Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. Double B

    tag

    Üdv mindenkinek! Tanácsot kérnék az alábbi döntéssel kapcsolatban:

    A jelenlegi környezetben van egy TP Link 841N router (2.4Ghz), egy 4 éves Samsung UE-40B7000 TV, a párom 3 éves Acer laptopja (Win 8.1, wifi "n") és az én fő gépem, egy fél éves tablet/laptop hibrid (Win 8.1, wifi "ac"). Egy 55nm-es tégla lakásban lakunk (társasház), a router a nappaliban a TV mellett és LAN-al összekötve, a hálóig is csak 2db 10cm-es tégla válaszfal van szóval a jelerősség nem igazán téma/para. A net az DIGI LAN 100-as, de tervben van a váltás 500-as csomagra (az 1000 erősen overkill szvsz).

    Az internetezés a normál böngészés, youtube, deezer, stb. light felhasználás mellett, föleg sorozatok letöltésében merül ki - kb heti 15-25 epizód, 720p fileok, illetve néha 1-1 film, ha végre megjön hozzánk akkor Netflix.

    Az upgrade 3 okból esedékes:
    - a társasházban 31 hálózatot lát a gépem, mind a 2.4-es frekit használja. Az 5 Ghz tök üres. LAN-on stabil a 90-100 megabit is, de wifin 15-70 között ingadozik, szakadozik is néha, feltételezem a fenti okból (jelenleg sikerült egy olyan tartományt találnom, ahol "csak" 4-5 hálózattal küzdök)
    - kicsit aggódom, hogy mennyire tesz jót hosszú távon az SSD-mnek a letöltöm/nézem/törlöm játék a soriknál, miközben van 2 felesleges vinyóm is.
    - szerintem a router lenne a szűk keresztmetszet a net upgardenél, mert 10/100-as a WAN.

    Kérdés: Mi a jobb megoldás?

    A-terv:
    Asus AC56U mint router + letöltőközpont (beépített download manager). Erre USB 3.0-án rádugom az egyik vinyómat (veszek rá egy tokot...).

    mellette: nincs még több vas a nappaliban, nincs plusz ventillátor, áramfogyasztás se, tök egyszerű setup
    ellene: vajon mennyire fogja meg a routert 5-6 torrent letöltése? Akad-e közben a net ha kimaxolom azt a kis ARM procit? Fogok-e szívni a router DLNA szerverével, lejátsza-e a Samu TV a feliratokat így (mkv + srt)?

    B-terv:
    Egy olcsó gigabites AC router (TP Link Archer C2) + egy alap NAS (Zyxel 320s)

    mellette: dedikált torrent megoldás ami tuti nem vágja haza a routert miközben letölt, mind a 2 vinyóm belefér (egyik csak backup, a másik csak torrent), ha mégsem megy DLNA-n a felirat (a Samu kicsit hisztis) akkor még mindig ott van az USB port a NAS hátulján
    ellene: +1 NAS az +1 kütyü ami zörög(het), fogyaszt, babrálni kell vele, + a belépő szintű AC router lehet, hogy szívás lesz és a NAS is alsó kategóriás... többet meg nem költenék rá.

    Pénzben mind a kettő kb ugyan ott van. "A terv" az kb 31k router + egy HDD tok 4k + 1 AC USB vevő a laptopba 5k; "B terv" kb 16k a router + 18k a NAS + 5k AC USB vevő, szóval mind a kettő kb 40 ropi.

    UI:
    ha valakinek konkrét tapasztalata van AC56U és Samsung TV kombóról torrentezés, DLNA, felirat támogatás témában, azt szívesen meghallgatom.

    köszi mindenkinek!

    Mr. Double B

  • Mr. Double B

    tag

    válasz Zol77 #536 üzenetére

    Zoli,

    köszi neked is! Az én TV-m még 2-vel régebbi ("B" széria), de szerintem ha neked megy akkor nekem is fog. Hasonlóképpen érzek én is a NAS-al kapcsolatban. Kicsit túlzásnak tartom a részemre, illetve igyekszem minimalizálni az eszközök számát.

    Jobban én sem hajtom meg a torrentet mint te, szóval akkor szerintem megpróbálom így. Klara-val ellentétben a régi 750-es notebook vinyóm tökéletesen mindegy milyen fájlrendszerben lesz, csak torrentre fogom használni.

    Ha megengednéd lenne pár rövid kérdésem:

    1, Neked minden "gyári", Asus firmware/Download manager/DLNA szerver, vagy heggesztettél valamit rá?
    2, a vinyód elmegy aludni amikor vége a torrentezésnek, vagy le kell húzni az USB-t, hogy kikapcsoljon?
    3, a vinyó NTFS-ben van, vagy át kellett raknod valami másra?
    4, végül egy teljesen láma kérdés: hogyan kerül be a torrent fájl a router download managerébe? Telepíteni kell valami appot a gépre ami figyeli a linkeket amikor böngészel és autómatikusan átdobja a routerre, vagy le kell tölteni a fájlokat és be kell manuálisan importálni a routeren?

    Köszi!

    Mr. Double B

  • Mr. Double B

    tag

    válasz Zol77 #539 üzenetére

    Nagyon köszönöm a gyors választ!

    Úgy tűnik ehhez nem kell túl sok buhera, úgyhogy akkor én is belevágok.

    Hamarosan csatlakozom a klubbhoz.

    Köszi Zol77!

    Mr. Double B

Új hozzászólás Aktív témák