Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cantus

    tag

    Jómagam is hallássérült vagyok. A bal fülemre tökéletesen hallok, a jobbra viszont egyáltalán nem. Így van fogalmam arról is milyen az igazi hallás és azt is tudom milyen a csontvezetéses technológia. Nekem jobb oldalt egy BAHA implantátum dolgozik. Ez azért komolyabb cucc, mivel a bőröm alatt is van egy mágneses implantátum a koponyámba fúrva és arra csatlakozik kívülről rá a készülék. Ez a rendszer ugye, csak kívülről rezegtet, nincs beültetve semmi, amivel segítené a rezgés átvezetését. Sajnos azt kell mondjam sem ez a rendszer, sem az implantátum meg se közelíti azt a minőséget, amit a bal fülemmel hallgatok, tehát amit a legtöbben egy sima fülhallgatóval hallhatnak. A hang tompa, dobozos, azt szoktam mondani, olyan, mintha egy dobozba lenne a fejem zárva és ott szólna valami hang.

    Ugyanakkor abban tökéletesen igaza van a cikkírónak, hogy egy hallássérült számára akár a "mennyországot" is tudja jelenteni egy ilyen készülék, annyira pozitív a hatása. Annak tehát, akinek rendben van a hallása semmilyen körülmények között nem látom értelmét, de bizonyos hallássérülteknek nagyon tetszeni fog.

Új hozzászólás Aktív témák