Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz adamssss #68 üzenetére

    "What can HDMI 2.1 do that HDMI 2.0b can’t?"

    A linkelt cikk jó pontatlan. A fenti cím alatt említi a 4K@120-at, olyanokkal együtt mint az eARC és VRR, miközben ezek a HDMI 2.1 specifikációban lefektetett, de HDMI 2.0 alá is implementálható feature-ök. (Már most létezik eARC-képes tévé, a megfelelő erősítőkhöz pedig a közelmúltben jelentek meg az eARC-ot elhozó FW frissítések. A VRR pedig a Samsung tévékben és az XBOX-ban érhető el.)

    Megnéztem, a Wikin levő táblázatban az szerepel, amiről én írtam. Nem látom, ez technikailag miért ne lenne lehetséges HDMI 2.0-n keresztül.

    "mondjuk nem mintha bárkinek is szüksége lenne 4k 120hz-re"

    Régi játékokkal pedig már a mostani VGA-k mellett is kihasználható lenne a támogatás. Nem feltétlenül kell fix 120 FPS-ben gondolkodni, de menjen 60 fölé, akár 120-ig. Látványos a különbség, és ne az interfész korlátozzon. A későbbiek kapcsán remélhetőleg a VRR is szó szerint képbe kerül majd. :)

    De monitorként is használnak tévéket, desktopon pedig rögtön észrevenni a 120 Hz-et. Az RGB jel, ezért magasabb sávszélesség-igény miatt ez már elméletben is inkább a HDMI 2.1 territóriuma. Mindenestre látszik, hogy nem (lesz) egy hiábavaló fejlesztés ez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák