Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz zsigus #42 üzenetére

    Tehát.

    1) A fizikai oldala a dolognak, hogy mi is van benne. Sajnos az iFixit teardownja nem említi meg (viszont szép színes), egy STMicroelectronics accelerométer van az iPod Touchban, említi a Wikipedia (sajnos most blackout van), és egyéb oldalak (két link).

    Giroszkóp alkatrész csak az iPadtől, iPhone 4-től és a 4G Touch-tól kezdve van, ez egy szimpla tény, nem vitatható szerintem.

    2) Az elvi oldala a dolognak. Mit is ad vissza egy accelerométer nyugalmi állapotban? A három tengely mentén szétoszlik 1 egység gravitációs erő. Itt van, hogy az iOS hogy definiálja a tengelyeket (lásd az ábrát). Attól függően, hogy hogyan tartod a telefont, más tengely lesz a "domináns", ennyi bőven elég az orientáció érzékelésére, sőt a játékok többségének is bőven elég.

    3) Mire is jó a giroszkóp? Relatív elfordulást mér a három tengely körül ahogy mozgatod a telefont, majd nyugalmi helyzetben nullákat ad vissza. Ezzel szemben az accelerométer folyamatosan adja az állást, szerinted melyik alkalmasabb az orientáció meghatározására?

    4) Ez csak afféle széljegyzet, a telefonok túlnyomó többségében (kezdve az N82-től és kortársaitól) accelerométer van, a giroszkóp az i4 óta kezdett el megjelenni. Androidon most találtam egy frankó programot, a Sensor Listet, ami kilistázza tételesen az összes hardveres és virtuális szenzort a telefonban, és grafikonra rajzolja a nyers kimenetét ha kéri a tulaj. Ha van a közeledben Android, szerintem nézz rá :)

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

Új hozzászólás Aktív témák