Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz scdlsc #50 üzenetére

    A userek 99%-a nem foglalkozik ilyenekkel és nem is tud ezekről a dolgokról.

    ja, és a userek 99%-ának kimerül abban egy eszköz használata, hogy fel van tolva a telóra a facebook, messenger, viber szentháromság, egy-két játék és néhány full alap app. (instagram, youtube, dropbox és valamilyen office csomag). Hozzá van pattintva egy-két mail fiók az eszközhöz, ahonnan és ahova jegyzetek, kontaktok, stb szinkronizálódnak. slussz passz. Őket nem is érinti nagyon a dolog. Tolnak egy update-et és megy minden ahogy kell. Itt akkor lehet gebasz, ha már 5 verzió óta tolod a frissítéseket restore nélkül és millió appot és minden féle adatok chasjei bezavarnak.

    Ha különbség van a kétféle frissítés között, meg trükközni kell a főverzió váltáskor, akkor szar a rendszer. Mert ha ez a megoldás, akkor ne legyen ott más lehetőség.

    ??? türközni ??? ;] Win 1-et is "updatelheted" Win 10-ig végig és a végén egy fost kapsz. Ha főverziót updatelsz, akkor érdemes egy restore-ra megküldni, pláne ha előtte tapasztaltál döcögést, és ezzel kigyomlálod a gubancot, ha van. Bár ezek a gubancok ált. user error miatt jelentkeznek.

    Alapból nincs semmi gebasz azzal, ha iCloud-ból tolod a frissítést vagy a back upot. Vannak pro és kontra érvek egyik és másik ellen és mellett.

    iTunes PRO: 1. gyors - 2. nincs szükség x-y szabad tárhelyre a készülékeden. (mivel a userek többsége 16 meg 32 GB-os eszközökön "szerencsétlenkednek", amit soha nem tartanak karban ez a jobb megoldás nekik) 3. nem kell wifi hozzá.

    iTunes KONTRA: 1. kell hozzá PC vagy Mac

    iCloud PRO: 1. Nem kell hozzá PC vagy Mac - 2. Automatikus - 3. Bárhol elvégezhető
    iCloud KONTRA: 1. X-Y szabad tárhely kell hozzá - 2. Wifihez kötött. (igaz lehet LTE-n is én is már csináltam egyszer így, de engem nem érint kényesen a mobilnet forgalma, mert van havi 8GB-om.) - 3. min. 50%-os töltöttség kell hozzá vagy áramforráshoz kell csatlakoztatni, mert adatok méretétől függően vesz időt igénybe a frissítés és a backup. - 4. szinkronizálási problémák léphetnek fel.

    Nem. Nem volt elég. Az emberek többsége nem turkál állandóan a beállítások között. Csak simán használja a készüléket. Majd szép lassan elege lesz abból, hogy szar a rendszer. És akkor arról ne is beszéljünk, hogy milyen kevesen csinálnak backupot egy frissítés előtt.....

    EZ USER ERROR!!! :C kb. 100x hívja rá fel a rendszer a figyelmedet... automatizáltan is készítheted a backupot iClouddal (minden este amikor wifin van a készülék elvégzi.) vagy iTunes-al, amikor csatlakozol hozza wifin vagy kábellel... Amúgy meg ha valaki valamilyen rendszert nem ismer még, akkor érdemes előtte elolvasni a használati útmutatót, amit ingyenesen letölthetsz iBooks-ból, és a Tippek appot átfutni sem árt. Nem tudom milyen device-ot van és mi a baj az iOS 10-el nálad, de ha leírod, akkor lehet tudunk segíteni. Talán úgy könnyebb lenne... :)

    [ Szerkesztve ]

  • scdlsc

    aktív tag

    válasz Lord Sidious #51 üzenetére

    Nekem hiába írod le ezeket, mert én tisztába vagyok vele, de egy átlag user csak simán frissít, majd azt látja, hogy nem jó a rendszer. Visszarakni nem tudja a régit, ezért ideges és dühös. Amíg ez előfordulhat, addig egy ilyen rendszer szar.

  • joey04

    titán

    válasz Lord Sidious #51 üzenetére

    Én pont ezt találtam a leginkább meggyőzőnek, hogy éveken keresztül csak frissítenem kell, és új eszköznél, vagy főverzió frissítésénél is mindent úgy kapok vissza ahogy volt, a rendszerbeállításoktól kezdve a háttérképen, ikonokon át az egyéb tartalmakig. Konkrétan 0 másodpercet kell eltölteni a belakással leszámítva azt az időt amit az iTunes elmókol magában. Soha semmi gondom nem volt, pedig még néha még szutykos JB-vel terhelt rendszerről is volt mentés. Falhoz is vágtam volna, ha úgy lenne ahogy mondod.

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz scdlsc #52 üzenetére

    Átlag usernél nincs is nagyon olyan szintű kihasználás, (appok, kismillió eszköz és kül OS verzió) egyidejű és használata, iCloud-ba több, mint 80-100 3th party app adatainak mentése stb.stb, ami be tudna zavarni. Ergo, ha az átlag user vált, nem fog olyan hibával találkozni, iOS 10 update-nél se egy i5-nél se i5S-nél, hogy a készülék belassul. (a kezdeti lassulást, amit tapasztal az ember az okozó, hogy a rendszer az adatokat indexeli a háttérben, de ez pár nap után megszűnik, ugyanúgy mint az üzemidős kezdeti gebaszok. A rendszer pár töltés után újra beáll.)

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz joey04 #53 üzenetére

    nem tudom, hogy az ID-d hány verzió óta görgeted főverzió upgraddel, de nálam ez már két ID-val is megvan 5 verzió óta :)

    Amit írsz az esetek túlnyomó részében így is van, de ha valaki találkozik valami gebasszal, akkor azon a restore segít általában. Ezt pedig érdemes elvégezni főverzió váltásnál is, ezzel jobban elkerülhető, hogy a frissítésnél valami gikszer tegyen be. Pl. nálam volt olyan hiba iOS-be, ami iOS 9.3.4-ben is megvolt az i6-omnál és most iOS 10.1 alatt is megvan. Hiába van bekapcsolva a diktálás engedélyezése csak fülessel tudok diktálva szöveget bevinni a készülékbe és a Siri és Voice Control is csak így működik. A simán a mikrofonba beszélek semmi. Pedig a mikrofon jó, mert telefonásás közben kristály tisztán hallanak és a zajszűrő is tökéletesen működik. Ezen a hibán pl. nem segített a restore sem, csak az ha a másik ID-mal húztam újra a telefont és azzal működik a funkció. Ergo, az alap használt ID-nál lesz valami gebasz, csak hogy ezt nem fogom emiatt kukázni, mert vagy 50 vásárolt app tartozik hozzá. :)

  • joey04

    titán

    válasz Lord Sidious #55 üzenetére

    Szerencsére nekem eddig csak olyan bug volt, ami dokumentált hiba és idővel jött rá javítás. Olyanba még soha nem futottam bele 8 év alatt, hogy valami azért kuszálódjon össze, mert régi mentést hoztam magammal. Egyetlen ilyen volt, az első ios 7 BÉTÁK egyikében a boot borzasztó lassú volt ha csak simán frissítettél előtte, friss telepítéssel ez nem jött elő, de ezt meg már a következő bétában javították és újra gyorsan kapcsolt be. Ez volt az egyetlen anomálisa, de mondom ez is az ios 7 béták kezdeti idején. :)

    Szóval amúgy nem csak JB-vel terhelt, de bétás rendszerek mentései is terhelik a dolgot, de nem volt még gondom. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz joey04 #56 üzenetére

    iOS 7 és a 8 főleg valami iszonyat volt az iOS 6 stabilitásához vagy az iOS 9 és főként a 10-hez képest :DDD Visszagondolni sem szeretek rájuk... okoztak "pár kellemes" percet. :N

Új hozzászólás Aktív témák