Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    válasz nonsen5e #65 üzenetére

    Előnyökről én az 58-as hsz-em 4-es pontjában írtam. Röviden: digitális audio.
    Kicsit hosszabban... Tegyük fel, hogy én nagy audiofil vagyok, de a telefon nem mozgat meg, ellenben kézenfekvő arról hallgatni. Van egy 30 ezres cuccom, ami egyébként minden igényemet kielégíti, de tuti nem fogja meghajtani a 100 ezres fejesemet. "A" opció: külső DAC. "B" opció: a telefon csak a FLAC bitjeit küldi át a digitális csatlakozáson, a többit elintézi a drága fejesem drága DAC-a.
    Nem kell külső DAC plusz nyűgként, mivel egy drága fejesben úgyis benne lesz. Nem értem, hogy a telefonnak miért kéne automatikusan csúcsminőségű audiojelet előállítania - cipőt a cipőboltból elven csinálja azt az Audio Technika, a Sennheiser, stb. Legyen egy alap DAC a telefonokban, de ha valaki többre vágyik, az megoldja másképp, kényelmesen.
    A másik, hogy a konzumer felhasználóknál a BT lesz a kánaán (vagy más vezetéknélküli technológia). Simán jó, én most "csak" aptX átalakítót (Samsung Level Link) hasztnálok és nem igazán érzek különbséget ha bedugom a jacket a telefonba. Ez még nem az igazi szabadság érzés, de már sokkal jobb egy fokkal. Nem-nem vagyok vájtfülű, nem FLAC-ket, hanem Spotify-t hallgatok és inkább egy AirPods-hoz hasonló füles lenne nekem a jó, csak aptX HD kodekkel. A húgom az Asus telójához kapott gyári fülessel is tök elégedett a metrón. Otthon én sem fülest, hanem rendes 7.1-es házimozi szettet használok.

    Nem kell, hogy (még) kihaljon a jack, de a telefonok között nem igazán érzem már létszükségét. Az enyémben is van, de alig használom már. Én a Level Link hangjával is elégedett vagyok, egyedül a maradék vezeték az, ami zavar, így már keresem az utódot egy full vezetékmentes füles személyében, legalább aptX HD-val, A HD-t az S7e ugyan nem tudja, de a jövőre beszerzendő utód már tuti hogy tudni fogja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák