Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zalanius

    tag

    válasz dabadab #5 üzenetére

    +1
    Visszatérő negatívum ez a cikkekben, és egyszer tényleg kíváncsi lennék egy gyártói érvelésre a "búvárkodás" erőltetése mellett. Nehéz elképzelni, hogy a tervezőasztalánál mindenki debil, de ha az történt, hogy a marketinges irányvonal vs. józan ész párbajából az előbbi jött ki jobban, meggyőzhető vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    --= Zalán =--

  • tybsen

    addikt

    válasz dabadab #5 üzenetére

    "Hát akkor itt is az történt, hogy némi spórolás okán a fizikai billentyűket lecserélték a jóval lassabb és balesetveszélyesebb menübúvárkodásra."

    Tokeletesen egyetertek Veled es pontosan es roviden osszefoglaltad a lenyeget.

    A cikkbol:

    "Én a klímához kapcsolódó egy-két funkciót meghagytam volna külön gombon, ilyen például a belső levegőkeringetés, ami nagyon gyorsan kell, ha kijön elénk a koromágyúként is bevethető városi busz, de szintén hasznos lenne, ha villámgyorsan fújathatnánk le a szélvédőn megjelenő párát."

    Ezzel szinten egyetertek. A gombok hianya nagyon zavaro, en sokkal jobban szerettem a regi gombos megoldasokat, vezetes kozben praktikus es gyors megoldasok kellenek fizikai gombokkal.

    Tapasztalatok:
    - reggeli indulasnal ha ranyomok az ulesfutesre, nem erzekeli - ha megint ranyomok, akkor kikapcsolja (mert megis erzekelte, csak lassan jeleniti meg a kijelzon - akadozo android 2.3 gingerbread erzes sokszor).
    - ugyanigy a gombok hianya: a belso vilagitas is erintokijelzos - eddig csak vakon felnyultam kozepre es klikk -> most mindig fel kell nezni mert hiaba tapogatozik ugy az ember. Total nem praktikus
    - mobiltelefonos kapcsolat nalam folyton szorakozik ket telefonnal, valamiert nem akar letrejonni az automatikus kapcsolat, neha viszont megis (az eddigi passatokkal-golfokkal sosem volt ilyen problema illetve passatoknal is voltak bluetooth-os problemak ritkan, neha ha hivas jott, utana nem tudtam hangoskonyvet hallgatni amig ujra nem inditottam a kocsit). Ja es itt is total kusza a menuvezetes.
    - alexa echo auto hasznalata: itt is a furcsa bluetooth csatlakozas miatt nem olyan, mint normalisan, hogy csak beul az ember, indul es alexa keszen all. Elotte szorakozgatni kell, telefon kivalaszt, csatlakozik, media.. Raadasul valamiert a hangerot sem lehet mindig valtoztatni, ez is egy bug: neha mukodik, neha lefagy es vicces modon csak halkitani lehet, hangositani nem.
    - a belso vilagitas szineinek beallitasa ugy el van rejtve (vagy valamiert nem logikus szamomra), hogy nem sikerult megtalalni - eddig nem is vettem a faradsagot, hogy utananezzek, de nem felhasznalobarat szerintem, ha nem jon ra az ember kezikonyv nelkul (sosem olvastam kezikonyvet)
    - szerintem a kormanyon bal oldalon a tempomat es tavolsagtartas gombok elrendezes sem praktikus, en folyton a tavolsatartast piszkalom a sebesseg allitgatasa helyett. Mondjuk ez a tavolsagtartas es tempomat egy kulon katasztrofa, en a regi modelleknel jobban szerettem a sima tempomatot, beallitva pl.140-re es mindenhol stabil sebesseggel megy az ember, dombon fel, stb. Utalom a tavolsagtarto tempomatot, a legtobb ember keptelen tartani a sebesseget, egyszer 120 egyszer 140, ossze-vissza... Ha nem figyelek, egyszercsak valaki mögött megyek 120-szal. Korabban siman ment magatol stabilan a kocsi es csak index ki, index be. Most meg fekezget ha nem tartok eleg nagy tavolsagok, elozes kozben is fekez neha ha nem eleg nagy ivben kerulom ki az elottem haladot (en alapvetoen nagy tavolsagot tartok egyebkent tehat sosem maszok ra a masikra es nagy ivben kerulok, de a gyari beallitasok tulzoak - kozuluk a legkisebb tavolsagot hasznalom - az osszes tobbi kvazi hasznalhatatlan szerintem, kiveve epitkezeseknel - ott nagyobb tavolsagot tartok). De volt mar, hogy kanyarban is befekezett ami total balesetveszelyes.
    - parkoloradar hangjat kenytelen voltam kikapcsolni, mert olyan zavaro a hangja, hogy piros lampanal ha megalltam, automatikusan beindulva egyszeruen tulzas volt. Persze testre lehet szabni, de egyszeruen nem jol mukodik. Ez az osszes eddigi modellnel sokkal jobban meg volt oldva.
    - a savtarto automatika is hagy kivannivalot maga utana, nalam sokszor indokolatlanul jelez, hogy haladjak kozepen, holott kozepen haladok.
    - neha menet kozben jelez, hogy fekezzek es fogjam a kormanyt (mikozben semmi nem tortenik, csak egy kezzel fogom a kormanyt egy egyenes videki nyugodt utszakaszon tempomattal kozlekedve).
    - hogy valami pozitiv is legyen: a navigacioban az utolso celok megjelenitese a terkepen szimpatikus, hogy nem csak lista van hanem egy abrarol is ki lehet valasztani a celt

    Osszessegeben sok csicsa meg szines feleslegesseg a praktikum karara szerintem. Nyilvan tomegigenyt szolgal ki es lehet elvezkedni, hogy milyen jo, hogy ezt is meg azt is be lehet allitani, de feleslegesen vonja el a figyelmet ez a sok szuksegtelen dolog. Olyan valakinek aki nem vezet sokat, szerintem biztosan izgalmas, de ha praktikusan nezzuk, inkabb kenyelmetlen.

  • Z_A_P

    addikt

    válasz dabadab #5 üzenetére

    Pontosan!

    Mostantól egy hagyományos Golfban sem tekergetjük a klímapanelt, a hangerőt pedig érintőcsúszkával állítjuk

    Ezt a baromsagot mikor tiltjak be? Mobilt nyomkodni tilos, de a beepitett "mobilt" szabad? :W :W

    OK

  • #06658560

    törölt tag

    válasz dabadab #5 üzenetére

    Isten igazából nincs jó megoldás. Vagy tapipad van, vagy gomb erdő. És akkor ott van, melyik esetén mennyi ideig nem az utat nézi az ember.

Új hozzászólás Aktív témák