Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • matteo_szg

    őstag

    válasz baluka26 #126 üzenetére

    Azt hiszem, a Mobilarena TV-ben Bog is elmondta, hogy erősen limitált a 28nm-es Qualcomm lapkák elérhetősége az ASUS számára. Lényegében az összes, S4-es Snapdragon SoC-ra épülő termék megjelenése csúszik, pl. a TF700KL - Transformer Pad Infinity 4G - globális bevezetése is nyár végére csúszik, mert nincs elég SoC. És akkor még a TF300TL-ről nem is beszéltem, ami szintén 28 nm-es Qualcomm lapkát használ Tegra 3 helyett.

    Szóval van egy ilyen tényező, illetve nemsokára szépen belecsúszunk a nyárba, amikor nem túl szerencsés ilyen és ehhez hasonló termékeket elindítani a különböző piacokon.

    Ami a Padfone-t illeti, jóval idősebb maga a koncepció. De sem a hardver, sem a szoftver nem állt készen arra, hogy piacérett legyen a termék. Őszintén szólva a koncepció valamelyest korlátozta is a hardveres tartalmat, az ASUS, mint az egyik legnagyobb NVIDIA Tegra 3 partner simán tervezhette volna erre az SoC-ra a készüléket. Csak épp nem lett volna ilyen kecses és vékony, gyaníthatóan melegedési problémák is felmerültek volna, illetve nyilván jó előre lehetett tudni, hogy a Tegra 3 nem lesz elég a Krait magos SoC-k ellen. Tudom, jó optimalizálással egy Tegra 2 is bőven elég, de a mobile és tablet piacot a különféle SoC gyártók húzzák Android vonalon. Magok és gigahertzek bűvöletében élik ki perverz hajlamaikat a marketingesek. Néha én is...:)

    Arra viszont szerintettem senki nem számított - vagy legalábbis nem akarták elhinni -, hogy a Qualcommnak ekkora problémákkal kell majd szembenézni a gyártás kapcsán.

    jupiiii

Új hozzászólás Aktív témák