Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • randras

    veterán

    válasz nemlehet #23 üzenetére

    Ezzel egyet is értek, de a játék készítőjének sajnos érdeke fűződik ahhoz, hogy egy szobába dobja a felpimpelt fizetősen és az ingyenesen játszókat, mert ha szenved az ingyenes user, nagyobb eséllyel vesz maga is.

    Jobb helyeken viszont legalább rang szerinti elkülönítés van, ahol viszont ez sincs, nem az előbbi a legnagyobb/egyetlen gond.

  • puffadt

    csendes tag

    válasz nemlehet #34 üzenetére

    Én a telefonkártyáról leszedett pénzre gondoltam. És itt tökmindegy, hogy feltöltőkártyás vagy pedig előfizetésed van leszedi amíg a szolgáltató beállításai engedik. Egyébként van szülői felügyelet benne de nem várhatod el mindenkitől hogy mindent tudjon. Mi lenne ha szimplán nem lehetne egy gombnyomással elkölteni a pénzt? Pl írd be a jelszavad a befizetés előtt még egyszer vagy a kapott kódot stb.
    Én nem játszom mobilon de amikor segítséget kértek tőlem ezekben az esetekben akkor azért az én szememnek egyből feltűnt hogy milyen kis trükkösek ezek a játékok. A legtöbb szolgáltatónál meg nem lehet több tíz ezer forintokat elkölteni ilyenekre. Valahol pár ezer forint körül van a limit. És ha szerencséd van tényleg csak a legkissebbet veszed meg az aranyból dollárból fából gyémántból. Viszont ami ennél sokkal rosszabb az a play to win játékmód. Azt büntetni kéne! :D

  • Peterson_

    addikt

    válasz nemlehet #34 üzenetére

    Egyébként ez igaz.
    Nekem is elég sok játék megfordult a telefonomon, ami freemium volt, vagy IAP-os, de véletlenül vásárolnom még soha nem sikerült, még úgy sem, hogy csináltam gameloft accot is, illetve a kártya adataim is ki voltak töltve, mivel volt amit olcsóbban meg tudtam venni közvetlenül a Gamelofttól, mint a Playről.
    Persze be lehet állítani mindenhol, hogy ne kérjen jelszót, de az már a körültekintés hiánya.
    Az előfizetésre áttérve pedig azokban is van olyan konstrukció, hogy nem lehet túlköltekezni, hanem előfizus, esetleg a számlázása is úgy működik, viszont van egy havi limit, utána meg vagy semmi,vagy tölts rá.

    Ha a gyerek elpocsékolja, akkor meg így járt, vagy "saját pénzén" töltsön rá.
    De ha a szűlőkhöz érkezik a számla, akkor azért meg tudják nézni, hogy mégis mi meríti ki esetlegesen a kvótát. :K

    puffadt:
    "Én a telefonkártyáról leszedett pénzre gondoltam. És itt tökmindegy, hogy feltöltőkártyás vagy pedig előfizetésed van leszedi amíg a szolgáltató beállításai engedik"

    -Ez is opcionális, tehát akkor is áthidalható a probléma, ha esetleg elsőre meg kell fizetni a tanulópénzt(az elővigyázatlanoknak)

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • saelin

    veterán

    válasz nemlehet #40 üzenetére

    Vége valaki leírta! Minden iap-os hírnél, cikknél ugyan azon dolgok merülnek fel... és újra lehet magyarázni előröl. Könyvjelzővel jutalmazom szorgalmát. :R

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

  • Steve1207

    veterán

    válasz nemlehet #40 üzenetére

    "Az, hogy a szülő nem tudhat mindent nem kifogás. Az okostelefonok és az internet világa igenis odafigyelést és tanítást igényel a szülők részéről." Ott a pont.

    Rengeteg felelőtlen felhasználó van alapjáraton, azt se tudják mi merre, aztán felvannak háborodva, hogy jajj mi lett a pénzemmel... Szerintem sok esetben a gyerek már jobban ért ezekhez a cuccokhoz, mint a szülő. Csak ő meg felelőtlenebb, mert gyerek elvégre (szerencsére nem mindegyik, elvégre nevelés kérdése). De itt megint visszafordul az egész a szülőhöz, mert ő adott olyan lehetőséget a kezébe, amit gyerekfejjel akár bánhat.

    Én is utálom ezt a megoldást egyébként, egyszerűen gusztustalan. A demo kifejezés nagyon találó volt valakinél fentebb :) Viszont nagyon nagy a kereslet még így is, szerintem csak idehaza vagyunk csórók ezekre...

    .

Új hozzászólás Aktív témák