Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ]Phobos[

    senior tag

    Röviden: Madách Imre: Az ember tragédiája
    Ez a mű korrektül előre jelzi, milyen irányba változhat a fejlődésünk és életterünk( gyengébbek kedvéért a végére gondoljunk nukleáris telet ).
    Az a szörnyű, hogy videó telefonálhatunk a bolygó egyik feléről a másikra, szinte real time és mégis kezdenek felbomlani/ felhígulni a legegyszerűbb emberi kapcsolatok is, ahogy elhagyjuk a legegyszerűbb rituáléinkat/ értékeinket. Ahogy mindennapi szükségleteinket egyre könnyebb kielégíteni, közben kényelmesen szennyezzük a környezetünket fizikailag elcsökevényesedünk. Gondoljunk itt pl. arra, hogy egy középkori ember megfulladna a szmogtól percek alatt, viszont már mindenkinek befagy a segge -15 foktól is. A "régiek" túlélték a világháborúkat és újjá építették az országokat, szerintem a maiak egyszerűen összeroppannának egy nagyobb háború terhe alatt.
    Röviden és tömören: maga a technológia új szintre emelheti a létezésünket, de nem szabad hagyni, hogy a meglévő értékeinktől megfosszon. Viszont az új szinthez bölcsen kellene felhasználni őket, ami az emberi természet kettőssége miatt nem fog menni. Ahhoz, hogy felnőjünk a komolyabb technológiákhoz, előbb az emberiségnek kell felnőnie. Gondoljunk csak arra pl., hogy ha már holnap lehetővé válna az univerzum megismerése, a mostani kapzsi nagyhatalmak hogy reagálnának? Ideális esetben érdek megállapodásból egyesülne a föld, viszont már a világűrben kezdenénk terjeszkedni, háborúzni.
    A tudománynak( környezetünk tudatos megismerésének ) csakis azok a korlátai vannak, amiket az emberek maguk állítanak. Einsteint ezért tartom zseniálisnak, mert a relativitás elmélettel olyasmire érzett rá, aminek még a közelében sem voltak mások. De említhetnénk Teslát is pl. Persze előbb-utóbb megdöntik az elméleteiket, de egyenlőre még mindig csak kapaszkodunk az öregek után. Persze most is vannak előre mutató elméletek, pl. a szuper-húr elmélet, csak épp fájdalmasan kevesek vagyunk ahhoz, hogy bizonyítsuk.
    Remélem nagyjából kivehető, mit akartam írni. Ez persze csak egyéni vélemény.

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz legendary #5 üzenetére

    Azért ezzel vitába szállnék. A világegyetem a téridő, a dimenziók mind bele tartoznak a természetbe és ezeket nemigen fogod megismerni technológiák nélkül. Amiről te beszélsz, hogy SGA-ból idézzek: zseniálisan utópisztikus társadalom. No, attól még kutya messze vagyunk, és nem is biztos, hogy a civilizációnk nem fog elbukni. Másfelől, ha már SG, természetesen nincs szükség a technológiákra, ha a tudatunkat próbáljuk magasabb szintre emelni, azután pedig valóban nincs szükség technológiákra( azért valóban vannak paranormális képességekkel rendelkező emberek, de megemlíthetnénk a történelem nagyob szellemi vezetőit vagy harcművészeit -> láttam embert aki úgy rúgott meg egy másikat, hogy kettétört a lába a rúgástól, másfelől láttam olyan szerzetest is, aki több tonnát emelt fel pár milliméterre, persze mindezek elfogadása hit kérdése is ). Én a tudományt és a technológiákat, melyek az előbbi használatba állítható profitja úgy jellemezném, mint egy katalizátort, mely segít egy magasabb tudati síkra emelkedni. Erre céloztam pl. a relativitás vagy a szuper-húr elmélettel. Azt se tudjuk mi van a talpunk alatt, de már a létezés egy mélyebb síkját feszegetjük. Persze, mint ezt is írtam, ezek a technológiák okozhatják a bukásunkat is. Mint írtam a korlátok leküzdése csak rajtunk áll.

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz CounterBoci #7 üzenetére

    Egyszerűen szánalmas, amit űrkutatásnak neveznek. Itt nyilván a rakéták/ űrsiklóra gondoltam, mert legalább a különböző távcsöveknek van haszna is. 2020-25 holdra szállás( megint??? ), 2050+++ Mars expedíció. Ez a röhej. Persze tudom én hogy drága, de Afrikában akkor is éheznének, ha értelmes dologra is költenénk. Oszt lehet, hogy nem a xy képviselő külsős beszállító cégének a beszállítójának a haverjának a sógorának a beszállítójának az ismerősének a stb... gatyi, selejtes cuccait kéne berendelni 2-3x áron és némi csúszópénzért csak gyorsba betesztelni. A NASA a végét járja, az ESA-t az úniós bürokrácia és mutyizás húzza vissza, végül odakerül, ahol a NASA most van, bármilyen meglepő az oroszok meg a kínaiak vehetik át a stafétát. Ez persze mind-mind egyéni vélemény, no offense pls!

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz JuliusCaesar #9 üzenetére

    Nem akarlak megsérteni, de mindenkiből ki lehet hozni az állatot. És nem is nehezen. Persze az emberek képesek összefogni, akár az életüket adni egy eszméért, pl. a szabadságért, igazságért, csak ezek az idők kezdenek elmúlni. Az ember olyan, mint az érem, mindenkinek 2 oldala van( talán a történelem nagy tanítói és vallási vezetői között akad kivétel, de ezt nem tudom elképzelni ).

    Jövőbe látás, hihetetlen sebességű regeneráció, stb. ezekre láthattunk példákat, meg pl. a kislány aki látta a betegeiben a betegségeket, stb. stb. stb. Túl sok ilyen van ahhoz, hogy csak kényelmesen félresöpörjük. Például egy könnyen hihető dolog: megérzés. Az állatok, így csökkent mértékben mi is, ösztönösen megérzik a veszélyt. Persze azon vitatkozhatunk, hogy természet feletti, vagy inkább paranormális. Én inkább az utóbbi jelzőt használnám.

    Csak azért írtam, mielőtt jönne egy nagyfejű tudor és benyögné, hogy persze itt, ott meg amott éheznek. Ez csak rosszabb lesz, mert a társadalmi rétegek között kezd hatalmas lyuk tátongani. Ugyanez igaz nagyban a különböző országok anyagi helyzetére is.
    Az afrikai kormányok amennyire én tudom, 1 az 1-ben korruptak. A törzsi villongásokról meg ne is beszéljünk.

    Ma azt a kort éljük, ahol ember embernek farkasa, de nem természetszerűleg, hanem mert mesterkélten rá van kényszerítve az életben maradáshoz( vagy inkább az életszínvonala és a társadalmi elhelyezkedésének megtartásához )

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz JuliusCaesar #11 üzenetére

    Értem amit te mondasz, a tudatalatti is küldi az infókat egyfolytában, de ha jól emlékszem pl. kísérlettel igazolták, hogy az ikrek nagyobb része( több, mint a fele ) megérzi nagy távolságból is, ha a másikkal történik valami. De felesleges ebbe belemenni, mint írtam ezen a szinten hit kérdése is a dolog. Egyébként a jövőbe látásra tudnék mit írni, de inkább megtartom.

    Einstein agyának egy része össze volt nőve ott, amely rész másnál 2 részre oszlik. Egyébként agyunk kis százalékát használjuk csak ki. Van egy olyan elmélet is, amely szerint ha agyunk 100%-át kihasználnánk, istenné válnánk.

    Egyébként nem vagyok fizikus, csak sokat olvasok ilyesmiről, de egész pontosan miért is zárja ki akár a jelenlegi kvantum mechanika az időutazást?

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz Löncsi #14 üzenetére

    Még akkor sem tudnám elképzelni, ha tegyük korlátlan erőforrásom és szabadságom lenne ahhoz, amit csinálni akarnék. A halandóság az emberi lét egyik alappillére. Egy idő után elsorvadnánk.
    Pl. Star Trek - Voyager - A egyik Q öngyilkos akar lenni, mert mivel mindenható lények, már felfedeztek mindent, kipróbáltak mindent és már csak teher számára a lét. Persze nyilván az íróból kiindulva eleve korlátokba ütközünk, mivel emberi léptékkel nem fogható fel a mindenhatóság. Erről már korábban is kommenteltem amúgy egy témában, végül egy kolléga tömören nagyon jól megfogalmazta:

    A kerítésen túl a nyúl van, de mi van a nyúlon túl?
    Korlátok, korlátok és megint csak korlátok.

    Senhi: nem egészen, mert a népesség gyarapodást pusztán logikai úton is előre lehetne számítani, de ez ellent mondana nem csak állatias ösztöneinknek, hanem emberi létünknek is. Itt utalnék megint Az ember tragédiájára, mely egyik fejezetében pont a párválasztást irányítják a döntéshozók, de Ádám nem Évát kapja párul és fellázad.
    Persze egy külön doktorit megérne, hogy mennyire tudatos/ tudatalatti a párválasztás, illetve a jelenlegi társadalmi státusz, életvitel mennyire szól bele és ez miként hat például a sikeres/ sikertelen házasságok számára.
    Meg akkor már újra meg kellene határozni a házasság intézményének fogalmát is.

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz Senhi #18 üzenetére

    A jövőbelátásról és egyéb általam paranormális jelenségnek nevezett dolgokról nem kívánok vitatkozni, mivel mint írtam hit kérdése is, ha meg nem hiszel addig úgyis elutasítod, amíg nem tapasztalsz hasonlót és nem a saját érzékeiddel bizonyosodsz meg róla.
    Köszi, ha lesz alkalmam elolvasom! :K

    Igen, csak már nem volt alkalmam javítani, amit írtam egy alternatív elméleti lehetőség, nyilván igazad van, nem is állt szándékomban rácáfolni, kell egy bizonyos szintű fejlettség az adott népszaporulathoz.

    Ezzel a részel viszont nem értek egyet, mivel minden ( látszólag -> ne menjünk most bele ) döntéshozó lény valamelyest befolyásolja a körülötte lévő dolgokat, így az univerzum sorsát is. Éppen ezért max a nagyobb volumenű dolgokat talán előre lehetne jelezni, mint például egy napkitörés( ezt szinte biztos ), vagy egy aszteroida becsapódása, amennyiben pl. utóbbi nem egy döntést hozó lény döntésének a sokadik szintű következménye( megint csak ne menjünk bele ). Ha jól tippelek ez viszont már a multiverzum-elmélet.

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz sviba #21 üzenetére

    Megmondom őszintén egyenlőre kimaradtak az említett úriember regényei az életemből, de majd egy ideális univerzumban( multiverzumban? :DDD ) bizonyosan pótolom( már pótoltam? ;) ). Avassatok be, hogy ezeknél a robotoknál milyen intelligencia szintről beszélünk? Mert ha teljesen gondolkodó robotokról, akkor max. hardveresen lehet őket rendszabályozni, amúgy előbb-utóbb "kinövik" a programozást. És itt feltételeznék megint egy dolgot: a teremtmény pont olyan lesz mint a teremtő, azaz ha Jézus programozná be őket, nyugodtan dőlhetnénk hátra, ha emberi lény, akkor nálam mindig villogna a pánik gomb. Meg aztán ha tanulással fejlődik az intelligenciájuk, maximum beszívott hippik közé engedném őket ;] :DDD De az utcára semmiképp :(

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz JuliusCaesar #28 üzenetére

    Ez érdekes, mert pont ezen gondolkodtam hazafelé: szabadság nincs, csak szabadság fokok. Ugyanez a történet pl. a biztonságra is igaz.
    Visszatérve a robotokhoz: a pozitronikus agy inkább csak arra való, hogy hozzánk hasonlóan gondolkodjanak, mert a most a számításokat lineárisan végzik ugye, persze most kezd a több mag meg a párhuzamosítás divatba jönni, de nem ugyanaz. Inkább csak modernebb, mint a mostani rendszerek, de végeredményben szerintem nem lényeges a különbség.( persze ez a számítási igénytől függ, de most "csak" egy intelligenciáról beszélünk ). Én arra céloztam, hogy szerintem egy valódi intelligencia a simán szoftveres programozást felül tudja írni, ahogy mi is el tudjuk nyomni a természetes életösztönünket pl.

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz Crystalheart #36 üzenetére

    Svájcban már heggesztik a Blue Brain-t. Kezdetben csak szimulációra használják majd, de mivel az emberi agy - eddig ismert - részeit tökéletesen le akarják másolni, azt hiszem molekuláris szinten, nem elképzelhetetlen, hogy a projekt végül egy tanulni képes mesterséges intelligenciában fog beteljesedni.

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

Új hozzászólás Aktív témák