Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabiks

    senior tag

    Igaz, hogy használattól is függ az üzemidő, de megosztom veletek (hátha valakinek jól jön) azokat a beállításokat amiket én használok:

    Fontos megjegyeznem, hogy a mobilnetet soha nem kapcsolom ki, és az esetek 70%-ban arról használom a telefont, a WIFI szintén állandóan be van kapcsolva, azzal sem szórakozok.

    Amikor 5s-t használtam, muszáj voltam trükközni a beállításokkal, mert irtó hamar lemerült, így a beállítások nagyrészét azokból az időkből vettem át :D

    Haladjunk sorba:
    Beállítások / Mobiltelefon (legalul wifi asszisztens: KI)
    Bluetooth : KI (én soha nem használom)
    Értesítések: az összes olyan alkalmazás amit nem használsz nyugodtan mehet : KI

    Beállítások / Általános fül:
    Spotlight-keresés: Siri-javaslatok : KI
    Handoff: KI
    Alkalmazásfrissítés a háttérben : KI

    Beállítások / kijelző: automatikus fényerő : BE , emelés az ébresztéshez : KI ( ez majdnem 1 órával rövidíti a használatot !)

    Beállítások / háttérkép : gyári sötét háttér
    Beállítások/ Siri : KI
    Beállítások / Akkumlátor : Akku százaléka : KI ( ezt többször teszteltem, és bekapcsolt állapotban valamiért jobban merül :F )
    Beállítások / Adatvédelem / Helymeghatározás fül:
    Itt értelemszerűen amiket nem használsz tiltsd le, aztán lejjebb görgetve a Rendszerszolgálatások fül alatt bátran kapcsold ki a következőket :
    H.alapű Apple-hirdetések
    Helyzetalapú javaslatok
    Helyzetalapú jelzések
    HomeKit
    Gyakori helyek ( ez tudja még igazán meríteni :))
    Diagn és használat
    Népszerűen a közelben
    Útvonalterv és forgalom

    A game centerben a közeli játékosok : KI
    A gyári levelező alkalmazás nem PUSH-ra hanem óránkénti FETCH-re van állítva (és tökéletesen üzemel 1 gmail és 1 icloud fiókkal).

    Ezeken a beállításokon kívül használom hirdetésblokkolóra a Purify alkalmazást, ami safariban kitünően szűri a felesleges tartalmakat.

    +1 amit még fontosnak tartok megemlíteni, sok androidról jött felhasználó, rossz beidegződésből folyamatosan zárja be az appokat, ezzel inkább ártasz mint használsz, teljesen feleslegesen zárod be például a messengert, ha 3 perc múlva már újra használod, nekem van hogy 30+ alkalmazás van nyitva, ez egyáltalán nem meríti a telefont, fölösleges állandóan bezárogatni őket (nehéz volt megszokni de én már megszoktam :))

    akinek egyéb tippje van ossza meg :) , de ezekkel a beállításokkal a 7 órás használat lazán hozható (lásd képem fenn).

    "The loudest one in the room is the weakest one in the room."

Új hozzászólás Aktív témák