Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #40 üzenetére

    én minden számítógépet emlegettem, nem részpiacokat.
    a kábelmodemekben, a házi netmegosztó routerekben, az androidos telefonokban, az iot cuccokban, az okostévékben, tabletekben, meg a fene tudja, még mikben, mind-mind linux van.

    de, az android az linux.

    azzal, hogy ki szerint mi az alternatíva, nekem mindig az a bajom, hogy itt ülök a linuxos desktopom előtt, úgy nagyjából 27 éve ezt használom munkára is, meg minden másra is, és olvasom a hozzászólásokat elvakult windows fanoktól, hogy amit csinálok, az nem létezik. ahha.

    "Ha bekerül a linux támogatás (akármi is ez a kernel bizbasz windows-on) akkor nem örülsz, hogy de fasza Windows-on is elérhető lett egy csomó linuxos program (többnyire GUI nélküliek) hanem tovább fikázod az MS-t. Ez számomra érthetetlen.": mert az nt kernel nem ér annyit, hogy feltegye valaki, ha egyébként linuxozni akar. tehát szakmai érv nincs amellett, hogy linux kernel legyen a windowsban. ha valakit windowshoz kötnek az applikációi, használjon windowst. ha linuxhoz, linuxot. felhasználói szempontból nézve az marhaság, hogy linuxot kellene használnod, de kifizeted a windows licenszet.

    tehát ha szakmai érv nincs mellette, akkor miért csinálja az ms? és ekkor jön be a tapasztalat: ha az elmúlt 20 évben azt láttad, hogy az ms soha nem a minőséggel nyert, hanem mocskos húzásokkal, akkor mire is extrapolálsz ebből? hát arra, hogy azért rakta bele a linux kernelt a windowsba, hogy elkezdje divergáltatni a hivatalos kernel forrástól, és majd amikor a fejlesztők rászoknak, akkor már ne tudjanak eredeti linuxos kernelt használni. ennek az oka az, hogy az ms csőrét eszméletlenül böki, hogy ott van az a "kiváló" windows szerver meg az azúr, és az azúrban futó guestek több, mint 50%-a linux. eddig jogi meg egyéb utakon próbálta lenyomni a linuxot, szerencsére nem sikerült, akkor megpróbálja a szokásos módszerét: átveszi, módosítja, kiszorítja.

    visszatérve az eredeti kérdéshez: ha valaki azt mondja, hogy *SZÁMÁRA* nem felel meg a linux, azt elfogadom. de azt mondani, hogy a linux semmire sem jó, az egyrészt marhaság, másrészt szándékos provokáció. És ha valaki provokál, ne lepődjön meg, hogy választ kap rá.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák