Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricardo

    félisten

    válasz Drakmusz #7 üzenetére

    Egy fotónál szerintem legalább annyit számít a fotós, mint a technika ami a kezében van.

  • Ricardo

    félisten

    válasz Postas99 #29 üzenetére

    "Bármilyen középkategóriás sz@r telefon napfényben tud ilyen képet produkálni..."

    Mondjuk ezt meglőhetnéd valamelyik "középkategóriás sz@r" telefonnal. Tuti sikerülne, hiszen ragyogó verőfényben készült ;)

  • Ricardo

    félisten

    válasz #96241664 #33 üzenetére

    Mert egy "középkategóriás sz@r" telefon a gyors mozgással nem tud igazán mit kezdeni (rövid záridő ellenére sem), és még jó fénynél is elmosódott lesz ami bemozdul. Próbáltál már gyereket fotózni játszótéren? Pedig picit nagyobb cél az optikának, mint az éppen feldobott mozgásban lévő homok.
    Arról nem is beszélve, hogy a kép egy jó részén, (a középkategóriájú készülékeknél nem túl nagy a fókuszterület), nem lennének olyan részletek a képen mint itt. Függetlenül a jó fényviszonyoktól.A felső (kivéve, ahol a közvetlenül telibe kapja a napfény) a nadrág (bár annak is a fehér részei kiégtek), és a sapka textúrája is látszik. A homok meg tippem szerint egy elmosott masszaszerű izé lenne (apró szemek, gyors mozgás) egy középkategóriás készülék esetén).

    Nem hibamentes a kép, de a " Bármilyen középkategóriás sz@r telefon napfényben tud ilyen képet produkálni..." kijelentés nem kicsit túlzás, és a lekezelő hangnemtől eltekintve is erős.

    Lehet hogy tévedek, hiszen nincs sok közöm a fotózáshoz, de ha gondolod lehet cáfolni. Mindössze "egy középkategóriás sz@r" telefonnal elkészített hasonló témájú (és minőségű) kép kell hozzá.

  • Ricardo

    félisten

    válasz #96241664 #37 üzenetére

    "Meg mi az, hogy az optikának nagy cél a mozgó téma?"

    Egy mozgásban lévő ember (gyerek) kisebb eséllyel lesz elmosódott mint a mozgásban lévő sok apró homokszem.

  • Ricardo

    félisten

    válasz bigmasterg #40 üzenetére

    Akkor (mozgástól függetlenül) hogy a sok apró dolog legyen éles, vagy egy nagy, az ugyanakkora feladat egy optikának? Valamiért mégis inkább a fák levele és a fű jelenik meg egy masszaként a fotókon, mint mondjuk egy épület. :U

  • Ricardo

    félisten

    válasz #96241664 #42 üzenetére

    "Igen, az optika egyformán élesen rajzol ki mindent. Ha tényleg az mosná el egy képen mondjuk a fűszálakat, akkor a házak kontúrja is ugyanannyira homályos lenne. Amiről te beszélsz, az a zajszűrés."
    Akkor félreérthető voltam. Nehezen tudom elmagyarázni mire gondolok, mert nem vagyok szakember.Ugye ez sok összetevős dolog. A szoftver legalább annyira fontos mint a hardver. Egy középkategóriás készüléknél sajnos egyik sem lesz a toppon. A szoftveren valóban lehet javítani , nem véletlenül használ egy csomó ember Gcam alkalmazást a telefonján. Itt lehet javítani az élességen, kontraszton, színteltségen, a zajszűrésen...stb. Külső alkalmazásokkal valóban sokszor lehet segíteni egy egy telefon kamera teljesítményén. A lencse minősége (ami feltételezem egy felső kategóriás telefonnál jobb mint a közép kategóriában) a másik fontos tényező. Több tesztben is lehet olvasni, hogy a lencse rajzolata a széleken túl puha, elmossa a széleket....stb.
    Ilyenekre gondolok amikor azt mondom, hogy kisebb a fókusz tartomány. Sok gyengébb képességű telefon van, ahol szinte csak a kép közepe megfelelő élességű, nert egyszerűen a beépített lencse nem tud többet. A torzítások, becsillanások is csak egy szintig javíthatóak szoftveresen.
    Azért a felső, és a közép kategória között sok apró eltérés lehet. Egy kicsit jobb szoftver, egy kicsit jobb lencse, egy kicsit erősebb (jobb processzor) képfeldolgozó egység....és a végén a sok kicsi sokra megy elvén a végeredmény jóval jobb.
    Ezeket a hátrányokat lehet valamennyire csökkenteni, például egy megfelelő Gcam alkalmazásal, és máris nincs akkora eltérés, de mindent nem lehet utólag megoldani.
    Ahogy már említettük, az sem mindegy kinek a kezébe adod az adott szerkezetet.
    van olyan ismerősöm, akinek hiába adnál egy több milliós szerkezetet a kezébe, azzal sem csinálna jó képet, és van olyan, aki egy alap képességekkel rendelkező kütyüből is értékelhető fotókat tud kipréselni.

    És igen. Én is megnéznék pár beltéri, és éjszakai/esti képet amik a Oneplus 10 Pro-val készültek.

  • Ricardo

    félisten

    válasz bigmasterg #45 üzenetére

    "De azért csúcstelefonok főkamerájára már nem igazán jellemzők olyan brutális lencse hibák, vagy olyan rossz minőség, hogy a homokot ne tudná jól kirajozlni."

    Egyetértek. Azért az alsóbb kategóriákban még előfordul.
    Ezért sem vagyok benne biztos, hogy a fórumtárs által felhozott "középkategóriás sz@r" készülékkel ugyanilyen minóségben lehetne elkészíteni a fotót. Mert ez volt az alap amiből ez a bezélgetés elindult.

    ", egy rendes, fullframe fényképezőgép fényerős lencséjéhez képest az összes telefonos lencse egy vicc. "

    Ez így van, egy céleszköz mindig alkalmasabb lesz arra a feladatra amire készült, hiszen arra van kihegyezve. A fizika nem egy felrúgható valami, és egy fényképezőgépben elfér a normális méretű optika, szenzor, és minden ami kimondottan a fotózáshoz kell. Cserébe tuti nincs ott amikor szükség lenne rá, és semmi másra nem lehet használni. :)
    A telefon mindig ott van, ezért sem baj ha fejlesztik a kamerákat benne. Olyan nem lesz soha mint egy fényképezőgép, de azért jó ha az adott váratlan pillanatot a körülményekhez képest, a lehető legjobban tudjuk megörökíteni.

  • Ricardo

    félisten

    válasz Postas99 #47 üzenetére

    "Bármilyen középkategóriás sz@r telefon napfényben tud ilyen képet produkálni..."

    "Maradjunk a Pixel 4A-nál... középkategóriás.. már ami az árat illeti"

    Az árát tekintve lehet, de a "középkategóriás sz@r " nem igazán illik rá. A kamera képességek tekintetében meg árától függetlenül a felső kategóriában van

    hint:

    "Amiről ugye ennél a homokdobálós példánál felesleges is beszélni, hiszen raw-ból van kidolgozva."

    Amit persze tud minden "középkategoriás sz@r"

    Nem azt mondtam, hogy ez a kép mindent visz és egy csúcs amit csak ez a telefon tud.
    Én arra a kijelentésre reagáltam, hogy mivel jó fénybe készült ezt szinte mindennel meg lehet lőni.
    Szerintem nem.

Új hozzászólás Aktív témák