Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dexar007

    veterán

    válasz Prof01 #17 üzenetére

    ELAVULT! Ez jó :DDD

    A poharakat tányérokat meg akkor mindent cseréljünk már le epülösre, mert túl egyszerűek és olyan régimódi amúgy is basszus...epülös tányért akarok MOST! ami kiírja a kaja hőmérsékletét,nehogy megégesse a nyelvem,mert megkóstolni ugye túl régimódi és nem trendi.

    Give me your cum,bull!

  • Dany007

    veterán

    válasz Prof01 #17 üzenetére

    Az a helyzet, hogy sajnos még mindig a higanyos hőmérő a lehető legpontosabb és legbiztosabb.
    Talán még a jó drága infrások amik megbízhatóak. Mint amit írtam a Beurer FT80-as. Az "klinikai pontosságú".

    De ha a cikkben említett iPhone játék esetében 3-4x meg kell ismételni a mérést, akkor az minden csak nem pontos. Amit egy ilyen elektromos szerkezet esetében sokminden befolyásolhat.
    Ellenben a higanyos mérés a higany hőtágulásán alapszik. Ami viszont a büdös életbe nem fog megváltozni. :) A higany ugyanúgy tágul most is meg 50 év múlva is ahogy 50 évvel ezelőtt is.

    Nekem van egy 10k-s infrás hőmérőm egy 3k-s sima digitális hőmérőm meg egy higanyos hőmérőm is. Igazából bizonyos határokon belül mindegyik össze-vissza mér. Az infrás pl tök mást mutat homlokon mást hónaljban más fülben és mást szájban. Persze ez rendben is van, hiszen minden helyen más a normál hőmérséklet. Na de ez még azt se tudja eltalálni mindig.
    A digitális meg maga a katasztrófa. Ahányszor megméred annyiszor mutat más eredményt ugyanazon a helyen.

    Pár hónapja voltunk a kórházban pár napot. És meglepődve vettem észre, hogy ott mindenhol higanyosat használnak. Kérdeztem miért? Azt mondja csaj, hogy volt nálunk 3 különböző típusú digitális hőmérő - persze az infrás Beurer FT80-asra nem volt pénzük - és mindegyik hülyeségeket mutatott. Rendszeresen időközönként rájött az 5 perc és össze-vissza mértek. Így a 3. típus után - típusonként volt vagy 20 darab az osztályon - visszatértek a higanyosra, mert az a tökéletes.

  • Peterson_

    addikt

    válasz Prof01 #35 üzenetére

    Igazából kórházakban is digitális hőmérőt használnak általában...és kb tökmindegy.az számít hova dugják.
    Vérnyomásmérésnél a higanyos/hagyományos jobb és megbízhatóbb, mint a digitális főleg ha párosul mellé fonendoszkóp.
    Úgy egy infarktus is azonnal kiszűrhető.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Dany007

    veterán

    válasz Prof01 #35 üzenetére

    Nekem még egyik se volt pontos.
    A higanyosnál se kellett úgy kifejezetten félni. Én is meg szerintem mindenki más aki hasonló korú hozzám / hozzánk higanyos hőmérővel nőtt fel. És nem hallottam itthon tömeges halálesetekről higanyos hőmérő miatt... :U Az már inkább, hogy az eldobott darabok szennyezték a környezetet. Az okés bár az is minimális.
    Emlékszem 7.-es fizikaórán a kísérleti tálcán maradt higanycseppekkel "játszottunk" :D Bajunk nem lett. Nyilván nem kell magadra kenni vagy megenni. De attól még, hogy eltörik egy ilyen hőmérő senkinek nem lesz semmi baja.

    De igazából egyetlen egy darab se törött el, nálunk legalábbis. Egyszerűen nagyobb biznisz digitálisat gyártani. Mert ahhoz kell elektronika, kijelző, műanyag burkolat, elem stb... A higanyos meg csak egy üvegcső benne pár csepp higannyal azt kész.

    A pontosság meg ott jön elő, amit az előző fórumtárs írt le. Hogy nála több, mint fél fokot tévedett a digitális. Ami azért nem mindegy. Nem mindegy hogy csak hőemelkedésed van vagy már konkrétan rendesen benne vagy a lázban.

    Amúgy a "klinikai pontosságú" Beurer mérőt azért hoztam csak fel példának, mert az mindössze 16 ezer forint. És tényleg az egyik csúcsmodell ami ma kapható. És működik iPhone nélkül is.
    Ellenben ez az iPhone-os kütyü - ahogy olvasom - 3-4x kell ismételni a mérést, hogy jó legyen az eredmény. Drágább is! Ami röhej. És ugye iPhone nélkül használhatatlan. Márpedig ha az ember 2-3 éven belül lecseréli a régi iPhone-ját akkor dobhatja ki ezt a közel 20k-s kütyüt is vagy vesz hozzá átalakítót. Szuper, tényleg. : )
    Bohóckodni jó, de ha már árulnak valamit ennyi pénzért, akkor elvárható, hogy minimum pontos legyen.

Új hozzászólás Aktív témák