Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Localmatador

    tag

    válasz okiteki #124 üzenetére

    Sziasztok,

    Szerintem is ez a lényeg ebben az egész témában. Tehát nem a letöltési sebesség -mert valóban mindegy hogy 1-2 megával vagy 15-tel jön egy weboldal- hanem a lefedettség!

    Én üzletkötőként dolgozom, az egész Dunántúlon járok. Az utóbbi másfél évben egy HTC One dual simes telót használtam, ami nem LTE képes. Szóval ahol volt, 3G-vel kellett minden munkafeladatomat megoldani eddig: ajánlatok, mindenféle gyors riportok küldése, ilyen-olyan árlisták töltögetése stb. Telón amit lehet, a többi dolgomat laptopon a teló netjét megosztva. Telekomnál vagyunk, 7 GB net előfizetéssel, szóval belefér a menet közbeni youtube zenehallgatás, spotify, minden. Hát az én tapasztalatom az, hogy a legtöb helyen nagyobb településeket elhagyva csakis EDGE volt és van, pedig aztán Tatabányától Kaposvárig, Szombathelytől Pécsig mindenhol járok. A 3 G hálózat egy nagy nulla a Trémobilnál. Az is baj, hogy a beszélgetést is érintette, mert ahol egy pálcikás 3G térerővel szenvedett a telefon, nem kapcsolt 2G-re, és sokszor elérhető sem voltam vagy szakadozott a vonal.

    Na most jön a katarzis :-) Pár hete kaptam egy céges Samu S6-ost (mert értelmes ára lett) és megváltozott az életem :-) Na persze nem pont a Samsung miatt, hanem hogy kezeli a 4G-t és főleg ami fontos, a B20-as 4G-t. Olyan helyeken tudok végre normálisan beszélni, ahol eddig nem. Megy frankón a waze, nem írja ki mint eddig számtalan esetben, hogy mincs adatkapcsolat, szinte mindenhol van lefedettségem, ahol eddig szenvedés ment csak. 3-4-5 órát autóban töltök, a mobilra vagyok utalva, ilyen életmód mellett igenis nagyon fontos tényező a nem túl misztifikált B20 téma.
    Most egy külön saját készülékben van a privát számon, tehát 2 telefont hordok újra, de ennyit megért a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák