Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz Grougon #32 üzenetére

    a hiba nálad lehetett, mert jómagam is több darabot frissítek folyamatosan ismerősöknél és semmi gond nem volt, de a témájában is sokan használják mindig az aktuális friss verzióval és ott sem írtak ilyen problémát.
    akiknél probléma volt, ott jellemzően nem vették figyelembe a gyártói leírásokat, nem eszközöltek gyári visszaállítást azon firmware verziónál, ahol a gyártó előírta - nem mindegyiknél kell, de ahol külön írják, ott igen -, vagy nem tartották be a frissítési sorrendet, mert vannak olyan régebbi firmware verziók, amikre nem lehet azonnal a legújabbat felhúzni, hanem kell előtte egy köztes verzió, márpedig ha olyan helyen veszi az ember, ahol kellően régóta volt raktáron a router és régi firmware verzió van rajta, akkor simán csapdába eshet.
    más kérdés, hogy ilyenek miatt csak saját magát hibáztathatja a felhasználó, hiszen nem olvasta el a gyártó leírását a frissítésre vonatkozóan, vagy nem vette azt figyelembe.
    annyira jó, bevált típus az rt-ac56u, hogy ha nem jutottam volna olcsón egy rt-ac87u-hoz (kihagyhatatlan akcióban), akkor még most is azt használnám én is, illetve nagyon sok helyre kitettem belőle, különböző környezetekbe és ellenoldalakhoz, de nem sűrűn csörög a mobilom, hogy gond lenne vele bárhol is, pedig néhányan a legapróbb hiba esetén is azonnal hívnak, pláne ott, ahol rám bízták a döntést, hogy vigyek olyan routert, amit jónak tartok.
    rt-ac55u és felette (illetve mostanság került képbe az rt-ac1200g plus) bátran szoktam felelősséget vállalni a típusok megbízható működéséért, mert jellemzően csak elrontani lehet a nem megfelelő frissítéssel vagy problémás beállítással. (nem csak asus routerekből áll a világ, de ebben a témában nem részletezem a többi gyártót és típust.)
    a jó rt-ac55u tapasztalat miatt, látatlanban is bizalmat szavazok eztán a 4g-ac55u típusnak is, ha valakinek ilyenre lesz igénye.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák