbálták más készülékeknél és máshol is jelentkezett, akkor jött a nagy csönd...

    319: Szerintem neked sincs akkora hozzáértésed, hogy ilyet kijelents. Nem lenézés, ne értsd félre. De ha ennyire belsős lennél, akkor nem írogatnál ebbe a fórumba.

    321: ez olyan, mint a boltos haverja. :DDD

    333: honnan tudod, hogy a többi nem top? Ez nem pocok.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • nozs23

    addikt

    válasz Integrale #554 üzenetére

    Nem csak notchra gondoltam, de szerintem nyugodt szívvel ki lehet jelenteni, hogy nem őket másolták a gyártók, mert lássuk be az emberek nem tudják, hogy a Sharp van készít telefont, vagy hogy ki az az Essential.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Integrale #511 üzenetére

    Mert az appok és az OS hardverigénye folyamatosan nő. Most nem csak két évről beszélek, nekem pl. az 5S majdnem 5 éve megvan és ahogy a dolgok állnak lehet még egy évig marad. Ismerőseim is legalább 3-4 évig tartják a telefonjaikat, már ha egyáltalán még használható marad addigra (csúcsmodelleken kívül ez általában nem jellemző).
    A lényeg, hogy az átlag egyáltalán nem cserélget 1-2 évente, ott az a fontos, hogy minél tovább legyen használható a készülék, ezen pedig a valamivel alacsonyabb (de még vállalható) PPI némileg segít (akkut sem eszi annyira, az UI sem lassul be olyan hamar). Az Xr pont ezt az átlagosabb réteget célozza. Akinek mindíg a legújabb, legjobb kell az nyilván nem ezt fogja venni, hanem inkább az Xs-t, majd pedig cseréli még mielőtt kiöregedne.

    ps. a kommentek egy részét elnézve egyesek túl sok idejük van (bár ha valójában 12 év vagy az alattiak és nincs egyéb dolguk akkor elnézést :D ). Senki nincs kényszerítve semmire, mindenki azt vesz amit akar, teljesen fölösleges itt hittérítőként harcolni a "másik tábor" ellen.

Új hozzászólás Aktív témák