Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #99094528 #44 üzenetére

    Nem vita volt ez, egészséges eszmecsere.
    Ami írtam tartom, szerintem a te géped már minden csak nem hordozható. Ezért hasonlítottam - nyilván ironikusan - desktophoz. :)
    Egyébként ahova tényleg ekkora erő kell, CAD, videóvágás, stb.. oda inkább választanék asztalit mert jobban számít a kraft mint bármi más. Ott meg mondjuk 100-150W-ból nyilván sokkal több jön ki erőben.

    De a lényeget leírtad, azzal egyetértek - és ezzel szokott a legtöbb gond lenni, hogy adott user saját preferenciából kiindulna nem tudja megérteni, hogy másnak egyszerűen másra van szüksége.
    Szóval a lényeg, hogy legyen 11-17" range, 0.8-tól 3.5kg-ig és utána majd a kedves user kiválasztja, hogy melyiket szeretné használni. CAD-re megveszi utóbbit, vegyesre egy köztes gépet. Minden egyébre vagy épp egy 45kg csaj meg a vékony 13.3-as 1kg-os notit.... pirosban. :D

    szerk: Az arányok is mások szerintem. Nagyon sok embernek a tablet szint is elég tartalomfogyasztásra. Munkára pedig jóval nagyobb szvsz az irodai arány mint a WS-t kívánó feladatok. Egyszerű logika szerint is: minden valós feladat mellé ott van a komplett háttérterület, ügyvitel, sales, pénzügy, stb, stb... ott elég irodai munkára bármi. Persze az 1kg, 10mm sem kritérium nyilván. :)
    De még azt mondom, hogy a "valós IT termelésben" is elég sokszor egy átlaggép. Kódolni is lehet U-s procin. Nem kell mindenkinek compile (ami mondjuk megint sokszor annyira optimalizálatlan, hogy hiába teszel alá pl. több magot) vagy VM futtatásra gép még ott sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák