Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robert07

    aktív tag

    válasz -=RelakS=- #6 üzenetére

    Nem mindenki hasznalna jatekra, munkara pedig igenis elonyos a nagy meret es a felbontas. En is egy 32"-es UP3216Q-t hasznalok, es igaz, hogy 125%-ra fel kellett vennem a Windowst, meg igy is sokkal jobb, mint a 1440p.

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz -=RelakS=- #6 üzenetére

    Tudod milyen háttérfényt villogtasson nekem fél millió ft-ért :P pwm-et nem akarod visszateni bele?!

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • kikikirly

    senior tag

    válasz -=RelakS=- #12 üzenetére

    100%-ig igaz amit leírtál.Láttam Youtubon ilyen belassitott videókat, mikor leülök játszani mégis tökéletesen elég a 60 FPS.Persze én szigoruan Single Player vagyok,és itt kérdőjelezem meg azt hogy valós igény-e a 144hertz,szerintem nem az.Magadnak tudod szükséggé tenni ha hozzászoktatod a szemed.
    Bturbo is mindig avval jön hogy akadozónak látja a default 60FPS-t, már leirtam hogy szerintem ez miért van.
    Pont nála szokták kérdezni a nézők hogy érdemes e 144herzes kijelzőt venni.Ő pedig non stop azzal jön hogy igen,teljesen más vele a játék,sokkal folyamatosabb,és persze mindig hozzáteszi hogy lehetőleg minél alacsonyabb, 1ms-es monitort vegyél(ami csak TN panel lehet ugyebár.).Teszi mindezt úgy hogy a hátrányokról nem beszél.Kezdjük ott hogy akinek tényleg hasznos a 144hertz, az nem kérdezi meg chaten,rég utána nézett miben nyújt többet 144hz,fórumokon utána olvasott a tapasztalatoknak(pl olyan alacsony egér érzékenységgel játszik,ami már alapból kilövi a 60 körüli képkockaszámot,összes valamire való E sportoló very alacsony sensyvel játszik).Véleményem szerint a kérdezők 99% nincs valós szüksége a 144herzre, de Turbi mindig ilyen földöntúli extázissal adja elő mennyivel folyamatosabb a mozgás vagyis az akció,de arról nem beszél se ő,se a fórumokon senki hogy ez nem úgy működik hogy a 60 hertzről át ülsz a 144hertzre és rögtön látod a különbséget. Kurvára nem látod,ha befolyásolható vagy és nincs a dolgokról önálló véleményed,placebo hatás miatt esetleg még be is magyarázod magadnak hogy, tényleg mintha valamivel folyamatosabb lenne a.Valóságba meg több hetet/hónapot kell játszani magas képfrissítésen,és ha ezután váltasz vissza normál képfrissítésre , akkor fogod látni a különbséget(és persze valamelyik játékba csak 60 FPS-ed van).
    De ezt sehol nem mondják el neked, pedig az ígéret és a valóság között ordas nagy a különbség.Mit gondolsz én miért vettem meg azt a vacak TN paneles 144 hertzes Asus monitort?
    Arról ,még nem is beszéltünk hogy mezei RX580/1060GTX-el Options menübe majd mindent le kell húznod a béka feneke alá,pedig egyik kártya sem 2 forint 20 fillérbe kerül,t9bbi komponenst ne is emlitsük.Tartom hogy Single playereknek,koca Multisoknak,teljesen felesleges a 144hertz.
    Aki meg érzékeli a különbséget 1 és 5 ms közt, forduljon orvos, vagy jelentkezzen vadászpilótának.

    "Érzésre valamelyik játékos csak úgy a semmiből seggbelőtt rakétával. Mikor visszanéztem a felvételeket, kiderült, hogy simán elrohantam mellette, de az alatt a 2-3 képkocka alatt fel sem tűnt a figura :W Lehet, hogy 240Hz-es monitoron sem tűnt volna fel, de ezt már nem tudhatom biztosan :DDD,,
    Valószínűleg 240 hertzen észrevetted volna. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz -=RelakS=- #17 üzenetére

    Tudom, hogy nem arról beszélsz, azért volt külön mondatrész, hogy jó hogy nem már azt is.

    Ettől még az is tény, hogy nem ismerem a technológiát, de nincs bizodalmam ezek iránt :)

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • #72042496

    törölt tag

    válasz -=RelakS=- #19 üzenetére

    "LCD lassan megjeleníti és kitartja"

    Erre a problémára az OLED egy megoldás lehet egyszer, ha alternatíva lesz monitorban is. Az elv ugyanez, csak többnyire tizedmásodperces válaszidővel működik.

    (2160p@120-at is tudnak a tévés panelek, csak fogadni nem fogadnak ilyen jelet, pedig visszavett chromával lenne hozzá sávszélesség. Talán jövőre.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák