Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lordus

    senior tag

    Sziasztok, p45 - x3363 segítséget kérnék...

    Jelenleg egy MSI P35 Neo-F lapom van. Nagyon szeretem, az X3363 2.83@3,8GHz-en szaladgál benne, nem nagy feszemelésekkel, kicsit jobb, de semmi extra léghűtéssel.

    Volt szerencsém kiporóbálni egy giga p45 lapot, de 3,6 ghz-et sem tudott benne a proci.
    most egy MSI P45 Platinumot szeretnék kipróbálni. Van valami ötlet, hogy a biosban mit állítsak a feszeknél, hogy ki tudjam hajtani?
    4x2gb geil 1066 ram van benne, ezek 2,2 - 2,4V-osak. ahogy észrevettem, hiába emelem 2,4V-ra, akkor sem nagyon bírnak többet 1080mhz-nél. feljebb nem toltam. ezt meg tudják 2,2v-on is kb...

    De ugye egy p35 chipsetnél jóval kevesebb dolgot lehet állítani, mint a p45-nél.
    p35-nél ezek a feszültség beállítások vannak:
    cpu (1,875@2,125-2,2V)
    ram (1,8V-ot ír, de @ 2,2 - 2,3V)
    nb (1,25 @1,35-1,375V)
    sb i/o (1,5 @ 1,6V)
    sb core (1,05 @ 1,05 - 1,15V)
    vtt fsb (1,2 @ 1,3 - 1,325V)

    p45-nél teljesen mások, nem nagyon tudom, mit/meddig szabad/érdemes küldeni...
    ebben kérnék segítséget tehát, ha valaki msi p45 platinum lappal állatkodik manapság is :DDD

    hát, a p45-nél ezek vannak, aminek a felét értem, de a másik felét nem (amik ref0 és ref1-re végződnek)... nem akarok hülyeséget csinálni, nagyon megköszönöm, ha valaki kisegít, hogy ezek mik, (mármint amik nincsenek a p35-nél is, mert azokat tudom) - és hogy hány százalékot szabad emelni kb biztonságosan. :B

    [ Szerkesztve ]

    DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

Új hozzászólás Aktív témák