Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atee94

    csendes tag

    Kb 1,5 évvel ezelőtt kezdtem el kompakt telefont keresni, mert eléggé zavart hogy a Sony Xperia XZ1 compactomon már akkor lassan 2 éve nem volt biztonsági frissítés.
    (Persze itt jönnek majd az emberek hogy továbbra is lehet használni, de én úgy vagyok vele hogy digitális lábnyomom teljes egésze fent található egy okostelefonon akkor az legyen már biztonság szempontjából mindig naprakész.)
    Világéletemben a kis kompakt készüléket szerettem,a ZTE Blade 3-tól a Sony Xperia Z1 compact, majd az XZ1 compactot használtam éveken keresztül, úgy hogy a Sony-k úgy hogy nálam egy okostelefon átlagosan használt időtartama 3,5-4 év.
    Így telefonvásárlásnál nálam két szempont volt/van, mégpedig egy kézzel kényelmesen használható telefon legyen(130 mm magasság maximum,65 mm széles mert akkor a hüvelykujjammal elérem a képernyő tetejét fogásváltás nélkül, még ha tok kerül rá, akkor is) és ha valamiért kiadok egy rakat pénzt, akkor 2-3 év múlva ne legyen droppolva a support.Az mellett még gecire zöldnek is mondhatom magam hogy nem 2 hanem mondjuk 4-5-6 évente váltok telót(Ha a fairphone csinálna egy kompakt, középkategóriás telefont azt vettem volna Iphone helyett mert zenét hallgatni, e-mailezni, telefonálni kell nekem az okostelefon).
    2021-re elérkezve,miután 2017 óta nem néztem telefont, rá kellett döbbennem hogy az egyetlen gyártó aki megfelel a kritériumoknak, az Apple mini szériás készüléke.
    Mivel én a funkcionalitás oltárán mindent beáldozok, így tokként egy UAG került rá, mert a 15 méteres droptesztek alapján az egyike volt azon tokoknak amiben túlélte a telefon az esést.A logó "sajnos" nem látszik benne, de nálam a szellemi fogyatékos szintet üti az aki egy szaros márka alapján ítél meg egy embert, legyen az telefon, autó, bármi...
    Mint ex androidosként, az apple bloatware mentesebb környezete tetszik, de az nem hogy 1 hónapig mindenfajta előfizetést próbált rám erőszakolni "ingyen", na az kicsapta a biztosítékot.(Azóta sikerült elkussoltatni, és apple cloudot sem akar már rám erőszakolni, nem tudom hogy a fő konkurensnél, a Samsungnál hogy megy mostanában.)
    A töltő elhagyása se jó irány, de az utolsó telefonvásárlasom óta eltelt 4 év, az informatikában ez hatalmas időnek számít, ez lett a trend, mert sok másik gyártó is csinálja.
    Eleinte az is tetszett hogy van az app követésének mellőzése funkció, jobban figyelnek a privát szférára, de jobban utánaolvasva sajnos kiderült hogy parasztvakítás, marketing, azóta a Lockdown appal ez is meg lett oldva.
    Mindent egybevetve én személy szerint leszarom hogy droid, vagy alma,addig ameddig összepakol egy kis telefont, hosszú támogatási idővel. Ha majd évek múltán lecserélem ezt a telefont(5-6-7 év, vagy ameddig frissítve lesz, vagy ha nem jön olyan technológiai újítás ami miatt használhatatlan lesz fő céljára, mint a telefonálás(Signalon keresztül is)), akkor majd a lehető legkisebb telefont fogom venni(ha még kapható lesz egyáltalán okostelefon), a lehető leghosszabb támogatási idővel, a lehető legjobb áron.Tökmindegy hogy Apple vagy Android.

    [ Szerkesztve ]

    "The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

  • Atee94

    csendes tag

    válasz janeszgol #58 üzenetére

    Egyetértek, azzal a kieggel a számomra hogy nekem használható készülék csak az Iphone SE/ Mini, a többi lapát :D

    "The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

Új hozzászólás Aktív témák