Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neilszab

    őstag

    válasz robertosz91 #11 üzenetére

    Engem is ez érdekel elsősorban, hogy mi értelme van játékra/otthoni felhasználásra a 4K-nak 24 colon?
    (de szerintem még 28-as és 32-es méretben is túl sok a pixel)

    Játék: ki lehet kapcsolni az AA-t, de ez erőforrásban pariban van a 4x annyi pixellel? Érezhetően szebb 4K no AA, mint a FHD AA-val?

    Desktop: mindent fel kell nagyítanod, a honlapok és mezei szoftverek nem ekkora DPI-re vannak optimalizálva, így hiába van több képpontod, sok esetben nem lesz jobb a képminőség, mivel nem natív, amit látsz. 200%-os nagyításánál talán ez még nem akkor probléma, de egy nagyobb méretű 4K moncsin már igen. De szerintem a natív felbontás még mindig szebb, mint ugyanaz a kép 2x akkora DPI-vel 2x-es nagyításban. :B

    Most épp egy 34-es WQHD monitor van nálam próbára, ami ugyan gyönyörű és tűéles...de is választhatok, hogy vagy túl pici minden, vagy elcseszem az egészet a nagyítással.

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

  • neilszab

    őstag

    válasz t72killer #13 üzenetére

    "Windowson ez így van. Jobb linuxokon, Mac-en nem. JA és a mobilteló-OS-eken sem (windows phone incl)."

    Nézd, egy 100 pixesel képből semmilyen eljárás nem tud szebb képet csinálni 200 pixelen azonos méretben. Szerintem jobb az 1 pixelből 4 azonos színűt csinálni (fele akkora méretben), mint mindenféle eljárással kitalálni milyen színű lenne a hiányzó 3 pixel, amitől ugyan részletesebb, de homályosabb/életlenebb lesz a kép. Nem egész szorzónál meg eleve még esélytelenebb a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Új hozzászólás Aktív témák