Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapo83

    aktív tag

    DE JÓ!!!!
    Végre tudok 3D CAD-ben tervezni a telefonomon miközben 4K filmet renderelek és nem szaggat be közben a Witcher 3-sem amikor VR-ben nyomom neki és BT 5.0-án is tud csatlakozni az Ultrahangos medvecsapdámhoz, mindezt pedig a víz alatt ülve is megtehetem már!!!

    Csak én érzem úgy hogy ez már a néphülyítés kategória????
    Esküszöm mint az oviban....

    Pittyikének hat van nekem nyóc kell, nem tudom hogy mi az és mire való de nekem több kell!!!

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz RaveForce #84 üzenetére

    Persze hogy mindenki sír mindenért....

    A Google-nak volt annó egy jó ötlete csak kukázták ( Project Ara ). Az alap koncepció az volt hogy rakj össze azt magadnak amit akarsz ( de ez sem volt jó a népnek ).

    A sok "RAM fan"-nak pedig feltenném azt a kérdést hogy tudják e hogy mire használatos a ram pontosan és hogy hogyan is működik a dolog? Szerintem elkeserítően kevesen tudnák megmondani azt pedig még kevesebben tudnák indokolni hogy miért is nem elég annyi ram ami egy korszerű erős Gamer PC-t is ki tud szolgálni...

    [ Szerkesztve ]

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz emvy #87 üzenetére

    Ennél nehezebb feladatot is meg tudtak már oldani. Csak idő és pénz kérdése. Szerintem a hajlított kijelzőket sem készen találták a fa alatt. Nem rövid távú befektetés az ilyen és nem is biztos hogy csak egy gyártónak kellene foglalkozni a dologgal hanem nyíltá tenni a dolgot és szabványosítani.

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz RaveForce #89 üzenetére

    Olvasva a sok kritikát hogy soha semmi sem jó szerintem lenne réteg aki legózik. A vízállóság is megoldható technikailag mint ahogy minden más is. A Google szerintem egy kicsit elkapkodta a dolgot a készüléket is de annak az elvetését is. Ha belegondolsz akkor a mostani mobilok is mudulokból állnak csak ezek nem szerelhetőek. Ha ezeket a részegységeket egy busz rendszer köti össze amik külön tokozást kapnak és egy ötletes elrendezést követve ezek ha nem is házilag de pl egy szervizben cserélhetőek akkor az már egy lépés előre. Az Ara egy jó koncepció volt de nem álltak mögé a gyártók a Google pedig egyedül kevés ehhez. A megtérülés egy radikálisan új szisztémánál meg nem 1-2 évben mérendő dolog és sok nagy cég komolyan profitálhat a dologból ilyenek pl a Qualcomm, Sony, LG, Samsung, és lehetne még folytatni a sort. Az viszont tény hogy egységes támogatás és szabványosítás nélkül halva született a dolog.

    Ami a készülék kiválasztását illeti két csoport van szerintem:
    1.: Akik divatcikként tekintenek a telefonra
    2.: Akik használati eszközként tekintenek rá

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz RaveForce #92 üzenetére

    Az a gond hogy nem tudnak már nagyon mit kitalálni ami leköti a vevőket. Ha csinálsz egy moduláris mobilt akkor lehet hogy alapkészüléket kevesebbet adsz el de azzal többször kereshetsz pénzt és a vevők sem fognak évente 2-3 alkalommal telefont cserélni, de lehet hogy egy bővítés még nem veri ki a biztosítékot náluk. Ha több gyártó csinál például központi modult ( SOC, RAM ) akkor abból lehet megint csak versenyt csinálni ami forgalmat generál.

    Ebben az évben két gyártó is próbálkozott megint a moduláris kialakítással csak szerintem ezek még nagyon primitív próbálkozások ( LG, Lenovo )

    Valamerre mozdulniuk kell mert eddig volt már:
    Kinek van kisebb telefonja?
    Kinek van színesebb telefonja?
    Kinek van nagyobb telefonja?
    Kinek van Laposabb telefonja?
    Kinek van több MPixeles-es telefonja?
    Kinek van több magos telefonja?
    És most ott tartunk hogy kinek van lekerekítetteb telefonja?

    Egyre kevesebb olyan dolog van amit még ki lehetne aknázni szóval valami nagyon nagyot kell dobbantani pár éven belül. A piac már közel telített még ázsiában is. Most már arra kell rávenni az embereket hogy cseréljék le a telefonjaikat és mivel a 2-3 éves okostelefonok még bőven használhatóak ez nem lesz könnyű ( ne a tech őrültekről beszéljünk mint mi is vagyunk ).

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz <Lacy85> #96 üzenetére

    Épp ezt mondom én is. A 2-3 éves telefonok bőven használhatóak még és egyre kevesebb okuk van az embereknek arra hogy lecseréljék. Egyszerűen kezd telítődni a piac.

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz motown5l #101 üzenetére

    Az új gyártástechnológiák és fejlesztések miatt azonos méretben nagyobb kapacitású és gyorsabb eszközök ( pl RAM-ok ) állíthatóak elő. Ilyenkor a gyártó két dolgot tehet ha fejlődni akar.
    1: Azonos méretben nagyobb kapacitású egységet épít be
    2: Csökkenti a méretet és megmarad azonos kapacitáson.

    A második lehetőséggel nem tudnak bevonzani túl sok vásárlót...

    Ami az appokat illeti szerintem nem azok zabálnak sokat hanem az hogy mindenki egyszerre akar 8-10 játékot futtatni egyszerre csak hogy bebizonyíthassa hogy kevés az a ram ami a készülékében van.

    Ami már jelentősebb probléma az a gyártók hozzá állása frissítés és optimalizálás szinten. Ha veszel egy csúcs mobilt max 2 főverziót frissíthetsz ( ha szerencséd van ) mert utána szarik a gyártó a fejedre.
    Aki azzal jön hogy nem futna a régi telón az kapjon már észhez és magyarázza meg hogy pl a Snapi 800 miért is lenne gyenge a mostani rendszerekhez mégsem hallani frissítésekről.
    Az Apple ebből a szempontból jelesre vizsgázik mert amíg a hardver engedi addig frissíthetsz mert nem ezzel akar rávenni a gyártó hogy dobd el a telefonod és rohanj a boltba venni egy újat.

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés