Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz legendary #5 üzenetére

    Azért ezzel vitába szállnék. A világegyetem a téridő, a dimenziók mind bele tartoznak a természetbe és ezeket nemigen fogod megismerni technológiák nélkül. Amiről te beszélsz, hogy SGA-ból idézzek: zseniálisan utópisztikus társadalom. No, attól még kutya messze vagyunk, és nem is biztos, hogy a civilizációnk nem fog elbukni. Másfelől, ha már SG, természetesen nincs szükség a technológiákra, ha a tudatunkat próbáljuk magasabb szintre emelni, azután pedig valóban nincs szükség technológiákra( azért valóban vannak paranormális képességekkel rendelkező emberek, de megemlíthetnénk a történelem nagyob szellemi vezetőit vagy harcművészeit -> láttam embert aki úgy rúgott meg egy másikat, hogy kettétört a lába a rúgástól, másfelől láttam olyan szerzetest is, aki több tonnát emelt fel pár milliméterre, persze mindezek elfogadása hit kérdése is ). Én a tudományt és a technológiákat, melyek az előbbi használatba állítható profitja úgy jellemezném, mint egy katalizátort, mely segít egy magasabb tudati síkra emelkedni. Erre céloztam pl. a relativitás vagy a szuper-húr elmélettel. Azt se tudjuk mi van a talpunk alatt, de már a létezés egy mélyebb síkját feszegetjük. Persze, mint ezt is írtam, ezek a technológiák okozhatják a bukásunkat is. Mint írtam a korlátok leküzdése csak rajtunk áll.

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • Senhi

    aktív tag

    válasz legendary #5 üzenetére

    Azért ez egy pöppet erős így. 7 milliárd embert a természet képtelen lenne fenntartani. Első járványba belehalna a többség.
    Persze szépen hangzik ez a természetbe való visszatérés ha csak 1-2 millió ember lenne a földön, de a dolgok megismételnék magukat: egyre több ember lenne, egyre több termőföldet használnánk ( napi 12 óra munka után visszasírnád a mai életedet) ám ez is kevés lenne így új technológiákat használnánk és rövidesen ott tartanánk ahol most. Ez egy ilyen dolog. Az ember azért fejlődik, mert azt a szükség diktálja.

  • Flame_

    tag

    válasz legendary #5 üzenetére

    Persze, mert a jókis anyatermészet, ahol egy karcolásból eredő fertőzéssel vagy egy vakbélgyulladással meghalsz az annyira jó, mi? :) Mehet a kukába Semmelweistől kezdve Pasteur-ön át sokminden, mi? Ostoba :) Tipikus példája vagy az extrém behatásra adott extrém reakciónak. Durva elszakadás a természettől? Oké, akkor durva elszakadás a technológiától! Hogyne. Ez a hozzáállás ebben a formában inkább tetézi a bajt, mint megoldja... például tökéletes hivatkozási alap vagy a jelenlegi berendezkedésben TINA-t kiáltóknak. Nem, nem a női magazinról van szó, hanem a "There Is No Alternative" doktrínájáról. Azaz, hogy a jelenlegi (gazdasági, társadalmi, politikai) rendszernek nincs alternatívája.

    Gondoltál már mondjuk az együttélésre? Vagy még jobb: nem felülről levezérelni az ilyesmit, hanem inkább a nekik megfelelő döntéshez hozzásegíteni az embereket, és nem erőltetni? Igen, keményen rászoktattak minket a városi létre, az autózásra, a ~0 zöldfelületre, a durva légszennyezésben élésre. De ha akarnánk le lehetne dózerolni a pesti Kálvin téren például azt a két ordenáré üvegpalotát és a helyére parkot tehetnénk. Nem kéne így kinéznie és ennyire élhetetlennek lennie a környezetünknek. Megoldhatnánk a közösségi és tömegközlekedést. Amúgy sem kötelező minden zöldterületre teszkót meg parkolót tenni. És ezek csak apró részletek... van itt még energetika, mezőgazdaság, stb. Eleve élhetővé lehetne tenni a magyar falut újra.

    Részt vehetnénk az ilyen döntésekben, és akár rövid idő alatt drasztikusan javíthatnánk a körülményeinken.

Új hozzászólás Aktív témák