Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Kapanyél #89 üzenetére

    Hát egy biztos SAMOLED-ről váltani IPS megváltás volt nekem. :D

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • nuke7

    veterán

    válasz Kapanyél #89 üzenetére

    az szerintem nem egy i5 :U

    (#96) Kapanyél : Te eddig azt hitted, hogy az appstore az alkalmazások nagyrészét az apple készíti..? :F
    (mert ott is pont úgy van, mint droidon, hogy független fejlesztők készítik - csak épp ha nem jó, nem kerül be.)

    JB alapból értelmetlen iphone-on, nem is foglalkozok ilyenekkel. (nem arra van, droid-ot se feltörve kell nézni - szerintem. ugyanis akkor ugrik a gari plusz nem mindenki akar/tud/van ideje a feltörésre órákat szánni)

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz Kapanyél #99 üzenetére

    ez így teljesen rossz.
    mindkét dolgot a hivatalos alkalmazás boltból töltöttem le.
    innentől kezdve a rendszer része, és nem a cydia feltört tweak-ekhez kellene hasonlítani...

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz Kapanyél #99 üzenetére

    Azért vannak widgetek, próbáld csak ki a cydias PerPageHTML tweaket abban az animált weather nagyon klassz és fut 6.xx-en is, Vagy pl van egy CallTell nevű tweak, ami nekem is és pár IOS-t használó ismerősömnek nagyon bejött, csengőhang előtt beolvassa a nevet ha szerepel a nevjegyek között és a számot amennyiben csak azt írja ki! Sorolhatnám még, de rengeteg ilyen hasznos tweak van és a lock screen is szépen alakítható pl egy Lockinfo nevű tweakkel, meg akad rá pár más cucc! Nem is értem miért ír vki le ilyen hosszan vmit aki alig ismeri a rendszert és annak lehetőségeit??? Jó Bt-t aláírom, de a nokiás berögződésnek tartom a zenék, csengőhangok és más "bugyutaságok" Bt-n való küldözgetését, mikor más módok is léteznek erre!

    [ Szerkesztve ]

  • nuke7

    veterán

    válasz Kapanyél #105 üzenetére

    én moto dex, moto milestone, LG optimus (valamelyik kicsi) és végül htc7pro -ról váltottam i4-re.
    utána 4s - és a 4s és 5 között volt sok androidos csúcs telóm.
    ios sokkal megbízhatóbb és jobban működik.
    Te is ezért váltottál, mert a hiányok ellenére a mindennapi életben jobban használható.
    És ez a lényeg.

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz Kapanyél #127 üzenetére

    vegyél egy Xperia Z -t és az 5" nem kell mellé tab sem és fullHD ! Igaz ha aki telefonál vele nem 190cm feletti kicsit érdekesen néz ki vele, mint anno aki az Universal-lal tette ugyezt (HTC) az sem volt kicsi! telefonnak nem kell az i5 feletti méret sztem és a gyors netes dolgokhoz elég mindenben, navigálni is tökéletes, bár arra én is jobban szeretem a 7"-os tabot, szebb rajta a Primo! JAJ mit is írok, hiszen az hivatalosan nem is létezik androidra! :D (bár sztem teljesen jól működik mindene!)

  • nuke7

    veterán

    válasz Kapanyél #127 üzenetére

    "Régen lefekvés után még átböngésztem a kedvenc oldalaimat, RSS-eket csekkoltam, fórumokat elolvasgattam."

    én most is ezt csinálom, csak épp felkeléskor is :U

    https://youtube.com/user/nuke7

  • kali

    legenda

    válasz Kapanyél #137 üzenetére

    a kijelző megítélését használója válogatja, de arról a kis akkumulátorról majd akkor nyilatkozz, ha használtad is, elárulom, csodálkozni fogsz! :)

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz Kapanyél #127 üzenetére

    "Jelenleg azon agyalok, hogy veszek egy nagyfelbontású androidos tabletet és marad az i5."
    Na ebben egytértünk és ezért van nekem is csak 7"-os tabom 1280x800-as felbontással az még hordható is nem mint a 10-esek és már pont jó a képmérete akár filmhez is, persze nem órákhosszat, mert az erősen szemrontó! Arról nem is beszélve, hogy jobban alkalmazkodik a win rendszerekhez mint az IOS, egy jó kompromisszum !

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz Kapanyél #137 üzenetére

    Az Xperia mögött mitől nincsen XDA támogatás??? Bolondozol velem???
    Ki sem jött még csak pár helyen és már ott figyelt az oldalon a root megoldás! Na meg ha kézbe veszi az ember a Samukat meg az Xperia-kat, hát van bőven minőségbeli különbség, nem a Samuk javára, meg nekem vmiért olyan az Amoled és Samoled kijelzők színe, mintha egy élő hangversenyt visszahallgatnék egy szuper cuccon de csutkára tekert hangszínekkel, szóval tolakodóak színei, nem igazán élethűek a legtöbb esetben.

  • kali

    legenda

    válasz Kapanyél #143 üzenetére

    azért üt az a full hd, még az i5 ellenében is; 5" / 1080 * 1920 / ~441 ppi kontra 4" / 640 * 1136 / 326 ppi
    a nagy kijelző fogyaszt, de amúgy jól optimalizálták, én rosszabbra számítottam, de kellemesen csalódttam.
    ami még nagyon jó az iphone 4s után, hogy esőben is nyugodtan elővehetem, ha hívásom...stb érkezik, és nem kell attól tartanom, hogy beesik egy csepp víz a füles aljzatában, és oda a gari...
    részemről s3 lte volt a másik kiszemelt, de hajszállal az xperia z győzött.

  • fagyalllo

    őstag

    válasz Kapanyél #132 üzenetére

    A 6233-ban sztereó volt és sok Symbian-os telefonban is.

    rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #127 üzenetére

    Pedig a Note-ot annak idején pont ezért szerettem a leginkább: nem kellett mellé tablet és mindig nálam lehetett. Az i5 óta nem használom a telefont gyakorlatilag semmire a telefonáláson kívül. Néha bekapcsolom a LED-et, fényképezek vele, ha szükséges és ennyi. Sokkal kevesebbet buzizom, mint a Note-ot. Így fordulhat elő az is, hogy 95%-kal érek haza...

    Ez mindent elmond, Te is azon emberek közé tartozol, akinek elsősorban nem smartphone, hanem hobbi kell.

    Akik az iOS-t szeretik, azok pont azért vannak így, mert elvan a háttérben és nem kell vele foglalkozni, a lényeg és a fókusz az alkalmazásokon van, amiket futtat rajta az ember, minden más érdektelen, a TV-men sem tudom milyen firmware van és pöszén néznék, ha az esti film előtt frissítenem kéne, meg kernel tolni rá, hogy ne lagoljon :D

    Sokan viszont (én is :) ) inkább a buherálás, kütyümánia miatt vesz smartphone-t és ezen a téren az Android hamarabb ad sikerélményt. Valljuk meg iOS alatt azért bár mindaz összehozható testreszabás esetén, mint Androidon (sőt akár több is), de lényegesen magasabb szintű tudás kell ehhez, nem elég hozzá két kattintás a Play Store-ban, vagy egy file betallózása CWM-be :)

    Amiket leírtál hátránynak, azok egy geek számára jelentenek problémát, egy átlag felhasználó észre sem veszi, nem is érdekli. Cégünknél közel 500 Androidos készüléket osztottak ki az alkalmazottaknak, a zöme még a gyári háttérképet sem cserélte le, Google accountról meg azt sem tudja eszik-e vagy isszák, használja a SIM névjegyzékét, meg az előre beállított céges Exchange fiókot.

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Kapanyél #446 üzenetére

    "Ezért nem is értem a WP-re váltókat, hogy egy picit gyorsabb de sokkal korlátoltabb rendszerért ugyanolyan retek minőségű készülékeket kapnak, mint amikkel a droidok is futnak."

    Kösz, hogy belénk rúgtál egy jót. :DDD
    Azért nézz meg egy Lumiát, vagy egy HTC-t itt, ha azok neked "retek minőség", akkor valami gond van nálad.
    A rendszer meg semmivel sem korlátoltabb mint egy iOS ezt nyugodtan ki merem jelenteni.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Bull1

    aktív tag

    válasz Kapanyél #452 üzenetére

    És még Instagram sincs rá!

    Ez komoly tényező...

    Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Kapanyél #467 üzenetére

    Én például nem használtam androidot, csak párszor volt a kezembe egy-egy ilyesmi készülék. Általában az iOS vs Android témában a haverok visszajelzése, tapasztalatok alapján szűröm le, hogy érzésre melyik is jobb. Azt tudom, hogy aki ismerősömnek iphoneja van, azok közül 10-ből 8 tuti hogy ha visszamenne az időben, újra megvenné, illetve ezt követően is iphonet venne. Androidos haverjaimnál sokkak, sokkal több bosszűságot látok. Apró bug-ok, amik ha kijönnek, felrobban az ember. Egyik haverom fogda a telefonját egyszer és belevágta a hóba, mert asszem hívás közben kifagyott vagy mi. Unokatesóm telefonja szemem láttára produkálta azt, hogy beszéd közben átváltott kihangosító módra. Persze az is lehet, hogy az androidnál a sok olcsóbb kategória viszi el az embereket arra a gondolatra, hogy maga az os nem kiforrott, és bugos. Lehet ha csak a csúcskészülékeket nézzük, nem lennének ilyen hibái.

    Például én is úgy vagyok, hogy iphoneról nem váltanék másra, és lehet inkább lenyelem az i5 számomra nem tetsző részeit, mintsem ismeretlen útra induljak, aminek a végén senki nem garantálja az elégedettséget. Főleg nem a haveri tapasztalatok alapján.

    @fsb1000: Nem olvastam végig a fórumot, csak bele-bele olvastam. De igazából én is azért szóltam a témához, mert éreztem a cikk egyes részein, hogy pontosításra szorul pár dolog. Pár olyan ténynek leírt részt tartalmaz, ami nem egészen helyes, és majd a cikkiró is idővel rájön, hogy ez nem hiányosság, hanem picit másképp van mint droidon. Mivel címlapos írás, illetve igen kényes témában született, sokan képesek ezt a szubjektív írást tényként felfogni. Szóval a lényeg, hogy fenntartásokkal kell kezelni a cikket. Illetve természetesen a ph-n kívül is tájékozódni kell, csak pl. egy szintetikus procitesztnél olyan nagy eltérések nem lehetnek. Persze lehet mindent több oldalról vizsgálni.

    [ Szerkesztve ]

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz Kapanyél #467 üzenetére

    Azért ha jobban belegondolunk ez az Iphone Vs. Android hitvita kb 2-3 éve nem másról szól, mint arról, hogy az Androidos emberkék mindenkit fanboyoznak, aki iPhone-t használ. Ez különösen igaz az olyan országokra (pl. Magyarország), ahol valóban státusszimbólumnak számít egy almás teló. Nekem volt mindegyik. Windows 6.5, Android, Blackberry, Windows Phone, Nokia Symbian, de a legvégén mégis az almásnál ragadtam le.
    Nem állok le a hitvitába, mert értelmetlen. Tessék kipróbálni, s ha tetszik, akkor lehet használni is.
    Meg sem tudom mondani mikor láttam utoljára igazi iPhone fanatikust, talán még az elsö iPad elött. Azóta inkább csak Android örültek vannak, akiket mindig valamilyen késztetés fog arra, hogy minden fórumon bizonyítsák, hogy az Apple milyen szar. Így volt ez, amikor jött az elsö almás teló, vagy ha valaki még emlékszik, akkor az elsö iPad bemutatása után mindenki rajtuk röhögött, hisz ilyen gépre senkinek sincs szüksége. A többit meg azóta tudjuk....
    Mielött valaki belémveszne nem, ezzel nem az Androidot szídtam, csupán a sok idiótát, akik foggal körömmel harcolnak és köpködik egymást a semmiért. Mindegy melyik oldalon.

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • agabe

    addikt

    válasz Kapanyél #467 üzenetére

    Nem bírálat volt részemről a szubjektivitás :)) és valóban érezhető a törekvés az objektivitásra, csak nem könnyű dolog.
    Észrevenni kisebb / nagyobb hibákat, ( vagy annak vélt dolgokat ) sokkal könnyebb mint összeállítani egy ilyen leírást.

    (#469) Mr. Teddy:
    Nagy valószínűség szerint pont az az ok ismerőseidnél amit te is írtál ...alacsonyabb kategóriás androidos készülékekkel sokkal nagyobb a szívás, viszont ha olyanok nem lennének sokan még mindig csak néznék távolról az okostelókat.
    Ha magad részéről nem váltanál olyanra amit nem ismersz az nem rossz dolog, hiszen sokszor valóban fölösleges jól működő dolgokat nem használni...de azért a felfedezés öröme sem rossz dolog :)

    (#470) Jaffafa:
    No igen... fanatikusok fölösleges energiákat tolnak egy-egy ilyen témába egymás ellen, pedig fölösleges, és kis nyitottsággal rájönnének lehetnek érdekes, jó dolgok az épp "utált" rendszerben is, és amíg nem próbálták nem tudhatják melyik jönne be jobban (lehet, hogy ugyanaz amit most használnak...de ugyanúgy akár megtetszhet egy másik is)

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #463 üzenetére

    Ha van 20GB-nyi zenéd az elmúlt 10 évből (mármint azóta gyűjtögetve), amik nincsenek feltöltve ID3 tag-ekkel

    Ja kérem, káoszból az iTunes sem tud rendet teremteni önállóan :D
    Persze, ha legalább annyira rendezettek a zenéid, hogy adott albumok mappánként rendezve vannak, akkor a mappát behúzva az iTunes-ba annak rögtön létrehoz egy lejátszási listát, amit kijelölve két kattintással kitölthető minden adata és album borítót is lehúzza hozzá, ha jól töltöd ki.

    Persze hogy lehet kivételeket hozni, de arra gondoltam, hogy a populáris alkalmazások közül az androidos verziók már fejlettebbek, funkciógazdagabbak.

    Én ezt pont fordítva tapasztaltam meg, főleg, hogy a legtöbb alkalmazást előbb iOS-re készítik el és azt portolják Androidra, néha eléggé lebutítva azt. Mondjuk én iPad-et használok és eleve érthetetlennek tartom, hogy annak az alkalmazásnak, aminek iOS alatt van smartphone-os és tabletes UI-ja is, Androidra csak a smartphone-os felületet készítik el, jó pár funkciót kihagyva.

    Most, hogy kipróbáltam direkt újból, látom, hogy hosszan kell nyomni az archívum dobozka ikonját, akkor előjön egy menü, amiben törölni is lehet...

    A beállításoknál megadható, hogy archiválás, vagy törlés legyen az alap ikon (tableten, ahol van hely mindkettő kint van [link]), de Androidon is hasonló, ott is csak egyik állítható be gesztusra, pedig jó lenne, ha irányhoz lehetne kötni, hogy egyik irányba húzva archivál, másikba meg töröl. Semmi sem tökéletes :)

    Androidon találtam egy olyan fasza soft-keyboard progit, amivel kényelmesen, az ujjaimra tudtam szabni a billentyűk méretét álló- és fekvő módban egyaránt.

    Részben igazat adok, mert nekem is hiányzik a Swype iOS-en, de vicces, hogy folyamatos írásnál iOS-en nem gépelek mellé, akár több oldalnyi szöveg beírásakor sem, de Androidnál, akárhogy testre szabom a billentyűzeteket, a pontossága akkor is gyengébb lesz (viszont a Swype-nak történő magyar diktálás nagyon bejön :) ).

    Az nem rendszerkép. Androidon egy rootolt, függetlenített, akárhogyan széthackelt, idejétmúlt rendszert is vissza tudok állítani.

    iOS-en nincs rendszerkép mentés (ami érthető, mert a jailbreak-et nem fogják támogatni, mint ahogy a régebbi rendszer visszatöltését sem támogatják), mert a használt backup megoldás rendszer verziótól függetlenül működik, szemben az Androiddal, ahol csak image mentés az ami korrektül működik, rendszer szintű, vagy akár külsős megoldás, ami 100%-osan ment mindent és azt rendszerverziótól függetlenül vissza is tudná állítani, úgy, hogy minden működjön is.

    Az aláírt iOS verzióról meg ne beszéljünk.

    Inkább legyen aláírt OS verzió, mint az a frissítési rémálom, ami az Androidot jellemzi, ha nem referencia készülékkel rendelkezel (még a Nexus készülékeknél is vicc, hogy régiónként eltérően frissíthetők az eszközök, míg iOS esetén egyszerre megkapja világszerte az összes készülék, pedig lényegesen nagyobb készülékszámról van szó).

  • Misi1979

    őstag

    válasz Kapanyél #467 üzenetére

    Nem a rendszert szidták, hanem az azt használókon gúnyolódtak. Trolling level 100. Szinte vártam, hogy mikor jön elő, hogy SJ maga volt az Antikrisztus és az Itunes az eszköze, hogy romlásba vigye a sok hipstert.

    Én anno egy S1-re voltam 2 hétig rákényszerülve. Nem tudtam megszeretni, még megszokni sem, pedig az tényleg egy kényszerhelyzet volt. Utolsó napokban már a dobozában pihent és inkább okostelefon nélkül mászkáltam.

    S2-vel önként vállaltam egy rövid együtt töltött időt. Kollégám szívott vele, újraindult a zsebében, nem tudott hívásokat fogadni, viszont nekem tetszett a készülék nagy kijelzője és az amoled..akartam egy esélyt adni neki. A market számomra katyvasznak tűnt, sok program el sem indult, főleg a tweakek, utilok. Érdekelne, hogy nálad milyen programok működtek jobban, szebben, több funkcióval droid alatt.. én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, olyan érzés fogott el, hogy "na, droidra is készítsük el gyorsan az adott programot, bár úgyis lewarezolják majd".

    Az, hogy a fb-ban nem tudod törölni a beszélgetéseket, érdekes probléma, most megnéztem, tényleg csak archiválni lehet. Mondjuk még sose töröltem facebook-beszélgetést, de el tudom képzelni azt a helyzetet, amikor szükség lehet rá. Vagyis.. ööö.

    A cikked végén található felsorolás meglehetősen impozáns. Csak kár, hogy tele van butasággal, csúsztatással, tévedéssel. Olvasás közben is az volt az érzésem, a prekoncepciód erős, az a cikk minden lesz, csak objektív nem - egy csontot dobsz majd az android vs ios tábor elé. Nincs gond ezzel, én is mosolyogtam a sok csúsztatáson, trollon.

    Felsorolás, hogy mik stimmelnek a listádon - szerintem.

    - első használat előtt (újratelepítés után) aktiválni kell a készüléket - ez így van.
    - nincs FM-rádió - dettó
    - nincs egyszerű fájl másolgatás - dettó, bár megoldható, már 3g-nél is volt JB program, amivel pendrive-ként használhattad a mobilod általad megadott tárhely-méretét
    - nincs alapvető hálózatkezelés (LAN) - ezt nem igazán értettem. Rádugom a gépre, bekapcsolt hálómegosztással és lan-kapcsolatként érzékeli a gép. Hogy a gép netjét használd kábelen keresztül, anno volt arra egy program, szerintem most is megvan.
    - nincs szabványos videó hívás - erre nem mernék megesküdni, bár még a facetime-t sem használom.
    - a legtöbb normális alkalmazás fizetős - számomra ez inkább előny.
    - nincs flash (sok bank weboldalán a belépés flash-alapú) - ez pl tényleg zavar! Pl Unicredit, heló!
    - a rendszer fájlrendszere teljesen izolált a külső forrásoktól, nincs átjárhatóság semmilyen szinten - heló, JB, ssh a barátod, bár a fenti pontnak is örülök, hisz kevesebb baci-lehetőség van, ugye ez androidnál elég markáns pont.

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Xero

    nagyúr

    válasz Kapanyél #463 üzenetére

    "Ha van 20GB-nyi zenéd az elmúlt 10 évből (mármint azóta gyűjtögetve), amik nincsenek feltöltve ID3 tag-ekkel..."

    Na itt van a kutya elásva. Nekem 150GB zeném van az elmúlt tizen x évből, természetesen normálisan tagelve. A világon semmi probléma nincsen vele. Gyönyörűen rendezett, kereshető, smart playlistekkel még jobban szűkíthető stb stb.

    Ahogy legtöbbször, úgy most is az derül ki, hogy a legtöbb problémát az iTunes-al kapcsolatban az ilyen-olyan zenék rendezetlensége okozza.

    Egyébként nem feltétlenül kell auto szinkront használni. Az iPodomon én sem használok. Ami kell azt átrántom playlistként, vagy akár trackanként is és kész.

    "Ugye alapból behúzza a GMail-es fiókot is a céges Exchange-em mellé. Itt balra elhúzáskor csak Archiválás van. Ha megnyitom, akkor a középső kis ikon is csak archivál."

    Exchange-el beállított GMail fiók kiválóan töröl. Nyilván ez Téged már nem boldogít, de szerepeljen azért a tény.

    "Telefonról telefonra? Vagy idegen PC-re, vagy PC-ről? Vezeték nélkül? iTunes nélkül? Mobilnet nélkül?"

    AirBlue Sharing 5$ Cydia-ba. Teljes értékű BT-t kapsz utána.

  • Matthu

    aktív tag

    válasz Kapanyél #463 üzenetére

    Ha bemész a mailfiók beállìtásokhoz, és kikapcsolod az üzenetek archiválása opciót, akkor az emaileknél ha balra húzod az ujjad a mailen, megjelenik a törlés.

  • narumon

    őstag

    válasz Kapanyél #463 üzenetére

    Ha van 20GB-nyi zenéd az elmúlt 10 évből (mármint azóta gyűjtögetve), amik nincsenek feltöltve ID3 tag-ekkel, akkor a szinkronizálásnál nem tudod egyesével kijelölni őket, mert az iTunes nem ad olyan szűrési feltételt, hogy "kijelöltek".

    Hmz, a telefonnál a szinkronizálás alatt a jobb oldali kis ablakban az mellé raksz pipát amelyik mellé akarsz :o

    Tehát azt nem tudom hogyan lehet a library-ből kijelölni 20 zenét, hogy csak azt másolja át a telefonra?

    Tipp: Nekem úgy 4TB-nyi FLAC-om van ezeket szoktam a telefonon hallgatni, hogy ne kelljen konvertálni amúgy is kell egy másik zenelejátszó mint a gyári. Fogsz egy szimpatikust és általában ezeknek van külön tárhelyük. (iTunesban telefont kiválaszt, és alul ezek külön jelennek meg). Ide símán total commanderből vagy intézőből (vagy bármi szimpatikus) áthúzod a zenét és kész még szinkron gombot sem kell nyomnod.

    Tipp2: Ne iTunest használj hanem valami más szoftvert ami neked jobban kézre esik. Nekem a iFunBox bevállt, de van még ezer másik.

    Telefonról telefonra? Vagy idegen PC-re, vagy PC-ről? Vezeték nélkül? iTunes nélkül? Mobilnet nélkül?

    Mobilnet nélkül nem. Vagy legalábbis azt nem tudom mert senkit nem ismerek akinek mobilnet nélkül lenne iphoneja. Nem mondod, hogy neked anélkül van??? Ha meg mobilnettel akkor fogod és küldesz egy emailt amihez csatolod. Mhmm lehet, hogy ehhez jailbreak kell? No ebben most nem vagyok biztos.

    Androidon találtam egy olyan fasza soft-keyboard progit, amivel kényelmesen, az ujjaimra tudtam szabni a billentyűk méretét

    Erre csak azt tudom mondani, hogy ha ilyen igényeid vannak akkor nincs más megoldás mint a Jailbreak. Onnantól meg csak válogatni kell a billentyű modok közül...

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • madgie

    titán

    válasz Kapanyél #518 üzenetére

    "Egyébként én a böngészőknél találkoztam azzal, hogy negyedannyit sem tudnak, mint Android-on"

    Hö? Mit? Torrentezni nem tudnak? :D Van olyan, amin normális, négyujjas gesztusvezérlés van, meg mittomén (nekem a gesztusok hiányoznak főleg a Safariból)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #517 üzenetére

    Én meg úgy gondolom, hogy a világon legjobbnak tartott tartalom menedzselő szoftverének illene a jelöletlen zenéket is tudnia kezelni.

    Az iTunes nem arra készült, hogy a mutyi zenéidet menedzselje, hanem arra, hogy a legálisan megvásárolt dalaidat rendszerezze, akár iTunes Store-ból, akár CD-ről begrabbelve kerül be a könyvtárba.

    Számomra teljesen apalvető, hogy kijelölök zenéket random egy listából és azokat akarom áthúzni a telefonra.

    Nekem is, még szerencse, hogy ezt alapból tudja.

    Amúgy meg mi van, ha van 800db teljesen különböző számom, különböző előadóktól? Pipálgathatom be egyesével a szinkron ablakban is.

    Még mindig jobb, mint könyvtárakban kavarogni Total Commanderrel és egyenként másolgatni az összevissza helyekről :)

  • narumon

    őstag

    válasz Kapanyél #534 üzenetére

    Pedig most éppen SGS3-al menő :)
    De várj év végéig majd nem győzöd számolni a PS4 meg xbox720 ígérgetéseket :)

    By the way én nem ilyenekre gondoltam, hanem a tipikus - Meghalt Bud Spencer, vagy a vaj mennyivel egészségesebb a margarinnál mert a hangyák azt eszik, stb stb.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • Xero

    nagyúr

    válasz Kapanyél #517 üzenetére

    "Én meg úgy gondolom, hogy a világon legjobbnak tartott tartalom menedzselő szoftverének illene a jelöletlen zenéket is tudnia kezelni. Számomra teljesen apalvető, hogy kijelölök zenéket random egy listából és azokat akarom áthúzni a telefonra. Ne kelljen már ilyen full alap dolgok miatt trükközni. Amúgy meg mi van, ha van 800db teljesen különböző számom, különböző előadóktól? Pipálgathatom be egyesével a szinkron ablakban is."

    Ne a program legyen már hülye, hogy a warez mp3 nincs megfelelően tagelve. Bármilyen CD-t rippelek egyből rántja hozzá a tageket adatbázisból. Ha viszont alternatív forrás van, és nem megfelelő a tagelés, akkor neki kell állni és megcsinálni. Egyszer kell végig csinálni, utána ha megint belefutsz ilyenbe, akkor egyből javítani.

    Mellesleg egy pipa az iTunes-ban, hogy kézzel manageld az iPhone-on a zenéket és ne szinkronizáljon. Így importálni sem kell, csak kijelölöd mondjuk Explorer-ben, vagy TC-ben a zenéket és szépen drag&drop-al rádobod az iPhone-ra az iTunes oldalsávjában. Ez is ugye evidens lett volna, csak kicsit körül kell nézni a programban.

    "Megtéveszt, hogy a GMail progi a Beállítások menüben gyakorlatilag csak egy verzió info erejéig szerepelteti magát. A Mail, kontakt, stb. almenüben meg már a Mail programot állítod be, nem a GMail-t.
    Egyébként meg ha a rendszer natívan támogatja a GMail-t, ill. létezik hozzá külön alkalmazás is, ugyan mi vinne rá, hogy fölvegyem még külön mail (exchange) fiókként (is)? "

    A büdös életben sem használtam GMail app-et. A gyári Mail van beállítva exchange-ként két fiókra amióta csak lehet. A contactjaimat szépen csoportosítva (magán-üzleti) iCloud-ban tárolom, így kiválóan használható iOS - OS X vonalon.

    "Nekem mondjuk nem okoz gondot a frissen vásárolt telefonomat föltörni és PayPal-lel megvásárolni egy kvázi nem hivatalos store-ból egy 1100 Ft-os segédprogramot, de maradjunk annyiban, hogy ez nem a legelegánsabb megoldás."

    Nem az elegancia volt a kérdés, hanem az, hogy megoldható. Sosem volt rá szükségem így engem pl nem is igazán érdekel. :)

  • Xero

    nagyúr

    válasz Kapanyél #563 üzenetére

    Azért megnézném, hogy bele mernél-e kézzel nyúlni olyan szinten egy Android-ba, mint ahogyan én szoktam plisteket mókolni iOS-en. :U

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Kapanyél #566 üzenetére

    Na hát meg kell érdeklődni a topikban, nincs-e kedve valakinek összedobni egy leírást, mit hogyan kell. Ilyen kezdő faq. Még nálam is van, hogy néha előjön egy két dolog, hogy miképp kell csinálni. Maga az a topik annyi kérdés-válasz kombót tartalmaz, és sorra jönnek ugyanazok a kérdések. "Miért zárol a kártyáról első app vásárlásnál pénzt", "Hogyan tudok itunes-szal szinkronizálni" és stb. Akár az utolsó oldali "negatívumokon" is végig lehet menni, és megválaszolni. Lehet akár Jailbreak szekciót is írni, mivel már lehet erről nyíltan beszélni, bár a szifon.com oldal igen részletesen veszi az aktuális dolgokat. Talán a jb után elérhető funkciók izgalmasabbak lehetnek.

    @Xero: iOs 6-tól kezdve nem lazult egy kicsit a BT politika? Már van ilyen kapcsoló is benne, hoyg mely appok használhatják a BT-t, nem bővültek a protokollok?

    [ Szerkesztve ]

  • Bull1

    aktív tag

    válasz Kapanyél #588 üzenetére

    - nincs FM-rádió
    Nem is kell.

    XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

  • Xero

    nagyúr

    válasz Kapanyél #588 üzenetére

    "Jogos, végülis minek, ha tökrejtett a fájlrendszer.
    Néhány fizetős alkalmazással azért van lehetőség NAS-ról is lejátszani filmet."

    Mivan? Még mindig nem értem ezt a LAN dolgodat.
    Egyrészt az Apple legtöbb megoldása (desktopon és mobil fronton is) adatbázis központú. Tehát teljesen felesleges Neked hozzáférni a filerendszerhez. Ha mégis ilyen igényied vannak, akkor JB:
    [link]

    Nas-ról, hálózati megosztásról akármiről. Ahogy már említettem Plex-el még több lehetőséged van. Akár a világ másik végéről is nézheted a gépeden tanyázó filmet, sorozatot és hozzáférsz a teljes iTunes libraryd-hez:

    "Nem. Előbb indítsd el a kívánt programot, aztán válaszd ki az adott tartalmat, benne.
    (De ha föltöröd az iPhone-od, beállíthatod az alapértelmezett böngészőt legalább!)"

    Még mindig az a baj, hogy filerendszer szinten gondolkozol.

    "Majd keresek egy másik programot hozzá, hátha az majd befoltozza ezt a hibácskát."

    Leírtam. Camera+.

    "Állítólag nem is kellenek, a rendszer intelligensen kezeli."

    Nem csak állítólag. Ténylegesen is. Ettől függetlenül JB nyilván megoldja.

    "Hát ja. Belépek Mobilarénán, átdob egy link a Logout-ra, be kell jelentkezni. Visszalépnék, újra be kell jelentkezni."

    Semmi ilyen problémám nincsen.

    "Állítólag ez jó."

    Nem csak állítólag.

    (#592) Kapanyél: Ami nem jó megállapítás, azok nagy részére már itt rámutattam, vagy valamelyik iPhone topicban. Ez kb a lista 75%-át lefedi. A gond az, hogy az ember egy idő után megunja ugyan azt szajkózni.

    [ Szerkesztve ]

  • irgum

    addikt

    válasz Kapanyél #592 üzenetére

    Lehet szeretni ezeket a kütyüket, de mégis csak használati tárgyak ezek. Ezért az ilyen hosszú írások, elemzések már-már megmosolyogtatóak nekem. Mennyi vélemény, mindkét oldalról, de sehol egy egyetértést jelző szó. Teljesen értelmetlen, tudod milyen vitákra ad okot ez a téma. Már modi is tisztította a topikot.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #588 üzenetére

    Nem menthető le a rendszer image és nem állítható vissza a régi rendszer. Amit az iTunes csinál, azt megcsinálja az összes* gyártó saját szoftvere.
    * túloztam, nem ismerem az összes androidos telóhoz adott szoftvert

    Csak egyetlen szoftvert mondj, ami képes egy normális backupot készíteni Androidon, mint ahogy az iTunes. Csak egyet..

  • narumon

    őstag

    válasz Kapanyél #588 üzenetére

    "- egyedi csengő- és jelzőhangot körülményes beállítani
    Az. Na és? Csak ritkán kell, kibírom, OK."

    Nem körülményes már írtam. Sokféle megoldás van, az ÁLTALAM legkedveltebb: audiko.net itt található több százezer csengőhang (nem nagyon van olyan amire rákerestem és nincs), letöltöd és berakod a csengőhangok közé. (vagy unlimtones pl)

    - nincs alapvető hálózatkezelés (LAN)
    Jogos, végülis minek, ha tökrejtett a fájlrendszer.

    Ezt nem értem ez alatt mit értesz már korábban is kérdeztem. Bármit elérhetsz az iphone-ról is. Mire gondolsz?

    - nem szabható testre kellőképpen a billentyűzet
    - nem cserélhető a billentyűzet

    JB-kel igen.

    - nincs szabványos videó hívás
    Majd lesz. Vagy nem.

    Ez alatt mit értesz? Saját megoldásuk van alapból a telefonon, vagy skype pl. Mit szeretnél használni erre ha már a skype sem elég jó neked?

    - nincsenek gyors-hivatkozások a WiFi, BT, GPS és adatforgalom gyors ki-bekapcsolásához
    Állítólag nem is kellenek, a rendszer intelligensen kezeli.

    Azért ha nagyon szeretnél vannak ilyen programok. Még olyan is van ami gesture-okre működik (sőt mintha hangvezrélésest is láttam volna már)

    - a helymeghatározáshoz mindenképpen szükséges a GPS bekapcsolása (pl. időjárás előrejelzéshez
    Jogos, nem mindig kapcsolja be a GPS-t. Igazából nem tudni, mikor kapcsolja be a GPS-t. Vagyis de, valami kék nyíl... vagy lila... ja nem, kontúros vagy átlátszó nyíl. Mindegy, majd megjegyzem...

    Ezt sem értem. Ha valami használni szeretné akkor bekapcsolja - ha meg nem használja semmi akkor kikapcsolja. Ez miatt még soha nem érdekelt, hogy be vagy ki van-e éppen kapcsolva. Ha nagyon érdekel akkor biztos jelöli valahogy, de én több éves iphone userként nem tudom neked megmondani, hogy jelöli ennyire számít. (Tényleg számít?)

    - Facebookban és Messengerben nem törölhetők az üzenetek (csak archivál)
    Ne legyenek kényes levelezéseid és ne tudja más a jelszavad, legyen kódzárazva a telefonod is, én vagyok a hülye.

    De miért? Beállítás kérdése. Nekem pl nem archivál hanem rögtön töröl. Akkor meg nem értem...

    - nincs flash (sok bank weboldalán a belépés flash-alapú)
    Nem, nincs minden banknak saját applikációja! És igen, utálom én is Flash-t, de attól még nincs. És sok oldal használja. És értem én, hogy HTML5, de attól még mindig nincs.

    Ezt elhiszem, hogy zavaró tud lenni, ha még én nem is találkoztam ilyennel. Raiffeisen, CIB bank, egyik sem flashes ráadásul a raiffeisennek nagyon jó az appja, mióta van azóta telefonon csak azt használom. (sőt sokszor számítógép helyett is, mert egyszerűbb, gyorsabb). Más sok flash only oldalt sem tudok mondani. Persze nem mondom, hogy én nonstop böngészek az iphone-on de amikor igen akkor még egyszer sem futottam bele ilyenbe. (tényleg van?)

    - nincs automatikus szövegtördelés és helykitöltés egyik böngészőben sem
    Ne akarjam kinagyítani a szöveget, jó az úgy, ahogy megszerkesztették!

    Ezt megint nem értem? Milyen szöveget nem tudsz nagyítani? Bármit lehet nagyítani..... kicsit pontosabb megfogalmazás kellene, mert így nem értem.

    Most tényleg én vagyok ennyire gyökér, vagy még mindig elbeszélünk egymás mellett?

    Nagyrészt elbeszéltek egymás mellett szerintem.
    Én csak egyet kérdeznék. Tényleg olyan nagy gond az a jailbreak, hogy kézzel-lábbal tiltakozol ellene? drodion a ROM csere az meg nem gond? Mert lássuk be amint van jailbreak akkor minden gondod megoldódik nem? Akkor mi a problémád? (és ezt most tök komolyan kérdezem én segíteni szeretnék nem kötözködni)

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #588 üzenetére

    - nincs flash (sok bank weboldalán a belépés flash-alapú)

    Azt ugye tudod, hogy Androidra sincs már? Az, hogy egy régi, még ICS-re fejlesztett megoldás még működik JB-en, az csak véletlen, semmi nem garantálja, hogy egy frissítés, vagy az 5.0-s Android kiadása után a továbbiakban is használható lesz. Már most alig 2-3 böngésző az, amelyikkel képes együttműködni és azt is elég bugosan teszi (igaz, soha nem volt valami stabil és gyors).

    [ Szerkesztve ]

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Kapanyél #588 üzenetére

    Ha jól látom, miközben épp utaztam, már válaszoltak neked erre. Szóval láthatod, kb minden megoldható, max ami amit fizikailag nem tud, pl. FM rádió. Természetesen ez nem a dolog nem zsákbamacska volt, specifikációját te is olvastad vásárlás előtt gondolom.

    Amit előttem írt narumon kolléga ennyivel egészíteném ki:

    - nincs automatikus szövegtördelés és helykitöltés egyik böngészőben sem
    Ne akarjam kinagyítani a szöveget, jó az úgy, ahogy megszerkesztették!

    Ezt én sem igazán értem, mert nekem a windows alatt a firefox sem gondolja újra egyes oldalak szerkezetét, max nagyítani tudok bele. Ellenben, ha felmész egy hoszabb szöveget tartalmazó oldalra, pl. safariban megnyitsz egy index cikket, akkor a böngésző sávban megjelenik egy "reader" (lehet magyar nyelvben le van ez fordítva) gomb. Nyomj rá. Elképzelhető pont az a funkció amire te gondoltál.

    Mellesleg azt tudom tanácsolni, hogy ne keresd a hibát. Én is kerestem olyan appot, ami azt csinálja, hogy a kedvenc sörömet a dock csatlakozón keresztül kicsapolja, de nem találtam, letettem erről :(
    Inkább használd, szokd meg, majd ha valami funkcionalitás tényleg hiányzik, és a gugli nem lesz a barátod, akkor írj az iphoneos fórumba. Készséggel segít mindenki. És ott nyugodtan lehet beszélni bármilyen problémáról, mert nincsenek trollok, akik lépten nyomon provokálnak valamilyen vitát, teljesen fölösleges dologról.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz Kapanyél #640 üzenetére

    Ne akadj fent ezen. Nekem is furcsa volt. Hagyd bekapcsolva, az akkuidot egyáltalán nem befolyásolja. Ha ismert a hálózat rácsatlakozik és használja, ha nem akkor megkérdez, ha nincs hálózat akkor marad a mobilnetnél. Ugyanazt csinálja, amit teis tennél csak magától. Kényelmi szolgáltatás. Hova kell ennél jobb, intelligensebb?

    Ha meg mindent nyomkodni akarsz, akkor az android a te kütyüd, basztathatod egész nap, hátha jobb lesz. :)

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #640 üzenetére

    Ha semmilyen BT eszközöm nincs, vagy nem használom, csak naponta 2x, vagy nincs mindig szükség arra, hogy WiFi-n lógjon a telefon, akkor miért ne kapcsolnám ki? Menet közben meg ne keressen eszközöket meg hálózatokat, ha én nem akarom.

    Esetleg azért, mert nem is keres mert az automatikus keresgélés itt is kikapcsolható?

    A GPS-t pedig az Android is jól kezeli, az is csak akkor kapcsolja be, ha valami pontos pozíciót kér.

    Androidon nem mondhatod meg, hogy adott alkalmazás csak GSM alapú pozicionálást használhat, míg másik kapcsolja be a GPS hardvert is, iOS-en ezt minden egyes alkalmazásnál megadhatod külön.

    Ugyanígy vagyok a 2G/3G váltással is: miért legyen bekapcsolva a 3G modem, ha bőven elég a szinkronizáláshoz nap közben az EDGE is?

    Ez picit öngól, mert a CM romok kivételével ez a funkció Androidon sem rakható ki gyorsgombra, max olyanra ami belök a beállítások menü megfelelő helyére :)

  • nord_

    veterán

    válasz Kapanyél #640 üzenetére

    Egy hónapja használom lelkesen a kapcsolókat (wifi, adatforgalom, 3G, BT), de érdemi változást az akkuidőben nem tapasztaltam… Pont mint anno az alkalmazások kilövésénél. :)
    Van néhány jailbreakes dolog, ami igazán kiváló, mint pl. a multitasking gestures. Ezt még az iPaden szerettem meg: 'legyintésekkel' váltani az alkalmazások közt és teljesen elfelejteni a Home gombot, baromi jó. :)

  • Xero

    nagyúr

    válasz Kapanyél #685 üzenetére

    Már a Firewire mellett is vicces volt az USB. Az árából fakadóan nyilván jobban elterjedt, de gyengébb megoldás. Az USB 3 hozza a kellő sebességet, de funkcionalitásában még mindig elmaradott. A Thunderbolt reményeim szerint jobban el fog terjedni, hiszen ugyan úgy fürtözhető, mint a firewire és bőven van benne lehetőség az előrelépésre.

    (#687) hobizoli: Vitte a magyar helyesírás szabályai könyvedet is? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Kapanyél #686 üzenetére

    Androidon volt ilyen böngésző? De mi alapján tördelte át a szöveget, nem értem? Most teszem azt, itt ez a ph fórum, ezt a windowsos firefox-szal is csak zoomolni tudom, nem tördel semmit. Az olvasó funkció safariban meg kb azt csinálja amire gondoltam, hogy gondolsz, de ezek szerint nem :D

  • őstag

    válasz Kapanyél #686 üzenetére

    Az csak arra jó, hogy mobil nézettel nem rendelkező weboldalakat is egy egyszerűbb nézetben jelenítsen meg.

    Ennek így semmi értelme nem volna.

    Pontosan arról szól, hogy az adott cikket - és nem weboldalt, tele JavaScripttel - a megfelelő betűméretben jelenítse meg, sőt képekkel együt. Ezt tudja már a Blackberry új rendszere is a BB10. OLVASÓ funkció!

  • emvy

    nagyúr

    válasz Kapanyél #685 üzenetére

    Bar meg sose volt Apple cuccom (*disclaimer: most lehet, hogy kenytelen leszek hasznalni), de latni erdemes, hogy a Lightning mas es masra valo, mint az USB. Ezt legjobban itt vilagitjak meg:

    http://news.ycombinator.com/item?id=5312762

    while (!sleep) sheep++;

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #685 üzenetére

    De minek?

    Az előző dokk port majd 10 évig kiszolgálta az Apple-t és a tartozék gyártókat, ez az új csati is legalább ennyi ideig képes lesz erre. A microUSB már most néhány tekintetben elavulttá vált.

  • agabe

    addikt

    válasz Kapanyél #588 üzenetére

    Valoban az lehet megoldas, ha az altalad felvetett hianyossagok / nem tetszo tulajdonsagokra megirjak olyanok a lehetosegeket amikrol tudnak. Egy reszere mar volt aki irt, raadasul azokat a teruleteket nem ismerem :)

    amikre tudok megoldast (mondjuk ha JB kell valamihez azt felmegoldasnak tartom), es benne van a listatban:

    a bongeszo benazasat ugy oldottam meg, hogy chrome-ot hasznalok. jo nehanyan iphone tulajok sem tudjak, hogy azzal nincs problema a PH!-n sem, meg egyeb helyen...mukodik, stabil es jo.
    flash tartalmakhoz puffin browser...bar az sem jo mindenre sajna, de sok helyen rendesen mukodik.

    sms kezbesitesi jelentes JB utan elerheto, es jol muxik...bar azt nem ertem miert csak JB utan van ra lehetoseg amikor nem kell hozza mas, csak az amugy is meglevo informaciok kijelzese...talan apple nem tartja fontosnak, igaz sms-t sem sokat kuldok viber, whatsapp, fb chat mellett, mert szinte folosleges (es nem a penz miatt, hanem mert mindenki azokat hasznalja andoridon is)...hivatalos ugyben meg leginkabb email. sms mintha kipusztuloban lenne, de ennek ellenere tenlyeg hulyeseg hogy nem jeleztetheto ki normal allapotban ha valaki kivancsi a kezbesitesre.

    Led segedfeny sotetben akkor vilagit miutan megnyomjuk a fenykepezo gombjat. eloszor csak a fokuszhoz, azutan meg villan egy nagyobbat a kephez. igaz ha csak fokuszalni akarnal fenykepezes nelkul, akkor a kepernyore bokve nem vilagit a led...azt nem ertem en sem miert, de vegulis fotot sotetben (eleset) lehet kesziteni, es ez a lenyeg.

    a gps-t (pontosabban a helymeghatarozast ami tartalmazza a gps-t is, es nem lehet kulon kapcsolni a wifi es cellainformacioktol) en sem ertem miert kell mindenkepppen bekapcsolni amikor csak cellainformaciok, es wifi jelek alapjan is 50meteres pontossaggal belovi hol van a telo lakason belul (amikor a gps muholdakat nem latja)...de mondjuk ez nem zavar, mert a beallitasok/adatvedelem/helymeghatarozas/rendszerszolgaltatsok alatt szinte mindent kikapcsolok, csak az iranytu kalibraciojat hagyom bent...a tobbi folosleges szamomra...de pl az idojaras igy is frissul (most kiprobaltam wifi-t is kikapcsolva csak 2G-n is (3G-t is letiltottam kivancsisagbol, mert logikusan ugy is kell mennie ha wifi-vel, 3G-vel megy, de sosem lehet tudni)) , akkor is ha a helymeghatarozas menun belul kikapcsolva hagyom az idojaras hozzafereset (terkep, google maps engedelyezve van, hiszen azoknak az a lenyege), szoval a helymeghatarozas be van kapcsolva, de miutan csak terkep es az iranytu van engedelyezve, igy nem is kapcsol be terkep hasznalaton kivul. Most nem tudom megmondani mi tortenne ha elindulnek Budapestrol akkor idojaras app mit csinalna....gondolom, hogy maradna Budapest-en, es annak az infoit irna ki, de mivel jelenleg idom nagy reszet itt toltom igy ez is megfelel, ha meg kell mashol, akkor max engedem annak is egy kis helyhozzaferest.

    A tobbi felvetesre (amire nem irtal te sem valamit, es mas sem) nem tudok semmit mondani (lehet valaki fog majd meg valamire amirol korabban nem esett szo), es a szemelyre szabhatosag androidhoz kepest korlatos JB nelkul (azzal is csak egy szintig lehet elmenni).
    Ez lehet valakinek keves, ha mar megszokta, hogy tobb mindent allithat, de akiknek ez a termeszetes, mert nem hasznalnak androidot azoknak tuti nem fog hianyozni,mert nem is tudnak rola (egyeni igeny, es korabbi tapasztalatbol fakado ismeret kerdese)...most epp en sem hianyolom ezeket, elvagyok azzal ami van ( androidon is a gyari holo kinezetet hasznaltam, es nem nagyon szabogattam a kinezetet...ezt a reszet asszem csak meguntam, de lehet egy ev mulva ismet szivesen fogom allitgatni)

    ja...fm radio nexus4-ben sem hianyzott (ott sincs), es mas telokon sem hasznaltam 1-2 alkalomnal tobbszor, de ez is egyeni felhasznaloi szokas kerdese.

    Nem vagyok egyik rendszer rajongoja sem, es en is szeretem kihozni mindegyikbol amit lehet...de csak ami erdekel, ezert amit androidon nem hasznaltam ki az nem fog iOS-en hianyolni.
    Persze vannak dolgok (widgetek, gyorsikonok, file masolas nehezkessege...meg biztos van ami nem jut most eszembe) amik hianyoznak, es JB ezeken tud sokat segiteni, de most JB-t is leszedtem, es elvagyok gyari allapoton, mikozben orulok, hogy nem kell 5col kozeli, vagy akar afeletti keszuleket magamnal tartanom, mert kutyumaniaskent alsobb kategorias hardveru telokat nem tudnek mar elvezettel hasznalni.

    Mit fogok egy ev mulva hasznalni? Fogalmam sincs. Majd olyat ami akkor jobban tetszik mint a tobbi es tok mindegy, hogy android, vagy iOS rendszeru lesz (wp-t jelenleg nem annyira preferalom, de egy ev sok ido, meg az is befuthat nalam).

  • madgie

    titán

    válasz Kapanyél #763 üzenetére

    Androidon hogy zenélek? Dobálhatom a zsetont tonnaszám, akkor sem lesz alkalmas a latency miatt.

    iOS-re amúgy millió jó médialejátszó volt, de a Dolby berágott tavaly év végén, hogy a készítők (nem az Apple!) nem fizetnek jogdíjat, így azóta felemás helyzet van: a legtöbb nem támogatja az AC-3 hangokat, pár kevésbé jó már igen, jópénzé' :( És igen, elérkeztünk ahhoz a részhez, hogy csak ezért ment a JB az iPad-emre: ott az XBMC. Ingyenes, mindent mindenhonnan játszik. Maga a Jailbreak amúgy nem bonyolultabb, mint root jogokat adni magadnak Androidon. A JB macera, az bezzeg nem?

    UPnP-t amúgy majdnem minden appstore-os progi lát, SMB már ritkább, de a Dolby macera előtt nagyon jó kis programok voltak, jórészt 99 centért (akcióban ingyen is).

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Kapanyél #763 üzenetére

    Most lényegébe a fájlrendszerrel kapcsolatban, mire van szükséged? Az iPhone saját fájlrendszeréhez szeretnél hozzáférni, vagy szeretnél egy fáljböngészőt, amibe egyszerűen berakhatod a fájljaidat?
    Mert utóbbira van sok megoldás. iFiles (AppStore-os), most kijött ez a Files alkalmazás, ezen agyalok még, hogy megveszem én is.

    Ezekbe a progikba tudsz pakolni saját állományokat, és tudásuktól függően vagy appon belül megnyithatod, vagy ha van rá speckó app, azzal megnyithatod az adott fájlokat.
    Fájlokat másolni ide tudsz ituneson keresztül, de nem szinkronizálással, hanem az alkalmazások listája alatt van egy másik lista, ahol közvetlenül az app mappájába tudod rakni a saját fájlaidat. De ilyen alkalmazások dropbox, gogledrive és egyéb felhőtárhelyekből is tudnak fájlt levenni. Vagy még ami szokásos, hogy létrehoznak webszervert, böngészőben beírod a címet és feltöltöd. Vagy vannak olyan progik, amit említettek már, itunes helyett, pl. az iFunBox, amivel meg tudod nyitni a telefon könyvtárszerkezetét és közvetlen az app dokumentumok mappájába tudsz bármilyen fájlt felmásolni. Ez utóbbihoz igaz nem tudom kell-e a telefonon JB-nek lennie, de ha jól tudom nem kell. Ja meg is néztem nem kell: iFunBox. Ingyenes és nézegetheted a fájlokat a telefonon. Ez már tényleg total commanderes másolgatás.

    Ha az iphone tényleges globális fájlrendszerét nzzük, ahhoz appok nem férhetnek hozzá. Tehát minden appnak megvan a kis helye, oda azzal azt csinál amit akar, de máséhoz nem férhet hozzá. Persze vannak speciális helyek, fotók, zenék, amiket olvashat. Ez a struktúra teszi lehetővé, hogy stabilan működjenek az appok, és mindenféle hibás app ne tegye a rendszert használhatatlanná. Ugyanakkor Jailbreak után minden fájlhoz hozzá lehet férni. Cydiából letölthető a hasonlóan iFile nevű alkalmazás. Ezzel telefonon belülről, körbe tudsz nézni, átírni amit akarsz.

    Szóval a fájlrendszerrel kapcsolatban valami ilyesmire gondoltál?

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz Kapanyél #763 üzenetére

    " De azért más fájlrendszert hadd érjek már el vele.
    Tehát továbbra is állítom, hogy sokkal-sokkal körülményesebb a melóhelyemen található szerver megosztását elérnem, onnan fájlokat fölmásolnom a telefonra (WiFi-n), megnyitni és szerkeszteni, tovább küldeni, stb."

    Erre egy kiváló megoldás a FileBrowser, vagy az iFiles. Ez utóbbi csak cloud szolgáltatásokhoz és FTP/SFTP-hez jó.

    "Az otthoni NAS-ról történő média lejátszásra már találtam kizárólag fizetős alkalmazásokat, de azok közül is a legtöbb csak akkor ment, ha bekapcsoltam a NAS-on az iTunes szervert vagy DLNA-t vagy UPnP-t vagy valami "okos" szolgáltatást."

    Az AcePlayer lejátszik FTP-ről, Samba-ról és DLNA-ról is. Bár nekem ebből egy régebbi-másik verzió van, de ránézésre nem sokban térnek el.

    A többire nem tudok mit reagálni. Ha így érzed, hát így érzed. Nekem nem probléma havonta pár €-t kiadni app-ekre. Ha havi szinten elköltök 2L benzin árát app-ekre, akkor már sokat mondtam. Az egyetlen komoly kiadás a Navigon volt anno.

Új hozzászólás Aktív témák