Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Smooth

    senior tag

    válasz PierNight #5 üzenetére

    Teljesen igaz. Pro/Contra egységesen kellett volna.
    Én spec mind a két platformot utálom, de mind a kettőnek vannak + és - oldalai is.

    Jelenleg egy droidos telefonom és egy iPad-em van.
    Eleinte mókás volt személyreszabni a telefont, mindig is fontos volt, hogy egyedi legyen (annak ellenére, hogy azért nem volt egy nagy újdonság maga a smartphone - előtte Symbianom volt). De widgetek nagyon megfogták a készüléket, aztán a hely is elfogyott, majd igazából már tök unalmassá is vált az egész.
    Nekem az iOS-nél pont előny ezek után, hogy nincs widget és szépen, egységesen ki lehet helyezni az ikonokat - akár mappában összegyűjtve.
    Stabilitása, sebessége mind a kettőnek katasztrófa. Eleinte azért volt szimpatikus az iPad, mert sokkal gördülékenyebb, gyorsabb. De az idő előrehaladtával, az egyre szaporodó alkalmazásokkal olyan szinten belassult, hogy az már kimondottan őrjítő (pedig még félig sem tömtem a 32GB tárhelyet), arról meg már nem is beszélve, hogy folyton befagyogat majd kilépked alkalmazásokból. Böngészni sem lehet már vele rendesen...
    A droid fürgébb lett, amikor letöröltem mindent a p*csába és mindenféle extra appok nélkül raktam újra. Azóta viszonylag jól használható... persze erre meg vehettem volna egy 3210-est is :D
    Egy ilyen valszeg segítene az iOS-en is, csak a fenének sincs kedve/ideje ezzel sz*rakodni.

    Úgyhogy részemről most a WP8-tól várnám a megváltást. Nekem még nem volt WP eszközöm, de amelyik ismerősömnek van, csak dicséri.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • Matthu

    aktív tag

    válasz _Smooth #751 üzenetére

    Elég érdekes az általad vázolt iPad jelenség. Melyik verzióval rendelkezel? Az első szériásról el tudom képzelni. Nekem 3-as van, de az soha nem produkál ilyesmit, pedig általában tele van.

  • Xero

    nagyúr

    válasz _Smooth #751 üzenetére

    A tárhely kitöltése nem nagyon kellene, hogy lassítsa az iOS-t. Ott valami más probléma lesz.

  • vatvik

    csendes tag

    válasz narumon #750 üzenetére

    Bementem a telenorhoz. A 14 éves előfizetésemet +2 évre hosszabbítottam. 9e-ért elhoztam egy ot995-öt.
    Egy másik fórumban szídják. Nekem fél éve hibátlanul működik. :) Annyi motivált a vásárláskor, hogy nagy legyen a kijelző. Na nem azért mert ezzel lehet villogni -az nem én vagyok, hanem mert nem kell előszedni a szemüvegem az idő megnézéséhez, vagy épp sms olvasáshoz. Öregszem, rossz a szemem. Ja és épp szerettem volna venni a gps-t, ezzel a készülekkel ezt is letudtam mindösszesen 9 ezer kemény magyar forintért.

  • Xero

    nagyúr

    válasz vatvik #754 üzenetére

    Látod-látod én le sem vehetem a szemüvegemet, ki sem vehetem a lencsémet, mert az orromig sem látok. Pedig még a harmadik x előtt járok. :P

    szerk: rímelt :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • vatvik

    csendes tag

    válasz Xero #755 üzenetére

    Nekem már két gyerekem is túl van a második x-en. Én meg....
    Szóval, szerencsére még messzire jól látok, a de a telefont nem tudom már elég messzire tartani.
    Rövid a kezem. Akkor nem is szemészetre kell mennem... :DDD

  • _Smooth

    senior tag

    válasz narumon #737 üzenetére

    "Sőt bizony a már megvásárolt cd-mről készített mp3 fájlt lazán másolgatom a telefonom kártyájára általam rendszerezve és nem vagyok hajlandó online áruházban újra fizetni ilyen szolgáltatásokért. Persze ez az én véleményem..."

    Sőt én biztosan nem a saját zenéimet hallgatom és másolom a telefon memóriájára rendszerezve.

    Egyáltalán tudod te miről beszélsz? Ki gátol meg, hogy a saját CD-dről készült mp3-at másold az iphonera? Csak nem valami újabb URBAN LEGEND-el van dolgunk?

    Igen, ez vicces, ilyenekkel nekem is próbált a sok okos és főleg kalóz droidder példálozni :D
    Semmi gond az iTunse-szal vagy a saját zenékkel/filmekkel.
    Nekem pl egy egész méretes (eredeti - szánalmas, hogy ezt hozzá kell tenni) DVD gyűjteményem van, amiket nagyon szép minőségben lehet PC-re menekíteni, ahonnan hibátlanul fel lehet másolni (mindenféle mókolás és dzsélbrékelés nélkül) az iOS rendszerű készülékre.
    Valszeg a lopott filmekkel és zenékkel is ugyanilyen jól működik a dolog :)

    A másik nagy ellenérvük meg az volt, hogy minden app-ért fizetni kell.
    Ezt sem igazán értem :)
    Én használtan vettem, akkor épp egy 4.3 JB futott rajta. Az első az volt, hogy töröltem az egészet a rákba és ment fel rá a legfrissebb, hivatalos iOS. Fogalmam sincs már, mennyi app van most fent rajta, de ha 15-20%-ánál többért adtam pénzt, akkor sokat mondtam. És a fennmaradó rész 90%-át is ilyen $0,90 akcióban vettem... tehát kb 2-3000Ft-nál többet még nem fizettem ki rá durván egy év alatt. (sokan ennyit egy óra alatt elzabálnak a mekiben).

    Nekem semmi bajom ezzel a zárt és fizetős rendszerrel. Nagyon szépen működik. Csak a készülékeik gyengék (vagy az újabb OS-eik gyatrák). Igen, nem mai darab a 1st gen iPad, de ha nem bírja, akkor ne adjanak ki rá újabb verziót tök feleslegesen. Visszaborítani meg már nem igazán enged -.-
    Amúgy összeszerelés és anyagminőség tekintetében szuper cuccok... a konkurensek 90%-a még úgy sem képes ezen a téren utolérni, hogy a többségük szállítja az almának ezeket az alkatrészeket :D
    A kiegészítők széles tárháza meg külön öröm és pozitív érv az almás eszközök mellett.
    Számomra a legoptimálisabb telefon egy iPhone 4 házba szerelt WP8 és ahhoz tartozó HW lenne - lehetőleg valami kevéssé hypeolt márka logójával. Így az i4 összes tartozéka (rengeteg cover, tok, autós/bringás/motoros tartók és a többi) elérhető lenne hozzá :) Mérete, formája, súlya, kijelzője több, mint ideális, a WP8 meg - egyelőre így messziről - pont nekem való.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • nord_

    veterán

    válasz vatvik #740 üzenetére

    Szépen terelsz… inkább írsz egy litániát, mintsem elismernéd, hogy hülyeséget írtál a zenei, mp3 résszel kapcsolatosan. :(

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Matthu #752 üzenetére

    Első generáció, igen. Ha van tippetek, megoldásotok, azt megköszönném (privátban, persze, mert ez mégsem az a topic).

    Amúgy droiddal több ismerősöm küzd, mint iOS-szel.
    Egyik kollégámnak pl a "nem mondanék márkát, mert egy samsung" telefonja rendszeresen eljatsza, hogy nem szolgáltat hangot... hívják, felveszi, és süket-néma... se ő, se a másik fél nem hall semmit. De bárkit hhívhat így, vagy bárkitől fogadhatja. Aztán újraindítja és megy megint egy ideig.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • madgie

    titán

    válasz _Smooth #759 üzenetére

    OFF-ban ugyan, de nincs rá megoldás, kevés a ram. Sajnos ez így marad, én azonnal megszabadultam tőle, mikor főverzió-váltásnál előjött ez. Az iPad topikokban le is szoktuk írni, hogy iPad 1-t már nem szabad venni (egy éve sem volt szabad), iPad 2-t lehet szintén relatív olcsón szerezni, azzal semmi baj nincs.

  • vatvik

    csendes tag

    válasz nord_ #758 üzenetére

    Kérlek olvass vissza, akár tegnapig! Mielőtt tereléssel vádolsz.
    Nincs semmiféle mac tarmékem, így csak mások írásai alapján írtam, NEM SAJÁT TAPASZTALATBÓL.
    Ha azt olvasom, hogy fizetni kell valamiért engedd meg, hogy erről írjak véleményt.
    Hogy az olvasott információ nem valós, azt nekem honnan kell tudnom?

    Szövegértéseddel lehet gond...

  • nord_

    veterán

    válasz vatvik #761 üzenetére

    Senki se írta, hogy ha iPhone-on zenét szeretnél hallgatni, akkor azt csak megvenni lehet, saját mp3-at vagy CD-ről bemásolt anyagot nem lehet feltölteni. Ha meg rádiót szeretnék hallgatni, többezer internetes rádió közül választhatok. Sajnos a magyar adók 99%-a nekem az igénytelen konzervzene kategóriájába tartozik.

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Xero #593 üzenetére

    "Mivan? Még mindig nem értem ezt a LAN dolgodat.
    Egyrészt az Apple legtöbb megoldása (desktopon és mobil fronton is) adatbázis központú. Tehát teljesen felesleges Neked hozzáférni a filerendszerhez. Ha mégis ilyen igényied vannak, akkor JB:"

    Erre most én mondom, hogy mivan?! :) Amúgy már megint JB... tehát alapból nem tudja.
    Amúgy teszek rá magasról, hogy adatbázis alapú vagy milyen alapú, amíg a PC-men, a fájlszerveremen mappákba rendezve vannak fájlok, amikhez szeretnék a telefonról/ipad-ről hozzáférni. Lehet, hogy Mac-kel könnyebb, meg fut az iTunes szerver meg még mittudomén micsoda, aki nem OSX-et használ, az fájlokban gondolkodik, nem szolgáltatásokban. Engem sem érdekel az iOS fájlrendszere, csak működjön. De azért más fájlrendszert hadd érjek már el vele.
    Tehát továbbra is állítom, hogy sokkal-sokkal körülményesebb a melóhelyemen található szerver megosztását elérnem, onnan fájlokat fölmásolnom a telefonra (WiFi-n), megnyitni és szerkeszteni, tovább küldeni, stb.

    Az otthoni NAS-ról történő média lejátszásra már találtam kizárólag fizetős alkalmazásokat, de azok közül is a legtöbb csak akkor ment, ha bekapcsoltam a NAS-on az iTunes szervert vagy DLNA-t vagy UPnP-t vagy valami "okos" szolgáltatást. SMB megosztást talán csak egy alkalmazás látott, de ahhoz meg 1500-ért volt letölhető a codec, amiről írták, hogy nem játszik le mindent... Droidon letöltök egy bármilyen media playert, bekapcsolom a WiFi-t és egyszerűen betallózom, lejátszom. Vagy ha fájlkezelőt indítok el, akkor azzal rábökök és földobja, hogy melyik player-rel akarom lejátszani. Értem én a filozófiabeli különbséget, de így, hogy az iPhone-é nem működik, persze hogy vágyok a "fapados" megoldásra. Nem az Androidot szoktam meg, hanem hogy azon működik.

    Lehet ezt ragozni még ezerféleképpen, sokaknál már ott leesik a lánc, hogy iPhone-on ezer forintos nagyságrendű zsetont kell a rendszerbe dobni szemben az Androidon gyárilag(!) működő megoldással, ami benne van a készülék (legtöbb esetben mérsékeltebb) árában.

    "Még mindig az a baj, hogy filerendszer szinten gondolkozol."

    Ne csesszél már föl! :D Hogy jön ide, hogy milyen rendszerben gondolkodok, hát egy istenverte böngészőről van szó! Az iPhone-on, ha rátapicskolok egy linkre (e-mail, FB, akárhol), akkor vagy az adott program 0.1-es tudású kis zárt böngészőcskéjében tudom megnézni, vagy átdob a Safariba, kizárólagosan.
    Ha már letölthetek Chrome-ot, Dolphin-t, Opera-t, Mercury-t, Puffin-t akkor nem alapvető dolog, hogy szeretném is alapértelmezettként az egyiket használni?! De. Pont.
    (vagy törjem föl... már megint)

    A Camera+ progit ki fogom próbálni, mert kénytelen vagyok. Gondolom, fizetős... Mert az árban nincs benne, hogy fókuszáláshoz használja a LED-et is. Merthogy sötétben, ha nem talál 1s alatt fókuszt, akkor elkészül a kép homályosan.
    És ezzel az egésszel is általános baj, hogy miután megveszem, letöltöm ezt vagy más helyettesítő appot, nem fogom tudni alapértelmezettként használni. Ha a lockscreen-ről indítom a kamerát, továbbra is a gyárit dobja majd föl, ugye? Tudom, JailBreak... majd megoldja egy olyan problémámat, ami nem is merült volna föl, ha megelégszek azzal, ami van. :U

    Az a nagy baj, hogy nagyon elbeszélhetünk egymás mellett, ha folyamaotsan azt nyomod, hogy az állítások 99...75%-a cáfolva lett. Én úgy látom, hogy ha föltöröm a telefonom, akkor a problémáim kb. fele megoldható, sok esetben pénzért. Tehát már eleve ez önmagában egy általános hibája a rendszernek.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • madgie

    titán

    válasz Kapanyél #763 üzenetére

    Androidon hogy zenélek? Dobálhatom a zsetont tonnaszám, akkor sem lesz alkalmas a latency miatt.

    iOS-re amúgy millió jó médialejátszó volt, de a Dolby berágott tavaly év végén, hogy a készítők (nem az Apple!) nem fizetnek jogdíjat, így azóta felemás helyzet van: a legtöbb nem támogatja az AC-3 hangokat, pár kevésbé jó már igen, jópénzé' :( És igen, elérkeztünk ahhoz a részhez, hogy csak ezért ment a JB az iPad-emre: ott az XBMC. Ingyenes, mindent mindenhonnan játszik. Maga a Jailbreak amúgy nem bonyolultabb, mint root jogokat adni magadnak Androidon. A JB macera, az bezzeg nem?

    UPnP-t amúgy majdnem minden appstore-os progi lát, SMB már ritkább, de a Dolby macera előtt nagyon jó kis programok voltak, jórészt 99 centért (akcióban ingyen is).

  • vatvik

    csendes tag

    válasz nord_ #762 üzenetére

    Miután ez a hangnemed már megérdemelte volna, hogy ne félvállról válaszoljak, elkezdtem visszalapozgatni,de... szóval belefáradtam, a több mint 700 hsz-t nincs kedvem végignézni.
    Szerettem volna beidézni azt a hsz-t, ahol valaki írja, hogy az alma boltjából letölti a legális zenét.
    Abból számomra az jött le, hogy ez az egyetlen lehetőség. Ennyi. Nem jól következtettem? Lehet.
    A 736-os hsz-ed nem volt értékelhető szinten. Én nem adtam okot arra a stílusra...
    Rádióból én meg csak a Jazzy és Klasszik Rádió adásait hallgatom, az meg nem konzervzene...
    Amúgy meg, köszönöm a tájékoztatást.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Kapanyél #763 üzenetére

    Most lényegébe a fájlrendszerrel kapcsolatban, mire van szükséged? Az iPhone saját fájlrendszeréhez szeretnél hozzáférni, vagy szeretnél egy fáljböngészőt, amibe egyszerűen berakhatod a fájljaidat?
    Mert utóbbira van sok megoldás. iFiles (AppStore-os), most kijött ez a Files alkalmazás, ezen agyalok még, hogy megveszem én is.

    Ezekbe a progikba tudsz pakolni saját állományokat, és tudásuktól függően vagy appon belül megnyithatod, vagy ha van rá speckó app, azzal megnyithatod az adott fájlokat.
    Fájlokat másolni ide tudsz ituneson keresztül, de nem szinkronizálással, hanem az alkalmazások listája alatt van egy másik lista, ahol közvetlenül az app mappájába tudod rakni a saját fájlaidat. De ilyen alkalmazások dropbox, gogledrive és egyéb felhőtárhelyekből is tudnak fájlt levenni. Vagy még ami szokásos, hogy létrehoznak webszervert, böngészőben beírod a címet és feltöltöd. Vagy vannak olyan progik, amit említettek már, itunes helyett, pl. az iFunBox, amivel meg tudod nyitni a telefon könyvtárszerkezetét és közvetlen az app dokumentumok mappájába tudsz bármilyen fájlt felmásolni. Ez utóbbihoz igaz nem tudom kell-e a telefonon JB-nek lennie, de ha jól tudom nem kell. Ja meg is néztem nem kell: iFunBox. Ingyenes és nézegetheted a fájlokat a telefonon. Ez már tényleg total commanderes másolgatás.

    Ha az iphone tényleges globális fájlrendszerét nzzük, ahhoz appok nem férhetnek hozzá. Tehát minden appnak megvan a kis helye, oda azzal azt csinál amit akar, de máséhoz nem férhet hozzá. Persze vannak speciális helyek, fotók, zenék, amiket olvashat. Ez a struktúra teszi lehetővé, hogy stabilan működjenek az appok, és mindenféle hibás app ne tegye a rendszert használhatatlanná. Ugyanakkor Jailbreak után minden fájlhoz hozzá lehet férni. Cydiából letölthető a hasonlóan iFile nevű alkalmazás. Ezzel telefonon belülről, körbe tudsz nézni, átírni amit akarsz.

    Szóval a fájlrendszerrel kapcsolatban valami ilyesmire gondoltál?

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz Kapanyél #763 üzenetére

    " De azért más fájlrendszert hadd érjek már el vele.
    Tehát továbbra is állítom, hogy sokkal-sokkal körülményesebb a melóhelyemen található szerver megosztását elérnem, onnan fájlokat fölmásolnom a telefonra (WiFi-n), megnyitni és szerkeszteni, tovább küldeni, stb."

    Erre egy kiváló megoldás a FileBrowser, vagy az iFiles. Ez utóbbi csak cloud szolgáltatásokhoz és FTP/SFTP-hez jó.

    "Az otthoni NAS-ról történő média lejátszásra már találtam kizárólag fizetős alkalmazásokat, de azok közül is a legtöbb csak akkor ment, ha bekapcsoltam a NAS-on az iTunes szervert vagy DLNA-t vagy UPnP-t vagy valami "okos" szolgáltatást."

    Az AcePlayer lejátszik FTP-ről, Samba-ról és DLNA-ról is. Bár nekem ebből egy régebbi-másik verzió van, de ránézésre nem sokban térnek el.

    A többire nem tudok mit reagálni. Ha így érzed, hát így érzed. Nekem nem probléma havonta pár €-t kiadni app-ekre. Ha havi szinten elköltök 2L benzin árát app-ekre, akkor már sokat mondtam. Az egyetlen komoly kiadás a Navigon volt anno.

  • Kapanyél

    őstag

    válasz narumon #609 üzenetére

    "Nem körülményes már írtam. Sokféle megoldás van, az ÁLTALAM legkedveltebb: audiko.net itt található több százezer csengőhang (nem nagyon van olyan amire rákerestem és nincs), letöltöd és berakod a csengőhangok közé. (vagy unlimtones pl)"

    De, körülményes. Droidon egyszerűen kiválasztom bármelyik zenefájlt a készülék library-jéből és használom.
    Abban igazad van, hogy relatíve az audiko.net az egyik legkényelmesebb és legelterjedtebb megoldás iOS-en, bár én sosem szerettem az ilyen online izéket, inkább magam szerkesztgettem meg mindig a csengőhangjaimat. Így tehát az iTunes-ba kell behúznom az .M4R fájlokat.
    (Hozzáteszem, Android-ra számos wave-szerkesztő program is elérhető ingyen, amivel a meglévő zenéket tudod brutáljól-pontosan megvágni és elmenteni más néven, amit azonnal be is állíthatok csengőhangnak vagy értesítési jelzőhangnak, még mindig offline. Amúgy ha ismered a Zedge nevű háttérkép programot, na az Androidon hangokat is tartalmaz...

    "Ezt nem értem ez alatt mit értesz már korábban is kérdeztem. Bármit elérhetsz az iphone-ról is. Mire gondolsz?"

    Ezt az előbb kifejtettem: melóban, otthon, WiFi-n akarom látni a fájljaimat, hogy megnyissam, elvigyem, stb.
    .PDF-ek, .DWG-k, .DOC-ok, .XLS-ek vegyesen.
    (egyébként még mindig nem tudom a Dropbox-on tárolt jelszóval védett .XLS-em telefonon szerkeszteni...)

    "JB-kel igen"

    Egyrészt, már megint JB. Az eddig leírtakhoz Androidon egyáltalán nem szükséges root jog, csak úgy mondom. És a legtöbb skin csak skin, funkcionálisan nem bővíti egyik sem a billentyűzetet. Rosszabb esetben kell hozzájuk valami általános téma-menedzser alapprogram is (Winterboard-féleség).
    Tehát maradjunk annyiban, hogy a billentyűzet alapvetően nem módosítható.

    "Ez alatt mit értesz? Saját megoldásuk van alapból a telefonon, vagy skype pl. Mit szeretnél használni erre ha már a skype sem elég jó neked?"

    Szabványos videóhívás alatt a szabványos videóhívást értem... :) Nem FaceTime meg Skype, hanem szolgáltató által percdíjas, előlapikamerás, hívószámos video-telefonálás. Én sokat használtam és egyébként sincs mindenkinek iPhone-ja a FT-hoz. És nem arról van szó, hogy nem elég jó nekem Skype, ne próbálj hamis bűntudatot kelteni bennem, mert baromira nem szégyellem magam azért, mert egy régi, bevált szolgáltatást akartam használni.

    "De miért? Beállítás kérdése. Nekem pl nem archivál hanem rögtön töröl. Akkor meg nem értem..."

    Facebook kliens és Facebook Messenger nem töröl üzenetet, csak archivál.
    (A beépített Mail klienssel kapcsolatban jött az info, hogy át lehet állítani archiválásról törlésre, ezt még1x köszönöm, már nem tudom, ki írta.)

    "Azért ha nagyon szeretnél vannak ilyen programok. Még olyan is van ami gesture-okre működik (sőt mintha hangvezrélésest is láttam volna már)"

    Igen, JailBreak-kel. Kockáztatva a rendszer híres-neves stabilitását.

    "Ezt sem értem. Ha valami használni szeretné akkor bekapcsolja - ha meg nem használja semmi akkor kikapcsolja. Ez miatt még soha nem érdekelt, hogy be vagy ki van-e éppen kapcsolva. Ha nagyon érdekel akkor biztos jelöli valahogy, de én több éves iphone userként nem tudom neked megmondani, hogy jelöli ennyire számít. (Tényleg számít?)"

    Androidon úgy néz ki a dolog, hogy bekapcsolhatod a helymeghatározást, amit használhatnak utána a programok. És külön bekapcsolhatod a GPS-t is, ha pontos pozícióra is szükség van. Tehát ellenkező irányból közelítették meg, mint az iOS. Hogy ez most jó vagy sem, nem érdekes ebből a szempontból.
    Ha bekapcsoltam a GPS-t (ami egy külön fogyasztó), akkor egyértelműen láttam, ha aktív. iOS-en csak azt tudod, hogy mely programok érhetik el a helyzetedet, de azt nem, hogy ezt mikor teszik.
    Mondjuk úgy, hogy ez csak szimplán más, nem feltétlenül hiba.

    "Ezt megint nem értem? Milyen szöveget nem tudsz nagyítani? Bármit lehet nagyítani..... kicsit pontosabb megfogalmazás kellene, mert így nem értem."

    Hú, ezt úgy látom nem tudja senki elképzelni. :)
    Van egy hasáb szöveged. Ha kinagyítod, akkor nagyobb lesz a betű, de egyúttal ki is lóg a képernyőről, tehát a sort már nem tudod végigolvasni, mivel nem tördeli be. Androidon, ha brutálisra nagyítottam, akkor akár szavakra is tördelte a sort és mindegyik új sorba került. Ha pedig az eredetinél kisebbre húztam össze, akkor nemcsak a betűk lettek kisebbek, hanem a hasáb melletti üres területet szépen kitöltötte a szöveggel, tehát kihasználta a teljes rendelkezésre álló helyet. Ezt nem tudom már ennél jobban elmagyarázni.

    "Én csak egyet kérdeznék. Tényleg olyan nagy gond az a jailbreak, hogy kézzel-lábbal tiltakozol ellene? drodion a ROM csere az meg nem gond? Mert lássuk be amint van jailbreak akkor minden gondod megoldódik nem? Akkor mi a problémád? (és ezt most tök komolyan kérdezem én segíteni szeretnék nem kötözködni)"

    Nem érted. Nekem nem gond, simán JB-ztem az i5-ömet, mert ilyen vagyok. Az új autómmal is képes vagyok driftelni, mert leszarom ha tönkremegy, azért van, hogy használjam. De a többség nem ilyen! Nem mer root-olni, nem meri megnyomni a JB gombot, fél, hogy a havi keresetét bukja adott esetben.
    Egyébként nem oldja meg a JB sem teljes mértékben a fölvetett dolgokat. Nem mondom, hogy nem lehet így élni, sosem állítottam ezt! Talán ezt a cikkben is jobban ki kellett volna hangsúlyozni, bár így is szerepelt benne számtalanszor. Úgy érzem, hogy JB-vel, párezer forintnyi tweak-kel és még párezer forintnyi gondosan megválasztott applikációval nagyjából megérkeztem. Akkor lesz kb. egálban az Android által nyújtott szabadság az iOS gyorsaságával. És azután is más lesz, nagyon. Nem rosszabb, más.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Kapanyél #768 üzenetére

    Hú, ezt úgy látom nem tudja senki elképzelni. :)
    Van egy hasáb szöveged. Ha kinagyítod, akkor nagyobb lesz a betű, de egyúttal ki is lóg a képernyőről, tehát a sort már nem tudod végigolvasni, mivel nem tördeli be. Androidon, ha brutálisra nagyítottam, akkor akár szavakra is tördelte a sort és mindegyik új sorba került. Ha pedig az eredetinél kisebbre húztam össze, akkor nemcsak a betűk lettek kisebbek, hanem a hasáb melletti üres területet szépen kitöltötte a szöveggel, tehát kihasználta a teljes rendelkezésre álló helyet. Ezt nem tudom már ennél jobban elmagyarázni.

    Ezt én sem tudom elképzelni. Tessék, vegyük a mostani PH oldalt, ahol a hozzászólásokat látjuk. Most nagyítok, nagyítok, és betördeli a szöveget. De melyiket? Vízszintesen végigmegy a szövegen és betördeli? Ergo berakja a jobb oldali reklámokat is? Nem értem ezt az egászet. Ilyet windows alatt sem láttam. Hát a webfejlesztő megcsinálja a honlapot úgy, ahogy megálmodta. Ezt jeleníti meg a safari, firefox, ie, stb... Nagyítani csak ezen belül tudsz. Vagy használod az olvasó funkciót, ami hasáb szöveget kirakja a képekkel együtt tördelhetően nagyítható formában. Reklámok és minden nélkül.

    Erről a GPS dologról nem érdemes beszélni, ez iOS-en magasabb szinten van kezelve. Magában alkalmazásban sem tudsz olyat kérni, hogy cellainfo, wifi ip, vagy GPS alapon kikalkulált helyzetet adjon. A fejlesztők bizonyos pontosságértéket állíthatnak be. Tehát a GPS fogyasztás az appfüggő. Természetesen navigációs szoftverek a legpontosabb infót kérik le, ez sokat is fogyaszt, viszont más lazább koordiánaigényű appokat úgy írnak meg, hogy kevesebbszer kérjék le a helyzetet, nagyobb hibahatárral, így nem merül annyira az akksi. Azt, hogy milyen beállításnál mennyire nézi a telefon a gps vevőt, a cellainfot, vagy az épp wifin levő ip helyzetét, az már belsős téma. Ebbe nem tudsz belenyúlni. Maximum úgy, hogy kikapcsolt adatcsomaggal biztos nem lesz cellainfos, wifis helymeghatározás.
    Szóval ennek kérdését az iphone menedzseli, az alkalmazásban leprogramozottak szerint.

  • nord_

    veterán

    válasz Kapanyél #768 üzenetére

    Azért egy excel fájl telefonon történő szerkesztése… nehéz lehet kibírni, hogy amíg úton vagyok a munkába vagy a munkából haza, addig ne szenvedjek egy egérre / klaviatúrára tervezett programmal az ujbegyemmel egy pici kijelzőn. :) Még iPaden se szívesen foglalkozom office-fájlokkal, pedig egy 10"-os képernyő már nagyságrendekkel alkalmasabb, mint akár a Note kijelzője.
    (Szerintem kell lenni olyan alkalmazásnak, ahol jelszavas xls-t lehet kezelni. Ha a banki, jelszóval védett elektronikus számlakivonattal vagy AutoCAD fájllal elboldogulnak az appok, akkor egy excel fájl se lehet kivétel.)

  • Auratech

    őstag

    válasz Mr. Teddy #769 üzenetére

    -közben megjött..

    Megnyitsz egy jegyzettömböt a pc-n. Benne van egy oldal szöveg. Formátum - beállítod, hogy hosszú sorok tördelése. Ezután akármekkorára méretezed a szöveget megjelenítő ablakot, oldalra nem fog a semmibe lógni a sor vége, hanem csak lefele.
    A telefon képernyője a "jegyzettömb - ablaka" a benne lévő szöveg meg az aktuálisan nagyított hasáb szövegtartalma. Tehát vízszintesen, olvasási értelemben a szöveg a képernyő szélét elérve átrendeződik a megjelenítés érdekében. Flow-text
    Ha jól emlékszem nokia n82-n az opera tudta ezt, megfelelő webodal, szövegstruktúra esetén. Ez sokat javít az olvashatóságon, kis képernyőkön.
    A mai weboldalak java része az oldal elrendezése, védelme okán kötöttebb. Az átméretezés során nem mindig lehetséges a szövegtartalmat újra renderelni.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Kapanyél #771 üzenetére

    +Auratech:
    Értem. Van Opera ios-re is, ha jól dereng, az nem tudja? Mert ha az sem tudja ezt, akkor ott más oka van annak, hogy nem rakták bele. Egyébként nem rossz ötlet ez, de én már megszoktam a safarit. Azért ez is elég rétegfícsör, hogy olyan általános hibának fel lehessen róni az Apple oldalára. Ha más böngészők sem tudnak ilyet, akkor mint előbb mondtam, lehet szimplán kiment a divatból...

    Amúgy itt az előbb szó volt a dropboxon belüli jelszóval védett excel szerkesztésről. Nem tudom, de nekem a nem jelszóval védett excel fájlt sem szerkeszti a dropbox. Nem is egy szerkesztő progi. Ellenben minden gond nélkül megnyitja. Tegyél fel egy quickoffice, vagy más office appot,és az már tudja biztosan. Dropboxból meg lehet más progival is nyitni. Az más kérdés, hogy ahogy a windowsra sem két fillér egy office csomag, iphonera sem az. Bár már rég néztem az árukat. Elvileg Microsoft majd kiadja a saját Office-át is iOS-re.

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Mr. Teddy #773 üzenetére

    Az sajnos csak az Opera Mini, ami nem tudja ezt. Androidon tudja ezt az Opera, a Dolphin és még valamelyik, de az más okokból nem jött be. Szerintem ez abszolút programfüggő. A Dolphon például iOS-en még csak a 7.2-nél tart, Androidon pedig 9.3 körül. Ha nem is vethető össze a két platformon a verziószám, azért meglátszik a tudásukban a különbség.
    Én nagyon szeretem ezt a funkciót, sokat olvasgatok telefonon és nem mindig elég nagy a betű, hogy kényelmesen lássam.

    Dropbox: igen, a Dropbox-nak is van saját megjelenítője, mint általában minden programnak van sajátja mindenből, mert iOS-en nincs egy nagy közös halmaz. Egyedül a képek mappa, amit mindenki tud használni, meg talán a zenék, ezt nem tudom, nincs fönt egy darab zeném sem.
    Sok Office programot kipróbáltam, egyelőre csak az ingyeneseket vagy demókat, de egyik sem boldogult velük. 2-3 olyan van, amelyik képes egyáltalán kezelni a Dropbox-ot vagy bármilyen felhős tárhelyet, de a jelszónál mindnek megállt a tudománya. Márpedig én szeretem a biztonság látszatát megtartani, hogy kényes adatokat tartalmazó táblázatokat csak jelszóval védve töltök föl.
    Nyilván kibírom, hogy nem írok bele azonnal, amikor éppen aktuális lenne, de ez megint olyan, hogy áldozzak egy kicsit be azért, hogy iPhone-om lehessen. (rosszindulat nélkül!)

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Kapanyél #774 üzenetére

    Egyetlen egy office progit szedtem le: Office2 Plus. Ingyenes verzióját ugyan, mert próbára nem költök. Dropboxban megnyitottam az excelt, majd kértem onnan, hogy ezzel a progival nyissam meg. Jelszót beírtam, az excel szerkeszthető. Az más kérdés, hogy ha menteni akarod, akkor fizetni kell már a funkcióért. Mind mondtam, sajnos ezek az office appok "drágábbak", tehát már 4-5-10 dollárt is elkérnek egy ilyenért. De a lehetőség adott.

    Igen, nincs egy nagy halmaz. De ez gy jobb is. Főleg neked is jobb, hisz ha már eleve jelszóval védett exceleket használsz, akkor biztos nem szeretnéd, hogy rosszindulató alkalmazás lenyúlja az összes doksidat. Ellentétben az appok egymás között tudnak fájlokat átküldeni. Illetve biztos van olyan office app is, amivel lehet közvetlen dropboxba menteni. De az is lehet, hogy ha felteszel egy iFiles vagy Files App progit, akkor azt tudod használni, mint közös konténer. És akkor minden egyéb szerkesztőből oda a végére lementheted.

  • Auratech

    őstag

    válasz Kapanyél #774 üzenetére

    Az egyik százoldalas leltárlistát levédtem jelszóval, betekintés és szerkesztés védelme szerint is PC-n. elmentettem a dropboxba.
    Az ipadon a dropboxba szinkronizálás után megnyitottam jelszó- megnyílt. Ez oké
    A dropboxból szerkesztésre a jelszavas tényleg nem nyílik meg szerkesztésre. Több ingyenes alkalmazás is 44820-as QLED hibát jelez. Ez szerintem a jelszavas védelem kizárása az ingyenességből.
    Azért gyanítom, hogy pénzes alkalmazásban működhet. A leírások szerint igen. Szóval esélyes.

    Auratech Field Recording

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Auratech #776 üzenetére

    Próbáld ki az Office2 Plust. Ingyenese is van, de ha menteni akarsz, akkor azért fizetni kell. De próbának elég. Én meg tudtam nyitni szerkesztésre. Mellesel mondom, nekem a sima exceltsem tudta a dropbox szerkeszteni, szóval ez jelszótól függetlenül nem jó. Beépített doc, xls részt használja, mint a mail app, szóval az csak megjeleníteni tud.

  • RAMBÓ

    aktív tag

    Nagyon jó írás!!!!
    Én pont fordított utat jártam be: 3GS ről váltottam S2-re.
    Azok a hátrányok mind megvannak, amiket leírtál. Ha egyből iphonenal kezdesz, csak akkor hiányzik az android szabadsága, ha olvasgatsz vagy a kezedbe kerül egy kipróbálásra.
    Nekem még bosszantó a fentieken kívül az Iphoneból az még hogy nem lehetett akksit cserélni. 1,5 év után örültem, ha kibirt fél napot, még a WC-re is húztam magammal a töltőt.
    Ami viszont hiányzik, az az iszonyatosan pontos kijelző érintés. Míg S2-n pl 100-ból 10szer ütök mellé sms-nél, a 3GS-nél kb 100-ból 1 vagy max 2 volt az arány... Hiába a nagyobb kijelző az S2-n.... De egyébként nem bántam meg a váltást. Az IOS roppant zárt és nem lehet vele sok mindent kezdeni. Ebből a szempontból az android toronymagasan vezet. Viszont könnyebb is egy androidot hazavágni, az IOS bolondbiztos!!!!

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz RAMBÓ #778 üzenetére

    A 4 és fél éves 3G-m még most is szolgál a családban és vígan megy 1-2 napot. Az aksit pedig lehet cserélni csak némileg macerásabb. :)

  • őstag

    válasz RAMBÓ #778 üzenetére

    Miért? Használtan vetted a 3GS-t? Én úgy adtam el az i4-est 2,5 év után, hogy sosem panaszkodtam az üzemidejére. Most egy BB9900-van, fele annyit bír, még üresjáratban is eszik. Egy éjszaka alatt 10% min. A következő Nexus 4 lesz, ez már 90%

  • RAMBÓ

    aktív tag

    válasz Xero #779 üzenetére

    Jogos, lehet cserélni, csak hát...
    Nekem kb1,5 éves lehetett mikor elkezdte, hogy reggeltől nem bírta ki estig...
    Mondjuk volt is használva, telefonálás kb 0,5 óra naponta mellette net meg játék meg zene is ment rendesen.

  • Auratech

    őstag

    válasz Mr. Teddy #777 üzenetére

    A dropbox nem szerkesztő..
    A dropboxból megnyitott Ms doksit simán szerkesztésbe nyitja például a cloudon, a skydrive és a google Docs is, Meg az Előbb említett ingyenes office is. A jelszavas az valóban nem megy ingyé-eddig legalább is.
    Az Ms office ios-en nem lesz 2014 előtt. A 365 már esélyesebb..
    Tényleg, ez a jelszavas dolog androidon sima ügy akár ingyért?
    Jöhetne egy libre office...odf érdekében..

    Auratech Field Recording

  • RAMBÓ

    aktív tag

    válasz #780 üzenetére

    Újonnan vettem...
    Amúgy meg ízlések és pofonok. Én nem bántam meg a váltást... Nem mondom hogy rossz volt az Iphone (IOS), de az android nekem jobban bejön.

  • őstag

    válasz RAMBÓ #783 üzenetére

    Pillanatnyilag én is így vagyok vele, de puding próbája az evés. :D Ha valaki droidban gondolkodik, csak Nexus, vagy esetleg a most megjelent HTC One (M7)

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Auratech #782 üzenetére

    Ja visszaolvasva amit írtam, szóval a dropboxban a jelszó menteset sem tudtam szerkeszteni. Meg korábban is azt írtam, hogy az nem szerkesztő, csak siettemben írtam a hsz-t és félreírtam. Természetesen onnan csak megnyitni lehet más progikkal.

    Na igen, jó kérdés, Andoridban jelszóval védett excel fájl? Netán jelszó nélkül?
    Bár aki rendszeresen akar használni office appot, annak előbb utóbb meg kell vennie. Kérdés, hogy officeban is "állítólag" fejlettebbek az appok az andoridnál? :)

  • S e t h

    nagyúr

    válasz csirkés11 #706 üzenetére

    "a legjobb androidos telefon is egy idő után elkezd indokolatlanul hülyeségeket csinálni, önéletre kell a tudtod nélkül, és csak meglepődsz majd hogy miért változott meg a billentyűzeted"

    Te valami tesztelő lehetsz ,vagy simán túlzol.[link]

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Mr. Teddy #777 üzenetére

    Numbers megnyitja a jelszavas Excel fájlt is ha átadja neki a Dropbox.

    Androidon Polaris Office-t használok, az is megnyitja Dropboxból a jelszavas fájlt, de csak olvasásra, nem engedi szerkeszteni.

  • narumon

    őstag

    válasz Kapanyél #768 üzenetére

    De, körülményes. Droidon egyszerűen kiválasztom bármelyik zenefájlt a készülék library-jéből és használom.

    Azért ez megint nézőpont kérdése. Nekem bonyolultabbnak tűnik, hogy egy csengőhang miatt rámásoljak a telefonra egy zenét, utána beállítsam csengőhangnak majd töröljem. Vagy hoppá! Azt utána tudom egyáltalán törölni? Mert én nagyon nem szeretem ha a csengőhangok keverednek a zenékkel. Csengőhangnak nekem van felrakva egy csomó mókás ökörködés az adott emberhez - ezt még véletlenül sem szeretném a zenék között látni.

    "Ezt az előbb kifejtettem: melóban, otthon, WiFi-n akarom látni a fájljaimat, hogy megnyissam, elvigyem, stb.
    .PDF-ek, .DWG-k, .DOC-ok, .XLS-ek vegyesen."

    Nekem az ilyen bárhol elérhető fájlok google driveon vannak. Elérem gépről, iphoneról, ipadról meg amiről még akarom.

    Szabványos videóhívás alatt a szabványos videóhívást értem... Nem FaceTime meg Skype, hanem szolgáltató által percdíjas, előlapikamerás, hívószámos video-telefonálás. Én sokat használtam és egyébként sincs mindenkinek iPhone-ja a FT-hoz. És nem arról van szó, hogy nem elég jó nekem Skype, ne próbálj hamis bűntudatot kelteni bennem, mert baromira nem szégyellem magam azért, mert egy régi, bevált szolgáltatást akartam használni.

    Oké én nyilván más területről jöttem mert arról sem tudtam, hogy létezik ilyen szabványos valami. (Megjegyzem bazira szabványos lehet - ha számítógépen nem használják iphone-okon (tehát a felhasznált telefonok igen nagy részén) nem használják. Most itt van mellettem egy-két haver rákérdeztem egyik sem tudja miről beszélsz pedig egyiknek SGS3-a van - szintén skype-ot használ. Nem mondtam, hogy érezd rosszul magad még véletlen sem, csak tényleg nem tudtam miről beszélsz - de mint látszik nem csak én nem tudtam, hanem kb senki....

    "Facebook kliens és Facebook Messenger nem töröl üzenetet, csak archivál."

    Látod erről fogalmam sincs, 2-3 naponta nézek rá facebookra akkor is általában szgépről.

    "Igen, JailBreak-kel. Kockáztatva a rendszer híres-neves stabilitását."

    Ugyanmár! Aki androidot használt annak ez nem lehet probléma. Megjegyzem nekem évek óta JB van a rendszer, nem vettem észre, hogy kevésbé lenne stabil.

    Ha bekapcsoltam a GPS-t (ami egy külön fogyasztó), akkor egyértelműen láttam, ha aktív. iOS-en csak azt tudod, hogy mely programok érhetik el a helyzetedet, de azt nem, hogy ezt mikor teszik.

    Dehogynem. Megvan határozva egy szűk csoport ami elérheti bármiko (pl Navigáció), egyébként csak és kizárólag az éri el amit éppen látsz. Ha elkapcsolod onnantól rögtön ki is kapcsolta (még akkor is ha az app fut a háttérben, amint visszahozod elsődlegesnek már vissza is kapcsolta. Szerintem teljesen jó megoldás, de tény, hogy tök más mint az androidé.

    "Van egy hasáb szöveged. Ha kinagyítod, akkor nagyobb lesz a betű, de egyúttal ki is lóg a képernyőről, tehát a sort már nem tudod végigolvasni, mivel nem tördeli be. Androidon, ha brutálisra nagyítottam, akkor akár szavakra is tördelte a sort és mindegyik új sorba került".

    Egy weboldalt? És mit csinált a képekkel? Ha itt most ránagyítasz, akkor mit csinál az oldalsávokkal vagy a képekkel? Próbálom elképzelni de nem tudom :o

    Nem érted. Nekem nem gond, simán JB-ztem az i5-ömet, mert ilyen vagyok. Az új autómmal is képes vagyok driftelni, mert leszarom ha tönkremegy, azért van, hogy használjam. De a többség nem ilyen! Nem mer root-olni, nem meri megnyomni a JB gombot, fél, hogy a havi keresetét bukja adott esetben.

    Ezek az emberek ne JB-keljenek. (De ezek az emberek még fw-t sem fognak tudni frissíteni, vagy bármilyen komolyabb programot felrakni és használni tehát innentől okafogyott a dolog.

    "Úgy érzem, hogy JB-vel, párezer forintnyi tweak-kel és még párezer forintnyi gondosan megválasztott applikációval nagyjából megérkeztem."

    Ha olyan magyarosan nem akarsz költeni akkor még mindig ott a warez....

    Akkor lesz kb. egálban az Android által nyújtott szabadság az iOS gyorsaságával. És azután is más lesz, nagyon. Nem rosszabb, más.

    Ebben egyetértünk. Más! Tök más logika mint már írtam. Nekem nyilván mivel ezt szoktam meg kézenfekvőek olyan dolgok amik neked furák - de nekem ugyanezek furák androidon ami meg neked alap mert azt szoktad meg.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • narumon

    őstag

    válasz Kapanyél #774 üzenetére

    Google Driveot próbáltad már? Emlékeim szerint szerkeszteni is lehet.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz csirkés11 #790 üzenetére

    Special azon pont kipróbáltam a jelszavas excelt és hibát dobott rá. Szóval ilyen téren lehet az sem okés.

  • agabe

    addikt

    válasz narumon #788 üzenetére

    csak a tordeleshez szolok hozza, mert az szerintem is jo dolog, es iOS-en kivul a tobbi rendszeren mind mukodik (wp-n is, de meg a betas ubuntu rendszeren is). Iphone 5-ot nem is hasznalom jellemzoen sokat weboldalak bongeszesere, mert arra tablet, vagy laptop, esetleg asztali gep valo...mikor mi van kozelben (persze ha csak a telo, azert kibirom valahogy)

    nem gondoltam volna, hogy ennyien nem ismerik a megoldast, de mar a sokadik vagy aki nem vagja mi ez a tordeles. Igen hasznos funkcio, ha a kijelzo korlatozott mereteit hasznalva akar valaki kenyelmesen olvasni par sornal tobbet....egyszeruen az a lenyeg, hogy a szoveg (es csak a szoveg szamit, mert a bongeszo ertelmesen azt tordeli, a kepeket, reklamokat nem veszi figyelembe) nagyitva is olvashato, mert nem marad meg a weboldal eredeti sormeretezese, hanem a szovegresz kitolti a kijelzot ugy, hogy ami nem fer egy sorba, azt atteszi a kovetkezobe..es igy tovabb. Ennek az eredmenye az, hogy nagyitva is olvashato marad a szoveg anelkul, hogy jobbra-balra kellene csusztatgatni a kijelzon az oldalt.

    Olyasmi mint safari-ban az olvaso funkcio, csak mas megoldassal, ha igy erthetobb esetleg.

    A linkelt videot nem nezted meg ? Annal egyertelmubben nem lehet elmagyarazni amit ott mukodes kozben lathato.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz narumon #788 üzenetére

    Oké én nyilván más területről jöttem mert arról sem tudtam, hogy létezik ilyen szabványos valami.

    Létezik, de senkit nem ismerek aki valaha is használta volna, mert méregdrága és nagyon gyenge minőségű.
    Azt viszont nem értem, hogy miért nem képes más szoftver FaceTime minőségű videóhívás lebonyolítására, a Gtalk, Skype és társai ultragagyi minőséget képes csak összehozni, pedig a Note 2-ben hardveresen lényegesen jobb az előlapi kamera, mint az iPad 3-ban, mégis az utóbbi FaceTime-al fényévekkel jobb minőséget produkál.

  • Suker10

    aktív tag

    Nem értem, hogy miért ez a nagy vita. Hihetetlen. :D
    Lehetett rá számítani bizonyos mértékben, ahhoz képest eléggé elfajultak a dolgok.

    Milyen munkahely az, ahol szinte az egyetlen kikötés, hogy a jelentkezőnek rendelkeznie kell a legújabb iPhone modellel? :F

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • this is life

    Ármester

    válasz Suker10 #794 üzenetére

    O ez csak a szokasos ha iphone vs droid van, bevallom neha jo szorakozas olvasni a hozzaszolasokat,milyen sokan hit meg egyebb kerdest csinalnak egy hasznalati targybol,szornyu kb olyan mint egy hit gyulekezetest ossze engedni egy jehovassal. :DDD

    Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Suker10 #794 üzenetére

    Apple Reseller

    multkor volt Facebook-n toborzas eladoi munakorbe, egyik feltetel volt, hogy legyen legalabb 1 Apple termeked, hogy elhivatott legyel

    több drón kell ;P

  • őstag

    válasz Suker10 #794 üzenetére

    Milyen munkahely, ahol megkérdezik, mi szerettél volna lenni az előző életedben?? :W :D

  • Bull1

    aktív tag

    válasz #798 üzenetére

    Gondolom buddhista tréner klub.

    Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

  • Totheground

    addikt

    válasz #798 üzenetére

    Reinkarnációs iroda.

    Szerk: ehh, pár másodperc. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

Új hozzászólás Aktív témák