Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • linuxuser666

    tag

    Ritkán szoktam hozzászólni valamihez, de most eljött az ideje.
    Mindegyik hozzászólást elolvastam (450 :D ), és úgy gondolom hogy sokan nem vesznek figyelembe fontos dolgokat, amiket majd részletezek.

    Amikor régen elkezdtem játszani cs-vel egyáltalán nem tudtam célozni.
    Átlagos 1000 ft-os egérrel kezdtem 200 ft-os padon.
    Éreztem hogy valami nem az igazi, így kipróbáltam még 2 másik egeret, amik picivel drágábbak voltak.
    Hát, nagy változás nem volt :D

    Aztán kikértem egy igazi "szakértő" tanácsát.
    Bementem egy pc boltba, és megkérdeztem mit ajánlanak játékra.
    Ajánlottak is ~4000 ft-ért egy a4tech vezeték nélküli gamer egeret.
    2400 dpi, ez a legjobb stb. :))
    Ekkor még nem volt saját keresetem, nehéz volt szüleimet rábeszélni, de megkaptam.

    Amikor kipróbáltam éreztem hogy még a többinél is rosszabb.
    Nem tudtam konkrétan mit érzek, csak azt hogy fura. (input lag volt)
    Egy ideig felváltva szenvedtem ezekkel az egerekkel.
    Kb naponta cserélgettem, állítgattam, már tudtam hogy nem lesz jó, de próbáltam kihozni a rosszból a maximumot.

    Aztán egyszer csak eljött a pillanat amikor volt pénzem, és kitaláltam hogy nem szenvedek tovább.
    Nézelődtem neten mit érdemes venni, és megtaláltam az ajánlott egerek listáját.
    Vettem egy microsoft intellimouse explorer 3.0 vadállatot 3000 ft-ért vaterán :D
    Szerintem picit hibás volt a kábel, mert naponta 1-2 alkalommal lecsatlakozott, de imádtam!
    Kikapcsoltam az egérgyorsítást, 1000hz, aztán szenvedtem 2-3 napot, mert lassúnak tűnt :D
    Utána, amikor már megszoktam, egy vadállat lettem a játékban. (ahhoz képest amilyen előtte voltam)
    Olyan volt pár hónap után mint ha az egér nem is létezne, egyáltalán nem kellett figyelnem rá hogy hogy húzom, meg mit csinálok vele. Csak azt vettem észre a játékban hogy ahogy meglátom az embert rajta van a célkereszt.

    Na ez az amit soha nem fogsz elérni egy olyan egérrel amiben rossz a szenzor.
    Jelenleg 4 darab ajánlott egerem van itthon, amiből egyet én használok, egyet barátnőm. A másik kettőt kb 1-1 évig használtam, és csak azért pihennek, mert kerestem az igazit, ami olyan mint a jó öreg ms ie 3.0.

    Akik azt mondják ma már nincs az egerek között nagy különbség azok valószínűleg egérgyorsítással, magas dpi-n nagymama tempóban célozzák be a firefox ikont is. Ha én is bekapcsolom a zowie fk1+-hoz az egérgyorsítást, és max dpi-re állítom akkor tényleg nem tűnik jobbnak a tiédnél, mert egyikkel se lehet célozni.

    Régen én is azt hittem hogy teljesen normális az ahogy az egerem viselkedett.
    Megrántottam balra le, egy picit, az egérgyorsítás egyből vitte a startmenüre.
    Jobbra fel, egyből ott a bezárás ikon.
    Ha mást is be kell célozni, vagy a kurzort kell 2 betű közé rakni akkor meg csigatempó :D

    Ha egyáltalán nem játszanék semmivel akkor se adnám egy wmo alá soha.
    Nyilván amíg nincs nálad beállítva egy wmo, és nem jutsz el vele arra a szintre hogy tudj is vele célozni addig neked nincs különbség a kettő között. Egyikkel se tudsz célozni és kész.
    De ha egyszer egy egérrel már tudsz, akkor egyből érezni fogod hogy milyen egérrel van dolgod amikor kipróbálod. Már windows használat közben is.

    Aki úgy gondolja hogy neki jó a hama, vagy ebayes egere az tesztelje már le.
    Állítsd be valamilyen játékban hogy 180 fokot kb 40 centin forduljon a karakter, és rángasd már meg tempósan egérgyorsítás nélkül. Ha többször villámgyorsan ugyanoda fogod rántani, és raksz fel róla videót, szerintem egyből tesztelni fogják, és rakják is ajánlottba az 1000 ft-os csoda egeredet :D

    Mutasd meg mennyire jó, szívesen látjuk! Sőt az első ilyen olcsó csoda egeret személyesen én veszem meg, és juttatom el valakinek aki szokott teszteket csinálni.
    Ha meg a játékban nem pontos akkor máshol mitől lesz az? :))

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Hix2500 #447 üzenetére

    Ha 5+ méteres kábel lenne az egeredhez, és nem ekkora mennyiségű adatot akarnál rajta áttuszkolni, még lenne is értelme róla beszélni, de akkor sem az aranyozott csatlakozóról, hanem a rézvezeték,a forrasztások illetve az árnyékolás minőségéről. Az USB egyik legnagyobb ellensége ugyanis a külső zavar.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • BiP

    nagyúr

    válasz BiP #446 üzenetére

    Tegnap megjött a csendes egér. (Roccat N1600) Valóban csendes, viszont baromi szokatlan, hogy nem kattog, meg emiatt a nyomáspontja is fura.
    Ami viszont szembetűnt, hogy a külseje (maga a ház) elég olcsó hatást kelt.
    Elsőre azt hittem, használt. Fény felé tartva a felületek nem voltak egyenletesek, mintha össze lett volna tapogatva, olyan hatása volt, ill. a fényes részeken mikrokarcokat láttam.
    Remélem, hogy egyszerűen csak a gyártás/csomagolás nem volt annyira óvatos.

  • Mortein

    tag

    Vertikális egereket próbálta már valaki? Mik a tapasztalatok? Napi általános használatra kellene.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz quailstorm #297 üzenetére

    "Casualok kezébe is szerintem ha adnál normálisat, sokaknak leesne"

    Talán nem mindenkinek, de pont a múlt héten volt egy régi barátomnak egy ilyen revelációja. CoD: WaW zombiztunk LAN-on, és eddig ő mindig egy nagyon olcsó (bár Logi, de valami über ócska) wirelessel játszott, valami atomhulladék 300 Ft-os ÉS 1000 éves egérpadon, aminél kb. a leukoplaszt is jobban csúszik. 60 Hz-es, gagyi kijelzőjű laptopon, nem is fix framerate-tel ofc. A srác alapból sem egy FPS-terminátor. Nagyon nem: 30 év alatt nem sokat játszott, nem is egy gépes arc (csak egy példa: billentyűzeten gyakran melléüt még az WASD környékén is - egy csomó unbound gombot kiszedtünk a klavijából, hogy kevesebb legyen a fail press miatti odahalás : D), de úgy kelt-feküdt állandó jelleggel, hogy már nekünk fájt.

    Következő alkalomra vittem neki az egyik Aurorát meg egy kis Goliathus Controlt, hogy próbálja ki. Nem túlzok, amikor azt mondom, az emberke megtáltosodott, és az aznapi meccsek végére átlagosan HÁROMSZOR annyi score-t csinált, mint korábban bármikor - és nem attól, hogy hirtelen megskillesedett. Azóta egyre gyakrabban akar játszani, és persze hozzam az egeret meg a padot is.. :))

    Majd veszünk neki is valami rendes cuccot, kispénzbű.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Amerigo57

    őstag

    válasz xLt` #26 üzenetére

    " Én MX518-at nyüstölök amióta megjelent "

    Én szintén , szinte elnyűhetetlen. Bár tartaléknak vettem egy
    Logitech MX518 Legendary egeret .

  • copass

    veterán

    válasz Hix2500 #447 üzenetére

    ha leblankolsz két kábelt, majd kézzel összesodrod működni fog.
    ugyanúgy átmegy rajta a jel, mint a 10.000 forintos aranycsatis csillámpónisörényéből font kábelharisnyáson.
    csak és kizárólag azt a célt szolgálja hogy kifizesd! :D

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Új hozzászólás Aktív témák