Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    válasz Tim82 #314 üzenetére

    Analfabétizmus bizony van, egyeseknek az okostelefon szinonímája az iphone:D. Volt 1 csekély műveltségű munkatársam, aki a HTC kaiseremet "leájfónozta":DDD (pedig az apple nem is csinált qwerty-s modellt, főleg nem olyan vastagot). Na, az ilyennek adhatsz el SciPhone-t drágáért:DDD

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Xero

    nagyúr

    válasz Tim82 #316 üzenetére

    Francokat.
    Ahogy leírtam, SJ és az Apple vezetése fél, hogy a fejükre nőnek, ahogy történt az az OS piacon a Windowssal.
    Az sem lenne nekik hátrány, ha "belekukkanthatnának" a Samsung fejlesztési anyagába. :P

  • Everman

    addikt

    válasz Tim82 #314 üzenetére

    "Ezt tényleg nehéz elhinni. Ugyanis az SGS-en van egy szép, méretes Samsung felirat, közvetlenül a kijelző fölött. Ez nyilván arra utal, hogy ez egy Apple-termék!"

    Igen, a Walkman meg Sony termék volt, mégis ha szüleidtől kértél egy walkmant, akkor jó eséllyel nem Sony gyártmány volt a csomagban. Az emberek zöme, akik nem bújnak szakmai oldalakat és nem fórumoznak, csak látták valahol, azoknak minden érintőképernyős telefon iPhone, azt se tudjáák, hogy mi az az Apple.

    "Azért tételezzük már fel, hogy a vásárlóréteg 90-95%-ának megvan a 80-as IQ legalább, meg az olvasni tudás."

    Sajna a vásárlóréteg 99%-a nem olvas szakmai oldalakat, szóval hiába az IQ, nem ez alapján dönt. Ismerősnél lát egy iPhone-t, megtetszik neki a készülék, bemegy a boltba és leemeli a polcról az SGS-t, mert ugyanúgy néz ki. A Samsung felirat meg meg is erősíti a döntését, hisz azt a márkát már ismeri, hisz a TV-je is az. Az emberek zöme nem fglalkozik a feliratokkal és gyártókkal, ha az utcán leszólítasz 100 embert, hogy milyen mobilja van és milyen rendszer fut rajta, legalább 50 nem tudná a típusát és 90 a rendszer nevét.

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz Tim82 #374 üzenetére

    "Figyu, ugyanennyi erővel az összes érintőkijelzős okostelefon-modellt gyártó céget perelhetné az Apple. "

    A többi gyártó képes volt saját design kialakítani és nem az Apple megoldásait másolja.
    Talán innentől a Samsung is elkezd ez irányba is fejlődni, éppen ideje lesz.

  • Everman

    addikt

    válasz Tim82 #376 üzenetére

    A vásárló tud olvasni és tudja, hogy az Adios, Adodis és hasonló márkák nem az Adidas cég termékei, mégis megsemmisítteti őket az Adidas.

    Lehet, hogy ők kevesebbet feltételeznek a vásárlóikról? :D

  • Everman

    addikt

    válasz Tim82 #378 üzenetére

    "csak épp nem Appla, Aplle néven forgalmazza az amúgy szoftveresen és hardveresen is az iPhone-tól eltérő készülékeit."

    Hanem rövidítve nem 3GS-nek, hanem SGS-nek hívják a készüléket :)

    "Samsungot egyébként a kínai hamisítványokhoz hasonlítani - ez leginkább az elfogultságod mércéje."

    Persze, hisz a Samsung csupán véletlenül készített a 3GS-hez igencsak hasonló készüléket, még véletlenül sem merült fel bennük a másolás szándéka. És ezt te komolyan el is hiszed?
    Pont ugyanolyan másolat, mint a kínai vackok, csak nevesebb és drágább.

  • Everman

    addikt

    válasz Tim82 #380 üzenetére

    "Mármint arra gondoltál, hogy az, hogy szerinted az Android hasonlít valamilyen mértékben az iOS-ra, és ez szintén a Samsung hibája?"

    Az Android bárnemű hasonlósága legyen a Google problémája, a Samsung sara a TouchWiz, ami nem keveset merített máshonnan :D

    "Vagy elfogultságodban már ott tartasz, hogy egy első fokú ítéletet, amelyik az Apple hazai pályáján született, a saját non plus ultra igazolásodnak gondolod?"

    Mivan??? :D

    - Még nincs ítélet
    - Ha első fokon elmarasztalják a Samsungot, akkor az már precedenst teremet és bármi is lesz később ezen semmi nem változtathat
    - Ezt nem fogja megvárni a Samsung és peren kívül megegyeznek

    Nekem nem kell igazolás, mert nem vagyok vak. Elég ránézni az SGS-re és rögtön lejön bárkinek, aki nem szemellenzős, hogy honnan származik a kinézete. Aki meg azt gondolja, hogy mindez csak a véletlen műve és nem szándékos másolása a konkurencia termékének, az igencsak naív.

    "Magam részéről csak annyit mondhatok, hogy amíg az Apple-nak ilyen védelmezői vannak, ellenségekre semmi szüksége."

    Hát.. Ha a Samsungnak olyan védői lesznek, mint te, akkor csúnyán sokat fognak fizetni :DD

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Tim82 #376 üzenetére

    Már rég túlléptünk a Samsung feliraton, de azért bemásolom az egyik előző hozzászólásom egy részét:

    Aki iPhone-t akar venni, az úgy is azt fog. Kivéve, ha nem tudja, hogy ki gyártja az iPhonet és, hogy az iPhonet egyátalán iPhone-nak hívják és a boltban megveszi a Samsungot, mert az olyan mint amilyen a haverjánál volt, de nem tudja, hogy a haverjánál milyen telefon volt, csak pont így nézett ki. Akkor lehet fél méteres Samsung felirat, azt hiszi az illető, hogy a haverjánál is Samsung volt. De biztos nehéz ezt elhinni, tudom tudom, és csak a sznob 130as IQ-val rendelkező almafanok gondolják így.

    Édesanyám ma egy játékkonzolra azt mondta, hogy PlayStation, holott nem PlayStation volt az. Ő azt hitte, hogy a játékkonzolakat úgy hívják, hogy PlayStation. No ilyen erővel ha azt mondom neki vegyen egy playstation-t, akkor megveheti az Xbox-ot is, hiába lesz rajta két méteres betűkkel, hogy Xbox. De tudom mit mondasz, anyám biztos 80-as IQ-val rendelkezik, mert ilyen dolgokat nem tud. Bár szerintem csak egyszerűen hozzánemértő az ilyen témában. Egy ugyanilyen hozzáértő bemegy a boltba és nem mondja az eladónak, hogy kérek egy iPhonet, hanem látja a Samsungot és azt mondja, hogy egy ilyen Samsungot kérek. Főleg ha még azt sem tudja, hogy mi az az iPhone, csak olyan kinézetüt akar, ami a haverjánál volt...

    Egyéb kérdés? :)

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Hatvan9

    senior tag

    válasz Tim82 #388 üzenetére

    +1

    Végigolvastam az összes hsz. -t.Az itteni hsz. -ok 1/4 -ét ő termelte.
    Ami természetesen kizárólag csak az imádott gyártója fényezéséről vagy védelmezéséről szólt.Aki ennyi időt tölt ezzel, annak már ez az élete.Szavaiból ítélve talán még azt is odaadná a gyártóért.Ennyire elfogult buta emberrel nem érdemes vitába állni. :(
    Azt ajánlom ne foglalkozz a butaságaival, hagyd magára, majd kinövi!

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz Tim82 #387 üzenetére

    "Továbbra sem ők az okostelefonok célközönsége."

    Igen, továbbra sem ők az Android célközönsége, mert ők nem fognak fórumozni, romot frissíteni és barkácsolni. Ellenben az Apple konkrétan bebizonyította, hogy ez a réteg is igényli az okostelefont, csak használható formában kell eléjük rakni. Érdekes módon édesanyám, aki 78 éves, gond nélkül tudja használni az iPadet (és az iMacjét is) és az iPhone-al sem volt semmi nehézsége, az SGS-t viszont úgy jellemezte, hogy kaotikus az egész.

    "Nem érzed még mindig viccesnek, hogy egy idióta érvet próbálsz védeni?"

    Nem érzed, hogy az emberek zöme nem szakember?
    Már írtam példának, hogy a Walkman sem a hordozható kismagnó szinonimája, hanem egy konkrét termék, mégis mikor bementél a boltba egy walkmanért, akkor 99%, hogy nem Sony termékkel távoztál. Az iPod és mára már az iPhone kifejezés is a "köznép" számára mp3 lejátszót és érintőkijelzős telefont jelent, érdektelen, hogy mi van ráírva, hasonlít, akkor az.

    ---

    "Ha még mindig az a legjobb érved, hogy az SGS (ami a fogyasztók által kitalált és alkalmazott rövidítés) és a 3GS elnevezések hasonlósága miatt is jogos az Apple keresete"

    Az a smiley nem véletlenül volt a sor végén... ;)

    ---

    Azért kíváncsi volnék azon véleményedre, hogy a Samsung miért is választotta az SGS megjelenését ilyennek, mi volt a célja, ha nem az, hogy a konkurens termék sikerét meglovagolva népszerűvé tegye a saját termékét? Ezt magyarázd meg nekem légy szíves.

    [ Szerkesztve ]

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Tim82 #387 üzenetére

    Ahogy Everman is írta, az iPhonenak nem feltétlenül a hozzáértő okostelefon felhasználók a célközönsége. Hasonlít rá a másik telefon, tiszta ájfón, megveszi azt. Nem véletlenül kérdezgetnek rá a sok kínai iPhone másolatnak a hirdetésénél, hogy van-e benne wifi, .avi, meg skype meg mindenféle programot lehet-e rá telepíteni.

    De mindenben tökéletesen igazad van! A Samsung csak véletlenül másolt, semmi haszont nem akart azzal elérni, csak pusztán a saját tervezőiknek tetszett ez a dizájn és nem azért csinálták, hogy a vevőknél bevágódjanak vele. Mert ha azért csinálták, hogy a vevőket megfogják vele, akkor megtévesztésről van szó. De igazad van, csak tetszett nekik a formaterv, az ikonok, a menustílus és saját maguknak készítették olyanra, nem is tudták, hogy az iPhone kívül belül így néz ki, mert még nem is láttak iPhonet.

    De tényleg én teljesen igazat adok neked! Nem is kell bizonygatnod, hogy idióta érvet próbáltam védeni, mert teljesen igazat adok neked és elhiszek mindent amit írtál! :)

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Tim82 #406 üzenetére

    Mondtam, hogy nem kell győzködnöd én mindent elhiszek neked. Tökéletesen igazad van! Mostmár megvilágosultam. Vagy ilyesmi... :R

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Everman

    addikt

    válasz Tim82 #406 üzenetére

    "főleg mert az iPhone azért messze nem az "okostelefon" szinonimája."

    Jaja, éppen heti példa is ezt mutatja. Kolléganő kérdezte, hogy a lánya iPhone-ját megnézném-e, mert valami gubanc van vele... Másnap behozott egy Galaxy Mini-t.

    "Ne haragudj, de mit is kellene nekem megmagyaráznom"

    Ne is. Azt elismered, hogy lemásolták a designt, de képtelen vagy értelmes magyarázatot adni az okára, de a megtévesztést mint okot rögtön kizárod. Nem egészen logikus számomra, de hagyjuk.

    ---

    "Tudom, az iPhone 3GS hardveresen is sokkal jobb a Galaxy S-nél, nem csak az iOS miatt. "

    Ebbe ne menjünk bele, mert az SGS II sem tud alkalmazásszinten többet felmutatni, mint a 3GS (a legkomplexebb Androidos alkalmazások és játékok is vígan elfutnak akadás nélkül azon a 2 éves vason, mivel mind onnan lett portolva). Az meg, hogy milyen hardvert építenek bele a lőtéri kutyát nem érdekli, ha nincs semmi szoftver ami azt kiaknázná. De ez tényleg nem ennek a vitának a része.

    [ Szerkesztve ]

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Tim82 #415 üzenetére

    `Te pedig valahogy azt nem képes értelmesen megmagyarázni, hogy a gonosz Samsung miért rakott össze a 3GS-nél hardveresen sokkal jobb telefont, ha azt akarta, hogy a készüléke iPhone 3GS-ként keljen el?`

    Engedd meg, hogy valaszoljak.

    Az Androidot nem lehet olyan szinten optimalizalni adott hardware-re, hogy az zokkenomentesen, laggolas nelkul fusson. Ezert dobtak ala egy erosebb hardware-t, mert igy normalisabban futott az OS. Igy, ilyen eros hardware-rel tudtak majdnem hozni a 3GS szintjet. Igaz nem 100%-osan, hiszen, ha megtellik a memoria a multitask miatt, ugyanugy belassul es szaggat, tovabba . Tehat probaltak hozni azt a felhasznaloi elmeny szintet 2010-ben, amit az iPhone 2007 ota hozott, fele, vagy harmad olyan eros hardware-rel. Tehat ezert volt erosebb hardware a Galaxy S-ben...
    Ettol persze meg a kulso jegyek megegyeznek. Erdemes 2007 ota melyik erinto kepernyos telefon design-jat majmoltak, foleg a Samsung. Erdemes megnezni mar az F700-at is, de akar a Galaxy S, Galaxy Ace, Galaxy Tab-ek,Galaxy Player, es meg sorolhatnam. Ha ezek kulsore, vagy belsore szerinted nem hajaznak az Apple termekeire, akkor komoly bajok vannak a szemeddel, illetve a memoriaddal..

  • Everman

    addikt

    válasz Tim82 #529 üzenetére

    "Ez inkább hitvita kérdése"

    Ezt vitasd meg a Google szakembereivel, mert szerintük is ez az egyik sarkalatos gyenge pontja a rendszernek.

    "Ellentétben Everman-nel és a lőtéri kutyával, a hardver igen sok embert érdekel és az egyik fontos szempont a tudatos (mobil)vásárlásnál."

    Meséld el, hogy milyen magnetron van a mikrohullámú sütődben, illetve milyen kompresszor a hűtődben, vagy milyen képalkotó áramkörök vannak a TV-dben.
    Érdekel ez téged? Vagy csak az a lényeg, hogy kifogástalanul működjön?
    Tőlem akár egy 7 MHz-es proci is lehet az adott készülékben, ha azzal kifogástalanul tud üzemelni. Aki a feature lista alapján vásárol, az konkrétan pont nem tudatos vásárló.

    "az azonban marhaság, hogy az Apple a "szegény, az ájfónt a Samsung érintőkijelzős készülékeitől megkülönböztetni képtelen vásárlók" kedvéért nyújtott volna be keresetet a Samsung ellen."

    Azt senki nem mondta, hogy az Apple ezért perelte be őket, ezt te kreáltad. Itt az hangzott el, hogy a Samsung azért tette amit tett, hogy valamilyen szinten megtévessze a vásárlókat és a konkurens termék sikerét meglovagolva hasznot hajtson magának.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Tim82 #529 üzenetére

    Ugye nem haragszol ram, mert nem olvastam vegig a laza kb.370 hozzaszolast?? :)

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Tim82 #640 üzenetére

    Rohogj nyugodtan... Idod van. Tudod ezek a troll beszolasaid nem nagyon tudnak erdekelni.
    Mellesleg masodik valaszomat irom (ERGO elolvastam a trollkodasaid) ezaltal megcafolom azt, az allitasod, hogy csak `write only uzemmod megy`

    Viszont abban sem vagyok biztos, hogy elolvastad mind a 624 kommentet. Elarulok valamit, ami lehet, hogy kellemetlen lesz szamodra: Elkezdtem olvasni az elejetol a HSZ-eket, de annyi ostoba HSZ volt, hogy nehany utan abbahagytam...

    Megegyszer elnezesed kerem, hogy nem olvastam vegig az addig leirt, kb. 350 hozzaszolast :)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés