Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aszpirin

    senior tag

    A tegnapi nap végén (kb este 11-kor) írtam egy szösszenetet egy másik fürumba: egy korábban Garminos (én :) ) benyomásai első nap után az Ultra 2-vel. Mivel úgy látom itt többen vannak, akik Garminról váltottak vagy váltani terveznek, talán érdekes lehet itt is.

    TLDR: Garmin-világból jövőknek, akik még soha nem használtak Apple Watch-ot (én sem használtam korábban) az élmény vegyes (lesz), nem kizárt, hogy bizonyos, a Garminnál megszokott és természetesnek vett dogok hiánya miatt akad majd, aki visszavágyik a Garmin Fenixre vagy Epixre...

    Éa akkor most bőveben az első napról:

    Még mindig csak ismerkedem vele, egy csomó dolgot még nem próbáltam.
    A beüzemelés elég hosszadalmas folyamat, de ez talán csak nekem volt újdonság, Apple Watch-ismerőknek már nem.
    Meglett a nekem legjobban tetsző. ("analógos") számlap, készítettem 3 EKG-t, mértem pulzust, upgradeltem WatchOS 10.0.2-re, hazafelé az autóban ezzel zenéltem), itthon volt egy kb 20 perces telefonbeszélgetésem, amit az órán intéztem a saját hangszórójával, nézegettem a beállításoka, a precíziós keresést.... egész nap csesztettem valamivel tehát. 77% volt az akksi, amikor kivettem a dobozból, jelenleg 52%-os, de az oprendszer-frissítés alatt kb 10 percig töltőfejen volt, amikor kb 5% belement pluszban. Tehát 11 óra alatt összesen kb 25-30%-ot merült. Nem tudom, hogy ez jónak számít-e Apple Watch téren, a Garminokhoz viszonyítva siralmas... ezt majd szoknom kell, hogy gyakran kell tölteni.

    Ami jó eddig:
    - nagyon szép az óra - tul. képpen egy ilyenre vártam, hogy az eredeti "lekerekített" appleWatch dizájnt nem csíptem, ez a "férfiasabb" fazon már nagyon bejön.
    - kb 10 perc megtanulni kezelni, vagyis nagyon egyszerű.... koronatekerés, korona nyomása egyszer, kétszer, oldalsó gomb nyomása egyszer, kétszer, és az Ultra-specifikus Action gomb... amire én a tevékenységek indítását tettem rá. Ezek ming következetesen és simán működnek, bár ez a Garminok öt gombjára is igaz... és minden másra ott a képernyővakarás meg tappintások. Intuitív. (az már nmem annyira, hogy pl. az appokból annyi van, hogy a nag app-felhőben nem kis erőfeszítés tájékozódni... de van itt is lista-nézet, az appok neveivel is, nem csak ikonjaival)
    - az EKG világbajnok, egész egyszerűen fantasztikusan működik ezen az órán, és rögtön ki is értékeli majd küldi a Health-be a telefonon, ahol vissza lehet pörgetni, zseniális... nekem tul.képppen ezzel az egy funkcióval megérte az árát, hihetetlen, hogy egy kis és pontos EKG-készüléket hordok a karomon... Helló, Garmin, ez kellene Neked is!
    - szintén világbajnok dolog az Apple Pay vele, halálfaszára szétveri a Garmin Pay-t ha már Garminhoz hasonlítom
    - az, hogy lehet vele telefonálni is, szintén nagy királyság, és tutihasznos funkció (nekem).
    - bár ritkán említik különbségként, az egyes Ultrához képest (és a Garminokhoz képest is) megduplázták a RAM-ot benne, ebben 64 GB van bizony.... rengeteg zene felfér rá (mármint egy órához képest rengeteg).
    - minden appot felrakott, ami a telómon van, és aminek van Watch-os megfelelője, pl. van Tidal az Apple Watch-on. Ezt ugyan csak épp beaktiváltam, keresni nem lehet vele, csak a My Collection-ből, de ez pont elég, LTE-n haverok leszünk, teló nélkül is :)
    - még mindig 55 GB szabad hely van rajta :)
    - ... folyt köv, még alig próbáltam ki 10-15%-át a tudásának

    Ami nem jó:
    - elvileg van benne precíziós keresés, de azt nem mondják el, hogy ez csak és kizárólag a 15-ös iPhone-ok megkeresésére jó. Nekem 14 Pro-m van... Ja, és hogy miért nem lehet AirTag-eket precíziósan keresni, az érthetetlen. Egy funkció, amit fontosnak tartottam, és ami számomra egyszerűen nem megy, csalódott vagyok.
    - még egy dolog ami már most nagyon hiányzik: az aktuális pulzisszámot nem tudja állandóan kijelezni mint a Garmin. Ki lehet tenni komplikációként kb minden számlapra, de csak egy szív ikon jelenik meg a komplikáció helyén, rá kell arra tappintani, és behotni a Pulzusszám appot, ami aztán méri a pulzust... Na ezt a Garmin százszor jobban és felhasználóbarátabban csinálja.
    - a Térkép szerintem gagyi és lasú, még WiFi-n is....
    - nagyon hiányzik egy olyan ökoszisztéma is, mint a Garmin Connect, valódi topográfiai térképpel és gyalogos navigációval, a felvett adatok/utak összegyűjtésével, közösségi funkciókkal integrálva... ezt csak 3rd party appal kapjuk meg, ha jól értettem. Nagyon hozzászoktam a Garmin Connect-hez, és alapból nincs ilyen... aki használt már Garmint, az tudja miről beszélek
    - a kijelző üvege tutifényes, és mivel a normál működéshez is tapizni kell seper alatt tele lesz idegesítő és zavaró ujjlenyomatokkal - én emlékszem rosszul, hogy ezt a kijelzőt oleofóbnak hirdették? Biztosan én emlékszem rosszul, mert cseppet sem az. Letörölni sem egyszerű....
    - a korona túl könnyen forog, már a ráhúzott ingujj is megmozgatja és történnek emiatt dolgok, amiket nem feltétlenül akartam.
    - az agyonreklámozott "double tap gesture" még nem működik, állítólag a 10.1-es WatchOS-szel jön
    - és hát az akkumulátor-idő - na mindegy, erről tudtam, számíthattam rá

    De azért összességében szeretem, mert szerethető. És, folyt köv, az aktivitásokat lényegében még nem próbáltam. Ami késik, nem múlik, akkor majd kiderül, sportra mennyire jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák