Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz manchester85 #55 üzenetére

    Abszolút nem értem az érvelésed... Persze lehet velem van a baj.
    Mert szerintem amit leírsz az voltaképp pontosan ráillik egy laptop-ra, de inkább netbookra is.
    Ott még gombot se kell nyomni, hanem egyszerűen lecsukod a kijelzőt abba akarod hagyni a használatot és kész.
    Egy netbook ugyanúgy ott figyelhet a dohányzóasztalon mikor hazaérsz.
    Ölbeveszed, felhajtod a fedelet és már ott is az OS, tudsz netezni. Aztán ha valami van akkor lehajtod a fedelet, leteszed az asztalra és kész, legközelebb is ugyanonnan tudod majd folytatni.

    Szociális szempontból meg tökmind1, hogy egy netbook 10,1-es kijelzőjét bambulod órákon át, vagy egy iPad 10,1-es kijelzőjét. Lényegében tökmind1, mert ha olyan a cikk amit olvasol, vagy amit csinálsz mindkét eszközön beletudsz mélyedni.

    "Korunk komoly problémája, hogy az emberek "állandóan a gépnél ülnek"."

    Ezen gyakorlatilag semmit nem változtat az a szituáció amikor az ipad előtt ülsz, vagy a netbook van az öledben.
    Én nemrég vettem az első androidos telómat és már 3 napja minden délután ott ülök a kanapén és a marketen az appokat böngészem és próbálgatom. Asszony meg közben mellettem nézi a tévét, néha beszél is hozzám de fogalmam sincs mit :) Pedig ez csak egy smartphone.
    Szóval ilyen téren meg végképp nem számít maga az eszköz.

    Persze nyilván asztali PC-hez lehet hasonlítgatni - "ami mögé be kell ülni" - de szerintem nem érdemes mert közel sem egy kategória.

  • Dany007

    veterán

    válasz manchester85 #130 üzenetére

    Nézd, túl sok újat nem tudnék mondani.

    "Kukacoskodásnak tűnik..."
    Szerintem az is : )
    Ahogy látom Bog már megmondta a frankót. Voltaképp abban benne van a tömör lényeg.
    Jó játékszer az iPad, minőségileg aligha kifogásolható. Tényleg minőséget képvisel ahogy az iPhone is.
    Akinek van rá 150k-ja, hajrá. (érdekességként jegyzem meg, hogy HG hsz-ébe azért ezidáig nem nagyon kötött bele senki. Pedig végülis ő is az egyik felet képviseli igencsak erőteljesen)

  • Dany007

    veterán

    válasz manchester85 #179 üzenetére

    Bocs, hogy megint bele kell kötnöm.. :) Tényleg nem személyes, sőt ez már jóformán nem is az iPadnek szól.
    Csak nekem kicsit b***a a szememet, amikor valaki egy 140-240 ezer forintos termékre azt mondja, hogy nem luxus. Egy olyan termékre amiről itt már többen is megállapították /tuk, hogy munkára gyakorlatilag nemigazán használható, és az otthoni szórakoztató "központnak" is inkább csak egy praktikus, kényelmes kiegészítő eszköze.

    A szigetes story meg leginkább úgy van, hogy azok a lezüllött srácok - egyébként kár általánosítani - sokszor egész évben arra az egy hétre gyűjtenek. És azokat az árakat figyelembe véve inkább ~ 3 év gyűjtés nekik egy iPad. (amit mondjuk a moszkva téren 3x ellopnak tőled mielőtt bejönne a kezdőlap : ) )

    Abban egyetértek, hogy a tech cuccok reálértéke nemsokat növekedett az elmúlt 10 évben.
    És abban is, hogy egy kommunikátor 10 éve olcsóbb volt, mint egy iPad. DE! A kommunikátor se volt egy tömegtermék. Nem járt vele minden 3.-4. fiatal. Többnyire üzletemberek és cégvezetők engedhették meg maguknak. Nekünk átlagnak akkoriban ~10 éve 3210 volt a csúcs, talán. De inkább motorola m6888? asszem. Ahogy a laptop is kuriózumnak, luxusnak számított.

    Én inkább azt mondom, ha már középréteget nézzük, hogy megvenni egy 10-20 ezer forintos mobilt, nem luxus. Megvenni egy alap netbook-ot - sulihoz, munkához - nem luxus.
    De az, hogy van asztali PC-m, laptopom, okostelefonom és mindez mellé még venni egy korlátozott használhatóságú 140-240 ezer forintos tábla PC-t igenis luxus. De bárcsak mindenki zsebből vehetne kettőt is :)
    Szóval én ezesetben egyetértek Erdőkével.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Ijk #208 üzenetére

    Oké, de ezt általában kiszokták magyarázni mindenféle létszükséglettel : )

  • Dany007

    veterán

    válasz manchester85 #216 üzenetére

    Na, elő körben kicsit félreértettél.
    Nem azt mondtam, hogy nem lehet rá összegyűjteni a pénzt. Ahogy egy 5 milliós Chrysler 300-asra is össze lehet gyűjteni a pénzt, de attól egy olyan autó még luxus lesz.
    Szóval a megközelítés a rossz. Nem attól lesz valami luxuscikk, hogy összetudod-e gyűjteni a rávalót.
    Anno régen a színes TV is luxus volt! Mert annyiba került. 20 éve itthon még a mikró is luxus volt, ma meg már kapsz ~10 ezerért. Érted mire célzok? Pont az az árcsökkenés amit te írtál okozta azt, hogy a legtöbb mobiltelefon ma már nem luxus. Mért? Mert 10-20 ezerért is kapsz már egy alsó-középkategóriát.
    iPad 2-nél viszont egyenlőre ott tartunk, hogy ~ 10 ezerrel többe kerül, mint a havi átlag magyar fizetés. Majd ha lemegy az ára a felére, negyedére, akkor már nem lesz luxus.
    Na, és ehhez jön hozzá az is, hogy egy olyan termékért fizetsz ki ennyi pénzt, amiről itt már többen is megállapították /tuk, hogy munkára gyakorlatilag nemigazán használható, és az otthoni szórakoztató "központnak" is inkább csak egy praktikus, kényelmes kiegészítő eszköze.
    Na ezért gondolom én azt, hogy ezt ennyiért megvenni luxus. Ha te nem így gondolod az sem baj. Tényleg. Mindenki más. De kérdezz meg pár átlagembert, akik havi 90-110-ből élnek, mennyire gyorsan dobnának ki ennyi pénzt erre... Mert igen, lehet, hogy aki havi 200-250-et kerese, az simán kiad érte ennyit és nem is tűnik extrának. De a többség ennek a (200-250-nek) felét sem keresi meg havonta, itt Magyarországon.

  • Dany007

    veterán

    válasz AkosL #275 üzenetére

    Hát nézd, én örülök neki, hogy neked az 5 millás autó nem luxus kategória. Persze nyilván nincs egy szinten egy Lamborginivel, de attól még az is egyfajta luxus csupán kisebb.
    Ettől függetlenül a többségnek bizony luxus az 5 millás autó. Mért? Mert ha nem az lenne, akkor nem a 10-15 éves Suzukik meg opelek lennének többségében az utakon, hanem a vadiúj Mondeok, meg mercik, meg Nissan 350z-k.
    Ettől is függetlenül egyetértek a lényegben :) Mindenki a maga szintjéhez mérten dönti el mi a luxus és mi nem az. Ezért is írtam, ha havi 250-et keresnénk a párommal külön-külön akkor nekem se lenne luxus. De az átlag ennek ~ a felét keresi meg.
    És ha nem az átlagot nézzük, akkor egyből értelmét is veszti az egész mizéria, hiszen van akinek a 150 millás magánrepülő sem luxus, hanem hétköznapi kellék.
    Ezért mondtam, hogy mondjuk egy 80 ezres hűtő nem luxus kategória, mert az ma már létszükséglet a lakásban. De volt idő, amikor a hűtőgép igenis luxusnak számított. Továbbá kategóriájában az alsó-közép szegmenst célozza meg ezzel az árral. Nyilván egy 2 ajtós, LCD kijelzős "amerikai stílusú" hűtő a hűtők között is luxus, holott az is cirka 200-ért már kapható.
    Az iPad kettő a kategóriájában pedig a legdrágább. Persze a legjobb is. És igen csak korlátozott a felhasználási területe. Na, ezért luxus.

  • Dany007

    veterán

    válasz manchester85 #282 üzenetére

    Oké, lehet el vagyok tévedve, de így hirtelen guglizás után sem találtam olyan tabletet ami 16GB-os 3G nélküli és 140.000-nél drágább lenne.
    Mert azt se felejtsd el, hogy amiről te beszéltél, a legalapabb iPad 2 16GB-os és csak wifi van benne, 3G nincs. [link] [link] [link]
    [link] Itt a Tab is ami kemény 166-ezer forint, viszont ez már 3G-vel. Persze más területen meg nyilván gyengébb az iPad2-nél ez nem is vitás, de a lényegen továbbra sem változtat.
    Max annyiban helyesbítem akkor az előző mondatomat, hogy "Az iPad kettő a kategóriájában az egyik legdrágább"
    Remélem így már érthető.

    Amúgy meg sajnálom, hogy a hsz-ből mindössze ennyi jött le neked.

  • Dany007

    veterán

    válasz manchester85 #401 üzenetére

    Szerintem ha csak bújtatva is, de arra célzott, hogy egy ilyen iPad-del egyszerre csak egy ember tud igazán filmet nézni élvezhetően. Talán erre gondolt.
    Amúgy utazáson még okés, de mondjuk otthon nehezen tudnám elképzelni, hogy hárman, négyen "körbeülik" a tabletet és azon filmeznek.

    Más:

    Valamit itt sokan elfelejtenek, amikor még az ár összehasonlítás ment. Mégpedig azt, hogy az áraknál a legalapabb típust néztük. Ebben pedig csak wifi van és 3G nincs.
    Ergo utazásnál elég necces lehet, ugyanis nincs minden bokorban egy wifi hot-spot. Mert nyilván menet közben ha talál is egyet az ember, akkor v.színű - sebességtől függően -, hogy pár perc múlva már hatókörön kívül lesz.
    Így ha valaki ezt a lehetőséget célozza meg, akkor mindenképpen a 3G-s változatot kellene választani ami viszont drágább egy picit.

    Ha már 3G, most nézem T 3G lefedettségi térképét [link] és igen érdekes látni, hogy a nagy városok és vonzáskörzetükön kívül igencsak sok a fehér folt!
    Nem teljesen értem, de nekem ez úgy tűnik ha én megyek mondjuk Veszprémből Győrbe, akkor a két várost összekötő út ~ felében elméletileg nincs 3G?
    Csak mert ha ez így van akkor nagyon necces ez az utazgatok, közben netezgetek dolog. Hiszen alig van még olyan busz vagy vonat, amin lenne wifi. Így a - térkép alapján - elhagyom Vp vonzáskörzetét és elszáll a net, majd győr közelében ismét lesz.
    Gyakorlatban nemtudom ez hogy van, de ha a térkép alapján akkor az nagyon gáz. Hiszen felszállok a buszra, negyed órát netezek 3G-vel, majd mielőtt leszállnék szintén lesz még 15 percem netezni az 1 órás úton...

  • Dany007

    veterán

    válasz Karma #404 üzenetére

    Ahogy írtam is fogalmam sincs a gyakorlatban milyen itthon a 3G lefedettség.
    Csak egy elvi kérdést tettem fel, ha én elindulok mondjuk Veszprémből Győrbe, akkor azon az egyórás úton - ami nem a kifejezetten pusztában, hanem falvakon keresztül vezet - hány percig lesz stabil szélessávú 3G-s kapcsolatom.(?) Semmi extra, leülök a buszon, bekapcsolom az iPad-et és elkezdek netezni, fórumozni, olvasgatni stb, majd mikor egy óra múlva odaérek Győrbe kikapcsolom és megyek a dolgomra. Csak erre voltam kíváncsi, hogy ezt így meglehet-e csinálni - a térkép alapján v. gyakorlatban - vagy épp csak az első és utolsó 10 percben lesz netem?

  • Dany007

    veterán

    válasz Karma #406 üzenetére

    "Volánbuszon van ingyen Wifi."

    Az összesen? Vagy inkább csak a nagyobb forgalmasabb vonalakon? Csak azért kérdezem, mert itt a környékünkön még légkondi sincs a buszokon... : )
    Amúgy ez a netmegosztás okés, hogy te megoldod. De egy olyan ember aki annyira érts csak a dologhoz, hogy nyomkodja az ikonokat valószínűleg nem fog ilyennel szenvedni.
    Továbbá itt igen sokszor került elő előnyként, hogy az idősek, hozzá nemértők is könnyedén elkezelik. De nem hinném, hogy egy telefonos netmegosztást összehoznának.
    Amúgy az edge szerintem nagyon necces. Finoman fogalmazva mocskosul lassú, kb mint az régi modemes időkben, amikor "elszívtál egy cigit" mialatt betöltött az oldal.
    Korábbi telómon én is próbálkoztam vele, miközben a dokinál vártam, de előbb sorra kerültem, mielőtt megtudtam volna nézni a szokásos oldalaimat (index, hirstart, időjárás, gmail, logout).
    Persze mind1, a választ megkaptam, köszönöm! :R

  • Dany007

    veterán

    válasz AkosL #415 üzenetére

    Próbálj Sandy Bridge konfigot összeállítani.
    A PH-s cikk alapján az energiatakarékos verziója 45Wattot fogyaszt alapon! Szerverhez monitor is ritkán kell talán tudnál vele spórolni. Bár szerintem annyit nem, mint amennyibe most kerül egy ilyen konfig.
    (OFF)És olyan helyre inkább ne menj ahol 30.000 / két fő-re adnak egy wellness hétvégét. Természetesen minden szolgáltatással, teljes panzióval együtt :) (vagy nagyon ki kell fogni ilyen olcsón, vagy csak 2-3 csillagos a hely)(/OFF)

Új hozzászólás Aktív témák