Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz kchris78 #26 üzenetére

    Nem akarok én feszültséget költeni, félre ne érts. Pusztán magamból indulok ki, nekem nem ilyen kütyü kell, hanem egy edzésnonitorozó cucc. Mondom, pl Polar M400.

    A célpulzus meghatározása érdekes kérdéskör egyébként. Több képlet is van, kezdőknek az általánosat szokták javasolni (220-életkor a max pulzus és ennek megfelelően be lehet lőni százalékosan), gyakorlott sportolóknak meg általában a Karvonen-formula a nyerő. Nekem is nagyjából az stimmel, bár én érzésre szoktam futni, a pulzusmérés csak egy plusz adat, meg ha épp nagyon pörgetném magam és rápillantok a kijelzőre, az segít lenyugodni. Egyébként onnan veszed észre, hogy anaerob zónában vagy, hogy légszomjad lesz, elkezdesz zihálni, tudatosan figyelned kell a légzésedre, hogy szabályos legyen, elkezd beszűkülni a látómező, elszaporodik a tejsav a munkát végző izmokban stb. Régen úgy lőtték be az intenzitást futás közben, hogy beszélni kellett. Ha még éppen tud érthetően, artikuláltan beszélni a sportoló, akkor aerob zónában van. És igen, jól mondod, ez egyénenként változó lehet, de túl sok differencia nincs hasonlóan edzett egyéneknél. Itt egy jó kalkulátor hozzá: link.

Új hozzászólás Aktív témák