Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Dany007 #203 üzenetére

    Sulihoz laptop = luxus :)
    Asztali gépbe játékhoz vga = luxus
    Tinédzsereknek, egyetemistáknak okostelefon = luxus

    Őszintén szólva még nem találkoztam olyan egyetemistával, aki mondjuk 10%-nál többet használná tanuláshoz a gépet. Nyilván szakfüggő is a dolog, de ha nem vagy infós, hetente 2-3 excel táblát és world dokumentumot lazán meg lehet csinálni a könyvtárban is. Ugyanakkor ha lehetne választani, hogy a több száz oldalas pdf előadásanyagot laptopon, kinyomatatva lefűzve, vagy ipad-en lapozgatnám, egyértelműen a tabletet választanám.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • manchester85

    addikt

    válasz Dany007 #203 üzenetére

    "Csak nekem kicsit b***a a szememet, amikor valaki egy 140-240 ezer forintos termékre azt mondja, hogy nem luxus."

    Először is én az alapárral számoltam, tehát maradjunk a 140-ben. Elszívni egy nap 1,5 doboz cigit, az a luxus. Hány ilyen van Magyarországon? Rengeteg. Számold ki, mennyi pénz az 1 évben. Vagy hetente 3-4 ezret elverni kocsmákban, az a luxus. Hány ilyen van? Rengeteg.

    "sokszor egész évben arra az egy hétre gyűjtenek"

    Miért, iPadre nem gyűjthetek egész évben? Ja bocs, benned már kialakult egy sztereotípia, hogy aki iPadet vesz, annak ez a heti keresete.

    " 3 év gyűjtés nekik egy iPad"

    Miért is? 55x2=110. Hidd el, 30-at még elvernek hozzá (vonat, pia, cigi, drog) de ezt már leírtam egyszer.

    "A kommunikátor se volt egy tömegtermék"

    Nem, de azóta volt egy kis infláció. Nem vagyok egy öreg motoros, de még én is emlékszem, mikor 10ft volt egy gombóc fagyi, ma 170ft körül van. Tehát ne mondd nekem, hogy 140 ezer luxuskategória. Az a luxus, mikor valaki évi kétszer jár Olaszországba síelni.

    "Nekünk átlagnak akkoriban ~10 éve 3210 volt a csúcs"

    Ja, ami 70 körül volt kártyásan, mikor kijött. Egy mobil 70 ezerért nem luxus 1999-ben, de 12 évvel később 140 ezer luxus egy iPadért? Hahaha, jót nevetek.

    A leglényegesebb dologra pedig ezúttal se figyeltél, pedig megtehetted volna, ha már vitatkozol egy állásponttal. Én a kezdetek óta úgy beszélek az iPadről, mint családi eszköz. Tehát 3-4 fő/iPad. Ami kiránduláskor jó a gyerekeknek filmekre, hétköznap meg mindig kéznél a szülőknél egy fárasztó nap után a kanapé melletti kis polcon. Most pedig a leírtak tudatában gondold át ezt még egyszer, és gondold végig, ez a felső 10 ezer kiváltsága-e. Szerintem baromira nem. Viszont, hogy miért nincs mindenkinek? A válasz egyszerű: mert a legtöbb ember leszarja, nem érdekli, vagy azt se tudja, hogy van ilyen ma Magyarországon vagy mire jó. Vagy ha tudja, nem érdekli. Egy átlagos lakás téli gázszámlája nem jön ki 140 ezerből, wazz. Ki ne találd már, hogy ez luxus. Ha egy családban mindenkinek saját iPadje van, az luxus, igen. De én eddig is egy háztartás/iPadet hajtogattam, ez itt a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák