Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricardo

    félisten

    válasz #96241664 #42 üzenetére

    "Igen, az optika egyformán élesen rajzol ki mindent. Ha tényleg az mosná el egy képen mondjuk a fűszálakat, akkor a házak kontúrja is ugyanannyira homályos lenne. Amiről te beszélsz, az a zajszűrés."
    Akkor félreérthető voltam. Nehezen tudom elmagyarázni mire gondolok, mert nem vagyok szakember.Ugye ez sok összetevős dolog. A szoftver legalább annyira fontos mint a hardver. Egy középkategóriás készüléknél sajnos egyik sem lesz a toppon. A szoftveren valóban lehet javítani , nem véletlenül használ egy csomó ember Gcam alkalmazást a telefonján. Itt lehet javítani az élességen, kontraszton, színteltségen, a zajszűrésen...stb. Külső alkalmazásokkal valóban sokszor lehet segíteni egy egy telefon kamera teljesítményén. A lencse minősége (ami feltételezem egy felső kategóriás telefonnál jobb mint a közép kategóriában) a másik fontos tényező. Több tesztben is lehet olvasni, hogy a lencse rajzolata a széleken túl puha, elmossa a széleket....stb.
    Ilyenekre gondolok amikor azt mondom, hogy kisebb a fókusz tartomány. Sok gyengébb képességű telefon van, ahol szinte csak a kép közepe megfelelő élességű, nert egyszerűen a beépített lencse nem tud többet. A torzítások, becsillanások is csak egy szintig javíthatóak szoftveresen.
    Azért a felső, és a közép kategória között sok apró eltérés lehet. Egy kicsit jobb szoftver, egy kicsit jobb lencse, egy kicsit erősebb (jobb processzor) képfeldolgozó egység....és a végén a sok kicsi sokra megy elvén a végeredmény jóval jobb.
    Ezeket a hátrányokat lehet valamennyire csökkenteni, például egy megfelelő Gcam alkalmazásal, és máris nincs akkora eltérés, de mindent nem lehet utólag megoldani.
    Ahogy már említettük, az sem mindegy kinek a kezébe adod az adott szerkezetet.
    van olyan ismerősöm, akinek hiába adnál egy több milliós szerkezetet a kezébe, azzal sem csinálna jó képet, és van olyan, aki egy alap képességekkel rendelkező kütyüből is értékelhető fotókat tud kipréselni.

    És igen. Én is megnéznék pár beltéri, és éjszakai/esti képet amik a Oneplus 10 Pro-val készültek.

Új hozzászólás Aktív témák