Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16514048

    törölt tag

    válasz hajbel #17 üzenetére

    Ezek már "kész" képek, elég sok múlik rajta, hogy ki hogyan dolgozza fel.
    Szoktam letöltögetni mindenféle telefonoktól dng fájlokat és nyugodtam ki merem jelenteni, hogy a Nokia 9 nyers képei magasan a legjobbak mind közül dinamikában és zajszintben.

    Olcsó Xiaomi + fényképező kombón én is gondolkoztam, de utóbbi egyrészt nem mindig lenne nálam, másrészt meg nagyon drága hobbi tud lenni belőle, ha elkezdesz különböző objektíveket venni hozzá.

    (#19) Francia91:

    "Másik ékes példa, hogy a Google Pixel 2-es és 3-as 1 db szenzorral milyen képminőséget tudott elérni.... Egy szenzorral, és egy jól megírt szoftverrel kenterbe veri a több kamerás "csodamasinákat"..."

    Ne kezdd már te is. :DDD
    A legtöbb "csodamasina" (mondjuk pont Nokia 9-et leszámítva) nem a minőség, hanem a látószögek miatt használ több kamerát.

    Lehet akármilyen jó annak az 1 kamerának a képminősége, ha egyszerűen a legtöbb helyzetben túl széles az a látószög (én szinte mindig levágok egy csomót a G4-em képeiből), máskor meg sokszor túl szűk...

    (#15) vadászcsiga:

    "De miért kéne minden telefonnak point and shootolni?"

    Ez is jó kérdés. Ezt a telefont ráadásul kimondottan nem azoknak szánták, akik arra használják.

    Azt sem értem, hogy ha a "mai felgyorsult világban" nincs idő állítgatni semmit, akkor 2013-ban hogy volt. :F
    Mondjuk amiket látok képeket ezen az oldalon megosztva, az esetek 95%-ában olyan téma van fotózva, ami nem nagyon igényli a kapkodást.

Új hozzászólás Aktív témák