Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Felraktam és kipróbáltam, mert én naiv módon azt gondoltam, hogy a Relive értelmes fejlesztést kapott. Sajnos nem. A Relive kapott mindenféle totál felesleges szemetet, de ami igazán fontos lett volna, azzal nem foglalkozott az AMD. A Relive továbbra sem támogatja az OpenGL-t, továbbra sem működnek az ilyen jellegű játékokban, ami már önmagában elég nagy gáz. Ha azonban figyelembe vesszük, hogy a 3rd party felvevő szoftverek évek óta támogatják az OGL-t, akkor jogosan merül fel az emberben a gondolat, miszerint az AMD-nél vagy túl balfaszok az OGL-hez, vagy egyszerűen már nem foglalkoznak vele és én utóbbira tippelek. Ha OGL játékot akarsz felvenni, használj NV kártyát!

    id tech2, tech4 és tech5 motorra épülő játékok alatt a Relive egyszerűen továbbra sem működőképes. Oh ja igen, nem csak a Relive, hanem a vadonatúj Radeon Overlay sem működik.

    "Maga a Radeon Overlay támogat minden DirectX 9, 11 és 12, illetve Vulkan API-ra írt alkalmazást"

    Ezt a mondatot a Relive-hez is oda lehet tenni, bár DX10.x játékot nem teszteltem.

    Érdekes, hogy 3rd party szoftverek esetében gond nélkül működik minden API, vagyis az OGL és a DX10.x is. AMD-nek ez miért nem megy? Jelenlegi, frissített formájában a Relive továbbra is egy végtelenül fapados szutyok, aminél az összes 3rd felvevő szoftver sokkal fejlettebb.

    A másik amit nem értek az a Chill. Azt állítják, hogy minden játék alatt stabilan működik és az AMD mindenkinek javasolja a kipróbálását. Ez a csodafeature állítólag semmilyen negatív hatással nincs a játékélményre, miközben csökken a fogyasztás.
    Ha ez valóban így van, akkor miért nem alapértelmezetten aktív ez a feature?

    Ha alapértelmezetten globálisan aktívvá tették volna, akkor sok-sok teszt mutatott volna ki fogyasztás csökkenést és akkor mehetett volna a nagy marketing gépezet, hogy most tényleg itt a csoda driver.

    "A gyártó azt is elmondta, hogy az iCafe, vagyis az internetkávézóknak szánt meghajtókban a Chill alapértelmezetten aktív lesz."
    Miért csak az internetkávézókban? Nekik külön meghajtót készít az AMD? Mióta és miért, erről hol lehet részletesen olvasni? A többi felhasználónak miért nem kapcsolják be alapból ha valóban nincs semmilyen negatív hatása? Ez így elég ellentmondásos számomra. :F

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák