Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #33 üzenetére

    A TC-nek speciel van alternatívája Dual Commander személyében, még a TC pluginjeit is viszi.

    Btw eddig két MS orientált munkahelyem volt, de a TC-t sehol sem voltak hajlandóak megvenni, mert "drága". Helyette a jelentősen gagyibb FreeCommandert kellett használni. És miért vol FC-re szükség? Mert Explorer annyira buta, mint egy fatraktor.

    Nézz meg egy KDE-s disztrót, a Dolphin, az Explorer ottani megfelelője olyan tudással bír, hogy a fent említett DC-re szükség sincs.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #33 üzenetére

    "a mindennapi munkához nem használja senki az op. rendszert.": annyira senki nem használja, hogy a világon az összes számítógép 80%-án linux fut. és ha hozzáveszed, hogy az almás cuccok meg bsd unixot használnak, akkor még több.

    oké, a képhazudozás jobban megy windowson, meg a játék is. ebben nem vitatkozom. de azon kívül valójában csak a tájékozatlanság meg a hozzá nem értés indokolja, hogy valahol ne linux legyen, hanem windows.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #36 üzenetére

    lehet, hogy irodai felhasználásra csak három windows fajta van, de programozás szempontjából több windows van, mint linux.

    még hagy kérdezzem már meg: mi a francnak erőlködte bele a linux kernelt a windowsba az ms, ha a windows annyival jobb mindenre és linuxot úgyse használ senki?
    [link]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #36 üzenetére

    Igen, fel tudja tenni, ott van a telepíthető programok között, csak rá kell nyomni a telepít gomra. Le fogja húzni magával a kellő KDE függőségeket, majd elindul. F3-ra nyit új tab-ot, F4-re meg terminált bele a programba, ami követi amit csinálsz benne, iszonyatosan hasznos.

    De akár az egész KDE-t is fel lehet rakni pár parancs kiadásával, aztán a login képernyőn lehet választani közöttük. Ubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu mind ugyanaz, csak más asztali környezettel.

    Egyébként a Cern esete más, mint amit említettél. Jellemzően tudósok, mérnökök, fejlesztőmérnökök használják ezeket a rendszereket akiknek mást jelent a napi munka, mint egy photoshoppernek. Pont miattuk került be a Windowsba a WSL és most a WSL2, hogy ezeket az embereket akiknek egyszerűen nem nyújtott eleget egy Windows, ezeket is át tudják csábítani, mert adtak nekik beépített Linuxot.

    Gerasz: jaja, elírtam.

    bambano: oh igen, és jön a bash-szerű terminál is Linuxra. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #41 üzenetére

    Van rá oka, mert az "oszd meg és uralkodj" elv van ezen döntések mögött.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #40 üzenetére

    én minden számítógépet emlegettem, nem részpiacokat.
    a kábelmodemekben, a házi netmegosztó routerekben, az androidos telefonokban, az iot cuccokban, az okostévékben, tabletekben, meg a fene tudja, még mikben, mind-mind linux van.

    de, az android az linux.

    azzal, hogy ki szerint mi az alternatíva, nekem mindig az a bajom, hogy itt ülök a linuxos desktopom előtt, úgy nagyjából 27 éve ezt használom munkára is, meg minden másra is, és olvasom a hozzászólásokat elvakult windows fanoktól, hogy amit csinálok, az nem létezik. ahha.

    "Ha bekerül a linux támogatás (akármi is ez a kernel bizbasz windows-on) akkor nem örülsz, hogy de fasza Windows-on is elérhető lett egy csomó linuxos program (többnyire GUI nélküliek) hanem tovább fikázod az MS-t. Ez számomra érthetetlen.": mert az nt kernel nem ér annyit, hogy feltegye valaki, ha egyébként linuxozni akar. tehát szakmai érv nincs amellett, hogy linux kernel legyen a windowsban. ha valakit windowshoz kötnek az applikációi, használjon windowst. ha linuxhoz, linuxot. felhasználói szempontból nézve az marhaság, hogy linuxot kellene használnod, de kifizeted a windows licenszet.

    tehát ha szakmai érv nincs mellette, akkor miért csinálja az ms? és ekkor jön be a tapasztalat: ha az elmúlt 20 évben azt láttad, hogy az ms soha nem a minőséggel nyert, hanem mocskos húzásokkal, akkor mire is extrapolálsz ebből? hát arra, hogy azért rakta bele a linux kernelt a windowsba, hogy elkezdje divergáltatni a hivatalos kernel forrástól, és majd amikor a fejlesztők rászoknak, akkor már ne tudjanak eredeti linuxos kernelt használni. ennek az oka az, hogy az ms csőrét eszméletlenül böki, hogy ott van az a "kiváló" windows szerver meg az azúr, és az azúrban futó guestek több, mint 50%-a linux. eddig jogi meg egyéb utakon próbálta lenyomni a linuxot, szerencsére nem sikerült, akkor megpróbálja a szokásos módszerét: átveszi, módosítja, kiszorítja.

    visszatérve az eredeti kérdéshez: ha valaki azt mondja, hogy *SZÁMÁRA* nem felel meg a linux, azt elfogadom. de azt mondani, hogy a linux semmire sem jó, az egyrészt marhaság, másrészt szándékos provokáció. És ha valaki provokál, ne lepődjön meg, hogy választ kap rá.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #43 üzenetére

    Valamit nagyon elkeféltek akkor, ha programokat kellett fordítgatni, meg kernelt vadászni. 2008-ban raktam fel az első disztrót magamnak, az Ubuntu 8.04-et, ami kulcsra készen települt fel. Akkoriban még nem volt 1 kattintásos csomagkezelő, de a jól bevált Synaptic már bőven és amit akartál felraktál belőle és ment.

    A fősulin nálunk Suse Linux volt, az akkori KDE3-al. Pikk-pakk működött minden.

    A megosztásra meg annyit, amit írtam is. Az egész WSL és a nyitás a Linuxos közösség felé abból indult ki, hogy fejlesztők egy jelentős részének nem tudtak alternatívát mutatni Windowson. Egy egyszerű példa, hogy hogyan dolgozol fel több MB méretű txt szövegfájlokat Windowson?
    A notepad, notepad++ és Word is bedobja a töröközőt egy ilyen fájltól... Linux alatt bash-ben meg tudsz futtatni egy egrep parancsot, ami leszűri neked a számodra hasznos sorokat a fájlból. Mióta van WSL, (vagy win7-es időkben a valaki által kreált bash for windows) ezt már meg tudod tenni Windows alatt is.
    Ezek a dolgok mind mind azért kerültek be a Windowsba, hogy a Linuxos eszközökhöz szokott embereket is át tudják csábítani magukhoz, így felszalámizva és beolvasztva a Linuxos népet.

    #45: az itt olvasottak szerint a tudósok jelenleg is többnyire nem MS oprendszert használnak a Cern-ben, így nem kifejezetten őket érinti a váltás.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #45 üzenetére

    "Szal az a rengeteg tudós idáig tökéletesen tudott dolgozni olyan programokkal amiket Windows-ra fejlesztettek.": nem, a cernben pont nem ez a helyzet. az ilyen nagy kutatóintézetek úgy működtek eddig is, hogy a kutatási szoftvereik zömét maguk fejlesztették, és jellemzően opensource alapokon.

    tehát jó eséllyel az a helyzet, hogy a kutatómunkát eddig is linuxokon végezték, az adminisztrációs tevékenységet meg windowson. vagyis a cern a feladatainak igen kis része alatt fog most architektúrát váltani. most arról ne beszéljünk, hogy egy csomó üzleti szoftver elsődleges fejlesztési platformja a linux. tehát egy oracle vagy sap esetén az, hogy windowsról áttérnek linuxra, csak annyit jelent, hogy a másodlagos platformról áttérnek az elsődlegesre.

    egyébként meg de, ezek a kutatók szinte mindig programozók is.

    "Had mondjam máshogy: egy olyan nagy szervezet, mint a CERN Windows-t használna ha tehetné, de most csak pénzügyi okok miatt váltanak Linuxra.": pénzügyi, adatbiztonsági és vendor-lockin problémák miatt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz Shad0w #50 üzenetére

    Ezzel amit akarsz mondani az a legnagyobb baj, hogy nem vagy informált azzal a helyzettel, amit a cikk szól. A CERN és a kutatás fejlesztés már kb 10 éve nem Windows-on zajlik. Hiába jönnek a Windows felhasználók, hogy Ők nem képesek elképzelni a munkájukat, életüket Windows nélkül, mert vagy játszik, vagy photoshopot használ.

    Na a rossz hír, hogy egy átlagos felhasználó ezeket nem használja.

    A még rosszabb hír, hogy a CERN-ben és a legtöbb kutatóintézetben nem kell a Windows. Az, hogy most a föld legnagyobb Kutatóintézete is áttér nincs ennél jobb bizonyíték erre.

    Az pedig, hogy a magyarokat le lehet fizetni nem azt jelenti, hogy a CERN-ben is párt káder apparatcsik ülnek, akik a "nép" fejével eldöntik nekik mi a jó... Főleg ha a korrupció fogalma az ami Magyarországon: "A korrupció az amiből kimaradtam...."

    Ezzel a felfogással nem is fognak "rájönni" egykönnyen, hogy igazából az MS-re annyira nincs szükség, ha nem specifikált programokat használ, és azt is csak olyan tevékenységre, amit felsoroltál.

    Nekem van ismerősöm a CERN-ben, nem kell Windows ennyi. Nem kell ezt túlbeszélni.

    (#51) Shad0w & (#18) ceia

    Ezek szerint, ha neked elég egy középkategóriás 1,4-es Skoda a munkába járáshoz, akkor is középkategóriás 2 literes biturbó benzines 300 lóerős Mercedes/BMW/C osztállyal fogsz munkába járni minden nap BP-en keresztül, mert neked nem számít, hiszen megteheted nem?

    Na látod akkor meg is van miért tart ott az az ország ahol tart....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Gargouille

    őstag

    válasz Shad0w #41 üzenetére

    Hagyd. Fogadd el, hogy a Linux éve lesz megint (de most aztán tényleg!), azt a maradék szánalmas 20% Windowst is eltiporja majd a Linux forradalom, a sok béna Winhuszár (meg az a gonosz MS) meg mehet vissza a balettbe ugrálni, a többiek pedig jól rácsodálkoznak, hogy minden (is) jobban megy Linuxon. Ennyi a sztori, kár a további vitákért. Majd meglátod. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • hallador

    addikt

    válasz Shad0w #58 üzenetére

    Nem érted ugye? Ki az a barom aki több 10 000 Ft-ot ad ki egy operációs rendszerért, vagy több 100 000-et egy szerver operációs rendszerért, de ki az a még nagyobb barom, aki office-ért is fizet, ha ingyen is megkaphatja.

    Na ezt magyarázd már el?

    És nem úgy ahogy otthon szokás, hogy ajánlgatják a vak vezet világtalan móriczka, meg pistike az LTSB/LTSC Windows-okat, mikor nem is lehetne neki otthon olyan.

    Hanem legálisan.

    Na ezt magyarázd már meg, mert erre még nem kaptam választ....

    Nem nem vagyok ennyire semmilyen fan, csak nem értem ki az a hülye, aki akkor is fizet a szoftverért több százezret, ha az ingyenes verzió is ugyanazt tudja az adott célra...

    Na ezt magyarázd már meg....

    Az pedig, hogy nem értetted a példát kb sok mindent elmond miért vagy itt...

    Aha, a CERN akkora gondban van, hogy nem tudja megvenni a Windowst annak a ~100 managernek meg HR-esnek. Ez teljesen hihető.

    Ez meg a tipikus magyar mentalitás,a más pénztárcájában turkálni, kó kádár/káder szokás szerint.... Neked mi közöd van ahhoz, hogy miért nem akarja megvenni? Vedd meg Te nekik.... gondolom akkor éppen semmi közöd hozzá, csak akkor mikor fikázni lehet valakit, mert logikus döntést hozott...

    Ebből is látszik Magyarországon él és virul a Párt káder Orbán izé kádár rendszer...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #59 üzenetére

    Nem foglalkozom ezzel, nincs is itthon MS Office, mert mindent meg tudok oldani LO-ban. Előző cégnél ahol dolgoztam, ott volt napi problémája a php fejlesztőknek az MS Excelbe exportálás, jellemzően egyszerűbb megoldás volt a vevőt megkérni LibreOffice telepítésére, amivel nem voltak ilyen szívások. Nem csak megnyitási, cella tartalom kezelési problémákkal is küzdöttek az exportnál.

    Az ügyfelek jellemzően elfogadták az LO telepítését, nem problémáztak ezen, a két office megfér egymás mellett egy gépen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #65 üzenetére

    Nem. Itt írják a cikkben:

    "Kiemelt cél, hogy a zárt rendszerekből (vendor lock-in) fakadó függőséget és kockázatokat mérsékeljék, az adatok feletti rendelkezést pedig saját kézben tartsák."

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #67 üzenetére

    Itt a kettő egy és ugyanaz. A MALT projektet már egy éve elindították, a magas licenc díjak viszont csak most jöttek be a képbe.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #62 üzenetére

    "Btw még mindig nincsen sikeres Linuxra váltás, mindenki aki megpróbálta belebukott."

    Ezt magyarázd el a törökbálinti önkormányzatnak is.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Shad0w

    senior tag

    válasz Shad0w #81 üzenetére

    Érzem ahogy fáj neked amit írok. Ahh, én ebben most hajthatatlan vagyok.

    De az egészből az a lényeg, hogy szeptember 10-én tartanak majd egy prezentációt amiben kiderül, hogy mire jutottak végül. Sztm várjuk meg azt aztán majd indul egy új flamewar. :)

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #50 üzenetére

    "Szóval attól mert a routerben van egy Linux kernel még nem lehet egy lapon említeni egy Ubuntuval.": mégis linux kernel van benne (egyébként rendszerint egy elég kerek disztró, nem csak kernel), és nem valami arm-ra portolt kiherélt windows vagy windows rta (vagy minek hívják).

    "Én csak azt szeretném hangsúlyozni, hogy Windows platformon nehéz olyan területet találni amire nincs még program írva.": hálózatkezelés területén nagyjából bármilyen feladatot lehet hozni, amire a linux jobb.

    "nálam is fel van rakva az Ubuntu Win10-re, mert text keresés greppel, meg mókolás sed-del sokszor gyorsabb, mint bármi más": holott felrakhattad volna a cygwin-t is, meg azt se tartom kizártnak, hogy a grep és a sed van natívan windowsra is. ez is csak azt jelenti, mint a winfanok zöménél, hogy tájékozatlanok.

    "meg akarják tartani a felhasználókat!": csakhogy az ms az elmúlt 25 évben nem úgy akarta megtartani a felhasználókat, hogy jó terméket csinált, hanem úgy, hogy el akarta pusztítani a lehetséges választási lehetőségeket. nagy különbség. az ms-nél nem a marketingesek csinálják a piszkos húzásokat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #51 üzenetére

    a cernben az lehet a fő probléma a cern és az ms oldaláról is, hogy nagyon sok vendégtudós jár oda. tehát valószínűleg annak a pár embernek, akik fixen a cernben vannak, simán megvennének bármit, mert az nem tétel. viszont annak a sokszáz kutatónak, akik rendszeresen oda járnak, és folyton cserélődnek, már sokba kerül.

    és lehet, hogy pontosan ugyanezért vonta vissza az akadémiai státuszát az ms, mert sok olyan kutató is jár oda, akik nem akadémiai kutatók.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #55 üzenetére

    a kutatók sosem indultak windows-zal tudományos téren.
    a nagy statisztikai, matematikai programcsomagok, mint az R meg a többi, megvoltak linuxra is. a kutatói történelem során összelapátoltak egy irgalmatlan méretű matematikai könyvtárat, amit, láss csodát, FORTRANBAN írtak meg annó, és azóta is azt használják. ezt se divat windowson futtatni, mert nagygépeken használják. ezen kívül használnak még dögivel cluster szoftvereket, mpi-t, és hasonlókat, ezek nemigen futnak windowson, mert linuxra fejlesztették és drága lenne alá a windows.

    úgyhogy a cern mainframe-eken indult, majd lettek munkaállomások, sunos-sel meg más unixokkal, és amikor a pc-k teljesítménye elég nagy lett, akkor áttértek pc-s linuxra. solarisról linuxra portolni cli-s programot nem akkora világszám.

    tehát a kutatók a kutatási témákat nem csinálták sose windowson, azt mindig nagygépes környezetben csinálták.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #62 üzenetére

    "Btw még mindig nincsen sikeres Linuxra váltás, mindenki aki megpróbálta belebukott.": látod, pont az ilyen téves és túlzó általánosítások miatt van mindig ms-linux flame. te például most azt állítod, hogy amikor én csináltam az egyik cégnél linuxra váltást, abba belebuktak, miközben én tudom, hogy 12 éve linuxon megy a cég minden fontos eleme.

    tehát ha nem akarsz felesleges vitákat, tanulj meg precízen általánosítani és fogalmazni. te is, meg a többi winfan is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #84 üzenetére

    Miért kéne más? (Egyébként van, csak utána kéne járnod.) Azt állítottad, hogy mindenki belebukott, én meg bebizonyítottam, hogy nem így van.

    https://www.coreinfinity.tech

  • jeriko2

    tag

    válasz Shad0w #62 üzenetére

    "Btw még mindig nincsen sikeres Linuxra váltás, mindenki aki megpróbálta belebukott."

    Okulásul: https://www.top500.org/statistics/list/
    (A világ top500 szuperszámítógépének operációs rendszer statisztikája.)
    A beágyazott rendszereken és routereken is igen nagy részben linux fut.

    Elég butaság kijelenteni, hogy nincs sikeres linuxra váltás.

    [ Szerkesztve ]

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Shad0w #45 üzenetére

    Brahahahaha. Amivel dolgoznak, azt mind linuxra fejlesztették, saját maguknak. Windowson futtatni őket többnyire cygwinnel szenvedést jelent. Akiket érinteni fog az átállás, az a támogató-adminisztratív rész.

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Shad0w #55 üzenetére

    A CERN 1954-ben indult, semmit nem építettek windows alapokra. Az MS Office vs LibreOffice sem érdekes, tisztességes kutató latexben szerkeszt szöveget.

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Shad0w #62 üzenetére

    Define linuxra váltás. Mindenki kötelezően linuxot használ, vagy az is ér, ha költségkereten belül olyan gépet rendelsz, amilyet akarsz, és arra olyan oprendszert teszel, amilyet akarsz?

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #40 üzenetére

    Na, akkor majd nézd meg a melóhelyem, ahol Win + Linux hibrid környezet van, Libre + MS Office is mindenfelé, azt' működik. Pedig a userek nem okosabbak, mint máshol. ÉS persze irodai jellegű, nem developerek, stb.

    A Linux meg desktopon nem elterjedt. Oszt'?
    A routereden, TV-den, autód műszerfalán, a szerveren, amiről jön a net, a netszolgáltató routerén, a mobilkommunikációs toronyban meg Linux. A Core i procidon meg Minix fut amúgy, csak nem tudsz róla :D A telefonodon is Linux kernel megy, bár az Android gyökereit jobb lenne letagadni.
    Kit érdekel a desktop...

    Amúgy a PS-on, meg egy rosszul formázott Word doksin kívül van még érv? Mert pl. én eddig nem dolgoztam olyan cégnél, ahol lett volna Fotosop.

    "Oké legyen. Akkor a Dolphin működik. Nekem főiskolán mutatták meg a linuxot (Ubuntu) "
    És azóta láttál akár egyet is? Mert mondjuk szakirányú főiskolán nem gáz, ha mutatnak egy kernelfordítást, azt ott alap lenne érteni.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #183 üzenetére

    valójában te nem érted. egy-két program hiányzik csak linuxról, akinek az nem kell, nyugodtan átállhat. ha te fényképhazudozó vagy, ne állj át. meg ha játék az elsődleges. mindenki más nyugodtan.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #183 üzenetére

    Mivel ismertem el? :D Amúgy örülök, hogy elolvastad, amit írtam, ugyanis az a munkahelyemé, és nem én építettem ki, én ott csak szervereket supportálok. A cég másik 3-400 ezer dolgozója meg használ MS meg Libre Office-t.
    (MS környzet sem működik jól (supportáltam olyat), rendszeresek a régebbi Word verzió inkompatibilitásai, stb.)

    Az emberek meg nem vesznek se OS-t, se programokat. Az van, hogy a legtöbben úgy tudják, hogy Windows fut a gépükön, de hogy miért, meg mi van azon kívül, azt nem. Mondjuk ez kezd változni. Tehát az van, hogy azt tudják, ami beégett a köztudatba, XP, Photoshop, ilyesmi. És csak azért, mert az égett be. Amint úgy állsz hozzá, hogy bizonyos dolgokat mivel tudsz elvégezni, máris lehet más OS-t is használni, mert feladathoz keresel eszközt, nem a behuzalozott eszközeidhez OS-t. Egyszerűen egy másik OS másképpen működik.
    Az átállásba is csak azért szokás belebukni, mert nem hajlandóak tanulni az emberek. (Pl. amikor vesz egy autót, akkor is máshol van a világításkapcsoló, mint az előzőn, de azt megtanulja. Hogy nincs C:, azt nem hajlandó.) Mondjuk ez onnan jön, hogy a winfost se tudják használni, csak megszokták, hogy oda kell kattintani, és akkor az történik.

    Ahogy fentebb írtam, lehet úgy nézni, hogy ez a létező világok legjobbika, akkor biztos minden szép, de nekem már régen eszembe se jut a Win.

    A routeren Ios, ja, a Cisco-n. A TP-Linken, Mikroyúkon, stb. meg nem Ios.

    A #185 meg LOL.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #183 üzenetére

    De az buzi drága ipari router, rack toronyba. Btw programoztam olyat, és eléggé 1:1-ben bash volt...

    Viszont amit a köznyelvben routernek hívunk és amire HCL is utalt az inkább ISR név alá illik, de valóban Linux fut rajtuk, deal with it.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Shad0w #186 üzenetére

    Azt, hogy sok munkahelyen a dolgozó választ gépet adott költségkereten belül. Ha a dolgozók 10%-a linuxon, 30%-a macen van, és gond nélkül dolgozik együtt a windowsos kollégákkal, az sikeres átállásnak számít nálad, vagy csak az, ahol mindenkinek kötelezően linuxot adnak? Mert utóbbira tényleg nehéz lesz példát találni, előbbire meg rengeteg van.

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Shad0w #184 üzenetére

    Bruhaha, mert úgy formálsz véleményt, hogy fogalmad sincs hogy néz ki egy ilyen kutatóintézet.

    A legtöbb tudományos program gyökerei évtizedekre nyúlnak vissza, a magjukat olyan, fortranban írt libek adják, amiket akkor kezdtek fejleszteni, amikor Bill Gates még a csattogós lepkét kergette. Minden program, amit ezekre építettek eleve linuxra vagy macre készül, és ha szerencséd van valahol találsz hozzá leirást, hogy hogy imádkozd fel windowsra. Sokszor ehhez cygwinnel kell szenvedni.

    "Gyanítom, hogy a kutatók nem programozók, szal lesz probléma bőven."

    Ezt nagyon rosszul gyanítod. A webet is egy fizikus találta ki, hogy a CERN adatait könnyebb legyen elérni. Egyik volt évfolyamtársam épp új fordítót ír, mert a meglévők nem optimálisan futtatják a kódot, amivel gpu-kon futtatna nagyenergiás részecskefizikai szimulációkat.

    A kutatók nem a polcról veszik le se a berendezéseket, se a szoftvert, mert legtöbbször olyan kihívásokkal találkoznak, amik addig nem is léteztek. Csak érdekességként, ha legközelebb big datáról olvasol egy cég kapcsán, akkor ez jusson eszedbe:

    "If all sensor data were recorded in LHC, the data flow would be extremely hard to work with. The data flow would exceed 150 million petabytes annual rate, or nearly 500 exabytes per day, before replication. To put the number in perspective, this is equivalent to 500 quintillion (5×1020) bytes per day, almost 200 times more than all the other sources combined in the world."

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz Shad0w #192 üzenetére

    Nyugi az én gépemen még Windóz fut, azzal lehet példálózni ;]

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • Shad0w

    senior tag

    válasz Shad0w #196 üzenetére

    Úgyis bele fogtok kötni, inkább előre szaladok: Az Outlook-Thinderbird nem a Linux hibája, hanem a usereké. Én is látom. De ettől még utáljuk őket... :)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #193 üzenetére

    Akkor nem értetted a szövegkörnyezet.

    A rosszul formázott Word doksi a te #33-as hozzászólásodban került elő - miszerint van egy régi doksitok, ami nem nyílik meg Libre-ban, nos, nekem meg van egy csomó, régi is, új is, ami megnyílik. Meg olyan is volt, hogy ismerős Worben elkefélt formázását Libre-ban tudtam helyretenni. Akkor most?

    "Én irodai környezetről beszélek, 100+ emberrel. Itt nem opció, hogy nem veszik meg a szoftvereket."
    Na várjál, te dolgoztál már nagyobb cégnél? Nem vesznek meg neked semmit, amit amúgy nem vett meg a cég, és nem legális bent a használata. JObb esetben nem zaklatnak, ha olyan van a gépedre telepítve. ami nincs a belső szoftverkatalógusban, meg esetleg használhatsz ingyenes programokat. (Most nem idevéve azt, hogy általában a userek minden sz@rt telepítenek, hiába tilos policy szerint.)
    Amúgy én is irodai környezetről beszéltem, mert volt már olyan, amit supportáltam, most olyanban dolgozok, meg supportáltam gyárat is.

    "Törökbálinton nem tudom mi történt, de mondjuk Münchenben azért álltak vissza Windows-ra mert sokkal olcsóbb volt, mint a Linux"
    Keresd... szerintem az oda-vissza állás azért volt, mert többen sok prémiumot kaptak érte :D
    De most akkor neked van 2 példád.

    De azért nézd meg a Süsü ügyfeleit
    Meg van egy ilyen is
    Meg amit én sem találtam meg hirtelen, hogy pl. a Suse Expert Days-en említett magyar kormányzati ügyfelek kik, stb.

    A "routereden" szeirntem egyértelmű. A netszolgáltatónál meg vagy Cisco van, vagy nem, de a Csicsónak is van baja mostanában.

    Neked oké, hogy becsípődött, hogy rossz a Linux, mert neked nem tetszett valamikor, de attól még nagyon nincs úgy. Sok helyen használatos melóban, otthon, asztali gépen, és minden máson is. Nekem pl. nem azért van itthon full Linuxon minden, mert egyszer nem volt jó a Windows, hanem sokkal régebb óta nem tetszik, és kb. 2008 környéke óta már bőven minden megy Linuxon, amit csinálok. Pedig szerkesztek képet, vágok magamnak videót, ilyesmik.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #200 üzenetére

    Haver dolgozik az egyik nagyonnagy autóipari cégnél, de ott úgy megy a SW beszerzés, ahogy HCL leírta. Mindent a cég saját készletéből rak fel az IT, de csak ha a dolgozó főnöke is egyetért vele, hogy valóban kell neki az a program a munkához.
    Annyit tennék hozzá, hogy akkora a cég, hogy több esetben már külön nekik írnak szoftvereket a cégre szabva...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #202 üzenetére

    Technikailag ezt sem lehet ráhúzni minden munkakörre, hogy nem az OS-el dolgoznak. Ott náluk is a fejlesztők jellemzően Linuxon dolgoznak, mert autóiparban sok a beágyazott rendszer, azoknak a fejlesztésére és tesztelésére egyszerűen nem jó platform egy Windows. Főleg nem volt az a WSL előtti időkben, mert semmilyen, a munkához kellő eszközt nem adott a kezedbe.

    Beágyazott rendszereket jellemzően Debian, vagy valamilyen Debian leszármazott disztró alól szoktak fejleszteni, az iszonyatosan széles szoftveres környezetének köszönhetően.

    szerk:
    Amúgy paint jah... Nekem már a Gimp is pilótavizsgás, a PS-es embereket űrlényeknek tartom. Meg az Autocades mágusokat is. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Shad0w #196 üzenetére

    A legtöbb helyen ahol voltam oprendszertől letörték volna a kezét annak, aki színes leveleket küldözget :D

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Shad0w #197 üzenetére

    Ne terelj, te magyaráztál arról, hogy majd a windowsra írt "kutatói programokat" át kell írni linuxra, és kétled, hogy a kutatók tudnának programozni. Erre válaszoltam. Teljesen külön kérdés, hogy a support staf milyen gépeket használ.

    Próbálom érthetőbben: ha most kidobnák az összes windowst, akkor a kísérletek mennének tovább gond nélkül, de lehet hogy wc-papírt nem tudna rendelni a titkárnő, meg bérszámfejteni a hr-es.

    Szerk: előző hsz-ben helyesen: oprendszertől függetlenül

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #205 üzenetére

    Oké, technikailag a kernelt hívják Linuxnak, a disztrót meg xyz Linux disztribúciónak. Ettől függetlenül a köznyelvben a "Linux" alatt általában az egész disztrót értjük minden jóval, amit már egy alap teljesen free Debian telepítéssel is megkapsz. Az meg nem kevés már önmagában sem.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #209 üzenetére

    Őőőő notepad meg wordpad? :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #200 üzenetére

    Rossz irányba te tolod, amikor kijeleted, hogy egy OS semmire nem jó :D
    Hogy mit vettek meg, az nagyon cégfüggő, csak példákat hoztam, hogy ahol én voltam, ott milyen hozzállás volt.

    "München: lusta vagy rágooglizni, tehát lefizettek mindenkit. Ezzel sem tudok vitatkozni..."
    Nem, az nekem nagyon gyanús. És nem lefizettek, hanem van ez az érdekes szokása managereknek, hogy ha bedob egy ötletet, akkor kap érte prémiumot - tehát mindent kitalálnak, amire lehet jó sápot húzni.
    Valaki azon az oda-vissza álláson marha sokat keresett, vagy saját szakállra, vagy volt kenés is.
    Amúgy én vagyok lusta ráguglizni - te is betehetnéd azt a mindent bizonyító linket...

    "Csak amikor tényleg komolyan veszik és pénzt is akarnak keresni, akkor sokszor fordul elő, hogy több időt vesz igénybe alternatív programokat használni, mintha"
    Miért, amikor Windózra van bevezetve új cucc, akkor az egyből működik? Most akkor az OS váltás a gond, vagy a szoftvereké?
    Minden ilyen átállásnak van egy ideje, amíg az új dolgok rutinná válnak, ha valaki ezt nem veszi figyelembe, az simán hülye.
    Ennyi erővel a Win8 és 10 is hatalmas károkat okozott, mert a userek fele képtelen volt használni (az előző melóhelyen a 8 pilot még csempével jött, a a végleges imageben már ingyenes Start menü alternatíva progi volt :D ) Ezek miatt is küzdöttem eleget a userekel, meg azon is, hogy még egy csomó olyan program is nehezen ment, ami 7-en eldöcögött.

    Nem állítod, hogy rossz a Linux - akkor ez mi
    meg ez mi

    A Wordpad meg a Gedit marhára nem egy kategória, a Gesit a Notepad megfelelője, a Wordpad meg semminek, az több, mint egy jegyzettömb, de kevesebb, mint egy szövegszerkesztő.

    Amúgy Linuxon alapesetben nincs, ami visszaélne a monopolhelyzettel. Az egyes, egy disztróba csomagolt dolgok nem egy cég termékei, hanem független fejlesztők írják. A Redhat, Suse, Canonical is csak összekaparja és összereszeli ezeket, egy Debian mögött meg cég sincs.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #213 üzenetére

    "Irodába nem való Linux. Ha más nem, fogadjátok el, hogy nekem ilyen tapasztalataim vannak.": ezt kellene végre megértened, hogy attól, hogy NEKED nem való a linux, irodába még való.

    ezt kellene megértened, hogy az az általánosítás, amikor magadból kiindulva mindenkire érvényes állítást teszel, tévedés.

    olyan meg nincs, hogy diplomamunkát kötelező openoffice-ben írni. abban írod, amiben jólesik, eszik-nem eszik, nem kap mást.

    szerk: és pcfórumot hozni forrásnak az nagyon lol.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • pengwin

    addikt

    válasz Shad0w #200 üzenetére

    München: lusta vagy rágooglizni, tehát lefizettek mindenkit. Ezzel sem tudok vitatkozni...

    Jól láthatóan sokkal jobban tisztában van a témával, mint te, úgyhogy kicsit segítek:
    Munich IT chief slams city's decision to dump Linux for Windows

    YT videó.

    Why Did Munich Drop Linux and LibreOffice for Microsoft Windows and Office?

    A hozzászólás-gyártás nagyon jól megy neked, de le kéne szállni a magas lóról és utána járni a témának, mielőtt 6hsz/10perc sebességgel spamelnél.
    Nem baj, ha valakinek nincsenek naprakész ismeretei a témában, de akkor ne formáljon már meg ilyen sarkos véleményeket. Előbb utána kéne járni, utána véleményt alkotni. Lehet jobban menne az országnak, ha ez lenne az általános felfogás.

    (#223) -Skylake-
    1604/2016. (XI. 8.) Korm. határozat

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #213 üzenetére

    Na, akkor neked van egy Münchened, én meg hoztam sok egyéb példát.
    Ráadásul pont leírtad te is, hogy rosszul álltak neki. A user errortól meg nem véd az OS.

    "Valóban nem állítom, hogy rossz a Linux, irodai környezetben sztm nem alternatíva. "
    Mást sem nyomtál egész eddig.

    "Nincsen "vagy" az OS és a szoftverek között. Ellenben "és", ha váltasz OS-t váltanod kell szoftvereket is."
    Azt' mi van akkor, ha adott szoftvernek a natívja Linuxos, és a portja van Winre? (Maya pl. ugyanaz Linuxra is, SAP kliens is elvan rajta, hogy csak ilyen kis dolgokat is mondjak, amikkel _pénzt_szokás_keresni_.

    Az ingyenesség miért lenne gond? Általában tudsz kommunikálni a fejlesztővel. Ha meg fizetős Linuxod van, akkor ott van mögötte a cég, és ők oldják meg a bajod.
    Megnt csak a választás szabadságáról van szó. Ha elég rátermett vagy, akkor megoldhatod a dolgaid ingyen, nem kell mástól függened. Az már csak LOL, hogy sok esetben az ingyenesen hozzáférhető, hyílt forrás jobb minőségű, mint amiért fizetsz, és nem kémkedik utánad :D
    Na meg aztán olyat se láttunk még, hogy a valamit fejlesztő cég pont lesz*ta a user igényeket... Vagy hogy nevetségesen rövid idejű support ad valami drága cuccra (orvosi műszerek pl. ilyenek, Intel egyes dolgai ilyenek...). Stb. Nem pénztől függ ez sem.
    Pont azon háborogtam, hogy Via C3 procik már nincsenek támogatva Linuxon. Hát még 20 éves sincs! :D De amúgy rakás olyan régi HW támogatott, ami Windózon már Xp-n se ment :D

    "Egy Outlook kenterbe veri az összes többi levelezőt"
    És milyen borzalmas hibákat tud produkálni :D (Hozzáteszem, vállalaati környezetben hibamentes levelezőt még nem láttam.)
    Exchange-el meg elég sok minden működik.

    "a oneDrive-ra feltöltött fájlokat szimultán tudja írni több ember is és realtime látjuk mit ír a másik. Fájl megosztásnál konkrét embereket tudunk beállítani egyedi jogokkal, nem csak 1 group-ot. "
    Ezt azért több más cloud is tudja.
    (Melóhelyen röhögtem, kollega tett fel Win10, mutatja, hogy jé, látja a Onedrive-on az otthoni cuccait. Gratulálunk a céges policykhez :D )
    "Diploma munkámat kötelező volt OpenOffice-ban írni (windows verzió)."
    És honnan tudta volna meg bárki, hogy megírod Wordben (ha azt szereted), és elmented végső lépésként LO-ban? :D Meg azért egy diplomamunka nem szokott extrém dolgokat tartalmazni - írtam hosszabb doksikat mér Libre-ban én is, nem hal bele.

    Ha neked ilyen tapasztalataid vannak, az meg nem jelenti azt, hogy másnak is. Nekünk meg nem. Neked meg azt kéne elfogadni, hogy esetleg nincs igazad. A véleményed hangoztathatod, de az egyéni szoc. probléma.
    Attól még én ma is ragyogóan tudtam dolgozni Linuxon az irodában, körülöttem egy rakás arc is. Mostanra amúgy a Windows 10 userek addig jutottak, hogy paráznak frissítések előtt, mert a céges Win10 image is haljamos tőle összeborulni (szorozd meg még eggyel a MS saját szerencsétlenkedését).

    @otapi : Azért a formátumok szabványosak (kellene hogy legyenek), szóval ha valamit kimentesz rtf-ben, akkor annak jól is kéne visszajönnie. Amúgy marha egyszerű; pdf-ben kell küldözgetni dolgokat, mert az legalább általában jól jelenik meg, és a címzett nem tud belynúlni. De mondjuk üdvös, hogy 2015? 6? óta rájött a MS, hogy a saját formátumain kívül újra vannak mások, amiket ismernie kéne a cuccának, tehát lett odf support a Wordben.
    A support meg szükséges lenne "A" cég szoftvereihez is, csak a legtöbb helyen elspórolják. A legtöbb melóm local supportként egy irodában olyan volt, hogy a user nem tudott valamit, nem azt csinálta a Windows, amit kéne, teljesen hülyeségeket csináltak az irodai progik, stb,.

    @hunluki : Ennyi, számból vetted ki :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #241 üzenetére

    Nézz fel az égre este. Amikor látod átsuhanni az ISS-t, akkor gondolj rá, hogy bizony, odafent is Debian Linux kering a ThinkPadjeiken, miután dobták az XP-t pár éve. Gondolj rá úgy, hogy csak azért használnak Linuxot az ISS-en, mert nem tudnak róla, hogy mennyire használhatatlan szar és úgy is mindjárt le fognak zuhanni. :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #241 üzenetére

    diplomamunka: nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy egy LaTeX-ben megírt diplomamunka ne felelne meg bárhol a világon. Erre az office programok alkalmatlanok.

    nekem meg olyan érzésem van veled, hogy hiába írnak neked, a számodra kellemetlen érveket nem fogadod be.

    például az egyik helyen, ahol dolgozom, folyton nyűgösködtek, hogy nem tudnak haladni a melóval, mi legyen. mondtam, hogy debian. felrakták, azóta csend van. 10 év alatt ma jött elő az első gond: cups letiltott egy nyomtatót. távolról bejelentkeztem, engedélyeztem, jónapot, mindenki boldog. engem a munkámban továbbra is kizárólag egyetlen egy dolog érdekel: ne csörögjön a telefon. ha csörög, baj van. úgyhogy mindenhol debiant használok.

    a gond veled, meg még néhány feketeöves msfannal, az, hogy el sem bírod képzelni, másképp is lehet. és olyan általánosításokat tesztek, amik alapból tévesek. de minden erre vonatkozó figyelemfelhívás lepereg rólatok. ha ehhez, hogy minden érv falra hányt borsó, továbbra is ragaszkodtok, akkor támogatom, ne vitatkozz többet, mert a vitához elengedhetetlen alapfeltételt nem akarod megtartani.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #241 üzenetére

    Tehát egy idióta által kreált rossz kötelező formázás miatt rossz a Libre. Értjük. Word alatt nem lehet kötelezővé tenni rossz formázást.

    "Olyan érzésem van veletek, hogy feldugtátok a fejeteket a seggetekbe és nem tudtok szét nézni, hogy meglássátok más szemszögéből is a helyzetet. "
    Ehm, a hozzászólásaidat nézted már? A 3.1 óta használtam winfost, supportáltam tizenévig (pont a 10-ig), pont elég volt belőle. Most Linux van itthon (11 éve csak az), a céges gépen, és azokon a szervereken is, amik hozzám tartoznak, és nincs vele baj. Tehát mind a két oldalát ismerem a dolgoknak, nem win only oldalról szidom a másikat.

    A routeres csak onnan jött, hogy az elterjedtséget jelezzük kicsit, de pl. a Minix-es kitételt észre se vetted, pedig az se rossz, ha belegondolsz :D Különben ilyen teljes platformot a MS is akart, hogy x86, szerver, mobileszközökön mindenhol legyen Win, csak nem jött össze nekik.

    @Cpt. Pirk : Deaznemiroda nemérted :D

    @bambano : ". engem a munkámban továbbra is kizárólag egyetlen egy dolog érdekel: ne csörögjön a telefon. ha csörög, baj van."
    Úgy-úgy. Mindig csúnyán néznek bármilyen supportra, ha nem dolgozik, pedig a supportot azért fizeted, hogy leginkább ne kelljen dolgoznia :D

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák