Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gubacsino

    aktív tag

    válasz denes04 #230 üzenetére

    Igazából, ha játék funkciókat nem számítjuk, csak néhány lényeges különbség van a készülékek között.

    Az első természetesen az ár. Az nagyon nem mindegy hogy, 350, 300 vagy 200-ba kerül a készülék. A Realmi ebből a szempontból az első. Másban nem igazán jobb riválisainál.
    Említetted az üzemidőt. Azt egy jó PowerBank-el is ki lehet váltani. Körülményes, nehéz cipelni? A ROG 5-ös is ilyen! Inkább mondanám hátizsákos, íróasztalos készüléknek, mint egész napi nadrágzsebesnek. Ezen persze a kiváló BT kapcsolat egy headset-el, egy okosórával sokat tud segíteni. Ha már munka. Persze az is igaz, hogy exchange-ben simán bírja a push frissítési gyakoriságot akár egész nap.

    A szaksajtó szerint a Oneplus jobb, szebb képeket készít, de szerintem az ASUS is bőven vállalható. Felbontás, IP védettség és szoftware támogatottságban is jobb ebben a mini versenyben a Oneplus 9 pro. A sima 9es más kávéház, a hw-es előnyöket el is veszti. Árban közelebb is van. (Talán az összevetésbe jobb lett volna őt berakni)
    Bár csordogálnak a biztonsági és hibajavító frissítések a ROG phone ra is. De hogy a Oneplus hamarabb kapja meg az android 12-öt az a jelenlegi tapasztalat szerint borítékolható. Hogy lesz rá Android 13, az is.

    Amiben viszont kimagaslik még az ASUS készüléke az pedig a hangzás. Mind a stereo hangszórók, mind pedig az azokat meghajtó DAC jobb riválisainál, és nem csak ebben a versenyben. Hanem úgy általában az okostelefon piacon az élmezőnyben említik.
    Ezt csak megerősíteni tudom.

    Hogy, nem tudtam sokat segíteni azért bocs, de neked kell majd használnod a választott készüléket, a saját igényeidnek kell majd hosszútávon is megfelelnie. A kiemelt néhány szempont talán segít. Tavasszal én is a Oneplus és az ASUS között vacilláltam. Ha nem játszanék a telefonon bajba lettem volna én is. De az egyedi kinézet, a játékokhoz kapcsolódó számtalan extra szolgáltatás, nekem megkönnyítette a dolgot.
    Én várnék még pár hetet, míg beesik idehaza is a ROG5s. Hát ha még lejjebb megy a sima 5ös ára. Ha ez így lesz, a sokat emlegetett ár érték arányban, egész jó választás lesz a nem gémerek számára is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák