Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    Jó cikk lett, de én így ránézésből messze elkerülném ezt a gépet.

    Főképp a magas hőmérsékletek miatt, de szerintem ilyesztő a belső elrendezése is. Alig van rögzítve az alaplap, nincs HDD keret, és ha jól látom semmi merevítés nincs a műanyag burkolaton kívül.

    Kár, hogy ebbe az irányba mennek a gyártók, mert a mostani hardverárak mellett már nagyon is versenyképesek ezek a laptopok. Asztali fronton már csak a CPU, RAM, VGA trió ennyibe kerül.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz ->Raizen<- #47 üzenetére

    öszintén szólva szerintem az eGPU a jó megoldás notis gémerkedésre, de sajnos a gyártók még nem jöttek erre rá és kis túlzással annyiba kerül csak egy eGPU doboz meg egy videókártya, mint ez a gép. :(

    Ez a gép meg tökéletes példája annak, hogy papíron jól néz ki, a gyakorlatban meg előjönnek a szarvashibák. Nekem csak a hűtésével van bajom, a márkával, hardverrel semmi.
    Ettől még valószínüleg best buy, de ez főleg a gémer notebook piacot minősíti.
    Meg az asztali PC-két is, mert már lassan versenyképesek lesznek a gémer notik az asztali hardverek áraival.

    Érdekes az Acert sokan szidják, és nálunk mégis nagyon kellemes tapasztalatok voltak tényleg alsókategóriás Acer gépekkel. Aspire 5750ZG-m olyan szerelhetőséggel és masszivitással rendelkezett, mint egyes üzleti gépek, nagyon szerettem azt a masinát, jól szolgált. Ugyanez barátnőm 5742Z-jével... pedig egyik sem volt kímélve. De lehet csak ez a két modell sikerült nagyon kellemesre (1.-2. gen. Core i Pentiumok voltak bennük)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz ->Raizen<- #49 üzenetére

    az asus rog g751jy notimnak is 90 fokos volt a procija az i7-es pedig ott aztán jóval masszívabb volt a hűtés

    No comment... tökéletesen mutatja ez is, miért fából vaskarika a gémer noti.
    Félreértés ne essék: nem a CPU, hanem sokkal inkább a mostanában divatos gyenge minőségű alaplap élettartama miatt fanyalgok. Mondjuk ilyen hőmérsékleteknél már a CPU forrasztása is veszélyben van szerintem, meg akkor már a nem MXM modulos videókártya is problémaforrás.

    Tudom senki sem cseréli a hardvert egy notebookban, de nem mindegy, hogy ha valami tönkremegy, akkor mennyire egyszerű lesz javítani.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák