Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #127 üzenetére

    Pedig a Note-ot annak idején pont ezért szerettem a leginkább: nem kellett mellé tablet és mindig nálam lehetett. Az i5 óta nem használom a telefont gyakorlatilag semmire a telefonáláson kívül. Néha bekapcsolom a LED-et, fényképezek vele, ha szükséges és ennyi. Sokkal kevesebbet buzizom, mint a Note-ot. Így fordulhat elő az is, hogy 95%-kal érek haza...

    Ez mindent elmond, Te is azon emberek közé tartozol, akinek elsősorban nem smartphone, hanem hobbi kell.

    Akik az iOS-t szeretik, azok pont azért vannak így, mert elvan a háttérben és nem kell vele foglalkozni, a lényeg és a fókusz az alkalmazásokon van, amiket futtat rajta az ember, minden más érdektelen, a TV-men sem tudom milyen firmware van és pöszén néznék, ha az esti film előtt frissítenem kéne, meg kernel tolni rá, hogy ne lagoljon :D

    Sokan viszont (én is :) ) inkább a buherálás, kütyümánia miatt vesz smartphone-t és ezen a téren az Android hamarabb ad sikerélményt. Valljuk meg iOS alatt azért bár mindaz összehozható testreszabás esetén, mint Androidon (sőt akár több is), de lényegesen magasabb szintű tudás kell ehhez, nem elég hozzá két kattintás a Play Store-ban, vagy egy file betallózása CWM-be :)

    Amiket leírtál hátránynak, azok egy geek számára jelentenek problémát, egy átlag felhasználó észre sem veszi, nem is érdekli. Cégünknél közel 500 Androidos készüléket osztottak ki az alkalmazottaknak, a zöme még a gyári háttérképet sem cserélte le, Google accountról meg azt sem tudja eszik-e vagy isszák, használja a SIM névjegyzékét, meg az előre beállított céges Exchange fiókot.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Formaster #256 üzenetére

    Elmondhatnád zenét hogy tudok rá tölteni másként, leszámítva hogy megveszem store-ból.

    Rádugod, elindítasz egy klienst (pl. iExplorer, vagy ha támogatja az app, akkor akár egy webappal is megoldhatod) és rámásold. Nincs benne semmi ördögtől való. Androidnál is kell varázsolni, ha mást nem,a akkor drivereket, hogy lássa a készüléket a rendszer (Win7-től felfele legalább megpróbálja magától megoldani, bár nem mindig sikerül).

    És mi van a videókkal? Erről senki nem beszél? Hogy 30 perc egy filmet átkonvertálni, mert ÁjFónra nem rakhatsz avit, vagy amit szeretnél.

    Lehet, hogy neked megtiltották, hogy nem rakhatsz, de más ugyanolyan kényelmesen lejátszik konvertálatlan videót is iOS alatt, mint Android alatt, ez csak alkalmazás kérdése :)

    Köszönöm, sosem kéne MAC. Ha egy gép 10 évre szólna akkor sem gondolnám meg, hogy 5x többet fizessek azért, hogy mindenben le legyek korlátozva.

    Én ugyanígy vagyok a Windows-al, ha fizetnének sem használnám, nekem a gép munkára kell, ahol nem érek rá a gép lelkivilágával foglalkozni, az van értem, nem én érte.
    Egyébként mégis, miben korlátozott téged az OSX?

    Kapanyél válasza Parallaxis (#238) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-03-03 19:32:04

    Kapanyél

    Nem tudom, szerintem abszolút smartphone fogyasztó vagyok.

    Én is, de én jól elvagyok függetlenül attól, hogy milyen a rendszer, ha megvannak az alkalmazások amiket használok és a rendszer nem pofátlankodik előtérbe hibás, vagy akadozó működéssel, akkor nem érdekel.
    Persze, ha van időm, akkor elfog néha a barkácsolhatnék, de akkor az a szempont él, nem a feladat, amire a készüléket vásároltam :)

    De ezeket mindig a szükség szüli, akárhogyan is, de meg kell oldanom. Nincs benne nagy élvezet: használom, aztán annyi. De magamtól már nem veszem elő, hogy csak úgy bizgeráljam.

    Esetleg azért, mert egy telefon, akár smart akár nem, végül is csak egy használati tárgy, aminek vannak bizonyos funkciói, amiket ellát és akkor teszi ezt korrektül, ha másra nem akarod használni? Visszatérve a TV-hez, momentán nem szeretnék a filmnézésen kívül foglalkozni vele, ezt a funkciót lássa el maradéktalanul és akkor elégedett tulajdonosa leszek. Nem akarom a szoftverét frissíteni és a menüit testre szabni, mint ahogy a csatornakiosztást sem variálom át néhány naponta, mert milyen jó móka. Ugyanígy egy smartphone esetén is az az egészséges, ha csak akkor van kézben, mikor valós használatban van (konkrétan engem idegesítenek azok az emberek akik állandóan kézben tartják és akár beszélgetés közben is azt bizergálják).

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Formaster #267 üzenetére

    Nem tisztem védeni az Apple árpolitikáját (főleg, hogy a hazai elszállt árak leginkább nem az ő saruk), de ugyan már rakjál össze egy olcsóbb gépet, de ugyanúgy nézzen ki, ugyanannyi helyet foglaljon el, ugyanannyit fogyasszon és ugyanolyan minőségű kijelzővel, mint egy iMac, utána lehet beszélgetni arról, hogy drága.

    Az legóPC az asztalod alatt lehet, hogy olcsóbb, de teljesen más elvárások alapján raktad össze, egy iMac vásárló elvárásait egyáltalán nem volna képes maradéktalanul kielégíteni, mint ahogy neked sem felel meg az Ő választása. Ezért vásároltok mást.

    Én pl. egy i7-es Mac Mini-t használok és ezt egy ugyancsak i7-es desktop PC helyett vásároltam és elégedett vagyok a vásárlással, mert az én elvárásaimat maradéktalanul teljesíti (és még realtíve olcsóbb is volt, mintha én akartam volna egy ugyanilyen méretű, fogyasztású, zajszintű és szoftverezettségű gépet összerakni).

  • Parallaxis

    addikt

    válasz buvartacsko #281 üzenetére

    Én is azon használom alap helyzetben, mert szinkronizáláshoz, levélolvasáshoz bőven elég, viszont a készülék fogyasztása radikálisan csökken ezáltal. Ha meg kell a speed, akkor egy kattintás.. :)

    Az más kérdés, hogy ha jól tudom, akkor ha nem LTE-s hálón vagy, akkor nem is lép életbe az LTE/3G kapcsoló, hanem marad 3G/2G.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz MrPetya19 #284 üzenetére

    Céges meetingen vicces lenne ilyen bazári játékszerrel megjelenni :D

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Formaster #292 üzenetére

    Ezért sem fogok Mac-et venni, mert ugyanazon pénzért 5x erősebb gépet kapok.

    Még mindig nem érted, hogy a sportkocsihoz hasonlítasz egy kamiont? :)
    Mindegyik más elvárások alapján készült, a te 5-öd annyiba kerülő erőgéped nálam a szoba sarkában porosodik, mert hangos, mert sokat fogyaszt és mert Windows fut rajta (mellesleg nem került ötöd annyiba, mert kétszer volt drágább, mint a Mini és kb. ugyanazt tudja számomra nyújtani a mindennapokban, csak kényelmetlenebbül).

    De fentebb már írtam, nyugodtan mutasd meg, hogy raksz össze 5x olcsóbban egy iMac-et úgy, hogy az olyan is lesz. :)

    Másrészt elég sokat használtam a családtag 2000 dolláros macbook proját, elég nagy vicc, hogy ennyi pénzért még mindig várni kell 1-1 kattintásra.

    Anyám egy több mint 6 éves iMac-et használ és még ott sem kell várni semmire. Szóval valami mást kéne kitalálnod, hogy igazold a véleményed :) .

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz batai15 #301 üzenetére

    Nha nem azért mert használtam.
    De nem tudom agyilag felfogni, hogy mit tud aza 600 ezer forintos(számomra ) szutyok lapos tv?

    Mert nem használtad :D

    De komolyra fordítva a szót.
    Egyrészt piszokul nem 600 eFt-ról van szó, a legkisebb iMac a a hazájában már 1299 dolcsitól hazavihető, ami kb. 294 eFt.
    Ezért kapsz egy kiváló minőségű 20,1"-os kijelzőt, egy gyors gépet, ami azért gyors, mert az utolsó csavarig megtervezték és a rendszert ehhez készítették (optimalizáltság, mint varázsszó). Kapsz még hozzá egy kiváló Unix alapú operációs rendszert és jó pár plusz alkalmazást és szolgáltatást és nem olyan parasztvakító demó szemetet, amit a PC-s gépekhez kapsz általában. Mindez kb. negyedét fogyasztja mint az általad összerakott gép, mindezt teljesen hangtalanul és nem foglal több helyet, mint a monitorod.

    Szóval én meg ezt nem értem mire az a nagy hype .

    Én sem értem miért vesznek sokan Audit, mikor egy tuning Suzuki legyorsulja és ráadásul csak 5-öd annyiba kerül :D

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz eladogeppc #310 üzenetére

    Jelenleg Androidos vagyok, és soha nem csábultam el attól, hogy összeraknak horror áron telefonokat, esetünkben az Apple.

    A jelenlegi Note 2-met drágábban vettem, mintha iPhone 5-t vettem volna (az én díjcsomagomban majd 40 eFt a különbség) :D

    Tényleg az egyszerű emberek telefonja. Csodálkoztam mennyire csumpi tud lenni a menürendszere.

    Androidot is ugyanúgy használom, mert nem érdekel a home screen, az nálam arra való, hogy gyorsan megtaláljam az alkalmazást amit használni szeretnék és utána úgysem látom. Teljesen meg tudom érteni az Apple filozófiáját ezen a téren.
    Bár hozzáteszem, hogy te a launcherre gondolhattál, mert a menüszerkezet teljesen más, azt konkrétan irigylem, mert sokkal logikusabb, mint az Androidnál (legalábbis a Samsung készülékeknél).

    Sajnos azt kell mondanom, amióta intel architektúra lett az egész, így nem tehető különbség egy minőségi PC, és egy Apple között.

    Ez szerencsére nem igaz. Egyrészt egyik Mac sem általánosan használt desktop alkatrészekből épül (a Mac Pro workstation, a többi notebook alapú jószág), másrészt egy 4-5 gyártótól származó alkatrészekből összeválogatott gépet, amire egy általános jellegű OS-t teszel, ami konkrétan semmihez nincs optimalizálva, kicsit vicces egy brand géphez és ahhoz tervezett OS-hez hasonlítani. Nem lesz egy súlycsoport és nem is tudsz összerakni hasonlót, maximum egyedileg és méregdrágán.

    Nem fogyaszt többet egy ugyanolyan tudású Apple mint egy PC (proci,videokari,stb..). Mivel ugyanazok az alkatrészekből épülnek fel.

    Nem ugyanolyan alkatrészekből épül fel és biza sokkal többet fogyaszt, ezt a saját tapasztalatomból tudom.

    Apple sajnos döglődik...

    A hét híre, hogy valamelyik elemző cég azzal viccelt, hogy az Apple a mozgósítható készpénztartalékából meg kéne, hogy vegye kis hazánkat (bőven futná rá és még maradna is tartalékuk). Tényleg ez egy döglődő cég ismérve :D

    Az LG kijelzői fényévekkel jobbak bármelyiknél.

    Az Apple szerint is, ezért is használják az LG paneljeit :D

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Formaster #333 üzenetére

    Hoppá! Valaki megmondaná, hogy a mi köze az ájfónnak ahhoz hogy én melyik országban vagyok?

    Apró zavar az erőben, az accountoddal mindig az ahhoz tartozó ország store-ját használod, függetlenül attól, hogy hol vagy helyileg. Pl. nekem is van USA accountom és itthonról is köszönöm, de jól tudok onnan letölteni.

    Ellenben a Google-vel, ahova mindenféle proxy-s bűvészkedés kell, ha olyan szolgáltatást szeretnék használni amiről ők úgy gondolják, hogy magyar létemre nem érdemlem meg.

    Szóval.. Erről ennyit.. :)

    --

    De szerintem itt már mindenki felfogta, hogy te nem kedveled az almás dolgokat, ez rendben is volna. Nem kell erőltetned, hogy megindokold, mert eddig sem sikerült épkézláb érvet felhoznod, elfogadjuk nemes egyszerűséggel, hogy azért nem, mert csak :D

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz eladogeppc #383 üzenetére

    Erre azért befizetnék :D

    Ezek szerint a való életben rendkívül türelmes ember vagy, mert egy 86 ezres Windows-os laptop esetén erre van a legtöbb szükség.

    Pedig mintha picivel feljebb a MBP-t lassúnak találtad volna :D

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz pufferzóna #399 üzenetére

    Mutasd már meg nekem, melyik az az elemző cég, amelyik ilyeneket állított. Nem kevered össze az államadósságunkat az egész országgal esetleg?

    [link]

    Nézőpont kérdése, kinek mi a felhasználói élmény. Van egy kitűnően működő, lagmentes androidos telefonom

    Az 5,3"-ból tippelve neked Note-od van :) én az utódját használom a Note 2-t, de el kell, hogy keserítselek, a készülék nagyon jó, nagyon szeretem, de nagyon messze van attól a lagmentes működéstől, ami az iOS-t jellemzi.
    Egyéb iránt a kijelző mérete az egyik ok arra, hogy ilyen eszközöm van és nem iPhone.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz pufferzóna #407 üzenetére

    A HVG csak átvette, bár lehet, hogy a Fortune Magazin és a NextView Ventures szintén baloldali irányultságú, nem tudni :D

    Vagyis még a sima Note-nál is gyengébb másolat. NE haragudj, de te is elköveted azt a hibát, hogy úgy állítasz valamit, hogy nincs összehasonlítási alapod. Kolléganőm is meglepődött, hogy miért sz@rozom a Galaxy Duoját, amikor az nem lassú, alig 2-3 másodperc és megnyitja a névjegyzéket :D, szóval az ami neked lagmentes, azt más lehet a falhoz csapná olyan akadozó vacak :)

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz pufferzóna #430 üzenetére

    Minőség, amikor tudjuk jól, hogy az alkalmazások gyakrabban fagynak iPhone-on, mint androidos telefonokon?

    Egyik platformon sincs olyan logolás ami ilyet rögzítene, innentől komolytalanná válik egy ilyen felmérés.
    A felhasználók tapasztalata meg pont ellentétes, a saját tapasztalatom is.
    (Az iPadem akkor van újraindítva, mikor kijön egy frissítés, a Note 2-m meg 2-3 naponta, mert elfogy a memória és elkezd belassulgatni, fagyást iPaden elég ritkán látok, Androidon éppen az előbb lépett ki a GMail app, miközben átfutottam a leveleim.)

    Az enyémben pedig fel sem ismernék, mi az. Az ilyesmi inkább ott fontos, ahol az számít, kinek milyen telefonja van.

    Nem kell felismerni, üzleti közegben egy tiritarkán világító bumfordi műanyagtégla kb. hasonló hatást vált ki, mintha öltöny helyett lila, suhogós joggingban állítanál be a tárgyalásra.

    Egy ilyen gép biztos jól mutat a gyerek asztalán, de pl. én nem mutatkoznék vele sehol sem, ebben biztos lehetsz.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #463 üzenetére

    Ha van 20GB-nyi zenéd az elmúlt 10 évből (mármint azóta gyűjtögetve), amik nincsenek feltöltve ID3 tag-ekkel

    Ja kérem, káoszból az iTunes sem tud rendet teremteni önállóan :D
    Persze, ha legalább annyira rendezettek a zenéid, hogy adott albumok mappánként rendezve vannak, akkor a mappát behúzva az iTunes-ba annak rögtön létrehoz egy lejátszási listát, amit kijelölve két kattintással kitölthető minden adata és album borítót is lehúzza hozzá, ha jól töltöd ki.

    Persze hogy lehet kivételeket hozni, de arra gondoltam, hogy a populáris alkalmazások közül az androidos verziók már fejlettebbek, funkciógazdagabbak.

    Én ezt pont fordítva tapasztaltam meg, főleg, hogy a legtöbb alkalmazást előbb iOS-re készítik el és azt portolják Androidra, néha eléggé lebutítva azt. Mondjuk én iPad-et használok és eleve érthetetlennek tartom, hogy annak az alkalmazásnak, aminek iOS alatt van smartphone-os és tabletes UI-ja is, Androidra csak a smartphone-os felületet készítik el, jó pár funkciót kihagyva.

    Most, hogy kipróbáltam direkt újból, látom, hogy hosszan kell nyomni az archívum dobozka ikonját, akkor előjön egy menü, amiben törölni is lehet...

    A beállításoknál megadható, hogy archiválás, vagy törlés legyen az alap ikon (tableten, ahol van hely mindkettő kint van [link]), de Androidon is hasonló, ott is csak egyik állítható be gesztusra, pedig jó lenne, ha irányhoz lehetne kötni, hogy egyik irányba húzva archivál, másikba meg töröl. Semmi sem tökéletes :)

    Androidon találtam egy olyan fasza soft-keyboard progit, amivel kényelmesen, az ujjaimra tudtam szabni a billentyűk méretét álló- és fekvő módban egyaránt.

    Részben igazat adok, mert nekem is hiányzik a Swype iOS-en, de vicces, hogy folyamatos írásnál iOS-en nem gépelek mellé, akár több oldalnyi szöveg beírásakor sem, de Androidnál, akárhogy testre szabom a billentyűzeteket, a pontossága akkor is gyengébb lesz (viszont a Swype-nak történő magyar diktálás nagyon bejön :) ).

    Az nem rendszerkép. Androidon egy rootolt, függetlenített, akárhogyan széthackelt, idejétmúlt rendszert is vissza tudok állítani.

    iOS-en nincs rendszerkép mentés (ami érthető, mert a jailbreak-et nem fogják támogatni, mint ahogy a régebbi rendszer visszatöltését sem támogatják), mert a használt backup megoldás rendszer verziótól függetlenül működik, szemben az Androiddal, ahol csak image mentés az ami korrektül működik, rendszer szintű, vagy akár külsős megoldás, ami 100%-osan ment mindent és azt rendszerverziótól függetlenül vissza is tudná állítani, úgy, hogy minden működjön is.

    Az aláírt iOS verzióról meg ne beszéljünk.

    Inkább legyen aláírt OS verzió, mint az a frissítési rémálom, ami az Androidot jellemzi, ha nem referencia készülékkel rendelkezel (még a Nexus készülékeknél is vicc, hogy régiónként eltérően frissíthetők az eszközök, míg iOS esetén egyszerre megkapja világszerte az összes készülék, pedig lényegesen nagyobb készülékszámról van szó).

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Misi1979 #476 üzenetére

    - a rendszer fájlrendszere teljesen izolált a külső forrásoktól, nincs átjárhatóság semmilyen szinten - heló, JB, ssh a barátod

    Ez csak fél igazság, a jobban megírt alkalmazások képesek átadni adott állományt egymás között (pl. így lehet egy e-mailben kapott Word doksit megnyitni QuickOffice-ban, vagy Pages-ben). De a gépről történő közvetlen fájlmásoláshoz sem kell jailbreak, mert egy iExplorer minden varázslás nélkül látja az alkalmazásokat és tudsz a Dokumentum mappájuk alá másolni.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Z0mbi #482 üzenetére

    Én több fejlesztőt ismerek és mindegyik elsődlegesen iOS-re fejleszt, mert egységesebb platform és a felhasználói bázis hajlandó alkalmaázsokat vásárolni.
    Androidnál az eladási számok nem jelentenek semmit, mert főként az alsóbb kategóriás készülékekből fogy, az alacsonyabb ár miatt. Itt meg nincs igazán fizetőképes és fizetni hajlandó réteg. Vagy ingyenes, vagy warez alkalmazások a népszerűek (a könnyű reklámblokkolási lehetőségek miatt a reklám bevételek sem biztosítottak Androidon).

    Erosen erzodik hogy a droid magasabb prioritast elvez 2 eve kb az iOS el szemben.

    Tavaly év végén olvastam egy felmérést, akkor még 4x több fejlesztőt jegyeztek iOS-re.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Z0mbi #488 üzenetére

    tapasztalat nem fizika. es nem kell ehez se fizikusnak lenni hogy belasd: mivel merev a kerete (fem) ezert nagyobb feszultseget egyenesen az uvegre viszi.

    Teljesen igazad van, ezért is fordult elő, hogy ismerősöm SGS-én kézben tartva végigrepedt a kijelző, mikor a hidegből bement a meleg szobába. iPhone 4/4S-en ilyen nem fordulhatott elő, mert ott nincs fém keret a kijelző körül, mivel az üveg a fém keretre ráfekszik, az nem veszi azt körbe (itt az a gond, hogy leejtve, ha az ütés az üveg élét éri, akkor azonnal törik, mert a GG ez ellen a behatás ellen védtelen).

    alltalaban az a csoport veszi az ehez hasonlo termekeket akik a latszatra/kinezetre adnak mintsem funkcionalitas/ ar ertek arany.

    A svájci bicska rendkívül sok funkcióra alkalmas és ár értékben sokkal jobb, mint egy vadásztőr, de ha svájci bicskával mész vadászni, akkor a legkevesebb, ha kiröhögnek :)

    Az Android tipikus svájci bicska, mindenre alkalmassá tehető, de igazából semmiben nem kiemelkedő. Ahogy itt valaki írta, nem más mint egy buhera rendszer, ami nem gond mert ezért szeretjük, de ne essünk át a ló túloldalára, egy smartphone a hétköznapokban nem arra való, hogy barkácsoljunk vele, hanem arra, hogy mint minden hétköznapi használati tárgy, vagy műszaki eszköz csak tegye a dolgát és működjön, bármennyire is unalmas ez egy idő után. Ezért van az, hogy az iPhone ennyire sikeres, képes volt a hétköznapi emberek életébe elhozni a smartphone-ok világát úgy, hogy ehhez nem kell "pilótavizsgát" tenni.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Z0mbi #493 üzenetére

    Banki, pénzügyi szektorból a BB kiszorult és nem az Android szorította ki, hanem az iOS és bizony oda is egyedi alkalmazások készülnek, nem is kevés.

    Az USA-ban és Ausztráliában is az iPhone lett a választott készülék a legtöbb helyen a közszolgák számára.
    (Pár hete volt ez is hír.)

    A németek rendszeresen voksolnak a nyílt forráskód mellett, aztán pár hónappal később behúzott farokkal vonják azt vissza. :)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Ghard #499 üzenetére

    Ez nem érdekli a felhasználókat(engem biztos nem),a lényeg az hogy mit éreznek ebből,ha droidra fele ennyien dolgoznak de jobbak az appok,akkor utóbbi a lényeg.

    Teljesen igazad van, de pont, hogy iOS-re igényesebbek és jobbak általában az alkalmazások (köszönhetően annak, hogy át kell esniük az Apple rostáján). Én mindkét platformot használom és ha azonos az alkalmazás akkor is droidra készül el később a frissítés és oda kerülnek be utólag (már ha bekerülnek) az új funkciók.
    Pl. Feedly-t használok hírolvasásra és negyed évet kellett várnom arra, hogy a droidos verzió felzárkózzon az iOS-eshez.

    Z0mbi:

    "volt hogy azert nem volt szukseg bemennem a munkahelyemre mert van RDP eleres (VPN el) a sgs2 omon."

    iOS-re már akkor volt RDP eléréshez szoftver, mikor az Android még gyerekcipőben járt.
    Én mondjuk LogMein hívő vagyok és annak a kliense iOS-re ingyenes, Androidra 6000 Ft.

    "nemhogy rdpzek a szamitogepemre halon kivulrol.."

    Pedig gond nélkül megtehetnéd.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz brumi1024 #505 üzenetére

    Meg gondolom azok is akik az Androidot készítették :D, vagy ők a kivételek szerinte?
    Valahogy elfelejtkezett arról, hogy nem csak az Apple amerikai cég, hanem a Google is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Z0mbi #509 üzenetére

    (konkretan a legnagyobb fej professzor az egyetemen ahova jartam egy alap nokiat alig birt navigalni)

    Én ismerek olyan sebész profot, aki papírról írja be a számot a mobiljába, mert nem tudja kezelni, ellenben a szakmájában az élvonalban van. Tudod van akinek a telefon, az csak telefon és nem érdekli.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #517 üzenetére

    Én meg úgy gondolom, hogy a világon legjobbnak tartott tartalom menedzselő szoftverének illene a jelöletlen zenéket is tudnia kezelni.

    Az iTunes nem arra készült, hogy a mutyi zenéidet menedzselje, hanem arra, hogy a legálisan megvásárolt dalaidat rendszerezze, akár iTunes Store-ból, akár CD-ről begrabbelve kerül be a könyvtárba.

    Számomra teljesen apalvető, hogy kijelölök zenéket random egy listából és azokat akarom áthúzni a telefonra.

    Nekem is, még szerencse, hogy ezt alapból tudja.

    Amúgy meg mi van, ha van 800db teljesen különböző számom, különböző előadóktól? Pipálgathatom be egyesével a szinkron ablakban is.

    Még mindig jobb, mint könyvtárakban kavarogni Total Commanderrel és egyenként másolgatni az összevissza helyekről :)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz vigyori78 #521 üzenetére

    de túl drágának találtam a tudásához képest és a benne rejlő vas-hoz képest,ugyanezért az árért 2x ha nem 3x nagyobb tudású androidot kapok

    Ez van akkor, mikor valaki csak a feature lista adatait nézi. Lehet, hogy az S3-ban lévő SOC-ban 4 mag van, de az i5 SOC-a két maggal is lehagyja, mert jobban optimalizált és maga szoftver is konkrétan ahhoz készült.

    Az S3, de még a hardveresen erősebb Note 2 is képes olyan megakadásokra és lagokra, amiket egy i5-ön nem nagyon láthatsz.

    4 magos S3 is 50k-val olcsóbb mint az i5 !!

    Ez attól függ, hogy milyen a díjcsomagod, mert én speciel az S3-t kapnám meg 40 eFt-al drágábban :D
    (XL-XXL-es csomaghoz az iPhone filléres jószág, míg a Samsung jószágok drágák még itt is.)

    Az Android nyílt forráskódú és ez mindent elmond.

    Mégis mit? A Linux pl. mennyivel jobb és használhatóbb, mint a Windows, vagy az OSX?
    Konkrétan semmivel, sőt inkább az alkalmazások hiánya miatt kevésbé használható.

    Az Androidnál is az azonos alkalmazásoknál gyakran az Android verzió a gyengébb és sok területen egyáltalán nincs alternatíva az iOS-es app-ra. (Az egyik ok, hogy nem veszek Androidos tabletet, hogy zenei téren nem hogy nincs egy súlycsoportban a két rendszer, de a droid ezen a téren még említésre sem méltó.)

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Z0mbi #558 üzenetére

    Dugjatok be egy microSD-t az eyePhony akarhanyba...

    Ha általános memóriabővítés a cél, akkor nem megy, mert a rendszer és az alkalmazások felépítése ezt nem teszi lehetővé.
    (Gyakorlatilag minden egyes alkalmazás egy mini rendszert alkot /sandbox/ ahonnan nem, vagy csak a rendszer által ellenőrzötten lát ki, így nem sok értelme lenne memóriakártyát rakni a készülékbe, mert az ott tárolt tartalmat nem látnák az alkalmazások.)

    Ha viszont az a cél, hogy egy fényképezőgép memóriakártyájáról átmásold a képeket, videókat, arra van lehetőséged.

    Kb 6k tol lehet mar 32eset kapni. en 10 ert mar jobbat/gyorsabbat vettem...

    Ez kb. olyan okosság, mintha azt mondanád, hogy a vásárolt SD kártyád jobb és olcsóbb, mint egy SSD :)
    A készülékekben lévő flash memória lényegesen gyorsabb és emiatt drágább is, mint amit te SD kártyán hozzá tudsz illeszteni (legalábbis azokban a készülékekben, ahol ezt nem spórolják el a gyártók /lásd régebbi WP7-es készülékek, ahol a normál flash helyett filléres SD kártyákat használtak.)

    Akku csererol nem beszelve (nem nagyobbra csak a faradtat kicserelni...

    Az utóbbi 10 évben egyszer sem cseréltem akkut, egyszerűen nincs rá szükségem.
    Az elhasználódása az akkunak 2-3 év alatt történik meg, ezalatt meg már rég lecseréltem a készüléket. A készenléti idő meg bőven belefér az 1 napba, este meg úgyis töltőre kerül.

    Mielőtt támadnál, mindezt úgy írom, hogy a jelenlegi készülékemben cserélhető az akku, de fel sem merül bennem, hogy cserélgessem.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz hobizoli #570 üzenetére

    Ez készülék függő, a Note 2-m 6-7 órát elmegy bőven egy töltéssel, de ennyit nem használom soha, nem ez a fő informatikai eszközöm, napközben van mindig gép a közelemben, mint ahogy töltő is :)

    Ez neked probléma, nekem fel sem merülő dolog.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Z0mbi #575 üzenetére

    Miert is akarsz te SSD rol zenet jatszani?

    Ki beszélt itt erről? Csak arra világítottam rá, hogy azért drágább a belső flash, mint az SD kártyád, mert nagyságrendekkel gyorsabb technológia.
    Egyébként elég sok mindenhez kell a gyors háttértár, pl. a HD-s videórögzítéshez is (arról nem beszélve, hogy ezt akár meg is lehet vágni a készüléken, ami szintén eléggé meghálálja a gyors háttértárat).
    Az sem mindegy, hogy egy nagyobb alkalmazás mennyi idő alatt indul el (itt szerencsére nincsen olyan bugyuta korlátozás, mint androidon, hogy csak pár mega van alkalmazás telepítésre, ami ha elfogy, akkor annyi, főleg, hogy JB óta az SD kártyára sem lehet áthelyezgetni alkalmazásokat.

    Apple rulez! Vegyetek es egyetek

    Ezt most rossz embernek mondod :D

    Ha en kerhetnek egy miniPC ert 170 ezer forintot en is elkernem.

    Apró gond, hogy te nem rakod össze 170-ből a Minit, egy ilyen kis ház, ilyen minőségi kivitelben önmagában lenne 40-45 eFt :) (tudom, mert próbáltam, hasonló gépecske PC-s alkatrészekből és hasonlóan legálisan felszoftverezve vagy ugyanennyi, vagy többért jön össze, persze csak akkor, ha nem kötsz kompromisszumokat és hagysz el dolgokat belőle).

    S e t h:

    Nekem az egyik leggyakrabban használt alkalmazásom maga a swype és csak most szembesültem vele a nuance fórumán ,hogy iosra nincs és várhatóan nem is lesz, pont az apple hozzáállása miatt.

    Ez kövér öngól, mert a Nuance konkrétan az Apple egyik partnere, a Siri hangfelismerését is ők készítik.
    Swype meg nem lesz iOS-re, mert már elég régóta van, még ha nem is olyan formában, mint Androidon: [link]

    többen váltottak rá iphone-ról.(persze elképzelhető ,hogy ebben a méret játszott szerepet)

    Példának erre jó leszek én magam is :D

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #588 üzenetére

    Nem menthető le a rendszer image és nem állítható vissza a régi rendszer. Amit az iTunes csinál, azt megcsinálja az összes* gyártó saját szoftvere.
    * túloztam, nem ismerem az összes androidos telóhoz adott szoftvert

    Csak egyetlen szoftvert mondj, ami képes egy normális backupot készíteni Androidon, mint ahogy az iTunes. Csak egyet..

  • Parallaxis

    addikt

    válasz hobizoli #600 üzenetére

    Végül is igaz, most, hogy pár új készüléknél újdonság az IrDA, a Bt már nem is tűnik annyira elavult megoldásnak :D

    Amíg egy fotó 2-3 MB egy mai készülékkel, addig nekem fel sem merül, hogy BT-al bohóckodjak.
    A rendszer alapból szinkronizálja Dropbox-szal a fotóimat, egy kattintás és megy a link akár e-mailben, akár SMS-ben, aztán a delikvens megnézi szintén egy kattintással, ha meg nincs nete, akkor majd kibírja hazáig, vagy amíg lesz a közelében wifi. Én nem fogok perceket szórakozni a készülékek párosításával, meg a megszakadó fájltranszferek újrakezdésével.

    SMS-t meg mindegyik készülék tudott.
    Amire te gondolsz az MMS, de annak elég nyomós oka volt, mégpedig az, hogy az első iPhone kizárólag az AT&T forgalmazásában volt elérhető, nekik meg nem is volt ilyen szolgáltatásuk, így elég értelmetlen lett volna belerakni.
    Az Apple nem éppen a feltört és szürke importban vándorló készülékekre gondolt amikor fejlesztett :)

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz dilajoska1 #605 üzenetére

    a gyors wifi bt meg gps kapcsolás meg csak előny és nem hátrány de ez megszokott hogy amit az ios nem tud "az nem is kell".

    Az ugye nem zavar, hogy fordítva ülsz a lovon? :D
    Androidon azért kell kapcsolgatnod ezeket a funkciókat, mert a rendszer ezt alapból nem képes jól megtenni.
    Az iOS viszont alapból képes menedzselni ezeket a funkciókat, mikor nem használod inaktiválja magától és ha kell visszakapcsolja, így kb. semmi értelme ezt kézzel piszkálni. Mint ahogy Android alatt azt sem mondhatod meg, hogy adott alkalmazás milyen navigációs hozzáférést használhat (ezt csak a teljes rendszerre vonatkoztatva állítgathatod), míg iOS-en ezt alkalmazásonként lehet hangolni.
    De mondhatnám a logolások kikapcsolhatóságát is, amit Androidon szintén nem tehetsz meg, csak akkor, ha nem használod a Google szolgáltatásait (az elején vagy elfogadod az adatközlést, vagy nem léphetsz tovább).

    Pont olyasmibe próbáltok belekötni, ami lényegesen korszerűbben és jobban van megoldva :)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #588 üzenetére

    - nincs flash (sok bank weboldalán a belépés flash-alapú)

    Azt ugye tudod, hogy Androidra sincs már? Az, hogy egy régi, még ICS-re fejlesztett megoldás még működik JB-en, az csak véletlen, semmi nem garantálja, hogy egy frissítés, vagy az 5.0-s Android kiadása után a továbbiakban is használható lesz. Már most alig 2-3 böngésző az, amelyikkel képes együttműködni és azt is elég bugosan teszi (igaz, soha nem volt valami stabil és gyors).

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz hobizoli #611 üzenetére

    amugy is csak 1x van ra szukseg

    Persze, hisz naponta szükséges ez :), elkeserít, ha elmondom, hogy egyetlen ismerősöm sincs akinek BT-n kellene bármit is küldenem? Még a 81 éves anyám telefonján is van net és képes e-mailt küldeni-fogadni, ellenben a fejemhez vágná, ha BT-n kéne vacakolnia :)

    kb pont ennyi erovel minek Viber, majd otthonrol Skype-lsz japanba

    Ahol a Viber elmegy, ott elmegy a Skype is :D

    ez mekkora indok, hogy de AT&T rendszere nem tudja, akkor az nem kell

    Zavar az átvitelben... Az első iPhone kizárólag az AT&T-nél volt kapható, egyetlen más szolgáltatónál, vagy függetlenül sem volt beszerezhető, ergo igen, elég nagy indok, hogy az egyetlen forgalmazó ahol használhattad mit tudott nyújtani :D

    ezt a logikat vhol tanitjak?

    Ahol képesek logikusan gondolkodni? ;)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz #627 üzenetére

    iOS-en meg a vibrálást és annak ritmusát, tekintve, hogy értesítési led nem nagyon van :D

  • Parallaxis

    addikt

    válasz hobizoli #630 üzenetére

    Már mondtam, rossz helyre lősz :)

    Androidot használok, Note 2-m van és a BT fájltranszfert így is gyerekjátéknak tartom a mai világban.

    hiszen sz isteni sztivifiu ugyis megmondta, hogy nem kell az, es akkor nem kell

    Ha megnyugtat, akkor én is elmondhatom ugyanezt neked :D :D

  • Parallaxis

    addikt

    válasz hobizoli #638 üzenetére

    Meg is szívták, így a nagyobb készülékekre rakhatnak egyedi csatlakozót, vagy külön töltő bemenetet.
    A microUSB a Lightning csatihoz képest kb. a kőkorszak (legalábbis majd szólj, ha a microUSB képes lesz adaptálódni más kiosztáshoz, más technológiához, vagy legalább képes lesz átvinni nagyobb töltőáramot).

    A Samsung sem tréfából rak a tabletjeire az Apple dokkportjára hasonlító csatlakozót a microUSB helyett.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #640 üzenetére

    Ha semmilyen BT eszközöm nincs, vagy nem használom, csak naponta 2x, vagy nincs mindig szükség arra, hogy WiFi-n lógjon a telefon, akkor miért ne kapcsolnám ki? Menet közben meg ne keressen eszközöket meg hálózatokat, ha én nem akarom.

    Esetleg azért, mert nem is keres mert az automatikus keresgélés itt is kikapcsolható?

    A GPS-t pedig az Android is jól kezeli, az is csak akkor kapcsolja be, ha valami pontos pozíciót kér.

    Androidon nem mondhatod meg, hogy adott alkalmazás csak GSM alapú pozicionálást használhat, míg másik kapcsolja be a GPS hardvert is, iOS-en ezt minden egyes alkalmazásnál megadhatod külön.

    Ugyanígy vagyok a 2G/3G váltással is: miért legyen bekapcsolva a 3G modem, ha bőven elég a szinkronizáláshoz nap közben az EDGE is?

    Ez picit öngól, mert a CM romok kivételével ez a funkció Androidon sem rakható ki gyorsgombra, max olyanra ami belök a beállítások menü megfelelő helyére :)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz hobizoli #678 üzenetére

    Hát.. A szükséges sávszélesség a Lightning csatin ki is fog jönni, max a mögöttes USB technológiát lecserélik Thunderboltra (a Lightningnak ugyanis tök mindegy mi van mögötte, képes bármihez adaptálódni), a microUSB helyett meg a többi gyártó majd rak a készülékére egy plusz csatlakozót amin át is megy ennyi adat :).

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #685 üzenetére

    De minek?

    Az előző dokk port majd 10 évig kiszolgálta az Apple-t és a tartozék gyártókat, ez az új csati is legalább ennyi ideig képes lesz erre. A microUSB már most néhány tekintetben elavulttá vált.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Mr. Teddy #777 üzenetére

    Numbers megnyitja a jelszavas Excel fájlt is ha átadja neki a Dropbox.

    Androidon Polaris Office-t használok, az is megnyitja Dropboxból a jelszavas fájlt, de csak olvasásra, nem engedi szerkeszteni.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz narumon #788 üzenetére

    Oké én nyilván más területről jöttem mert arról sem tudtam, hogy létezik ilyen szabványos valami.

    Létezik, de senkit nem ismerek aki valaha is használta volna, mert méregdrága és nagyon gyenge minőségű.
    Azt viszont nem értem, hogy miért nem képes más szoftver FaceTime minőségű videóhívás lebonyolítására, a Gtalk, Skype és társai ultragagyi minőséget képes csak összehozni, pedig a Note 2-ben hardveresen lényegesen jobb az előlapi kamera, mint az iPad 3-ban, mégis az utóbbi FaceTime-al fényévekkel jobb minőséget produkál.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Suker10 #794 üzenetére

    Mondjuk egy iOS-re fejlesztő cég? :)

    Ja, olvasom, hogy eladót kerestek.

    Mégis mi ezzel a problémád?

    Igen, egy márkaboltba olyan embert vegyenek fel, aki ismeri és napi szinten használja az adott márka termékeit, hogy amikor odamegyek és kérdezek, akkor ne csak nézzen nagy szemekkel, hogy miről is van szó és az áron és a cetlin szereplő pár számon kívül ne tudjon semmi mást a vásárolni kívánt termékről.

    Anno ekem fel kellett utaznom Pestre, mert a helyi Samsung márkaboltban semmi értelmeset nem tudtak mondani a Note 2-ről, csak az árát és, hogy csak megrendelésre tudnak lehozni egyet. Nos én inkább ezen szentségeltem.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz ilyen_85 #944 üzenetére

    Nem ébreszt?

    Előfordul, ha taskmanagert használ és az kilöki az ébresztésért felelős taszkot. User error.

    Laggol 4.2.1-en?

    Lagol, ezzel nincs mit tenni, az Android már csak ilyen. Persze, aki nem használt előtte iOS-t annak már fel sem tűnik és azt is "folyékony"-nak tűnik, ami másnak bőven lagos és idegesítő.

    "Nem érzékel a billentyűzet?"

    Ilyennel én sem találkoztam, bár az igaz, hogy az i eszközök fényévekkel pontosabban érzékelik az érintőkijelzőt, így minimális a gépelési melléütés, amire Androidon billentyűzettől függetlenül jobban oda kell figyelni.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz HWuser #942 üzenetére

    Szerettem minden buktatót mert élveztem felfedezni. Androiddal is hasonlóan voltam.

    A vásárlók zöme viszont használni szeretné az eszközt, amiért pénzt adott és nem mint új hobbi tekint rá :)

    Viszont pl az Xperia S-emnél egyáltalán nem tartom jobbnak az iphone 5-öt.

    Én Note 2-t használok, ami fényévekkel többet tud mint az Xpreria-d, de még én sem jelentenék ki ilyet, mert az iPhone, az iOS és sok csak ott meglévő alkalmazás miatt ez messze nem egyértelmű.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz HWuser #954 üzenetére

    De kit is érdekel ez? Azt írtam, nem tartom jobbnak az iphone 5-öt. Nem rosszabbnak tartom, csak jobbnak nem!

    Aki soha nem evett mást mint vajas kenyeret, annak mondhatja az ember, hogy van jobb kaja is :D

    Viszont ha belegondolok abba, hogy háronszor ennyi pénzért ugyanezt kapnám,

    Én inkább abba gondolok bele, hogy az én díjcsomagomhoz az Xperia S-et 35 eFt-ért, az iPhone 5-öt meg 40 eFt-ért kapnám meg. Szóval nekem a plusz 5 eFt megérné a gyorsabb (hardveresen és hálózati szinten is) és jobb minőségű készülék, a Note 2 drágább volt 40 eFt-al, de ott legalább volt pro és kontra ami ebbe az irányba billentette a mérleget, ha a Sony lett volna csak az alternatíva, akkor egész biztos az i5-öt választom (van Xperia a családban, nekem nem kellene) :)

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz barnam_ #967 üzenetére

    Az Android meg egy operációs rendszer, ennek minden előnyével és hátrányával.

    Mert a BSD Unix alapú iOS meg ugye nem az :)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz barnam_ #969 üzenetére

    Hát a WP szerintem zártabb és rugalmatlanabb rendszer mint az iOS.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz #79335424 #981 üzenetére

    Az iTunes-ban lévő backup/restore lehetőséghez hasonló lehetőség nincs Androidon, a Titanium Backup sem megoldás, mert egyrészt a rendszer beállításokat nem lehet üzembiztosan másik rendszerverzióra visszaállítani (ami iOS-nél alapból megoldott) és az alkalmazások mentése sem 100%-os, több alkalmazás nem, vagy csak hibásan működik visszaállítás után.
    Androidon az egyetlen 100%-os mentés a nandroid backup, de ezt ez mivel komplett image-t ment, így más rendszerverzió esetén nem használható fel.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz #1025 üzenetére

    Javaslom olvasd el a Jobs könyvet. Xreos észvényeket vettek, és Jobs addig ütötte az asztalt, amíg a Xeros munkatársai mindent megmutattak a programnyelvből.

    Nem olvastál figyelmesen :D
    - A Xerox 1 millió dollár értékű részvényopciót kapott, ami fél éven belül 15 milliót ért.
    - A Xeroxnál látott megoldás csak ötleteket adott nekik és alapjaitól újragondolták az egészet, a Xerox által elkészített rendszerből még próbaverziót sem vásároltak, mert Jobs szerint egy hulladék volt
    - A Xeroxnál dolgozó fejlesztők közül is többeket átvettek

    Az már csak apró gond, hogy a Xeroxnál megnézett ablakos/egeres GUI-nak nem sok köze van az iOS-hez :)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Matthu #1034 üzenetére

    Az én gariban cserélt i4S-m műanyag kijelző keretén alul vannak használatból eredő karcok

    Legjobb tudomásom szerint nincs műanyag az i4S-ben. Eleve nincs is a kijelzőnek kerete, mivel maga a kijelző üvege fekszik fel az acél hordozóra.

    --

    Nem mindig adnak refurbished készüléket, én anno 3GS-t vittem be kijelző hibával és új készüléket kaptam cserébe.
    (A refurbished fehér dobozos, én gyári, fóliás csomagot kaptam a normál raktárkészletből.)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz narumon #1027 üzenetére

    De ennyi erővel miért az SGS3 az ellenfele ár tekintetében amikor az meg már egy egy éve piacon lévő telefon?

    Ne vicceljünk :D

    Az SGS3 2012 júliusban került a polcokra, az i5 meg szeptemberben. Két hónap a különbség.
    Sokakat az téveszt meg, hogy május 31-én mutatták be az S3-at, de ez után még picivel több mint 1 hónap kellett a piacra dobáshoz.

Új hozzászólás Aktív témák