Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shad0w

    senior tag

    válasz hallador #52 üzenetére

    Köszi, hogy ezt megírtad mert rájöttem, hogy kicsit eltértem attól amit tényleg mondani akartam.

    Szóval van egy cég/üzlet/garázs (most éppen a CERN). Azért van most a mizéria, mert réges régen Windowsal indultak és miközben fejlődött és bővült mindig csak kicsit változott és felépítette a környezetét Windowsra alapozva. Továbbra sem használnak Windows-t semmire, csak ezen futtatják a programjaikat. Legtöbb, legalapvetőbb programok nem cross platformosak. Nem kell messzire menni: MS office. Van alternatíva, de az nem kompatibilis. Egy cégnél nem tehetik meg, hogy egyik napról a másikra Libre Office-ra váltanak, ezzel több évnyi dokumentációt kéne kukázniuk. Nem kerestem rá, de teszek rá egy Túró Rudit, hogy nem létezik MS Office -> Libre Office konverter (vagyhát ami működik is)
    És ezen kívül rengeteg szenvedés lesz mindent átvinni Windows-os programokbol Linux-os programokba.

    Egyelőre csak az elhatározás és lelkesedés fázisában van a CERN, ami így semmit nem bizonyít. Bizonyíték akkor lesz ha ~5-10 múlva is meg tudnak maradni Linux platformon. És ha sikerül nekik akkor az példa nélküli lesz!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák