Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ThorsHUN

    őstag

    válasz kchris78 #26 üzenetére

    Az a plane, hogy az 5 ropi korul beszerezheto miband hasonlokat tud kijelzo es hrm nelkul...
    egy pontatlan de folyamatos hrmert meg ennyi pluszt fizetni... nem palya sztem

  • strogov

    senior tag

    válasz kchris78 #26 üzenetére

    Kezdőknek, amatőröknek szerintem nem kell napi 24 órás monitor, viszont ameddig nem érzi meg a aerob/anaerob zónákat addig relatív pontos mérés kell. Ezért jobb (és olcsóbb) a pántos megoldás. 25k körül már van elég pontos, és mobillal kommunikáló pánt (10k-ért meg sima kódolt).

    Aerob/anaerob tartományokat Karvonen formulával számoljuk. Keress rá, google kidob egy csomo kalkulátort. Vannak eltérések, és esetleg betegséget bele kell kalkulálni. Az órákon mindig van cél tartomány, úgyhogy ha beállítod akkor csipog amikor elhagyod lent, vagy fent.
    Azért itt hosszútávról van szó. Ha kicsúszol a tartományból nem tragédia, csak hosszú tavon ne hagyd el. Ezért gond pl. egy 10%-os eltérés, mert ha alul, vagy felül vagy, akkor lehet, hogy semmit nem ér amit csinálsz.

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz kchris78 #26 üzenetére

    Nem akarok én feszültséget költeni, félre ne érts. Pusztán magamból indulok ki, nekem nem ilyen kütyü kell, hanem egy edzésnonitorozó cucc. Mondom, pl Polar M400.

    A célpulzus meghatározása érdekes kérdéskör egyébként. Több képlet is van, kezdőknek az általánosat szokták javasolni (220-életkor a max pulzus és ennek megfelelően be lehet lőni százalékosan), gyakorlott sportolóknak meg általában a Karvonen-formula a nyerő. Nekem is nagyjából az stimmel, bár én érzésre szoktam futni, a pulzusmérés csak egy plusz adat, meg ha épp nagyon pörgetném magam és rápillantok a kijelzőre, az segít lenyugodni. Egyébként onnan veszed észre, hogy anaerob zónában vagy, hogy légszomjad lesz, elkezdesz zihálni, tudatosan figyelned kell a légzésedre, hogy szabályos legyen, elkezd beszűkülni a látómező, elszaporodik a tejsav a munkát végző izmokban stb. Régen úgy lőtték be az intenzitást futás közben, hogy beszélni kellett. Ha még éppen tud érthetően, artikuláltan beszélni a sportoló, akkor aerob zónában van. És igen, jól mondod, ez egyénenként változó lehet, de túl sok differencia nincs hasonlóan edzett egyéneknél. Itt egy jó kalkulátor hozzá: link.

Új hozzászólás Aktív témák