Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Black Dragon

    addikt

    válasz Einstvan #33 üzenetére

    Olyanok is vannak szép számmal, de engem speciel maga az IOS fogott meg, nem pedig az alma. Gondolkodtam már sgs2-re vagy majd 3-ra váltáson, de inkább nemet mondok rá, mert szerintem nem jönne be az nekem.:)

  • BossBoss

    őstag

    válasz Einstvan #33 üzenetére

    Hagyjátok már ez a drága dumát. Elfelejtitek hozzátenni, hogy az iphone és maga az apple cuccok csak nálunk drágák. Abszolúte nem luxustermék. Nyugaton ez kb fillérekbe kerül. Szóval csak nálunk státuszszimbólum és nálunk nevezhető drágának.
    Magyarország az a hely, ahol a nyugati igények találkoznak, a keleti fizetésekkel. Így alakulhat ki, hogy sokaknak elérhetetlennek tűnik egy iphone...

  • Everman

    addikt

    válasz Einstvan #208 üzenetére

    Igen, ezek azok az információk, amiket egy iOS user megkap a notifikációs területen és bármilyen alkalmazásból, bármikor elér. No és meg ne haragudj, nem ilyen ronda.

  • Everman

    addikt

    válasz Einstvan #212 üzenetére

    "Akkor kérhetnénk egy prezentációt ugyan ilyen megoldásokkal nyalbrék nélküli iphoneon?!"

    Inkább ajánlanám az iOS5 leírását, talán megtalálod, hol kell beállítani az értesítési területet :D

    "De ugy emléxem ezt már eljátszottuk és akkor sem tudtál mutatni, hanem javasoltad a googlit."

    Most sem teszek mást, mivel ezek még véletlenül sem trükkös dolgok, hanem iOS5-től a rendszer alap funkciói. De csak hogy jól induljon a napod: [link] :)

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz Einstvan #224 üzenetére

    Nem kéne személyeskedned, főleg, ha fingod sincs a témához és csak a divatos gumicsontot rázod ész nélkül.

    (Basszus, olyan figura magyaráz szakértelemről, aki még a Google keresőt sem tudja használni???)

    "A cikk cimének magyarázata; az egoizmusban keresendö"

    Ezt kifejthetnéd, mert sajnos értelme nincs ennek a kijelentésednek.

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz Einstvan #239 üzenetére

    Hagyjuk, te még egy ilyen egyszerű dolgot sem voltál képes megérteni...

    (Mondjuk már az értesítési rendszernél fel kellett volna adnom veled szemben, mert ha azt nem fogtad fel, hogy olyan funkciót nem hiszel el, ami a rendszernek alapvető része és mindegyik iOS5-öt futtató eszközön alapból elérhető és bizonyítékokat követelsz, ahelyett, hogy rákeresnél és megnéznéd magad, ott nincs mit tenni.)

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Einstvan #259 üzenetére

    "Gondolom ismerös az "étékes ellenpélda""

    Akkor mutass egyet... én nem találtam, talán azért mert nincs? :))

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • Everman

    addikt

    válasz Einstvan #271 üzenetére

    "Már én is csak hülyéskedek.."

    Nem, te eddig is csak hülyéskedtél, értelmes, érdemi hozzászólásod sem a topichoz, sem az egyéb felmerült témákhoz nem volt.
    Bocs, de mostanra tőled mást már nem is várok, erre vagy képes és kész :(

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Einstvan #280 üzenetére

    De engemet nem a notification érdekel, hanem olyan programok, amikről te azt állítod hogy "ilyenek söt ennél szebbek" az iOS-ra elérhető zenei alkalmazások közül.

    Komolyan érdekelne egy-két példád rá... konkrét programneveket kérnék, amik elérhetőek a Play-en.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • Everman

    addikt

    válasz Einstvan #280 üzenetére

    Bugyuta barátom, a notifikációs területen automatikusan megjelenik (ha bekapcsolod) az aktuális naptárbejegyzés, tennivalók, az időjárás és a tőzsdei infók, amiknél, ha beállítod akkor mutatja az aktuális valuta árfolyamokat.
    Tudod belinkeltem neked a Google keresést, mert láthatóan erre képtelen vagy önállóan, de látom a linkre való rákattintás is problémába ütközik.

    Ha ezt vitatod, akkor akkora szamár vagy, amekkorát el bírsz képzelni.

    Komolyan, a hozzászólásaid alapján már azt leszűrtem, hogy 8 éves unokaöcsém okosabb nálad, de azért szórakoztató vagy. Csak így tovább!

    [ Szerkesztve ]

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz Einstvan #271 üzenetére

    Már nem azért, de pont tőled nem nagyon láttam még iPhone topikban értelmes hozzászólást, csak többnyire flémelést és "üress puffogtatást", lehet, egyetérteni vagy nem Evermannal de legalább érvel, és sokszor alá is támasztja a mondanivalóját.

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Everman

    addikt

    válasz Einstvan #291 üzenetére

    "Ha alátámasztanád konkrét képpel az álitásod amit olyan bőszen lovagólsz, nem járatnád le magad."

    Nyugodtan ásd magad még lejjebb :) aki látott már iOS5-öt, az tudja miről írtam és fetreng a röhögéstől, hogy ilyen setét vagy (sorry, ez nem személyeskedés, de aki képet kér arról, amiről kap 10 millió találatot, ha beírja a Google-be, arra nem találok megfelelő szavakat).
    Tőlem ugyan nem fogsz kapni, keress rá és csodálkozz.

    "Amugy ha megnézed, nem csak naptárrol van szó, hanem today noteszröl is amit nem kell külön megnyitni"

    húúúú, most mekkora csodát mondtál :D tudod iOS alatt bármilyen alkalmazás használhatja az értesítési területet információ közlésre, csak a kedvedért megszámoltam és a deszkámon 32 bejegyzett alkalmazás van az Értesítések alatt (igen, van köztük emlékeztető és notesz is :) ).

    ---

    Egy kérdést megengedsz? A billentyűzetedről valaki lelopta az ékezetes karaktereket, vagy csak lusta vagy magyarul írni?

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz Einstvan #295 üzenetére

    Androidnál nem a képernyő tetejéről kell lehúzni, ikonokat kitakarva? :DDD

  • Everman

    addikt

    válasz Einstvan #295 üzenetére

    " Lezárt képernyönél ottvan, de amugy lekell húzni a képernyő tetejéről igy az ikonokat eltakarva."

    Valóban, csak amíg te randa widgeted csak a home képernyőn érhető el, addig a notifikációs terület bárhonnan, kis előny de előny :)
    Mellesleg miért kéne folyton ezen információkat bámulnom? Ha érdekel megnézem, ha elfelejtkezem róla akkor meg úgyis szól.

    " Tehát már megbukott a hasonlatod a képemmel."

    Bocsi, nem hasonlítottam a screenshootodhoz, olyan ronda megoldást még droidon is nehéz összehozni :)

    "Jön a menetrendszerinti helyeírás kritizálás."

    Tudod, aki annyira igénytelen, hogy még csak meg sem próbál helyesen írni, az minden másban is könnyen lehet, hogy ugyan ilyen igénytelen (ja, a screenshootodat elnézve ez nem is olyan nagyon kérdéses).

  • #19617792

    törölt tag

    válasz Einstvan #298 üzenetére

    ez konkrétan egy összerakott homescreen és nem notification rész lehúzva. ez néhány widget, meg mellé ikonok. és mivel ez homescreen, ezért akkor és csak akkor látható, ha homen vagy. akkor meg jó sok haszna van. vagy egész nap a homet figyeled? a lehúzható notify rész sokkal praktikusabb, mivel minden nem fullscreen appból elérhető. és a notification rész iOS-en átgondoltabb, márcsak azért is, mert meg lehet mondani alapból mi spammelhet oda. droidon csak az nem ír a notify részbe, ami nem akar... az már csak apróság, hogy minek takarja el az egész képernyőt a notification tray, amikor a content kevesebb, mint a rendelkezésre álló terület, ergo kisebb helyen elfér, nem kell teljes képernyőt kitakarnia.

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz Einstvan #303 üzenetére

    "ott van az 5 homescreen egyikén egyben a naptár notesz, sms, akármilyen program. És még mindig nem értem ujjal a kijelzöhöz"

    Rém ügyes vagy, hogy te egyszerre látsz 5 képernyőt egyszerre, anélkül, hogy hozzáérsz :D

    Tudod, pont ugyanazzal, ahogy te egyik képernyőről lépegetsz a másikra, le lehet húzni az értesítési sávot. Apró különbség, hogy ezt bárhol meg tudja tenni az iOS felhasználó, míg neked mindig vissza kell lépned a home screenre a widgetjeidhez.

    De még egyszer, nem a megvalósítás a lényeg, hanem az információ, hogy azt widgeten, vagy értesítési sávon kapod meg, az csak részletkérdés.

    Senki nem mondta azt, hogy a randa widgetjeid elérhetők iOS-en jailbreak nélkül, hanem arról volt szó, hogy a widgetek által eléd rakott információt megkapod az értesítési területen, így a kedvenc widgetjeid nagy részére iOS-en nincs is szükség, feleslegesek.

    Ezt felfogod végre?

    (Az már csak apróság, hogy a lock screenen Androidon nem kapod meg ezeket az információkat, csak külsős alkalmazásokkal, amik legtöbbször elcseszik azt.)

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz Einstvan #303 üzenetére

    "És miért is kell lehuzni ios-en a kijelzö tetejéröl hogy lássam a naptárat vagy jegyzetet??"

    és miért lépjek vissza a home-ra, hogy lássam a widgetet?

    "Aztán egy ujjhúzás és a másik homescreenen teljes felületén ott a másik jegyzet, tele adatokkal. "

    aztán másik ujjhúzás a másik widgethez. ha minden a notifyben lenne, akkor elég lenne 1 is. és amíg minden a home-on van, addig a home-ra vissza kell lépni. a notify meg bárhol elérhető.

    "De aszem ezeket neked nem kell ecsetelnem. ZTE Blade-en is ugyan az a felállás mint Legend-en."

    nemhát, de mellélőttél, ugyanis 1 darab home-om van, mert egy plusz réteg, félinformatív, félfunkcionalitású widget számomra hasztalan. :DDD mindent appokból intézek, mert ott minden el tudok olvasni, mindent tudok csinálni. míg egy widget csak van és ennyi.

  • #19617792

    törölt tag

    válasz Einstvan #310 üzenetére

    homescreen alatt nem a launcher által beállított default oldalt értem, hanem magát a launchert és oldalait.

    "Egy widget gyors információt ad. Vagy félig, de lehet egész, teljes infó. Lsd. képen."

    teljes infót csak appból lehet elérni. megnyitásnál maga az app nyílik meg, ami a widgetet adta. ha egyből az appot nyitom meg (ami nem tart tovább, ha nincs semmi az útban), akkor abszolút minden olvasható.

    "Hát...szerinted egy widget csak van és annyi. ?"

    specifikus esetben van értelme, általánosságban túlságosan sok nincs, mert csak foglalja a helyet, plusz réteg, amit ritkán látok, akkor meg minek van.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Einstvan #310 üzenetére

    Felelmetes vagy, komolyan mondom. Hogy tudsz ennyi okorseget osszeirkalni?
    Te biztos nagyon jo baratja vagy Remusz911 felhasznalonak..

    Egyetlen dolgot nem ertek. Ha ennyire ruhelled az iPhone-t, akkor mi a francert latom minden Apple, es iPhone hirnel a neved?
    Ha valamit elvbol ruhellek, es gyulolok, akkor nem is veszek rola tudomast, ignoralom, de TE, mindn Apple temanal trollkodsz...

    A multkor mar feltettem a kerdest, de akkor sem tudtal valaszolni.. Milyen Apple termekeid voltak? Azert kerdezem, mert mindenhol, csak azt latom, hogy a konkurensek jobbak, akar PC. Akar tablet, akar telefon teren...

    En probaltam androidos kacatot,ma scollozasnal laggolt, a telepitett app szarul mukodott.
    Aztan visszakaptam az iPhone-om, es megint szep lett minden.
    Evekig hasznaltam PC-t. Meg a DOS korszaknal kezdtem, 3.1, 95, 98, XP. Azota Mac-et hasznalok, mar evek ota. Ossze sem lehet hasonlitani. IPad-em pedig az elso generaciotol van..

    Probalgattam konkurens termekeket, van tapasztalatom, de amiket te irsz, az katasztrofa..

    A temahoz visszaterve: sokaknak draga az iPhone, pedig nem az. Itt havi fizubol siman megengedhetsz egy ilyet, kartyafuggetlenul is. Elofizuval mar kb. £30-tol...Otthon pedig havi 10k-ert lehet elofizuval venni.
    Az eladasokon nem csodalkozom, hiszen nem kis dolgot tettek le az asztalra.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Einstvan #310 üzenetére

    Apropo widget-gadget.
    A gadget-widget gondolom tudod mi, igy azt is tudhatod, hogy az Apple mar az iPhone elott is hasznalta, amikor meg Mac-ek voltak, se iPod se semmi mas...

    Szoval ezt a ki mikor tudta, mit tudott, a masik miert nem, felejtsd is el gyorsan.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Einstvan #323 üzenetére

    "Iphone pc-nel meg "meghalt"."

    ezt kifejtenéd bővebben kérlek?

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Einstvan #323 üzenetére

    Ha annyit tudna mint android, mingya megerne.

    Miben tud kevesebbet?

    de az iphone olyan eccerü, szük "mozgástérrel" rendelkezik

    Mekkora mozgástér kellene?

    Ha 100k-ért adná a cég, akkor elveszitené a célközönségét és a vásárlók már nem a hájp-ért vennék, hanem mérlegelnének a többi okostelefonokkal összevetve a tudását, és akkor természetesen androidot vennének.

    A hype azért van körülötte, mert jó telefon, nem azért, mert drága. Ha olcsóbb lenne, mindenki azzal szaladgálna, nem lenne kevésbé jó telefon. Itt is azt írod, hogy kevesebb a tudása. Miben tud kevesebbet?

    Nézd meg mennyire veszik ott az Androidot helyette, ahol kb. egyárban vannak...

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Einstvan #328 üzenetére

    Figy idáig erröl beszéltünk hogy miben tud kevesebbet a szifon testreszabhatóságilag mint a droid. Hadd ne ismételjem magam lécci.

    Az nem tudás, hanem dizájn. Tehát még mindig nem értem, miben tud kevesebbet. Ha mondsz konkrét példát, hogy ezt nem tudja, a másik meg igen, akkor oké, de míg a dizájnba, meg ilyen-olyan "elrendezésekbe" köt bele valaki, hogy ez ott van, a másik dolog itt, addig marad üres vagdalózás az egész...

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz Einstvan #323 üzenetére

    "Apple cuccom vol, szerencsere csak kolcsonbe kaptam : iPhone 3G 8Gb, iPhone 4 16 Gb. 1-1 honapig volt nalam mindketto.
    Mivel nem jailbreakelhettem, igy szamomra hasznalhatatlan volt."

    Pontosan az ilyen mondatok és eltúlzott kijelentések azok, amik miatt teljesen komolytalan amit írsz. :U

    "A iphone a tudasahoz kepest draga. Ha annyit tudna mint android, mingya megerne."

    :DDD :DDD :DDD No comment!

    "(#322) Gadgetfan_
    Vagy aki azt mondja hogy a mostani androidok szaggatnak, lagolnak, az a közelébe sem járt csak utánozza a divatfifázókat próbálkozik hátha betalál. De aki ismeri a készülékeket tudja hogy mekkora baromságokat hordanak össze."

    Szerintem az Apple usereknek több tapasztalatuk van az androiddal, mint fordítva. Magamból kiindulva, szerintem sokan kezdenek az olcsóbb androiddal és esetleg később vesznek egy iPhone-t. Én is pár éve egy HTC hero-val kezdtem az okostelefonokkal ismerkedést az iPhone előtt, és mellette két Androidos tabletem is volt, mielőtt megvettem az iPad3-at. Most itt inkább azokra a techbuzikra gondolok mint én, meg akik az ilyen fórumon kommentelgetnek...

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Einstvan #326 üzenetére

    Az új SGS 200k felett lesz, az új iPhone is minden bizonnyal. Ugyanígy nem férhet ahhoz se kétség, hogy az Apple telefonja jóval több eladást tudhat majd magáénak, mint a Samsungé. Azonos áron az emberek inkább azt veszik, amelyik divatosabb, többet hallani róla, nagyobb hiszti veszi körül, vagy egyszerűen csak jobban tetszik neki. (Sokan még akkor is így tesznek, ha drágább.)
    Az Android fölénye meg nem egyértelmű, ugyanígy az iOS-é se.

    (#336) Everman
    Jóó, ez tetszik. :DDD
    Egyébként életemben nem küldtem még droidról BT-n keresztül semmit. Ja de, egyszer kipróbáltam mindegyik telómon, hogy működik-e.

    (#338) sirály12
    A BT sz@rt se ér, ha nem pár KB-os képeket küldözgetsz. Akkor már inkább Wi-Fi direct. De a leghagyományosabb mód még mindig az USB OTG lenne. Már ha tényleg sok adatot kell egy nagy háttértárral rendelkező mobil eszközről átvinni egy másikra.

  • Everman

    addikt

    válasz Einstvan #360 üzenetére

    A fenéket, Ödönke nem iPhone-t fog vetetni éhező családjával, mert az már van fél tucat az osztályban, hanem One X-et, vagy Galaxy S3-at, mert azokban több mag van, HD a kijelző és könnyebb rá lopott programokat telepíteni. :)

  • xlife11

    senior tag

    válasz Einstvan #363 üzenetére

    Egy iPhone-hoz milyen apple termék kell még hogy működjön?Apple töltő? :DDD

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz Einstvan #363 üzenetére

    Tényleg nem unod még ezt a sok hülyeséget leírni?

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • xlife11

    senior tag

    válasz Einstvan #369 üzenetére

    Drágán szar, még is imádják az emberek.Nyilván mind hülyék nem? :F

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Einstvan #323 üzenetére

    1 honapog hasznaltal iPhone-t..
    Ez igen, nem semmi:)

    Mindegy, van egy remusz nevu felhaszn. Aki ugyanigy ruhell mindent ami alma, ezert meg a tescoba sem vesz szurt almalevet... Egyszoval ruhelli a brand-et, meg probalta is az iPhonet 2 kemey hetig. Aztan ket sorral lejjebb irta, hogy a MBP azert sz.r mert muanyag.. Szoval eleg sokan vannak igy akik elbol fikaznak mindent, 0 tapasztalattal..

    Tovabba meg mindig nem ertem miert szidod az Apple-t egy Apple-el kapcsolatos hirnel..
    En sem megyek android oldalra fikazni a muanyag kacatokat, igy joggal elvarhatnank, hogy nem lesz szet trollkodva ez a hir sem az android fanok altal..
    Mindegy..

  • Xero

    nagyúr

    válasz Einstvan #369 üzenetére

    "Mindannyian tudjuk hogy maga a készülék csak egy átlagos, a többi mobilokhoz képest pedig elmaradottabb felhasználói szabadságot, élményt adó készülék, aránytalanul magas áron."

    Mindent meg tudok vele csinálni amit akarok, és nekem olcsóbb volt a 4S mint egy SGSII lett volna azonos feltételek mellett. Amit leírtál marhaság.

    "Ha kicsit is megpiszkáljuk azt a nagy értékű brand-et hogy miböl is áll, "ki fog pukkanni"."

    Ez egy logikusan aprólékosan felépített brand. Nem fog kipukkadni mert van mögöttes tartalom, a piszok nagy bevételek és eladási számok formájában. Ráadásul exponenciálisan növekszik az ezredforduló óta.

    "Ahogy helyesen irtad, "...hála a hype-nak..."
    Csak azért irtam mert a cimben szereplö dicsöség nem a készülékek "asztadúrvamekkoratalálmány"-t jellemzik, hanem egy felállitott ujmond "a fehér drága"-ságot."

    Nézz utána mit is jelent a hype egészen pontosan. Ameddig nem vagy tisztában a szó pontos jelentésével, addig nem fogod tudni helyesen használni az érveléseid során, ahogyan az most sem sikerült.
    A dicsőség pedig a készüléké, mivel a hype-nak kell egy katalizátor, amitől beindul a folyamat. Ha nincs mögötte valami akkor nem is fogják felkapni. Ez a katalizátor jelen esetben egy korszakalkotó termék volt kiváló marketinggel megtámogatva. Ezt pedig kiválóan fenn lehet tartani a rendszeres frissítésekkel és egyéb szolgáltatásokkal (iTMS, iCloud stb stb.).

    "Ez ugyan az, mint a teniszre mondják hogy fehér sport. Felsö 10ezer sportja mert drága. Azért drága mert valaki ezt akarta elhitetni a néppel."

    Teniszeztem. Egyetemi ingyen bérlettel. Nagyon nem volt drága. :P

    "Az eladásokhoz viszont kellettek olyan vevök, akik vevök voltak az ilyen kivagyiság életérzésre. Tehát nem maga a készülék hódit, hanem a köré épitett "üress imázs""

    Ismételten leírom. Marginális lett volna az a réteg aki csak a név miatt veszi meg. Ha nem lett volna az iPhone korszakalkotó, akkor kb a Mac userek 10%-a vásárolta volna meg. Viszont újat hozott, kiválóan hozta amit ígért, egy szó mint száz egy jó termék. Egyre többen vásárolták és nyilvánvalóan felkapott lett.
    Ne Magyarországból indulj ki, ahol megveszik az emberek az új Suzukit 10 év hitelre, holott egy szakadt Ladára sem lenne igazándiból pénzük.

    Az érveidből tisztán látszik a düh és az útálat. Valós érveket nem tudsz felhozni, csak a jelzőket aggatod a termékekre és a cégre.

    (#372) fordfairlane : Úgy értettem, hogy kár azon bírkózni, hogy melyik gyártó teméke a jobb. Egészen egyszerűen az Apple csak a felső kategóriában játszik piszok nagy eladási számokkal. Nyilvánvaló, hogy ő fogja a legnagyobb hasznot húzni és nem azok, akik nem tudnak ilyen mértékben eladni abban a szegmensben, és az eladásaik jelentős része darabonként jó ha termel 10$ hasznot az alsó kategóriákban.

    (#381) kolosanyi: Már mióta szajkózom ezt. Ha a Google végre a sarkára állna és szigorú hw követelményekhez kötné a rendszer futtatását, valamint a sw módosítását is korlátozná valamennyire, sokkal élhetőbb készülékek kerülnének a nagy többség kezébe. A társadalom jelentősebb részének teljesen mindegy, hogy milyen alkatrészek vannak a készülékben mindaddig, amíg képes azokat a szolgáltatásokat hibátlanul teljesíteni, amire ígéretett tett.

    Egyébként pont a napokban pályáztam meg az öreg kontinens nyugatabbik felén egy Google állást. Ha sikerül a dolog és módomban áll, akkor bizony valamilyen formában ezeket a gondolatokat biztosan tudtára hozom az illetékeseknek. :B

    [ Szerkesztve ]

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Einstvan #369 üzenetére

    Mindannyian tudjuk hogy maga a készülék csak egy átlagos, a többi mobilokhoz képest pedig elmaradottabb felhasználói szabadságot, élményt adó készülék, aránytalanul magas áron.

    Az iPhone all a nagy touch screen device forradalomnak a hattereben. Elotte is voltak, nekem is volt P800-am. Szep volt, jo volt, akkoriban...
    Ahhoz kepest, hogy atlagos, mindenhol a SGS II, ill. III-mal fogjak osszehasonlitani, illetve a tesztekben az iPhone-hoz hasonlitgatnak keszulekeket, meg itt ezen az oldalon is. Ergo etalon termekrol beszelunk. Felhasznaloi szabadsagrol annyit, hogy nekem sosem volt problemam ezzel kapcsolatban. Ha megveszek egy filmet a Mac-en, akkor egybol meg is tudom nezni iPad-en is, es forditva, akar zenekkel, podcast, iBook konyvekkel, iWork dokumentumokkal. Ez vajon menne az Android gyari softvereivel? Nem hinnem.

    Aranytalanul magas aron?

    Galaxy S3
    http://www.carphonewarehouse.com/mobiles/mobile-phones/SAMSUNG-GALAXY-S-3/HANDSET

    iPhone 4S:
    http://store.apple.com/uk/browse/home/shop_iphone/family/iphone

    A SGS £1-al dragabb is...

    Ha kicsit is megpiszkáljuk azt a nagy értékű brand-et hogy miböl is áll, "ki fog pukkanni".
    Ahogy helyesen irtad, "...hála a hype-nak..."

    A hype nem tart fennt egy ceget tobb mint 12 eve folyamatosan dontogetve a beveteleit, es az eladasi szamokat.Mivel a hype mogott van tenyleges tartalom, uj termekek, innovacio, valos eladasi szamok, igy a `lufi` effektus pont nem jo jelzo a cegre.

    Csak azért irtam mert a cimben szereplö dicsöség nem a készülékek "asztadúrvamekkoratalálmány"-t jellemzik, hanem egy felállitott ujmond "a fehér drága"-ságot.
    Feher dragasagot? Hmm, Nezd meg a Samsung GS3-at feherben ami jelenleg dragabb mint az iPhone 4S...
    Ez ugyan az, mint a teniszre mondják hogy fehér sport. Felsö 10ezer sportja mert drága.
    Nyaranta sokat teniszeztunk Hevizen, Magyaroszagon.
    Azért drága mert valaki ezt akarta elhitetni a néppel. Gondolom most majd a golffal jossz...
    Javaslom gondold at :)

    Az eladásokhoz viszont kellettek olyan vevök, akik vevök voltak az ilyen kivagyiság életérzésre.
    Gondolom meg sosem jartal MO-n kivul, mert a kivagyisag egy iPhone miatt esetleg csak otthon mukodik, am ott ahol 10/8 embernek iPhoneja van, az csak siman tomeg telefon.. Tehát nem maga a készülék hódit, hanem a köré épitett "üress imázs"
    `Ures imazs`?

    A keszulek kore az alabbi szolgaltatasok epulnek:
    -iTunes Store: zeneket, podcast-eket mozifilmeket, konyveket, sorozat epizodokat stb. tudsz megvasarolni, vagy kiberelni. Az iTunes a legnagyobb ilyen online bolt, ami valaha is letezett. Azoa a Google is probalkozik ezzel, egyenlore kevesebb sikerrel.. Itt is csak a majmolas megy..

    -AppStore:
    Appokat tudsz megvasarolni, vagy eppen ingyen letolteni. Tobb szazezer free es fizetos App letezik, tobb letoltest regisztraltak, mint ahany ember el ezen a bolygon..
    Azota a Google is letrehozta az Android Market , szinten majmolva az Apple-t.

    -iBook Store: Itt konyveket tudsz megvasarolni, vag ingyen letolteni.
    -News Stand:Itt online ujsagokat tudsz megvasarolni, avagy elofizetni. A szakemberek egyre inkabb tartanak attol, hogy ez a fajta media atveszi a nyomtatott media helyet.

    iCloud: felho alapu szolgaltatas. Gondolom nem kell reszleteznem.

    Tovabba az iTunes accountommal a Mac App Store-bol is le tudok tolteni szamitogepre alkalmazasokat. Ergo egyetlen accounttal tudom ezeket a boltokat hasznalni. Sot, ha online rendelek valamit az Apple.com oldalrol, akkor ezt az accountot adom meg.

    Szoval `csak` ennyi szolgaltatas epul az iPod touch, iPhone, iPad kore. Ha ez neked tovabbra is ures lufi, igazan mutathatnak olyat ami szerinted jobb..

    Sot, voltam hivatalos Apple Eventen is Londonban, es szinten az Apple ID-mat kerdeztek amikor az idopontot kellett egyeztetni.

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Einstvan #363 üzenetére

    Az iphonera meg csak eccerüen kiteszi az árcédulát és 10cm-rel a föld felett lebeg.

    Oltári nagy baromság. Nézd már meg mennyivel kezdenek a csúcstelefonok árai, max. 10-20 ezer forinttal maradnak el az iPhone-tól. Biztos rohadtul sok valakinek az a 10-20k, amikor 150k felett kezdődő telefont vásárol. Az meg csak az Apple érdeme megintcsak, hogy 1,5 évig tartja az árát. De gondolom ezt eszed ágában sem volt megnézni, meg azt sem, hogy T-Mobile előfizetéssel van, hogy olcsóbban elhozhatod az iPhone 4S-t, mint egy SGS2-t. De ezeknek utánajárni, kellene egy kis ész is, nem csak semmittudóan idejönni fröcsögni és hülyének nézetni magadat. :)

    Igaz hogy venni kell hozzá apple termékeket hogy kényelmesen tudja használni, de nem lényeg fő a miti-muti a homokozóban.

    Mi kell hozzá? Persze, hogy nem tudsz válaszolni, mert fogalmad sincs.

    Gondolkodj már! Ha mindenki az alma logó miatt venné, akkor nem gondolod, hogy az iMac, MacBook, stb. termékeket is vinnék és azok is felkapottak lennének itthon. Ja, hogy ehhez is gondolkodni kéne... :U

    sirály12

    A netről pedig csak annyit a többieknek: Hogy körül kellene nézni! 2012 ide vagy oda sok embernek nincs mobilnetje a telójához!

    Ha nincs rá pénze, akkor gondolom nincs is olyan komoly telefonja, hogy ő netezni akarjon rajta nap, mint nap. Ha pedig a telefonja 30k felett kezdődik, akkor csak megengedheti magának azt a pár száz forintot mobilenetre. Ha meg nincs rá pénze, akkor ne vegyen hitelre 100k-s telefont, hogy utána meg netért sírjon. Ezért logikátlan, amit írsz. :)

    asound

    Ha Apple terméket veszel nem csak a telefont kapod, hanem csomó szolgáltatást is (Appstore, ICloud, sorolhatnám).

    Ez már százszor ellett az Apple elleneseknek magyarázva, de nem bírják felfogni. A gyermekek csak annyit látnak, hogy drága (amúgy elenyésző különbséggel a többi csúcsmodellhez képest), de nem tudják felfogni, hogy mennyi más kényelmes szolgáltatás van mögötte azért a kevés felárért, mivel a büdös életben nem volt a kezükben iPhone. Ha lett volna, akkor nem utálattal fröcsögnek, hanem elmagyarázzák, hogy ezért, meg ezért nem jött be nekik, bár akkor sem jönnének be minden topicba elmagyarázni, hogy ezért meg azért váltottam. Ellenben a sok "nekem is volt ájfónom 1 hónapig" Pistikékkel...

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

Új hozzászólás Aktív témák