Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca0

    addikt

    Sziasztok!

    Nem túl stabil a netem és szeretném a rendszert kiegészíteni egy mobilnet-es támogatással. A mobilnetes hotspot egy ZTE MF60 3G modem, amit nem támogat a Tomato, úgyhogy a hotspot-os megoldást tudnám megcsinálni.
    Próbálkoztam ezzel a router-el és a wireless client móddal, de nem akart összejönni (nem tudom kiválasztani, hogy hová csatlakozzon).
    Arra gondoltam, hogy bevetem a régi WL500gp-t (az tudott client-ként menni). Ha ez kap egy fix IP címet a hálón akkor ha bizonyos eszköznek ezt adom meg átjáróként (az is fix IP-s), akkor fog működni alternatív átjáróként? Egyéb hálózati szolgáltatások (pl. samba) elérhető lesz olyan gépről, ami nem azt használja átjárónak?
    Ha ez így nem megy, akkor az egyik LAN portot feláldozva egy új VLAN-t hoznék létre, elvileg működnie kellene. Ebben az esetben viszont a gépek nem látnák egymást, mivel eltérő alhálózatban vannak. Vagy az is megoldható?
    (amúgy a VLAN-nál a "tagged" mit jelent?)

    Előre is köszi!

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Új hozzászólás Aktív témák