Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Prof01 #17 üzenetére

    Az a helyzet, hogy sajnos még mindig a higanyos hőmérő a lehető legpontosabb és legbiztosabb.
    Talán még a jó drága infrások amik megbízhatóak. Mint amit írtam a Beurer FT80-as. Az "klinikai pontosságú".

    De ha a cikkben említett iPhone játék esetében 3-4x meg kell ismételni a mérést, akkor az minden csak nem pontos. Amit egy ilyen elektromos szerkezet esetében sokminden befolyásolhat.
    Ellenben a higanyos mérés a higany hőtágulásán alapszik. Ami viszont a büdös életbe nem fog megváltozni. :) A higany ugyanúgy tágul most is meg 50 év múlva is ahogy 50 évvel ezelőtt is.

    Nekem van egy 10k-s infrás hőmérőm egy 3k-s sima digitális hőmérőm meg egy higanyos hőmérőm is. Igazából bizonyos határokon belül mindegyik össze-vissza mér. Az infrás pl tök mást mutat homlokon mást hónaljban más fülben és mást szájban. Persze ez rendben is van, hiszen minden helyen más a normál hőmérséklet. Na de ez még azt se tudja eltalálni mindig.
    A digitális meg maga a katasztrófa. Ahányszor megméred annyiszor mutat más eredményt ugyanazon a helyen.

    Pár hónapja voltunk a kórházban pár napot. És meglepődve vettem észre, hogy ott mindenhol higanyosat használnak. Kérdeztem miért? Azt mondja csaj, hogy volt nálunk 3 különböző típusú digitális hőmérő - persze az infrás Beurer FT80-asra nem volt pénzük - és mindegyik hülyeségeket mutatott. Rendszeresen időközönként rájött az 5 perc és össze-vissza mértek. Így a 3. típus után - típusonként volt vagy 20 darab az osztályon - visszatértek a higanyosra, mert az a tökéletes.

Új hozzászólás Aktív témák